Czytam sobie – nauka czytania trwa


Kolejna odsłona programu wydawniczego Edukacyjnego Egmontu mającego wspierać dzieci w nauce czytania. W jego powstanie zaangażowani zostali czołowi współcześni polscy autorzy i ilustratorzy. Pierwsze dziewięć książek cyklu cieszyło się ogromnym powodzeniem, co uprawdopodabnia tezę pomysłodawców programu o realnym przełożeniu się ich sukcesu na wzrost czytelnictwa w Polsce. Sześć nowych tytułów już w księgarniach.

Ze wszystkich czynności poznawczych samodzielne czytanie najbardziej angażuje mózg, rozwijając go. Piękne ilustracje jako artystyczny komentarz wspomagają jakość pierwszego kontaktu z książką, ale również wyrabiają gust artystyczny, dlatego niezmiernie ważne jest by były najwyższej jakości. Czytanie zatem jest jedną z lepszych metod wychowawczych, dostarcza wzorców, rozrywki, jednocześnie ucząc. By sprostać najwyższym wymaganiom stworzenia wartościowych książek do współpracy wydawnictwo zaprosiło ponownie pisarzy tej miary co Grzegorz Kasdepke, Wojciech Widłak, Zofia Stanecka, Ewa Nowak, Joanna Olech i Rafał Witek. Zabawnym historyjkom ich autorstwa towarzyszą ilustracje, m.in. Ewy Poklewskiej-Koziełło, Jony Jung, Emilii Dziubak, Joanny Rusinek i Daniela de Latour. Udział znakomitych twórców gwarantuje wartościową edukacyjnie serię, a także atrakcyjną pod względem artystycznym. Każda książka z osobna to równie błyskotliwa i wciągająca opowiastka o niepowtarzalnym stylu i charakterze. Autorzy tekstów i ilustracji zadbali, żeby na małego czytelnika czekało w książkach sporo niespodzianek: zagadek, tajemnic, drobiazgów, które może sam odkryć.

Tym razem do  księgarń trafiło sześć tytułów – po dwa w obrębie kolejnych poziomów czytelniczego zaawansowania dziecka. Nauka zaczyna się od składania wyrazów z liter, następnie z sylab, by wreszcie – w książeczkach z poziomu „dla zaawanasowanych” – płynnie czytać całe zdania.
Czcionki w tekstach mają różny rozmiar oraz proporcje względem rysunków stosownie do poziomu odbiorców. Książeczki dla początkujących mają krótsze zdania oraz przewagę ilustracji, z kolei tytuły dla bardziej wyrobionych małych miłośników literatury przypominają już „prawdziwe książki”, z nielicznymi, czarno-białymi obrazkami. Historyjki z pierwszego poziomu są proste, ale nie infantylne, dlatego sześciolatek nie poczuje się zlekceważony jako czytelnik.

Czytanie ma dawać poczucie sukcesu – stąd naklejki i dyplom sukcesu w każdej książce. Czytam sobie nie jest serią do wspólnego czytania: rodzic czy nauczyciel nie powinien się dać namówić, na głośne czytanie tych książek. Czytam sobie zakłada naukę czytania poprzez budowanie poczucia sukcesu drobnymi kroczkami, przez prowadzenie dziecka od bardzo prostych zadań, z którymi sobie poradzi, do coraz trudniejszych. Przejście każdego etapu to sukces.

Książki z serii Czytam sobie rozwijają kompetencje językowe dziecka. Każda z nich, nawet ta „najprostsza”, napisana jest bogatą polszczyzną – w łatwe do zrozumienia teksty wplecione są słowa erudycyjne (oszołomiony, zrewidować, migotliwe, zawyrykować) oraz takie potoczne, które należą do leksykonu osób dorosłych (ale cyrk, pruć gazem, pogoda pod psem, i klops). Dzięki temu czytelnik może wyjść poza szablon językowy, utrwalany przez filmy dla najmłodszych czy rozmowy z rówieśnikami.

Cykl adresowany jest do dzieci w wieku 5-7 lat, ale są to granice umowne. Bywa bowiem, że czterolatek lepiej radzi sobie z tekstem niż dziecko o dwa lata starsze. Rodzic lub nauczyciel sam decyduje, który poziom jest odpowiedni dla danego podopiecznego. Dzięki właściwie dobranej lekturze u małego czytelnika udaje się budować poczucie sukcesu i satysfakcji, wskutek czego łatwiej o pewność siebie w późniejszej, znacznie już poważniejszej, edukacji.

