Wyjście z maluchem


Wyjście z maluchem to nie lada przedsięwzięcie. Jak się zorganizować i odpowiednio przygotować? O czym trzeba pamiętać? Bez czego ani rusz? Oto vademecum małego wycieczkowicza.

Aktywnie

Współczesne młode mamy nie chcą i nie muszą siedzieć w domach. Są aktywne, niezależne i znaczną część swojego urlopu macierzyńskiego spędzają poza domem. I bardzo dobrze! Nie dość, że kina, teatry, restauracje kuszą ofertami przygotowanymi specjalnie dla nich, to takie wypady korzystnie wpływają także na malucha. Nie od dziś przecież wiadomo, że dzieci, które aktywnie uczestniczą w życiu społecznym, lepiej się rozwijają, więcej się uczą, są bardziej towarzyskie. A to nie pozostaje bez wpływu na ich przyszłość.

Przed wyjściem

Do każdego wypadu z dzieckiem szykujesz się jak do wielkiego wyjścia? I słusznie. Będąc z dala od domu, trzeba być pewnym, że najpotrzebniejsze rzeczy mamy zawsze przy sobie. W podręcznej torbie młodej mamy nie może zabraknąć pieluch i chusteczek nawilżających. Przyda się także ubranie na zmianę, smoczek, najpotrzebniejsze kosmetyki i butla z mlekiem. Pozostaje tylko jedno pytanie- jak z dala od kuchni utrzymać odpowiednią temperaturę posiłku dla malucha?

Do zjedzenia

Kilkugodzinny pobyt malucha poza domem bez posiłku? Nie ma takiej możliwości. Ale co zrobić, aby jedzenie przygotowane dla dziecka miało odpowiednią temperaturę? Najlepiej skorzystać z termosów wykonanych ze stali nierdzewnej przeznaczonych do butelek ze smoczkiem i żywności (np. Termosu do butelek i do żywności fioletowo- różowego 40 settimane lub Termosu do butelek i do żywności niebiesko- pomarańczowego 40 settimane ze sklepu www.babymama.pl). Dzięki specjalnej komorze izolacyjnej znajdującej się w środku, termos utrzymuje temperaturę żywności i napojów aż do 7 godzin. Jest bardzo funkcjonalny i wygodny w użyciu, co ma ogromne znaczenie w przypadku produktów, po które często się sięga. Termos posiada hermetyczne wieczko- uchwyt, dzięki czemu jego przenoszenie jest bezpieczne i wygodne. Antypoślizgowa podstawa chroni termos przed zarysowaniami, a specjalny wkład- koszyczek ułatwia wkładanie i wyjmowanie produktów.

Termosy 40 settimane posiadają aż dwa 250 ml pojemniki na żywność. Świetnie nadają się więc i na małe, i na wielkie wyjścia- te blisko domu, i te nieco dalej.

Termos do butelek i do żywności niebiesko- pomarańczowy 40 settimane-1

Termos do butelek i do żywności fioletowo różowy 40 settimane- cena 149,00 pln
Termos do butelek i do żywności niebiesko- pomarańczowy 40 settimane- cena: 149,00 pln

www.babymama.pl

Poniższy tekst jest informacją prasową przesłana nam przez zaprzyjaźnione serwisy. Żadna z naszych redaktorek nie jest autorką poniższego tesktu i nie odpowiadamy za zamieszczone treści. Jednakże dokładamy wszelkich starań, aby przedstawione informacje były zgodne z polityką oraz tematyką naszego serwisu.

Nasze recenzje Zobacz wszystkie »

Subscribe
Powiadom o
Informacje prasowe

1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Monika dz.
9 lat temu

Mam trójkę maluchów, jak idziemy na spacer, zwłaszcza latem to jeszcze pół biedy. Gorzej jest zimą- z ubieraniem. Natomiast jak jedziemy gdzieś na dłużej niż godzinkę to jest dopiero szał. Pakujemy się jak na wczasy 😀

Mało? To może sprawdź kolejny tekst :)

Na straży snu


Monitory oddechu bywają nazywane strażnikami snu. I nie ma w tym określeniu ani trochę przesady. To właśnie dzięki tym urządzeniom świeżo upieczone mamy mogą spać spokojnie, nie obawiając się, że maluch w czasie snu przestanie oddychać.

