Cykl wykładów otwartych pt. „Kreatywny dorosły – dobry rozwój dziecka”


W dniach 16-29 września br. na Wydziale Nauk Społecznych Wyższej Szkoły Pedagogicznej TWP w Warszawie odbędzie się cykl wykładów otwartych pt. „Kreatywny dorosły – dobry rozwój dziecka”. Wszystkie spotkania odbędą się na Wydziale Nauk Społecznych WSP TWP w Warszawie, przy ul. Urbanistów 3 (dzielnica Ochota). Do wygłoszenia wykładów zostali zaproszeni specjaliści zajmujący się doradztwem w obszarze wychowywania, edukacji i rozwoju dzieci oraz wychowawcy przedszkolni: Dorota Zawadzka, psycholog rozwojowy tzw. Superniania; dr Barbara Pietrzak-Szymańska, pedagog dziecięcy, wykładowca WSP TWP; Kinga Kuźma-Gołdanowska, właścicielka i dyrektor przedszkoli OurPreschool; Aleksandra Andruszko, nauczyciel muzyki metodą Suzuki; Magda Onshorge, logopeda; dr Anna Andrzejewska,  specjalista w zakresie zagrożeń cyberprzestrzeni, wykładowca WSP TWP; prof. dr hab. Józef Bednarek, pedagog, dydaktyk, medioznawca, wykładowca WSP TWP. W ramach cyklu zostaną zaprezentowane dobre praktyki z zakresu komunikacji, edukacji i rozwoju dzieci tj. nauczanie muzyki dzieci od 3 roku życia metodą Suzuki, komunikacja metodą Makatonu, sposoby stymulowania aspiracji u dzieci, profilaktyka logopedyczna. Wykłady są skierowane do rodziców, wychowawców przedszkolnych, nauczycieli, opiekunów dziecięcych, studentów pedagogiki oraz wszystkich zainteresowanych tematem. Celem przedsięwzięcia organizowanego przez WSP TWP jest uświadamianie aktualnym i przyszłym rodzicom, wychowawcom przedszkolnym oraz opiekunom dziecięcym, jak ważny jest odpowiedni rozwój dzieci w wieku przedszkolnym dla ich późniejszego rozwoju. Organizując cykl wykładów otwartych dla tej grupy odbiorców Uczelnia stara się promować dobre praktyki w zakresie komunikacji, edukacji i wychowywania dzieci. „Jako Uczelnia pedagogiczna zdajemy sobie sprawę, iż pełnimy szczególną role społeczną. Oferując cykl wykładów otwartych dla rodziców i opiekunów dziecięcych WSP TWP w Warszawie chce budować ich świadomość na temat najefektywniejszych metod rozwoju dzieci. Inicjując działania społeczne promujące dobre praktyki w wychowaniu młodych ludzi realizujemy również naszą misję społecznie odpowiedzialnej Uczelni. Chcemy uczulić szczególnie osoby, które mają styczność z dziećmi, na to, iż pierwsze lata życia dziecka decydują o jego rozwoju i dalszych losach” – mówi prof. dr hab. Mirosław Grewiński, prorektor Wyższej Szkoły Pedagogicznej TWP w Warszawie. Szczegółowe informacje można znaleźć na: www.wsptwp.eu.

***

Patronat medialny:  :”Bliżej przedszkola”

 

Kreatywny dorosły – dobry rozwój dziecka. Harmonogram. 16-29 września 2012 r. – cykl wykładów otwartych dla rodziców, wychowawców i nauczycieli Wydział Nauk Społecznych WSP TWP w Warszawie, ul. Urbanistów 3, Warszawa (dzielnica Ochota).

1. Uczeń – rodzic – nauczyciel w obliczu zagrożeń cyberprzestrzeni Termin: niedziela 16 września 2012 r. godz. 10:00-12:00

  • dr Anna Andrzejewska, pedagog w zakresie edukacji informatycznej i medialnej, specjalista w zakresie zagrożeń cyberprzestrzeni, wykładowca Wyższej Szkoły Pedagogicznej TWP w Warszawie.
  • prof. dr hab. Józef Bednarek, pedagog, dydaktyk, medioznawcza, wykładowca w Wyższej Szkole Pedagogicznej TWP w Warszawie.

