Dzień Dziecka 2013 z Muzeum Dobranocek w Rzeszowie


Muzeum Dobranocek ze zbiorów Wojciecha Jamy w Rzeszowie serdecznie zaprasza do poznawania pasjonującego świata animacji.

W Muzeum Dobranocek będzie można obejrzeć wystawę czasową „Animacja to nie takie proste” prezentującą twórczość Studia Filmów Rysunkowych w Bielsku-Białej. Goście muzeum spotkają bohaterów popularnych animacji rysunkowych: Bolka i Lolka, Reksia, Pampaliniego, Kapitana Klipera i in. na licznych projektach, szkicach, foliach                  -kadrach filmowych i plakatach. Będą także scenariusze, scenopisy i recepty animacyjne, archiwalne zdjęcia, wydawnictwa i wiele pamiątek z wizerunkami bohaterów kreskówek.

Mali wielbiciele animacji będą mogli się dowiedzieć jak powstawały ich ulubione filmy, kto je zrealizował i jak wyglądało stanowisko pracy rysownika.

Zapraszamy także do aktywności plastycznych na wielkowymiarowych panelach przestrzennych, na których mali goście wraz z rodzicami będą mogli rysować swoich ulubionych przyjaciół  z bajek, a także na projekcje filmowe z przygodami dobranockowych bohaterów.

Będzie także okazja by zrobić sobie zdjęcie z Misiem Uszatkiem, który odwiedzi  muzeum by spotkać się z Dziećmi i złożyć im życzenia.

Z okazji ich święta dla wszystkich Dzieci wstęp bezpłatny. Zapraszamy!

Muzeum Dobranocek ze zbiorów Wojciecha Jamy w Rzeszowie
ul. Mickiewicza 13, tel. 17 748 36 51
e-mail: poczta@muzeumdobranocek.com.pl
www.muzeumdobranocek.com.pl

IMG_0669

Poniższy tekst jest informacją prasową przesłana nam przez zaprzyjaźnione serwisy. Żadna z naszych redaktorek nie jest autorką poniższego tesktu i nie odpowiadamy za zamieszczone treści. Jednakże dokładamy wszelkich starań, aby przedstawione informacje były zgodne z polityką oraz tematyką naszego serwisu.

Nasze recenzje Zobacz wszystkie »

Subscribe
Powiadom o
Informacje prasowe

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Mało? To może sprawdź kolejny tekst :)

Mamusie na kawusie, czyli Happy Hours dla mam!


Już od 13 maja Centrum Kreatywności BRICKS 4 KIDZ® [B4K] wprowadza happy hours dla mam. Nowy program „Mamusie na kawusie” pozwala w ciekawy i niedrogi sposób zagospodarować czas przedobiedni, zapewniając dzieciakom edukację przez zabawę klockami Lego®, a mamom – chwilę wytchnienia.

„Wprowadzenie do oferty programu dla mam to wynik naszych obserwacji. Zwykle przed godziną 15. do naszego centrum przychodzą mamy, które szukają ciekawej rozrywki dla dzieci i edukacji, która byłaby alternatywą dla codziennych zabaw w domu. Oprócz zapewnienia dzieciom inspirujących zajęć, mamy potrzebują też chwili dla siebie” – wyjaśnia manager B4K, Kinga Długiewicz.

Program „Mamusie na kawusie”, podobnie jak wszystkie zajęcia oferowane w Centrum Kreatywności B4K, opiera się na innowacyjnej formie zajęć opracowanej w USA, polegającej na edukacji poprzez zabawę klockami LEGO® opartej na połączeniu potencjału kreatywnego dzieci z ich naturalną ciekawością świata.