Komu są potrzebne monitory oddechu

Monitory oddechu mają zarówno swoich zwolenników, jak i przeciwników. Jedni twierdzą, że to jedyny, pewny i sprawdzony sposób kontrolowania procesu oddychania noworodka przez 24 godziny na dobę, inni zaś są przekonani, że epizody bezdechu u niemowląt nie są częste, toteż i zakup monitora oddechu nie jest potrzebny. Tymczasem jak jest naprawdę? Faktem jest, że niektóre noworodki, zwłaszcza urodzone przed czasem, miewają problemy z prawidłowym i regularnym oddychaniem. Z czego to wynika? Przede wszystkim z niedojrzałości narządów, które są wyspecjalizowane w zaopatrywaniu organizmu w tlen. Dzieci, u których występowały sytuacje związane z bezdechem, powinny znajdować się pod stałą i czujną opieką monitora oddechu- najlepiej takiego, który nieinwazyjnie i precyzyjnie monitoruje ilość oddechów dziecka, jego aktywność, temperaturę otoczenia, a w razie wystąpienia ryzyka- szybko i skutecznie alarmuje o zagrożeniach (np. Monitor oddechu Infant Smart Mat iBabyGuard ze sklepu www.babymama.pl).

Przed zakupem

Monitory oddechu pomagają w opiece nad najmłodszymi od wielu lat. Jednak wraz z rozwojem technologii w ogóle, urządzenia kontrolujące funkcje życiowe najmłodszych są jeszcze bardziej dokładne, jeszcze bardziej skuteczne i jeszcze bardziej bezpieczne. Coraz częściej służą nie tylko do monitorowania oddechu malucha w czasie snu, ale dbają o niego także podczas dziennej aktywności (np. w czasie zabawy). A w razie zagrożenia działają szybko (już po 20 sekundach) i skutecznie, uruchamiając aż trzy typu alarmu: wizualny, dźwiękowy i wibracyjny.

Bezpieczeństwo

Monitory oddechu nie tylko dbają o bezpieczeństwo najmłodszych, pilnując by dziecko regularnie oddychało w czasie snu. Urządzenia zostały bowiem tak zaprojektowane, by nie stanowić żadnego zagrożenia dla zdrowia najmłodszych. Jak to możliwe? Nieinwazyjnie wykrywają zaburzenia oddychania u najmłodszych poprzez ukryte w macie włókna światłowodowe. Co to oznacza w praktyce? Że monitor oddechu Infant Smart Mat iBabyGuard nie przewodzi prądu elektrycznego, nie emituje żadnej energii, a sygnały wysyłane z nadajnika wbudowanego w czujnik i w matę nie stanowią żadnego, nawet najmniejszego, niebezpieczeństwa dla malucha.

Monitor oddechu  Infant Smart Mat iBabyGuard -1

Monitor oddechu Infant Smart Mat iBabyGuard – cena  1 290,00 pln  www.babymama.pl

Poniższy tekst jest informacją prasową przesłana nam przez zaprzyjaźnione serwisy. Żadna z naszych redaktorek nie jest autorką poniższego tesktu i nie odpowiadamy za zamieszczone treści. Jednakże dokładamy wszelkich starań, aby przedstawione informacje były zgodne z polityką oraz tematyką naszego serwisu.

Nasze recenzje Zobacz wszystkie »

Subscribe
Powiadom o
Informacje prasowe

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

To co? Jeszcze jeden artykuł?

Poduszka do karmienia


Poduszki do karmienia są świeżo upieczonym mamom bardzo potrzebne. Dlaczego? Przede wszystkim dlatego, że zapewniają i mamie, i dziecku komfort w czasie karmienia. Jednak wiadomo- poducha poduszce nierówna. W czasie, gdy jedne ponadprzeciętnie dbają o potrzeby najmłodszych, inne są co najwyżej zwyczajne. Czym się więc kierować, aby dobrze wybrać? Na co zwracać uwagę, aby poduszka do karmienia spełniała wszystkie wymagania i w pełni dostosowywała się do potrzeb maluszka? Jak wybierać, by wybrać dobrze?