2.    Zdrowe stymulowanie aspiracji u swoich dzieciTermin: niedziela 16 września 2012 r. godz. 12:00-14:00

  • Dorota Zawadzka, pedagog oraz psycholog rozwojowy, Superniania, ekspertka TVN, wykładowca Wyższej Szkoły Pedagogicznej TWP w Warszawie. 

3.    Nie mówię, ale rozmawiam. Uczymy się rozmawiać gestami. Nauka MAKATONU jako języka dodatkowego w grupie przedszkolnej. Termin: niedziela 16 września 2012 r. godz. 16:00-17:15

  • Dr Barbara Pietrzak-Szymańska, pedagog wieku dziecięcego, pedagog specjalny (oligofrenopedagogika), neurologopeda. Wykładowca WSP TWP w Warszawie.  
  • Magda Onshorge, logopeda. 

4.    Nauczanie muzyki dzieci od 3 roku życia metodą Suzuki Termin: sobota 22 września 2012 r. godz. 10:00-12:00

  • Aleksandra Andruszkonauczyciel muzyki metodą Suzuki.

5.    Opieka logopedyczna od poczęcia – profilaktyka logopedyczna od poduszki Termin: niedziela 23 września 2012 r. godz. 10:00-11:30

  • Dr Barbara Pietrzak-Szymańska, pedagog wieku dziecięcego, pedagog specjalny (oligofrenopedagogika), neurologopeda. Wykładowca WSP TWP w Warszawie.   

6.    Dorosły  i dziecko w świetle relacji emocjonalnych w rodzinie i w szkoleTermin: sobota 29 września 2012 r. godz. 12:00-14:00

  • Kinga Kuźma-Gołdanowska, pedagog, wykładowca WSP TWP w Warszawie, właścicielka i dyrektor przedszkoli OurPreschool.

Wyższa Szkoła Pedagogiczna TWP w Warszawie istnieje od 1993 roku i jest jedną z najdłużej istniejących niepublicznych uczelni humanistycznych w Polsce. W swojej bogatej ofercie edukacyjnej Uczelnia proponuje naukę na czterech kierunkach studiów: pedagogika, politologia, filologia angielska oraz praca socjalna. Szkoła posiada uprawnienia do kształcenia na poziomie studiów I stopnia – licencjackich oraz magisterskich uzupełniających studiów II stopnia. Uzupełnieniem oferty edukacyjnej są studia podyplomowe oraz liczne szkolenia otwarte i warsztaty organizowane w ramach projektów współfinansowanych ze środków Unii Europejskiej. Obok tradycyjnych form nauczania prowadzone są także zajęcia przy użyciu metod i technik kształcenia na odległość tzw. KnO. Studenci WSP TWP mają możliwość zdobycia gruntownej wiedzy i kwalifikacji bez względu na położenie geograficzne. Zajęcia dydaktyczne prowadzone są w 6 miastach Polski tj. w Warszawie, Katowicach, Lublinie, Olsztynie, Szczecinie, Człuchowie.

źródło: informacja prasowa

Poniższy tekst jest informacją prasową przesłana nam przez zaprzyjaźnione serwisy. Żadna z naszych redaktorek nie jest autorką poniższego tesktu i nie odpowiadamy za zamieszczone treści. Jednakże dokładamy wszelkich starań, aby przedstawione informacje były zgodne z polityką oraz tematyką naszego serwisu.

Nasze recenzje Zobacz wszystkie »

Subscribe
Powiadom o
Informacje prasowe

1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Malwina Wołowska
Malwina Wołowska
11 lat temu

Lubię Dorotę Zawadzką i jej program:) Szkoda, że ja wszędzie mam tak daleko:(

Mało? To może sprawdź kolejny tekst :)

Gdańskie Wydawnictwo Psychologiczne zapełnia swoje półki


Po wakacjach nadeszła pora na „porządki” oraz pobudzenie apetytu wszystkich Czytelników. Aby rozsmakować się na dobre w lekturze, warto wybrać z „Menu” coś ulubionego i coś nowego!
Gdańskie Wydawnictwo Psychologiczne przygotowało miłe powakacyjne niespodzianki:

ROZWÓJ PSYCHICZNY DZIECKA OD 0 DO 10 LAT – wznowienie
Książka, przeznaczona dla rodziców, psychologów, lekarzy, studentów oraz innych osób obcujących z dziećmi, śledzi zmiany w zachowaniu dziecka od urodzenia do 10. roku życia, przedstawiając trudności naturalnie pojawiające się w rozwoju oraz takie, które wymagają interwencji z zewnątrz.
Autorzy są współzałożycielami Instytutu Rozwoju Dziecka, powstałego na Uniwersytecie w Yale w Stanach Zjednoczonych. Prace tych autorów są znane i cenione na całym świecie, między innymi z uwagi na ich odkrywczy i oryginalny charakter.