„Dzieci, które nie uczęszczają do przedszkola, bardzo często łakną kontaktu z rówieśnikami. Potrzebują też inspiracji, nowej formy zabawy. Nasz program wychodzi naprzeciw tym potrzebom – dzieciom zapewniamy animowane zajęcia z wykorzystaniem klocków, dostosowane do ich wieku i możliwości. W tym czasie mamy mogą spotkać się z koleżankami przy kawie i ciastku, które w ramach programu oferujemy gratis” – wyjaśnia Długiewicz. To właśnie odróżnia nowy program od istniejącego od początku w ofercie BRICKS 4 KIDZ® „Mama i ja”.

Zajęcia dla dzieci w wieku 2-5 lat w ramach programu „Mamusie na kawusie” odbywają się od poniedziałku do piątku w godzinach 10:00 – 14:00. Koszt uczestnictwa w zajęciach: 20 PLN/1 h, 30 PLN/2 h.

Centrum Kreatywności BRICKS 4 KIDZ® prowadzi zajęcia dla dzieci w wieku 2-14 lat. Odpowiednio skonstruowane programy zajęć pozwalają na rozwijanie wyobraźni, umiejętności, sprawności manualnej oraz zdobywanie wiedzy odpowiedniej dla etapu rozwoju dziecka. Centrum posiada ponad 150 zestawów klocków i oferuje 9 bloków tematycznych zajęć. Najmłodsi mogą uczyć się z mamą („Mamusie na kawusie”, „Mama i ja”), program „Przedszkolaki legolaki” umożliwia naukę np. alfabetu podczas zabawy klockami. Starsze dzieci mogą poznawać podstawy robotyki („Robotyka dla juniora”) lub zgłębiać świat: nauki, architektury, kosmosu, natury podczas zajęć z programu „Buduję i Wiem”. Dla nastolatków BRICKS 4 KIDZ® przygotowało zajęcia z zakresu tworzenia krok po kroku filmów animowanych („Movie Making”). Centrum oferuje także zajęcia w ramach półkolonii oraz prowadzi lekcje w wybranych szkołach Poznania i okolic.

Szczegółowe informacje na temat programów edukacyjnych, a także możliwości zorganizowania przyjęcia urodzinowego z klockami, znaleźć można na stronie www.bricks4kidz.com.pl/.

Fot2-BRICKS4KIDZ

Centrum Kreatywności BRICKS 4 KIDZ® [B4K] mieści się na ulicy Drużbickiego 9 w Poznaniu (w sąsiedztwie CH Poznań Plaza).

Poniższy tekst jest informacją prasową przesłana nam przez zaprzyjaźnione serwisy. Żadna z naszych redaktorek nie jest autorką poniższego tesktu i nie odpowiadamy za zamieszczone treści. Jednakże dokładamy wszelkich starań, aby przedstawione informacje były zgodne z polityką oraz tematyką naszego serwisu.

Nasze recenzje Zobacz wszystkie »

Subscribe
Powiadom o
Informacje prasowe

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

To co? Jeszcze jeden artykuł?

Widłak, Usenko, Olech, Nowak, Stanecka i inni…


Wydawnictwo EGMONT na IV Warszawskich Targach Książki

w dniach 16-19.05.2013!
Wydawnictwo EGMONT – KSIĄŻKI, GRY, KOMIKSY
STOISKO 316/G
         (dolna galeria, strefa dziecięco-komiksowa)
          Stadion Narodowy, Warszawa

Egmont Polska serdecznie zaprasza wszystkich małych i dużych czytelników do odwiedzenia swojego stoiska nr 316/G. Książki podczas Targów będą podpisywać autorzy związani z wydawnictwem.

Sobota, 18. maja 2013

10.00 – Zofia Stanecka i Marianna Oklejak (autorki będą podpisywały książki z serii Basia oraz odpowiedzą na wszystkie pytania o Basię, Franka, Janka, mamę i tatę, a nawet opiekunkę Olę)

11.00 – Wojciech Widłak (seria Czytam sobie, „Marta i ufoludek”, „Tajemnica ponurego zamku”)

12.00 – Natalia Usenko (autorka książek „Wyliczanki”, „Idealny dzień” z cyklu Wierszem napisane).