Dobry wybór

Czym się kierować, wybierając poduszkę do karmienia? Opiniami innych mam? Opisem produktu? Własną intuicją? A może wszystkim po trochu? Specjaliści nie mają wątpliwości, że jednym z najważniejszych kryteriów przy wyborze poduszki do karmienia jest jej forma. Ergonomiczny kształt poduchy do karmienia nie tylko pozwala młodej mamie na pełen relaks w trakcie tych ważnych, intymnych, wyjątkowych momentów, ale przede wszystkim zapewnia dziecku to, co najważniejsze- bezpieczną, stabilną, właściwą pozycję. Są takie poduszki do karmienia (np. Poduszka do karmienia Lulubell ze sklepu  www.babymama.pl), które szczególnie wyróżniają się na tle innych. Czym? Specjalnym kształtem. To właśnie dzięki ergonomicznej formie poduszka stabilnie przylega do talii mamy, gwarantując i niemowlęciu, i mamie maksimum wygody, pewności i bezpieczeństwa. Ale to nie wszystko. Poduszka do karmienia Lulubell została zaprojektowana z myślą o wyjątkowych potrzebach najmłodszych dzieci. Co to oznacza w praktyce? To, że jest stabilna, a przez to w pełni bezpieczna, że nie krępuje ruchów pociechy, że zawsze utrzymuje maluszka na odpowiedniej wysokości- tuż przy piersi mamy. Dzięki temu przystawianie pociechy staje się łatwiejsze i przyjemniejsze, a typowe problemy młodych mam karmiących po prostu przestają istnieć.

Co się liczy

Kupując poduszkę do karmienia, zwróć uwagę na jej kształt, jakość wykonania, dbałość o szczegóły, ciekawy design. To wszystko, jak pokazuje przykład Lulubell, może się łączyć, tworząc produkt najwyższej jakości. Dobra poduszka do karmienia to taka, która zapewnia wygodę, bezpieczeństwo i pewność, służy długo, rośnie razem z dzieckiem i w pełni dostosowuje się do jego potrzeb. Przydatna nie tylko w czasie karmienia piersią, ale także i potem- gdy maluch zaczyna przygodę z butelką czy uczy się siadać.

poduszka-do-karmienia-lulubell-5

Poduszka do karmienia Lulubell- cena: 129 pln www.babymama.pl

Poniższy tekst jest informacją prasową przesłana nam przez zaprzyjaźnione serwisy. Żadna z naszych redaktorek nie jest autorką poniższego tesktu i nie odpowiadamy za zamieszczone treści. Jednakże dokładamy wszelkich starań, aby przedstawione informacje były zgodne z polityką oraz tematyką naszego serwisu.

Nasze recenzje Zobacz wszystkie »

Subscribe
Powiadom o
Informacje prasowe

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Sprawdź nasz kolejny artykuł

Z wizytą u noworodka


Wybierasz się z wizytą do noworodka? Zastanawiasz się co kupić, jak się zachować? Pójść rano czy wieczorem? Samemu/samej czy z kimś?

Jako mama, która już ma za sobą takich gości, powiem Ci na co wypada zwrócić uwagę.