Dotychczas seria Czytam sobie została doceniona już przez niezależne gremia. Otrzymała nagrodę im. Kallimacha oraz Komitetu Ochrony Praw Dziecka w konkursie „Świat Przyjazny Dziecku”.

Niewątpliwie z nauki samodzielnego czytania płyną same korzyści. Wkrótce w serii ponownie kolejne tytuły autorstwa m.in. Joanny Jagiełło, Łukasza Orbitowskiego, czy Zofii Staneckiej.

Specyfikacja wydawnicza drugiej serii „Czytam sobie”

Poziom 1

SCP105_250Wojciech Widłak, „Marta i ufoludek”, zilustrowała Ewa Poklewska-Koziełło

Marta z klasy 1b chodzi na zajęcia plastyczne do Domu Kultury. Pewnego dnia przytrafia jej się bardzo dziwna przygoda – w jej życiu niespodziewanie pojawia się tajemniczy przyjaciel…

 

 

Zofia Stanecka, „Koc trolla Alojzego”, zilustrowała Jona Jung

SCP104_250

Alojzy lubi dostawać prezenty. Tym razem prezent jest wyjątkowy. Na pierwszy rzut oka to zwykły koc, ale wkrótce okazuje się, że kryje w sobie jeszcze coś…

Liczba stron: 32, cena: 12,99 zł, oprawa miękka ze skrzydełkami, format: 145×185 mm 

 

 

Poziom 2

Joanna Olech, „Tytus – superpies”, zilustrowała autorka

SCP205_130

Tytus to pies-detektyw. Bardzo sprytny pies-detektyw, zwany nawet superpsem. Potrafi rozwiązać najtrudniejszą zagadkę kryminalną i – co więcej – bardzo lubi to robić! Historia tego śledztwa pełna jest akcji, przygód i zaskakujących faktów!

 

 

 

Rafał Witek, „Walizka pana Hanumana”, zilustrowała Emilia Dziubak

SCP204_250Tej wiosny jest wyjątkowo brzydka pogoda, pada deszcz i wieje wiatr. Daria trochę się nudzi. Wszystko zmieni się, kiedy przez miasto przejedzie tabor cyrkowy, zostawiając za sobą tajemniczą starą walizkę.

Liczba stron: 48, cena: 12,99 zł, oprawa miękka ze skrzydełkami, format: 145×185 mm 

 

 

Poziom 3

Ewa Nowak, „Pułapka na ktosia”, zilustrowała Joanna Rusinek

SCP305_250Hania i Artur spędzają wakacje ze swoim tatą w letniskowym domku nad jeziorem. Sielankowy spokój przerywa seria niespodziewanych i dziwnych wydarzeń. Znikają obrane ziemniaki, jabłka, kotlety, słomkowy kapelusz Hani, a w końcu… slipki taty. Hania i Artur podejrzewają, że w okolicy grasuje tajemniczy wszystkożerny stwór. Postanawiają zastawić na potwora pułapkę.

 

 

Grzegorz Kasdepke, „Kto zamawiał koszmarną przygodę?”, zilustrował Daniel de Latour

SCP304_250Pewnego dnia, kiedy Patryk jest sam w domu, do drzwi puka kurier z przesyłką zaadresowaną właśnie do niego. Niespodziewanie chłopiec zostaje wciągnięty w przygodę jak z prawdziwego horroru. Na szczęście w każdej chwili może ją przerwać… W jaki sposób? Tego dowiecie się z książki.

Liczba stron: 64, cena: 14,99 zł, oprawa miękka ze skrzydełkami, format: 145×185 mm

 

 

Do tej pory w serii ukazały się:

Poziom 1SekretPonuregoZamku1

Sekret ponurego zamku, Wojciech Widłak, ilustracje Diana Karpowicz

 

 

KtoPolubiTrolla

Kto polubi trolla, Zofia Stanecka, ilustracje Jona Jung – PRZECZYTAJ NASZĄ RECENZJĘ

 

 

 

PsotnyFranekPsotny Franek, Agnieszka Frączek, ilustracje Joanna Rusinek)- PRZECZYTAJ NASZĄ RECENZJĘ

 

 

 

Poziom 2

Tadek iSpolka

Tadek i spółka, Joanna Olech, ilustracje Dorota Łoskot-Cichocka- PRZECZYTAJ NASZĄ RECENZJĘ

 