 

Dodruki:

ŚMIERDZĄCY SER Jak bronić się przed przemocą w szkole
seria: BEZPIECZNE DZIECKO”Guz mówił do koleżków:>> Chcecie poznać kogoś, kto cuchnie jak śmierdzący ser? Hej, śmierdzący serze, daj mi pracę domową, bo chcę ja przepisać.<< Spojrzałem w złe zielone oczy Guza”…
Aleks musi coś zrobić z Guzem. Ale co? Nie wie, jak ma zmusić Guza, by zostawił go w spokoju. Boi się poprosić o pomoc. Boi się, że jeśli powie, będzie jeszcze gorzej. Mimo to, rodzice dowiadują się, a Aleks jest zdziwiony, że odczuwa ulgę. Kiedy pomagają mu ustalić plan działania, chłopiec czuje, że teraz da sobie radę. Następnym razem, kiedy Guz próbuje go dręczyć, napotyka wielką niespodziankę!

 

SŁUP SOLI. Jak powstrzymać szkolnych dręczycieli
seria: BEZPIECZNE DZIECKO
Dręczenie dzieci przez dzieci staje się coraz powszechniejszym zjawiskiem. SŁUP SOLI i ŚMIERDZĄCY SER to dwie książki uzupełniajace się nawzajem, pokazują ten problem przemocy z dwóch perspektyw: ofiary dręczenia i biernych obserwatorów. Słup soli uświadamia dzieciom, że ich milczenie i bierna postawa wspiera szkolnych dręczycieli i zachęca do działania. Co może zrobić pojedyncze dziecko, aby się temu przeciwstawić?

 

10 PROSTYCH SPOSOBÓW NA BUDOWANIE POCZUCIA WŁASNEJ WARTOŚCI
Popularny poradnik dla osób, które chcą podnieść samoocenę i czuć się dobrze w każdej życiowej sytuacji. Autor podaje 10 prostych i skutecznych sposobów, dzięki którym uwierzysz w siebie i docenisz swoją wewnętrzną wartość. Wyjaśnia, że aby podnieść poczucie własnej wartości, należy w równym stopniu zadbać o ciało, umysł i o ducha. Proponuje praktyczne metody zainspirowane tradycjami Wschodu oraz kulturą Zachodu, takie jak: · medytacja uważności, · kontemplacja duchowa, · redukcja stresu, · pielęgnowanie optymizmu, · właściwe odżywianie, · dbanie o formę fizyczną. Całość przeplata refleksjami i cytatami z wypowiedzi sławnych ludzi, które pomogą Ci dotrzeć do źródła wewnętrznej siły i czerpać z niego na co dzień.

 

źródło: materiały prasowe

 

Poniższy tekst jest informacją prasową przesłana nam przez zaprzyjaźnione serwisy. Żadna z naszych redaktorek nie jest autorką poniższego tesktu i nie odpowiadamy za zamieszczone treści. Jednakże dokładamy wszelkich starań, aby przedstawione informacje były zgodne z polityką oraz tematyką naszego serwisu.

Nasze recenzje Zobacz wszystkie »

Subscribe
Powiadom o
Informacje prasowe

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

To co? Jeszcze jeden artykuł?

Akcja „Czytelnik miesiąca” – podsumowanie sierpnia


Weekend zaczynamy od rzeczy przyjemnych – podziękowań, że jesteście z nami i zaglądacie na nasz blog. Wasze komentarze to ważna rzecz – powodują wiele pozytywnych emocji – naszych, ponieważ zawsze z niecierpliwością czekamy na Wasze zdanie oraz wszystkich czytających.