  1. Umów się wcześniej – bardzo nieelegancko jest składać wizytę u noworodka bez zapowiedzi.
  2. Pampersy to naprawdę dobry prezent. Podobnie chusteczki nawilżane. Jeśli obawiasz się, że paczka pampersów wygląda mało efektownie, zrób tort pieluszkowy!
  3. Jeśli chcesz kupić ubranko to kup większe, dużo większe, tych małych na ogół rodzicom nie brakuje.
  4. Po wejściu umyj ręce.
  5. Jeśli chcesz wziąć dziecko na ręce, zapytaj czy możesz – nie każda mama to lubi.
  6. Całowanie w stópki to bardzo dobry zwyczaj – pamiętaj, że zostawiasz na dziecku swoją florę bakteryjną,  nie całuj w usteczka, nie całuj rączek, bo te dziecko często wkłada do buzi. Stópki albo czółko – to jest rejon do obcałowywania noworodka przeznaczony dla gości.
  7. Jeżeli nie jesteś babcią lub bliską ciocią to w ogóle daruj sobie całowanie, wystarczy pogilgać w stópkę i pozachwycać się maluchem. Podobnie jak nie każda mama lubi gdy ktoś bierze jej dziecko na ręce, tak samo nie każda lubi jak wszyscy rzucają się całować jej dziecko. Uszanuj to.
  8. Nie przedłużaj wizyty u noworodka – to bardzo nieeleganckie.
  9. Przyjdź punktualnie, to tylko Tobie się wydaje, że pół godziny spóźnienia to pikuś, opóźnienie karmienia lub kąpieli to nie jest dobry pomysł.
  10. Nie bój się zapytać czy możesz w czymś pomóc, nie musi to być noszenie dziecka, czy przewijanie, być może naczynia od rana leżą w zlewie, a pranie nie chciało się samo powiesić.
  11. Zadzwoń przed wyjściem z domu, może młoda mama potrzebuje czegoś ze sklepu za rogiem? Nie zawsze wyjście z niemowlakiem jest możliwe.
  12. Zrób rachunek sumienia, zastanów się czy nie masz żadnych, nawet najdrobniejszych kłopotów ze zdrowiem. Lekki katarek? Nawet się nie waż zbliżać do noworodka!
  13. Godzina 19.00 to nie jest dobra pora na wizytę. No chyba, że idziesz do drugozmianowego dziecka, takiego jak moje 😉 Jednak w większości wypadków to za późno.
  14. Zanim kupisz grającą zabawkę zapytaj czy możesz, nie zawsze jest to mile widziany prezent.
  15. Zorganizowanie pielgrzymki do noworodka to nie jest dobry pomysł, dwie – trzy osoby na jeden raz, więcej znajomych nie zabieraj.
  16. Najedz się przed wyjściem. Nawet jeśli idziesz w porze obiadowej nie oczekuj, że zostaniesz nakarmiona/y.
  17. Nie zakładaj najbardziej eleganckich ubrań jakie masz – jeśli weźmiesz malucha na ręce wszystko się może zdarzyć 😛
  18. Powstrzymaj się od dawania rodzicom „dobrych rad” – to bywa bardzo irytujące – nawet jeśli masz pięcioro dzieci.
  19. Pamiętaj, idziesz do dziecka nie na randkę, wylanie na siebie butelki perfum to nie jest dobry pomysł.
  20. Twoim znajomym urodził się wcześniak? To w ogóle do niego nie idź, chyba że rodzice wyraźnie o to proszą. Takie malutkie dziecko potrzebuje spokoju, im mniej bodźców z zewnątrz tym lepiej. O bakteriach nie wspominam bo chyba nie muszę?
  21. Jeżeli noworodek ma starsze rodzeństwo pamiętaj by jemu również kupić jakiś drobiazg i porozmawiać z nim.  Niech nie poczuje się zlekceważony przez ukochaną ciocię czy wujka.
  22. Młodej mamie na pewno będzie miło, jeśli jej również okażesz zainteresowanie, zapytasz jak się czuje, czy kupisz jakiś drobiazg. To, że jest matką nie oznacza, że przestała być kobietą!
  23. Na koniec jeszcze uwaga do nałogowych palaczy – to tylko wam się wydaje, że nie czuć od was wypalonego przed pięcioma minutami papierosa. Idziesz z wizytą do dziecka – pohamuj się od palenia. Nie umiesz się pohamować – nie idź.

Nastraszyłam? Oj, nie przesadzajcie.  Tak naprawdę o tym wszystkim wiecie, no może nie zawsze pamiętacie. A i moja pamięć już nie ta co dawniej, pewnie nie o wszystkim pamiętałam. Chcecie coś dopisać do tej listy? Może przydarzyły Wam się jakieś przygody, którymi się z nami podzielicie ku przestrodze?

Nasze recenzje Zobacz wszystkie »

Subscribe
Powiadom o
Mirella

24 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Iza
Iza
9 lat temu

Dobre!
Człowiek sobie nawet nie uzmysławia pewnych rzeczy.

Maria Ciahotna
Maria Ciahotna
9 lat temu

My zawsze dla nowej mamy zabieramy też herbatkę, taką dla mam karmiących (jak karmi oczywiście) – sama wiem ile się tego zużywa i fajnie jest mieć więcej różnych, pić na zmianę.
A tekst bardzo udany, gratuluję 🙂

