6 grudnia 2012

Szmatki z tęczowej szufladki. Wierszyki do masażyków i zabaw paluszkowych – Agata Półtorak

Tytuł:  „Szmatki z tęczowej szufladki. Wierszyki do masażyków i zabaw paluszkowych”
Autor: Agata Półtorak
Ilustracje: Agata Półtorak
Wydawnictwo: Gdańskie Wydawnictwo Psychologiczne
Rok wydania: 2012, wydanie II
Format: 21,5 x 28 8 cm
Okładka: miękka
Ilość stron:  48
Cena sugerowana: ok. 24,90 zł

„Warzyła myszka…” „temu dała do miseczki…” „idzie kominiarz po drabinie…” Znacie? Oczywiście, że tak – kto nie bawi się w zabawy paluszkowe? Mam więc dla Was rewelacyjne wiadomości! Można rozszerzyć repertuar o 11 niezwykłych zabaw!

Książka składa się z dwóch części: pierwsza –  to zbiór wierszyków-zabaw paluszkowych, druga – zawiera instrukcje wykonania prostych pacynek na paluszki. „Szmatki z tęczowej szufladki. Wierszyki do masażyków i zabaw paluszkowych” to absolutny „must have” dla mikruska, malucha i przedszkolaka! Na sukces książki bez wątpienia składają się:

Wierszyki – proste i łatwe w zapamiętaniu rymowanki. treść jest bogata w perełki języka polskiego (dziewanna, kręta drożyna, bór)

Instrukcje –  każdy wierszyk i jego kolejne wersy, są opatrzone dokładnym komentarzem i instrukcją , jak się bawić oraz jak pokazywać na paluszkach i ciele daną opowieść.

Ilustracje – Bardzo estetyczne i wesołe ilustracje przypadną dzieciom do gustu. Dzięki temu skorzystać również z książki w tradycyjny sposób, można czytać wierszyki i oglądać obrazki

Kukiełki –  druga część książki poświęcona jest paluszkowym kukiełkom. Do każdego wierszyka/zabawy została przygotowana instrukcja wykonania prostej kukiełki na paluszek. Opis przygotowania jest bardzo jasny i prosty, a potrzebne do wykonania bohatera „części – wykroje” zostały przedstawione na zdjęciach.

Proponowane zabawy połączone z olbrzymią dawką miłości i ciepłego dotyku są cudowną formą na wspólne spędzenie czasu i budowanie więzi z dzieckiem.

Zadania –  do kazdego wierszyka przygotowano “małe’ zadanie ćwiczące spostrzegawczość, polegające na znalezieniu przedmiotu/szczegółu na obrazku.

Zabawy oparte są na „dotyku”, taka forma bliskości pozytywnie wpływa na dziecko, uczy je okazywania czułości oraz rozpoznawania dobre dotyku. Wspólne zabawy z pewnością sprawią wiele przyjemności i śmiechu.

W książce znajdziecie również krótką cześć dla rodziców – zawiera ona słowo wstępu oraz wskazówki dla opiekunów. Pamiętajcie, że dziecko może nie lubić łaskotek lub jakieś innej formy dotyku – ważne jest aby uszanować takie uczucia i w ten sposób uczyć dotyku, który nie narusza niczyich granic.

Gorąco polecam Wam „Szmatki z tęczowej szufladki”! Zabawa zaspokoi potrzebę bliskości oraz rozwinie Wasza komunikację przez dotyk.

 

Hanna

Serdecznie dziękujemy Gdańskiemu Wydawnictwu Pedagogicznemu za przekazanie egzemplarza recenzenckiego książki

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

top-facebook top-instagram top-search top-menu go-to-top-arrow search-close