Sierpień pełen emocji możemy uznać za oficjalnie zakończony! Cieszymy się, że tak wiele artykułów spowodowało lawinę komentarzy, a te z kolei, dzięki naszemu Sponsorowi, mają wyjątkową moc.
Zaszczytny tytuł Czytelnika Miesiąca przypadł Annie Stanczak, która ponownie udowodniła, że jest naszą wierną komentatorką wpisów. Dziękujemy Aniu za to, że codziennie jesteś z nami!

Zachęcamy wszystkich do czytania bloga W Roli Mamy. I przypominamy, że ruszyła wrześniowa edycja konkursu i znów rozdamy jeden z kosmetyków firmy Pat&Rub. Zapraszamy do zmagań o tytuł Czytelnika Miesiąca!

Pamiętajcie o regularnym komentowaniu, “rywalizacja” jest zawsze bardzo zacięta 😉 A czy dziś już napisałaś co sądzisz o… ?

Poniższy tekst jest informacją prasową przesłana nam przez zaprzyjaźnione serwisy. Żadna z naszych redaktorek nie jest autorką poniższego tesktu i nie odpowiadamy za zamieszczone treści. Jednakże dokładamy wszelkich starań, aby przedstawione informacje były zgodne z polityką oraz tematyką naszego serwisu.

Nasze recenzje Zobacz wszystkie »

Subscribe
Powiadom o
Informacje prasowe

5 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Hanna Szczygieł
11 lat temu

Gratulacje!

Barbara Heppa-Chudy
11 lat temu

Brawo!

Malwina Wołowska
Malwina Wołowska
11 lat temu

Gratulacje:)

Ania Stanczak
11 lat temu

bardzoo dziękuję 😉 komentowanie i czytanie waszych artykułów to tak na prawdę sama przyjemność;))

Malwina Wołowska
Malwina Wołowska
11 lat temu
Reply to  Ania Stanczak

zgadzam się:)

Sprawdź nasz kolejny artykuł

Dlaczego warto się ruszyć?


To akurat żadna tajemnica. Mało która kobieta nie zna zalet aktywności fizycznej, jednak  w codziennym zabieganiu nie każda znajduje czas i  chęci na ćwiczenia. A szkoda, bo siedząc w miejscu i  jedynie  rozmyślając co można z tym zrobić, lub patrzeć z zazdrością w kierunku siłowni, naprawdę wiele tracimy! 

Wydaje mi się, że nie chodzi tu wyłącznie o chroniczny brak czasu na dodatkowe zajęcia, ale to raczej kwestia słabej motywacji, żeby zrobić coś dla siebie, między dziećmi, mężem, domem i pracą. Bo tak należy to postrzegać. Jako przyjemność dla ciała i duszy, a nie jako straszna perspektywa zadyszki, zakwasów, przeróżnych kontuzji, a co gorsza wystawienia się na widok publiczny z początkowo skromnymi efektami ćwiczeń .

Nie ma co się łudzić, łatwo nie będzie, ale jak już znajdziemy odwagę, aby zrobić cokolwiek, bardzo szybko się wciągniemy. Co więcej zaryzykuję stwierdzenie, że sport zwyczajnie uzależnia. I to chyba jedno z niewielu uzależnień, które tak zbawiennie na nas działają. W zależności od preferowanej dziedziny sportu w krótszym lub dłuższym odstępie czasu zaobserwujemy u siebie:

  • poprawę kondycji – bieg za uciekającym autobusem to pestka, jeszcze dacie kierowcy fory, żeby go nie zawstydzać 😉

  • smuklejszą sylwetkę – co prawda koleżanki z niechęcią to przyznają, ale panowie już nie mają oporów przed wyrażaniem zachwytu.

  • świetne samopoczucie – nie ma możliwości, aby którakolwiek z nas widząc powyższe efekty sama do siebie się nie uśmiechała. Na to macie moją gwarancję!

  • wiarę we własne możliwości – skoro udało się to co na początku wydawało się arcytrudne, a dziś jest przyjemnością, reszta też pójdzie jak z płatka.

  • wolniejsze starzenie – dotleniony organizm i wzmocniony układ krwionośny poprawia nasze zdrowie i wygląd. To w szczególności docenią panie w okolicy 30 roku życia 😉

  • spalanie kalorii – tego nie trzeba wyjaśniać 🙂

To tak na “dzień dobry”, nie wdając się w szczegóły, gdyż na celu mam zachęcić Was drogie mamy do ruchu, a nie pisania pracy magisterskiej na temat powyższego zagadnienia.

