Intymny problem


Wiele kobiet po porodzie głośno narzeka na nadmiar tkanki tłuszczowej, ogólne problemy ze skórą oraz na przebarwienia. Rzadko jednak mówi się o innych problemach natury „urodowej”, związanych z intymnymi sferami naszego ciała. Mowa oczywiście o biuście i  kroczu, które z naturalnych przyczyn po narodzinach dziecka są najbardziej narażone na zmiany. 

Piersi już w czasie ciąży zmieniają swój wygląd. Szybko się powiększają, przez co bardzo często pojawiają się na nich rozstępy. Poza tym duży i ciężki biust podlega prawu grawitacji, a więc po pewnym czasie może stać się obwisły. Dodatkowo, jeśli kobieta karmi dziecko piersią, jedna z nich w pewnym momencie może stać się większa od drugiej. Asymetria pojawia się na przykład wtedy, gdy niemowlę chętniej i częściej ssie z jednej piersi niż z drugiej. Ponadto, po pewnym czasie ciągłego napełniania i opróżniania biustu z pokarmu, skóra na nim może stać się wiotka, co dodatkowo spowoduje utratę jędrności piersi. Jakby tego było mało, poród wywołuje nie tylko problemy natury urodowej, ale również seksualnej. Nacięte i zszyte krocze w pierwszych miesiącach po narodzinach dziecka może przysparzać kobiecie wiele bólu podczas zbliżeń intymnych. W późniejszym czasie może z kolei odbić się na doznaniach mężczyzny, gdyż wejście do pochwy na pewno będzie o wiele mniej ciasne niż wcześniej. Dla jednych te problemy mogą wydawać się błahe i śmieszne, dla innych są kluczowe i bardzo wstydliwe. Bez względu na to, jak jest w Twoim przypadku, powinnaś mieć szansę coś z tym zrobić i wiedzieć, że istnieją sposoby, aby tym problemom zaradzić.

Obwisły biust

Problemowi obwisłego biustu warto zapobiegać już wcześniej, na przykład nosząc odpowiednie biustonosze. I nie chodzi tutaj, o jakąś nowoczesną konstrukcję, a o stanik, który po prostu będzie na tyle dobrze dobrany, że poradzi sobie z podtrzymywaniem piersi. Kiedy pierwsze niepokojące zmiany zaczną być widoczne, można działać za pomocą mało inwazyjnych metod.

W takich przypadkach z pomocą przyjdzie na przykład smart lifting, czyli zabieg z użyciem mikronici (bardzo cienkie, krótkie oraz wchłanialne), które umieszcza się w głębokich warstwach skóry za pomocą specjalnych igieł. Mikronici wprowadza się pod skórę nad biustem, w kierunku pachy i obojczyka, aby usztywnić jego strukturę. Wprowadzone substancje po pewnym czasie się wchłoną (zazwyczaj trwa to od trzech do ośmiu miesięcy), ale zanim to nastąpi, będą silnie stymulować komórki do tworzenia się kolagenu. Na efekt liftingu trzeba poczekać kilka tygodni, napięcie skóry nie pojawia się od razu po zabiegu, ale stopniowo, w miarę jak fibroblasty produkują nowy kolagen. Efekt utrzymuje się mniej więcej piętnaście miesięcy i pozwala podnieść mały i średni biust mniej więcej od połowy do jednego centymetra w górę.

Kiedy problem jest już znacznie poważniejszy i biust trzeba podnieść o dwa lub trzy centymetry, nie obejdzie się bez radykalnych metod, do których należy chirurgiczne włożenie implantów. Implanty nie tylko powiększają biust, lecz również go podnoszą. Oczywiście trzeba liczyć się z tym, że jest to metoda inwazyjna, kosztowna i często zostają po niej blizny.

Wiotka skóra dekoltu

Na wiotką skórę biustu i jego okolic najlepiej sprawdza się laser frakcyjny i frakcyjna radiofrekwencja mikroigłowa. Laser frakcyjny poprzez celowe odparowanie komórek skóry, zmusza fibroblasty do produkcji nowego kolagenu. Ta metoda ujędrniania jest bardzo skuteczna, ale równocześnie wiąże się z dosyć długim czasem gojenia.