14.00 – Joanna Olech (seria Czytam sobie, „Tytus – superpies”, „Tadek i spółka”)

Niedziela, 19. maja 2013

12.00 – Ewa Nowak (ulubiona pisarka nastolatek, autorka m.in. książek z serii miętowej „Drzazga” oraz „Lisia”, „Koleżaneczki” i „Środek kapusty” z cyklu Księżycowy kamień, a także z serii Czytam sobie „Pułapka na ktosia” i „Szarka”).

Dodatkowo na stoisku CZASU DZIECI (304/G) spotkania z czytelnikami odbędą:

Czwartek, 16. maja 2013

14.00 – Rafał Witek (seria Czytam sobie, „Walizka pana Hanumana”, „Maja na tropie jaja” oraz „Dzieciaki kontra F.O.B.I.A.” z cyklu Księżycowy kamień)

Piątek, 17. maja 2013

14.00 – Zofia Stanecka i Marianna Oklejak (autorki będą podpisywały książki z serii Basia)

Sobota, 18. maja 2013

10.00 – Grzegorz Kasdepke (seria Czytam sobie, „Kto zamawiał koszmarną przygodę”, „Kasztan, tapczan, tralala”)

15.00 – Joanna Olech (seria Czytam sobie, „Tytus – superpies”, „Tadek i spółka”)

W ofercie dla młodzieży m.in. „Odmieniec” Philippy Gregory, „Scarlet” Marissy Meyer, „Nowy przywódca” Julianny Baggott, „Król złodziei” i „Reckless. Nieustraszony” Cornelii Funke, kolejny tom serii Cherub „Anioł stróż” Roberta Muchamore, w serii Niebieskie migdały „Look” Sophie Bennett oraz „Pocztówka z Toronto” Dariusza Rekosza, „Królestwo łabędzi” Zoe Marriott, „Strażnicy historii. Cicus Maximus” Damiana Dibbena, czy „Tuwim z głową w chmurach”.

Wśród propozycji dla najmłodszych będą m.in.: kolejne tomy w seri Czytam sobie, a w niej m.in.: „Marta i ufoludek” Wojciecha Widłaka, czy „Kto zamawiał koszmarną przygodę?” Grzegorza Kasdepke, „Basia i alergia” oraz „Basia i podróż” nowe tomy serii Zofii Staneckiej i Marianny Oklejak, a w serii Wierszem napisane „Wiersze dla niegrzecznych dzieci” Danuty Wawiłow, „Wyliczanki” Natalii Usenko, „Wiersze dla dzieci” Juliana Tuwima, w cyklu Księżycowy Kamień „Przygody Tomka Sawyera” Marka Twaina i „Lisia” Ewy Nowak. Poza tym seria Akademia Mądrego Dziecka i książeczki Play-doh, nowe książki STAR WARS, a także serie audiobooków z przygodami bohaterów filmów Disneya i nowości ze znanych i lubianych cyklów Barbie, Monster High, czy Bob Budowniczy. 

Na fanów planszówek czekają: nowe gry z cyklu Dobra gra w dobrej cenie w ramach którego wydano „Granie w malowanie”, „Słowostworki”, „Pirackie skarby”, „Zawrót głowy”, a także inne hity Egmontu.

Wśród nowości wydawniczych Literackiego i Edukacyjnego Egmontu będą m.in. prezentowane:

 SCCHANGE01_250 Średniowieczna Europa spod pióra powszechnie lubianej autorki prawdopodobnie i tym razem przyciągnie setki czytelników. Pierwszy tom nowej serii Zakon Ciemności niesie ze sobą wielką miłość, misterną intrygę i mroczny czas inkwizycji.  Jest rok pański 1453 i wszystkie znaki na niebie i ziemi wskazują, że nadciąga koniec świata. Lęki ówczesnego świata przybierają na sile.
 scarlet-egmont Drogi Cinder i Scarlet krzyżują się w chwili, w której Ziemia zostaje zaatakowana przez Lunę… Cinder, dziewczyna cyborg zarabiająca na życie jako mechanik, próbuje wydostać się z więzienia, choć wie, że jeśli jej się uda, stanie się najbardziej poszukiwanym zbiegiem we Wspólnocie Wschodniej. Po drugiej stronie kuli ziemskiej ginie babcia Scarlet Benoit. Okazuje się, że Scarlet nie miała świadomości wielu związanych z nią spraw ani śmiertelnego zagrożenia, w którym żyła. Kiedy spotyka Wilka, mającego prawdopodobnie wiadomości o miejscu pobytu babci, czuje powstającą między nimi więź, choć nie potrafi przełamać nieufności. Wspólnie rozwiązują zagadkę, ale wówczas los zderza ich z Cinder przynoszącą nowe pytania bez odpowiedzi.

Nowy-Przywodca-egmont

Świat po Wybuchu. Kontynuacja książki „Nowa ziemia”. Bezpieczni są tylko Czyści, żyjący spokojnie pod Kopułą. Na zewnątrz pozostali zmutowani. Partridge, syn Willuksa, dowódcy Czystych, ucieka spod kopuły, by na zewnątrz odnaleźć matkę. Dołącza do grupy Wyrzutków, na których czele stoi El Capitan. Żeby odzyskać syna, Willuks nie cofnie się przed niczym. Żeby ocalić pozostałych, Partridge będzie musiał wrócić pod Kopułę i zmierzyć się z najstraszniejszym wyzwaniem. Pressia zaś, uzbrojona tylko w tajemniczą skrzynkę ze wskazówkami, wyruszy w drogę tam, gdzie nie prowadzą żadne mapy. Jeśli tej dwójce się powiedzie – uratują świat, jeśli nie – ludzkość zapłaci przerażającą cenę…

egmont-walizka-pana-hanumana

Tej wiosny jest wyjątkowo brzydka pogoda, pada deszcz i wieje wiatr. Daria trochę się nudzi. Wszystko zmieni się, kiedy przez miasto przejedzie tabor cyrkowy, zostawiając za sobą tajemniczą starą walizkę. Kolejna odsłona programu wydawniczego Edukacyjnego Egmontu mającego wspierać dzieci w nauce czytania. W jego powstanie zaangażowani zostali czołowi współcześni polscy autorzy i ilustratorzy. Pierwsze dziewięć książek cyklu cieszyło się ogromnym powodzeniem, co uprawdopodabnia tezę pomysłodawców programu o realnym przełożeniu się ich sukcesu na wzrost czytelnictwa w Polsce. Sześć nowych tytułów już dostępne.

 

basia-i-podroz

Basia to współczesna, zabawna i mądra przyjaciółka dla Twojego dziecka. Przygody Basi pomagają dziecku zrozumieć świat, pokazują, jak poradzić sobie w trudnych sytuacjach. Swym humorem rozśmieszają dzieci i dorosłych. Basia i podróż. Mama, Janek, Basia, Franek i Misiek Zdzisiek jadą samochodem w góry. Przed nimi długa, raczej nudna droga. Czy uda się im dojechać?

 

 

wiersze-tuwim-egmont

Był sobie pan Maluśkiewicz, najmniejszy na świecie chyba. Wszystko już poznał i widział z wyjątkiem wieloryba. Czy pan Maluśkiewicz wyjdzie cało ze spotkania z wielorybem? Czy uda się znaleźć lek na pamięć słonia Trąbalskiego? I kto zaśpiewa na cześć pana Tralalińskiego? Odpowiedzi na te i inne pytania poznacie, czytając pełne humoru wiersze Juliana Tuwima, które od kilkudziesięciu lat niezmiennie zachwycają i małych, i dużych. Przezabawne, wysmakowane ilustracje stworzone przez Daniela de Latoura są idealnym uzupełnieniem tej pięknej poezji.