 

 

MajaNaTropieJajaMaja na tropie jaja, Rafał Witek, ilustracje Emilia Dziubak- PRZECZYTAJ NASZĄ RECENZJĘ

 

 

 

SkarbArubaby

Skarb Arubaby, Małgorzata Strzałkowska, ilustracje Mikołaj Kamler- PRZECZYTAJ NASZĄ RECENZJĘ

 

 

 

Poziom 3

Szarka

Szarka, Ewa Nowak, ilustracje Anna Wielbut- PRZECZYTAJ NASZĄ RECENZJĘ

 

 

 

KasztanTapczan iTralala

Kasztan, tapczan, tralala, Grzegorz Kasdepke, ilustracje Daniel de Latour

 

 

 

TajemnicaPewnejSasiadki

Tajemnica pewnej sąsiadki, Melania Kapelusz, ilustracje Marcin Bruchnalski)

 

 

 

Edukacyjny Egmont

Książki dla dzieci i młodzieży oznaczone logotypem Edukacyjny EGMONT to wartościowe merytorycznie             i doskonale pod względem graficznym pozycje, których ideą jest uczyć w formie odpowiedniej i atrakcyjnej dla wieku dziecka i – co za tym idzie – jego rozwoju. Misją Edukacyjnego EGMONTU jest wydawanie takich książek, które pomagają czytelnikom w rozwijaniu pasji, odpowiadaniu na pytania pojawiające się w dorastających głowach… By stawały się przyjaciółmi i przewodnikami dzieci, które je czytają.

Serię rekomenduje logo_bn1

Poniższy tekst jest informacją prasową przesłana nam przez zaprzyjaźnione serwisy. Żadna z naszych redaktorek nie jest autorką poniższego tesktu i nie odpowiadamy za zamieszczone treści. Jednakże dokładamy wszelkich starań, aby przedstawione informacje były zgodne z polityką oraz tematyką naszego serwisu.

Nasze recenzje Zobacz wszystkie »

Subscribe
Powiadom o
Informacje prasowe
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Mało? To może sprawdź kolejny tekst :)

Gucio i Cezar, Gapiszon i inni…


Wystawa twórczości Bohdana Butenki 

24 kwietnia 2013

11.00 – wernisaż wystawy, spotkanie dla dzieci

17.00 – spotkanie autorskie dla młodzieży i dorosłych

Bohdan Butenko zachwyca i bawi nas swoją twórczością już od ponad pięćdziesięciu lat. Chyba każdy zna przygody Gapiszona, Kwapiszona czy Gucia i Cezara – postaci, które stworzył artysta.

Bohdan Butenko jest rysownikiem, ilustratorem i grafikiem, autorem komiksów oraz książek.

W Muzeum Dobranocek zaprezentujemy oryginalne projekty Bohdana Butenki, książki w oprawie graficznej twórcy oraz liczne ilustracje z czasopism m. in. „Misia”, „Świerszczyka”, „Płomyczka” ze zbiorów Muzeum.  Będzie można obejrzeć tak znane cykle jak „Gapiszonowe                        co nieco” oraz rysowane przygody Gucia i Cezara. Nie zabraknie oczywiście oryginalnych lalek teatralnych z przedstawień „Gucio i Cezar” czy „Placek z konfiturą”, które odbyły się w Teatrze Lalka w Warszawie oraz projekcji animacji filmowych o przygodach Gapiszona.

Na otwarcie wystawy „Gucio i Cezar, Gapiszon  i inni…” oraz spotkanie autorskie z Bohdanem Butenko zapraszamy 24 kwietnia 2013 r.

Wernisaż oraz spotkanie dla dzieci odbędzie się o godz. 11.00, natomiast spotkanie autorskie z dla młodzieży i dorosłych rozpocznie się  o godz. 17.00.

Wystawie towarzyszy bogaty program edukacyjny lekcji muzealnych na ekspozycji oraz tematycznych warsztatów artystycznych.

