Podczas ciąży wizyty u ginekologa są częstsze. Ciężarne powinny odwiedzać ginekologa raz na miesiąc, od szóstego miesiąca ciąży co dwa tygodnie, a na sam koniec co tydzień. Dlatego tak ważne jest znalezienie odpowiedniego ginekologa.
Wybierając prywatny gabinet ginekologiczny, można liczyć na większą dostępność lekarza, co wiąże się jednak z dużymi wydatkami. Płacić trzeba będzie nie tylko za zwykłe wizyty w gabinecie ginekologicznym, ale też badania, których w trakcie ciąży jest sporo. Ciężarna musi mieć przynajmniej trzy badania USG, a także szereg badań laboratoryjnych. Podstawowa cena za tradycyjne USG w prywatnym gabinecie ginekologicznym to ok. 60-80 złotych. Badanie takie jest zaś nieodpłatne w ramach NFZ.
Przy wyborze ginekologa ważne jest też to, czy wybrany ginekolog przyjmuje porody i pracuje w szpitalu lub na oddziale położniczym. Ginekolog pracujący w szpitalu, będzie mógł być obecny w trakcie porodu, co jest wielkim komfortem dla pacjentki. Jeśli ciężarna zechce, by poród odbył się w konkretnym szpitalu, może poszukać ginekologa-położnika, który w nim pracuje. W niektórych szpitalach pierwszeństwo mają bowiem panie, których ciążę prowadzi ktoś z personelu.
Podczas pierwszej wizyty u ginekologa, która zazwyczaj ma miejsce w ciągu pierwszych dwóch miesięcy ciąży, lekarz wykonuje badanie ginekologiczne, USG i na podstawie wywiadu i badań ustala termin porodu. Podczas następnych wizyt pacjentka będzie ważona, wykonywane będą badania ciśnienia, krwi i moczu. W zależności od ułożenia płodu, ciężarna może poznać płeć dziecka w około 16 tygodniu ciąży. Pomiędzy 24 a 28 tygodniem ciąży ginekolog powinien wykonać badania mające na celu wykluczenie ewentualnych nieprawidłowości w rozwoju płodu. Jeśli podczas ciąży wystąpi krwawienie, bóle brzucha, skurcze trzeba natychmiast zgłosić się do ginekologa.
Zaufanie do lekarza jest podczas ciąży bardzo istotne. Trzeba wybrać takiego, który ma dobrą opinię i posiada duże doświadczenie. Na forach internetowych można znaleźć wiele opinii na temat ginekologów, także tych z Wrocławia i okolic.
A gdzie kryje się dobry ginekolog we Wrocławiu?
Poniższy tekst jest informacją prasową przesłana nam przez zaprzyjaźnione serwisy. Żadna z naszych redaktorek nie jest autorką poniższego tesktu i nie odpowiadamy za zamieszczone treści. Jednakże dokładamy wszelkich starań, aby przedstawione informacje były zgodne z polityką oraz tematyką naszego serwisu.
Ja zmieniłam lekarza bo ten pierwszy, miałam wrażenie, że mam mnie gdzieś. Nie pozwolił aby tata przy przy USG, odpowiadał na pytania od niechcenia a w 6 mies. nie chciał dać zwolnienia.