 

Bobik-wedruje

Akademia Mądrego Dziecka to wspaniała zabawa, a zarazem rozwijanie sprawności manualnej i koordynacji wzrokowo-ruchowej, poszerzanie wiedzy o sobie samym, o świecie – tym najbliższym i tym dalszym, oraz rozwijanie podstawowych umiejętności i wartości społecznych. To doskonałe stopniowe przygotowywanie do nauki czytania i pisania oraz uczenia się matematyki, poradzenia sobie w przyszłości w szkole i w życiu! Witamy w Maziajkowie! Podróżuj i poznawaj nowe miejsca. Bobik zaprasza do twórczej zabawy z kredkami, pędzlem i naklejkami! Dzieci rozwijają skrzydła wyobraźni!

Wszyscy odwiedzający stoisko Egmont mogą liczyć na 30% rabatu na książki i gry planszowe, a także na znaczki promujące czytanie.

Wśród atrakcji dla najmłodszych będą m.in.: pokazy gier planszowych, kolorowanki. 

ZAPRASZAMY DO ODWIEDZENIA STOISKA EGMONT, 316/G

W dniach 16 – 19 maja 2013 odbywa się również Festiwal Komiksowa Warszawa. Zainteresowanych szczegółowym programem spotkań z autorami komiksów wydawanych przez Egmont, odsyłamy na stronę ŚwiatKomiksu.pl 

Zapraszamy na www.egmont.pl, www.krainaplanszowek.pl; www.swiatkomiksu.pl

Więcej o Warszawskich Targach Książki na www.targi-ksiazki.waw.pl.

Poniższy tekst jest informacją prasową przesłana nam przez zaprzyjaźnione serwisy. Żadna z naszych redaktorek nie jest autorką poniższego tesktu i nie odpowiadamy za zamieszczone treści. Jednakże dokładamy wszelkich starań, aby przedstawione informacje były zgodne z polityką oraz tematyką naszego serwisu.

Nasze recenzje Zobacz wszystkie »

Subscribe
Powiadom o
Informacje prasowe

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Sprawdź nasz kolejny artykuł

Ostatni mleczyk w sezonie, czyli miód z mlecza


Od kiedy pamiętam gotowanie, pieczenie, oraz eksperymentowanie w kuchni , było jednym z moich ulubionych zajęć. Dziś kiedy czuję, że nie mam już sił na nic, cudem odkrywam pokłady energii, gdy znajdę ciekawy przepis lub coś gdzieś podpatrzę. 

Odkąd zostałam mamą, czasem odbija mi na punkcie tego by nasze posiłki były nie tylko zdrowe, ale prosto z natury. Jednak w swoim eksperymentowaniu kulinarnym poszłam dalej. Dlaczego nie stworzyć własnej domowej apteki. Z dzieciństwa pamiętam jak zbieraliśmy kluczyki, mlecze i inne kwiaty, a to na herbatkę, a to na miód. Tym razem postawiłam na miód z mlecza. Dlaczego? Ponieważ kiedy dopadnie nas złośliwy kaszel lub ból gardła będzie jak znalazł, wystarczy dodać do herbatki, mleka lub po prostu zlizać go z łyżki.

Razem z Marcinkiem wybrałam się na spacer, hen daleko poza osiedla, na ogromną łąkę w lesie. Po drodze mijaliśmy miliony mleczy – jednak pobliże drogi i domów powstrzymało nas od ich zerwania. Brnęliśmy dalej i im bliżej naszej łąki, tym mniej mleczy. Myślałam, że nie uda nam się ich uzbierać. Jednak łąka nas nie zawiodła, była wręcz zasypana żółtym dywanem.

Podjęliśmy się razem zrywania –  na jeden przepis potrzeba ok. 300 kwiatków  mlecza bez łodyg. Po powrocie do domu, uzbierane kwiatki na chwilę zamoczyliśmy w dużej misce i odkrywaliśmy, jakie zwierzątka przyszły razem z nami. Wśród kwiatków mleczy znaleźliśmy: dwie mrówki, pająka kwietnika, ślimaka i malutkie chrząszcze – istna lekcja przyrody.