Czas trwania wystawy: 24 kwietnia – 15 maja

Muzeum Dobranocek ze zbiorów Wojciecha Jamy w Rzeszowie,

ul. Mickiewicza 13, 35-064 Rzeszów

e-mail: poczta@muzeumdobranocek.com.pl

www.muzeumdobranocek.com.pl

Rezerwacje i zapisy: tel. (17) 852 57 15

cena lekcji: 4 zł bilet ulgowy + 25 zł przewodnik

cena warsztatów: 5 zł + 25 zł instruktor

wstęp indywidualny: 7 zł bilet normalny, 4 zł ulgowy

plakat-muzeum-dobranocek-butenko-bohdan

Sponsorzy: PGNiG, cukiernia-piekarnia RAK, Dwór Ostoya

Patronat medialny: RESinet.pl

Poniższy tekst jest informacją prasową przesłana nam przez zaprzyjaźnione serwisy. Żadna z naszych redaktorek nie jest autorką poniższego tesktu i nie odpowiadamy za zamieszczone treści. Jednakże dokładamy wszelkich starań, aby przedstawione informacje były zgodne z polityką oraz tematyką naszego serwisu.

Nasze recenzje Zobacz wszystkie »

Subscribe
Powiadom o
Informacje prasowe
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

To co? Jeszcze jeden artykuł?

ZABAWY Z MAŁYM DZIECKIEM Czyli jak łatwo wspierać rozwój swojego dziecka


Każdy maluch w zupełnie naturalny sposób odczuwa potrzebę zabawy, podążanie za tymi dzielnymi odkrywcami jest dla rodziców i opiekunów nie lada wyzwaniem! Już samo nieustanne wymyślanie niezliczonych zabaw
i ćwiczeń, które zaangażują i zafascynują malucha może być próbą ognia nawet dla osób o bardzo bogatej wyobraźni. Z tego właśnie powodu powstała ta książka. Oferuje ona wartościowe pomysły na organizowanie inspirujących i kreatywnych zabaw w przestrzeni domowej i na rodzinnych wycieczkach.

Różnorodność zabaw uwzględnia zapotrzebowanie małego dziecka na urozmaicanie aktywności,
a elastyczność wskazówek zachęca rodziców do dostosowywania gier i scenariuszy do indywidualnych potrzeb dziecka, jego temperamentu, upodobań i umiejętności. Prócz tego wszystkim ćwiczeniom przyświeca filozofia „celowej zabawy” – zostały one tak pomyślane, by rozwijać pełen wachlarz umiejętności poznawczych, społecznych i motorycznych małego dziecka, a przy tym zapewnić mu maksimum wspaniałej zabawy.

Jesteśmy przekonani, że książka ta stanie się dla rodziców niewyczerpanym źródłem pomysłów i inspiracji, do których będą wielokrotnie powracać.

Odbiorcy

– rodzice i opiekunowie małych dzieci (w wieku od 1 do 3 lat), którzy w mądry i wartościowy sposób chcą zagospodarować czas swoim maluchom.

Dlaczego warto nabyć tę książkę

– przygotowana przez specjalistów, zajmujących się rozwojem małych dzieci, opracowujących profesjonalne programy do pracy z maluchami.

– to zbiór ponad 100 zabaw i aktywności, które nie tylko sprawią rodzicom i dzieciom mnóstwo radości, ale i zadbają o integralny rozwój każdego malca.

Poniższy tekst jest informacją prasową przesłana nam przez zaprzyjaźnione serwisy. Żadna z naszych redaktorek nie jest autorką poniższego tesktu i nie odpowiadamy za zamieszczone treści. Jednakże dokładamy wszelkich starań, aby przedstawione informacje były zgodne z polityką oraz tematyką naszego serwisu.

Nasze recenzje Zobacz wszystkie »

Subscribe
Powiadom o
Informacje prasowe
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Sprawdź nasz kolejny artykuł

Wiosna, ach to Ty! Czyli kosmetyczne rewolucje – Pielęgnacja cery…


Nie od dziś wiadomo, że WIOSNA to wspaniały czas na wielkie porządki i rewolucje w naszym życiu – gruntowne sprzątanie mieszkania – z myciem okien na czele, wymiana garderoby – z zimowej na letnią, przegląd spiżarki – co już z niej ucieka, a co jeszcze nie :-) wprowadzenie (kolejnej) diety i cyklu „noworocznych” postanowień –„Od dziś zaczynam ćwiczyć!” … to chyba standard o tej porze roku :-)

Często gęsto zmęczone długą zimą,  pragniemy nieco odmienić swój wizerunek, by powitać wiosnę nową JA. W tym celu przeważnie udajemy się do fryzjera, który ma dokonać drastycznego cięcia i zmiany znudzonego już  koloru włosów…

Wszystko ładnie pięknie, ale co z wyglądem naszej cery??  Niestety, ale pomimo, iż preparaty kosmetyczne i salony urody mnożą się na rynku niczym grzyby po deszczu, wciąż jeszcze brakuje Nam – Kobietom świadomości dbania o to co widać zawsze, niezależnie od pory dnia czy roku – tj. skóry twarzy.