Jeśli już nie ma wątpliwości, dlaczego warto się ruszać, pozostaje nam jeszcze kwestia wyboru rodzaju aktywności. To nie zawsze jest proste i zależy od czasu jaki możemy przeznaczyć na sport, możliwości jakie daje nam nasze ciało, efekt na jaki czekamy oraz nasz temperament, który podpowie co pochłonie nas bez reszty, a co ma szanse jedynie znudzić.

Jeśli same nie macie jeszcze własnych typów, postaramy się w kolejnych artykułach przybliżyć różne dyscypliny sportowe, wskazać ich pozytywne i negatywne strony, oraz gorąco zachęcić do działania, bo jak głosi stare porzekadło “w zdrowym ciele, zdrowy duch!”

Nowy dział „W trampkach” uważamy za otwarty!!!

Nasze recenzje Zobacz wszystkie »

Subscribe
Powiadom o
Żaklina Kańczucka

13 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Ania Stanczak
11 lat temu

ja jestem na dobrej drodze;)))) zacełam odchudzanie więc i ruszam sie więcej na siłownie nie mogę sobie pozwolić niesteyty nie mam czasu…

Malwina Wołowska
Malwina Wołowska
11 lat temu
Reply to  Ania Stanczak

spacerki z wóziem polecam:)

Iza Kasparek
11 lat temu

jesli o mnie chodzi to codzienne spacery z kuzynka i naszymi chłopakami to juz nasz rytuał. w domu mam pilke gimnastyczna ale niestety ćwicze na niej od święta;/ brak mi samozaparcia ;/

Malwina Wołowska
Malwina Wołowska
11 lat temu
Reply to  Iza Kasparek

u nas to też rytuał:)

Hanna Szczygieł
11 lat temu

Challenge accepted! 😉

Magda
Magda
11 lat temu

Przed ciążą chodziłam na aerobik z którego byłam bardzo zadowolona, sylwetka fajnie się kształtowała, fajne spędzanie czasu, poznanie nowych ludzi. Teraz mam prawie półroczną córkę i zwyczajnie nie mam czasu na to zwłaszcza jeszcze, że niebawem wracam do pracy. Ale nie ukrywam, że przydałoby się co nieco poćwiczyć po pozostałościach ciążowych 🙂 Na pewno nie będę miała czasu wychodzić tak jak kiedyś na aerobik ale może wprowadze sobie jakiś zestaw ćwiczeń od czasu do czasu w domku.

Malwina Wołowska
Malwina Wołowska
11 lat temu
Reply to  Magda

to prawda, ze przy maluszku zwyczajnie brakuje czasu:)

Żaklina Kańczucka
11 lat temu

Szczęśliwie dla kobiet jest wiele rodzajów aktywności fizycznej, mam nadzieję że faktycznie kobietki ruszą się z kanap, bo szkoda życia na nic nie robienie, nasze ciała na tym cierpią, a czasem i psychika.

Hanna Szczygieł
11 lat temu

jest taki jeden rodzaj aktywności (nie tylko) fizycznej 🙂 grunt to regularnie trenować, czego sobie i innym życzę ;-P

Malwina Wołowska
Malwina Wołowska
11 lat temu

ja jestem chudsza niż przed ciążą, bez odchudzania, ale dużo z wózkiem chodziłam, teraz to raczej biegam za małą bo ona już sama chodzi

Anita Stochel
Anita Stochel
8 lat temu

Polecam wózek Anex sport. Z mężem jesteśmy bardzo zadowoleni! My mamy akurat 3w1 i śmiga bez żadnych zarzutów 🙂

Marta
Marta
7 lat temu

Z czystym sumieniem polecam Anex Sport. Wózek świetnie amortyzowany. Lekko się prowadzi. Mały po złożeniu co ważne bylo dla mnie ponieważ mam mały bagażnik. Duża gindola z materacem kokosowym . A spacerowka wygodna i komfortowa. W budce gondoli jak i spacerówki wszyst jest siatka co pozwala na wentylacje . Materiały z filtrami UF. Duza torba i pojemny kosz na zakupy.
Każdy kto się zdecyduję na ten wózek będzie zadowoliny tak jak ja 🙂

top-facebook top-instagram top-search top-menu go-to-top-arrow search-close