Mirella
Mirella
9 lat temu
Reply to  Maria Ciahotna

Sympatyczny i oryginalny pomysł 😉

pocopotka j
pocopotka j
9 lat temu

Przy drugiej ciąży informowałam całą rodzinę,że gości po porodzie przyjmujemy w szpitalu, a w domu dopiero po tygodniu co najmniej.w szpitalu telefon skakał od smsow ale gości nie było oprócz potrzebnych mi męża z naszą straszą córeczką i moich rodziców.dzień po powrocie do domu czekamy na położoną,dzwonek do drzwi otwieram a tu…moja teściowa! „Bo ona chciała zobaczyć dzidzie” i wchodzi do domu nie zwracając uwagi na mnie-totalnie osłupiałą i mojego męża tlumaczącego, że to nie pora na wizyty.zamykam za nią drzwi i słyszę „auuuuaaaaa”.okazało się,że zamknęłam drzwi na nosie babci mojego męża(mamy teściowej mojej), która również przyjechała na wizytę:/

Mirella
Mirella
9 lat temu
Reply to  pocopotka j

Gratuluję męża, nie każdy by mamusi odmówił 😉

Żaklina Kańczucka
Żaklina Kańczucka
9 lat temu
Reply to  pocopotka j

Ale niespodzianka. Ja przy pierwszym dziecku miałam dobre 3 tygodnie luzu od wizyt jako że byliśmy rodzicami pierwszy raz i dano nam się najpierw oswoić z sytuacją. Z drugim dzieckiem już po tygodniu dość niespodzianie wpadli znajomi. nawet nie próbowałam tłumaczyć dlaczego znikam na dłuższy czas w czeluściach pokoju dziecka.

Asia
Asia
9 lat temu
Reply to  pocopotka j

O matko, co za babsztyle (przepraszam 😛 ) !!

Asia
Asia
9 lat temu

Wizyta u noworodka…. och jak ja tego nie lubiłam! 🙂 Wszyscy mnie denerwowali, swoim zachowaniem i pouczaniem!! 😛

Mirella
Mirella
9 lat temu
Reply to  Asia

A ja lubiłam, może dlatego, że nikt nie śmiał mnie pouczać 😛

Małgorzata
Małgorzata
9 lat temu

ja bym może jeszcze dodała że jak masz kupić coś bez sensu tak na odczep się lub np.ubranko zimowe w rozmiarze takim że będzie dobre w środku lata ( u mnie tak się zdarzało) to lepiej daj pieniądze nawet jakby to miało być tylko 20 zł.Z takiego ubranka dziecko nie skorzysta a np.z chusteczek czy kremu kupionego za te pieniądze tak. Ja cieszyłam się jak ktoś przyszedł i nie wiedząc co kupić maleństwu dawał mi pieniądze żebym sama kupiła bo ja najlepiej wiem co jest potrzebne.

Agnieszka Cisoń
9 lat temu

Amen!

Magda Burek
9 lat temu

Lepiej tego ująć nie można 😉

Agnieszka Oleksik
9 lat temu

Prawda! 😀

Katarzyna Sawicka
9 lat temu

punkt z pampersami wymaga powtórzenia 😉 naprawdę lepiej dostać paczkę pieluch niż kolejny gryzaczek czy nie daj Boże hałaśliwą zabawkę

Cwana Mama
8 lat temu

24- nie wylewaj na siebie flakonu perfum! 😉

W roli mamy - wrolimamy.pl
Reply to  Cwana Mama

Jest pod 19 😉

Cwana Mama
8 lat temu
Reply to  Cwana Mama

o jaj! pora robi swoje- przeoczyłam 😀 może dlatego że jak przeczytałam o dawaniu dobrych rad to przeszły mnie ciarki jak sobie przypomniałam ile się musiałam nasłuchać 😉

Siostra Ania
8 lat temu

Przydatne rady 🙂 Można też dodać, aby dać rodzicom i dziecku chwilę oddechu i nie składać wizyty zbyt szybko po narodzinach. Delegacja z pracy w 4 dni po porodzie to raczej nienajlepszy pomysł (z życia wzięte!), a nie wszyscy mają wyczucie 😉

Milenka
Milenka
8 lat temu

Ja poprosiłam moja mame o zakup rzeczy praktycznych, kosmetyków, pampersów itd Kupiła mi również stosowany juz w szpitalu preparat FFbaby, który kolonizuje flore bakteryjna układu pokarmowego właściwymi bakteriami. Niestety mały urodził sie cc i w pierwszej dobie nie był karmiony piersią, nie nabył więc mojej flory.

top-facebook top-instagram top-search top-menu go-to-top-arrow search-close