W związku z tym, ja jako kosmetolog spróbuję nieco przybliżyć Wam, Drogie Panie tajniki urody i zachęcić do codziennej pielęgnacji swego naturalnego piękna, które niewątpliwie ma w sobie każda z nas!

Chcąc zachować jak najdłużej swą urodę, świadomie wybierać sposoby i  środki do pielęgnacji skóry, należy nieco ją poznać, w związku z tym dziś zaczniemy od podstaw, czyli od rodzajów cery.

Skóra twarzy nazywana jest cerą. Wyróżniamy jej cztery podstawowe rodzaje:
a) normalna,
b) sucha,
c) tłusta,
d) mieszana.

CERA NORMALNA – jest różowa, gładka, jędrna, odpowiednio odżywiona i nawilżona, dobrze reaguje na warunki atmosferyczne  (wiatr, słońce, mróz), a także na wodę i mydło. Niewidoczne są na niej żadne defekty, jak np.: rozszerzone naczynia krwionośne, plamy pigmentacyjne czy łuszczenie. Tego typu cera występuje jedynie u dzieci do okresu dojrzewania.

CERA SUCHA – ma zazwyczaj jasny kolor, jest dosyć cienka, matowa, mało elastyczna, można na niej zaobserwować rozszerzone naczynia krwionośne, rumień, przebarwienia, łuszczenie. Przeważnie źle reaguje (zaczerwienieniem) na warunki atmosferyczne, wodę i mydło. Cera sucha z reguły szybko się starzeje, już około 20 r. życia mogą się pojawiać pierwsze zmarszczki mimiczne.  Duży wpływ na jej funkcjonowanie ma pora roku, ponieważ: zimą oddaje ona więcej wilgoci do otoczenia (przez wysuszone grzejnikami powietrze), natomiast latem skórę dodatkowo wysuszają promienie słoneczne.

W codziennej pielęgnacji należy więc pamiętać o: ochronie skóry  przed mrozem, wiatrem i słońcem oraz o stosowaniu kosmetyków wykazujących działanie: nawilżające, dotleniające, natłuszczające, odżywcze i pojędrniające.

Ważne! Pamiętajcie również o tym, że wodę należy dostarczać zarówno z zewnątrz jak i od wewnątrz!

CERA TŁUSTA – ma kolor szarożółty, przeważnie jest dosyć gruba i błyszcząca. Widoczne są na niej rozszerzone pory z zaskórnikami. Jest słabo ukrwiona, a łój skórny wydzielany jest w nadmiernej ilości. Zazwyczaj dobrze reaguje na czynniki atmosferyczne  oraz na wodę i mydło.  Z reguły, bodźce zewnętrzne  mają słaby wpływ na cerę tłustą, dużo silniejszy natomiast wewnętrzne, takie  jak: stres, zaburzenia hormonalne i układu trawiennego. Stosunkowo późno rozpoczyna się jej okres starzenia. Jej zaletą jest fakt, iż w starszym wieku nie ulega patologicznemu wysuszeniu, wadą zaś są częste powikłania trądzikowe i nieestetyczny wygląd. Na zwiększone działanie gruczołów łojowych wpływa dysregulacja hormonalna, czyli wydzielanie hormonów o działaniu androgennym i estrogennym.

W codziennej pielęgnacji należy zwrócić uwagę na regulację wydzielniczą gruczołów oraz poprawę ukrwienia skóry. Nie powinno się stosować środków pielęgnacyjnych agresywnie działających , by nie naruszyć jej naturalnej flory bakteryjnej (nadmiernie ją odtłuścić).

W młodym wieku można ograniczyć się do zabiegów oczyszczania skóry, a między 25-30 rokiem życia wprowadzamy kosmetyki głęboko nawilżające, dotleniające i usprawniające mikrokrążenie.

Ważne! Nie wolno stosować preparatów odkażających na bazie alkoholu, które przyczyniają się do niszczenia lipidów skóry (warunkują one między innymi odpowiednie nawodnienie)!