Składniki na własny miód z mleczy:

ok. 300 sztuk kwiatków mlecza
750 ml – 800 ml wody
2 średnie cytryny
8- 10 sztuk goździków
0,75 – 1 kg cukru

Przygotowanie:

Opłukane kwiatki, bez łodyg wrzucamy do garnka, zalewamy ¾ litra wodą i wstawiamy na gaz. Gdy zacznie się gotować, to zmniejszamy ogień i gotujemy przez ok. 20 min (ale nie więcej).

Później odsączamy kwiaty, wyciskamy z ich wywaru ile się da – potem możemy je spokojnie wyrzucić do kosza. Do wywaru dajemy 2 średnie cytryny – pokrojone w plasterki oraz ok. 0,5 kg cukru. Całość zagotowujemy i ponownie wsypujemy kolejne 0,5 kg cukru – choć na mój gust można go spokojnie dać mniej. Moja babcia dla smaku dodawała jeszcze goździki – ok. 8-10 szt.

Całość musimy gotować na małym ogniu przez około 1,5-2 godziny, później przekładamy do mniejszych słoików, zakręcamy i stawiamy do góry dnem, a jak ostygnie odkładamy w ciemnie miejsce.
Z naszych 300 kwiatków udało nam się pozyskać ok. 1 litr miodu. Polecam od razu umyć garnki, lub je wylizać 🙂

mlecze

Nasze recenzje Zobacz wszystkie »

Subscribe
Powiadom o
Agnieszka Jelinek

15 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Ania Wypijewska
Ania Wypijewska
9 lat temu

Właśnie sie gotuje 🙂

Rachela
Rachela
9 lat temu

niech idzie na zdrowie 🙂
Zachęcam też do syropu z sosny – idealny na problemy oddechowe 🙂

Milena Kamińska
9 lat temu

I to musi bym mlecz majowy

Milena Kamińska
8 lat temu

Robiłam wianek bukiet dla mamy ale i syropek

Monika Górny
8 lat temu

Pewnie :))) i z pędów sosny 😉

Joanna Okońska
8 lat temu

u nas mlecze przekwitły, ale miodek z mlecza zrobiony, chociaż kilka słoiczków 🙂

Milena Kamińska
8 lat temu

Warto zrobić polecam

Ania Małecka
8 lat temu

Nam zostały dwa ostatnie słoiki, czekamy na wiosnę 🙂
(Najlepiej smakuje tuż po przygotowaniu, na ciepło…. Wylizujesz i wylizujesz… 🙂 )

Kinga Schroeder
8 lat temu

Robilam 😉 super dziala na kaszel i bolace gardlo 😉

W roli mamy - wrolimamy.pl

A jak stosujesz?

Ania Małecka
8 lat temu

W roli mamy – wrolimamy.pl Ja zazwyczaj podaję synkowi 2-3 razy dziennie po 1- 2 łyżeczki. Zależy od stopnia zachorowalnosci 😉 A jeśli widze, że coś go bierze to podaję przez kilka dni profilaktycznie 🙂

Kinga Schroeder
8 lat temu

Dokładnie tak jak napisała Ania 🙂

Barbara Ruszynska
8 lat temu

moja mama kiedys robila, ja jakos nie mam cierpliwosci(jeszcze mam kilka słoiczków w rezerwie).Ale za to zeszlej wiosny syropu z sosenki naprodukowalam, na te mrozy do herbatki – pyszotka 😀

uMamyiTaty.pl
8 lat temu

A bardzo też polecamy sok z kwiatów czarnego bzu… idealny na lato, jako lemoniada i w zimie do herbaty 😉

uMamyiTaty.pl
8 lat temu

http://umamyitaty.pl/syrop-z-mniszka-miod-z-mniszka/ Polecamy jak tylko mleczyki się pojawią. My go stosujemy przez zimę, jako pyszny dodatek do herbatki.

top-facebook top-instagram top-search top-menu go-to-top-arrow search-close