CERA MIESZANA – ma cechy dwóch rodzajów skóry – suchej i tłustej. Najczęściej tłustą partią jest środkowy pas twarzy – czoło, nos i broda, natomiast policzki są suche. Bywa jednak, że sytuacja jest odwrotna. Cera mieszana wykazuje skłonność do łojotoku, nieprawidłowo reaguje na środki kosmetyczne, wodę i mydło, co może objawiać się: podrażnieniem, zaczerwienieniem, uczuciem napięcia i pieczenia. Pielęgnacja jest dosyć trudna ponieważ trzeba postępować tak, jak z dwoma rodzajami cery.

Prócz podstawowych rodzajów cery obserwujemy również: c. naczyniową oraz wrażliwą.

CERA NACZYNIOWA – czyli taka, na której widoczna jest sieć rozszerzonych naczyń krwionośnych (teleangiektazji). Na takiej cerze często widoczny jest rumień, pojawia się uczucie pieczenia i rozgrzania. Do z przyczyn nasilających to zjawisko zaliczamy: zanieczyszczenie środowiska, palenie papierosów, nadużywanie alkoholu, picie mocnej kawy i herbaty, spożywanie ostrych przypraw. Skóra naczyniowa  zazwyczaj źle reaguje na warunki atmosferyczne oraz różnego rodzaju preparaty kosmetyczne.

Rozszerzone naczynka mogą pojawiać się przy każdym typie cery, jednak najbardziej podatna na tę dolegliwość jest skóra cienka, delikatna i wrażliwa.

Codzienna pielęgnacja powinna polegać przede wszystkim na  stosowaniu preparatów wpływających na uszczelnienie naczyń krwionośnych, a więc takie, które zawierają:  wit. C, rutę, arnikę czy kasztanowiec.

CERA WRAŻLIWA – to pojęcie ogólne, określające sumę działania wielu czynników subiektywnych i obiektywnych. Spotyka się skórę wrażliwą nabytą lub uwarunkowaną genetycznie. Występuje często w powiązaniu  z cerą suchą, alergiczną i naczyniową. Skóra tego typu objawia się częstym uczuciem pieczenia, swędzenia, ściągania, mrowienia. Źle reaguje na czynniki atmosferyczne, wodę i mydło, a także na wiele preparatów pielęgnacyjnych.

Cera wrażliwa jest coraz częściej spotykana, a wiąże się to głównie z dużym obciążeniem środowiska naturalnego toksynami oraz z niewłaściwą pielęgnacją (stosowanie kosmetyków nieodpowiednich do danego typu cery).

Ogromny wpływ na uwrażliwienie skóry ma również nadmierna ilość promieniowania UV, przegrzanie pomieszczeń, stres, nieprawidłowe odżywianie się a także brak ruchu.

W codziennej pielęgnacji należy unikać środków silnie działających i pieniących się. Zaleca się stosowanie kosmetyków pozbawionych konserwantów i sztucznych barwników.

Na dziś to już wszystko. Następnym razem opowiem Wam o tym, CO każda z Nas powinna mieć na swej łazienkowej półce, by móc prawidłowo zadbać o CODZIENNĄ PIELĘGNACJĘ CERY.

Serdecznie zapraszam do lektury i praktykowania!

 

Nasze recenzje Zobacz wszystkie »

Subscribe
Powiadom o
Fizinka
4 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Ewka
Ewka
9 lat temu

Fajny tekst, ale uczciwie przyznam że już nie mogę się doczekac szczegółów :D

Magda Kupis
9 lat temu

Moja siostra jest kosmetologiem dlatego sporo na ten temat wiem (między innymi dlatego, że przepytywałam ją na egzaminy ;P), poza tym prowadziłam kilka lat razem z nią studio urody więc i mam pojęcie praktyk w tym zawodzie i muszę przyznać (z czym pewnie zgodzi się autorka) wiele kobiet nie potrafi odpowiednio dobrać kosmetyków, co wcale nie jest obojętne dla naszej cery. Zły dobór kremu może zrobić więcej szkody niż pożytku.

Fizinka
Fizinka
9 lat temu
Reply to  Magda Kupis

Niestety to prawda, wiele kobiet nie zna dobrze swojej cery (często odczucia subiektywne bywają mylne), a co za tym idzie, nie potrafi dobrać odpowiednich kosmetyków do jej potrzeb.

Mam nadzieję, że artykuły, które będą się pojawiać na blogu W Roli Mamy, choć trochę przybliżą kobietom tajniki urody i pozwolą na dobrą pielęgnację we własnym, domowym zaciszu.. :)

top-facebook top-instagram top-search top-menu go-to-top-arrow search-close