Frakcyjna radiofrekwencja mikroigłowa działa nieco delikatniej, pozwala uniknąć odparowania tkanki, a rezultaty zabiegu są równie zadawalające. Zabieg polega na jednoczesnym nakłuwaniu i podgrzewaniu skóry. Sekretem urządzenia jest głowica wyposażona w 25 mikroigieł, które po wkłuciu podgrzewane są na całej długości. Oznacza to, że podgrzewana jest nie tyle powierzchnia skóry, ale jej wszystkie warstwy, na głębokości od 0,5 do 3,5 mm.

Jak podkreśla doktor Marek Wasiluk z warszawskiego Centrum Medycyny Nowoczesnej Triclinium,  frakcyjna RF mikroigłowa jest zupełnie bezpieczna i wyjątkowo precyzyjna. W tym momencie wiemy bardzo dobrze nie tylko to, z jaką temperaturą docieramy do skóry właściwej, lecz również, na jaką jej głębokość. To wszystko sprawia, że metoda ta jest niezwykle precyzyjnym, efektywnym i bezpiecznym zabiegiem. Frakcyjna RF mikroigłowa daje szybkie efekty w postaci obkurczających się włókien kolagenowych. W dłuższej perspektywie, przez kilka miesięcy następuje stymulacja powstawania nowego kolagenu, skręcania się i zagęszczania jego włókien oraz budowania między nimi nowych wiązań. W rezultacie frakcyjna RF mikroigłowa daje efekty w postaci zwiększenia napięcia skóry i poprawy jej elastyczności oraz jędrności.

Rozstępy na piersiach

Rozstępy to ubytki w głębokich warstwach skóry, powstające w wyniku zerwania włókien kolagenu i elastyny. Włókna zrywają się z dwóch powodów: dlatego, że w krótkim czasie są narażone na zbyt duże rozciąganie, albo też dlatego, że są po prostu za słabe. Najczęściej jednak rozstępy powstają w wyniku skumulowania się obu tych przyczyn. Oba czynniki bardzo często występują u kobiet w ciąży i matek karmiących, dlatego to one w głównej mierze narażone są na powstawanie nieestetycznych prążków. Pierwszy powód powstawania rozstępów wywoływany jest najczęściej gwałtowną zmianą objętości biustu, przez co skóra na nim bardzo mocno się napina. W efekcie włókna nie wytrzymują i po prostu pękają. Natomiast drugi powód jest zazwyczaj spowodowany zaburzeniami hormonalnymi, głównie nadmierną produkcją estrogenów.

Niedobra wiadomość jest taka, że przed rozstępami nie można się uchronić. Duży wpływ na to, czy rozstępy powstaną czy nie, mają uwarunkowania genetyczne. Jeśli twoja babcia ma rozstępy, twoja mama ma rozstępy, to bardzo prawdopodobne jest, że i ty będziesz je miała. Kremy i balsamy stosowane jako forma profilaktyki niewiele zdziałają, gdyż nie mają możliwości dotarcia tam, gdzie powstają rozstępy – czyli do dość głębokich warstw w skórze. Jedynym profilaktycznym działaniem, które może przynieść efekt, jest masaż. Powoduje on zwiększenie ukrwienia skóry, poprawę jej jakości i elastyczności, poprzez delikatne, ale częste drażnienie mechaniczne. Skóra lepszej jakości będzie bardziej odporna na powstanie rozstępów.

Na początku prążki mają kolor czerwony, a po pewnym czasie zabliźniają się i stają się białe. Problemy z usuwaniem rozstępów wynikają z faktu ich bardzo głębokiego umiejscowienia. W leczeniu rozstępów zasady są proste – najlepiej jak najwcześniej reagować na pojawiające się prążki. Na rozstępy zapalne ponownie można zadziałać laserem frakcyjnym. Jeszcze do niedawna nie było skutecznej metody usuwania starych (tzw. zanikowych, czyli białych) rozstępów. Są one umiejscowione bardzo głęboko w skórze, a ilość prawidłowej tkanki w rozstępie jest znikoma. Laser frakcyjny co prawda działa w głębszych warstwach, jednak dociera zaledwie na głębokość ok. 1,5 milimetra, co może być niewystarczające. Frakcyjna radiofrekwencja mikroigłowa zmieniła tę sytuację. Jej mikroigły pozwalają wniknąć w skórę bardzo głęboko, bo aż do 3,5 milimetrów i tam podgrzewają uszkodzoną tkankę. Dzięki temu można już leczyć zarówno rozstępy zapalne jak i zanikowe.

Według dr Marka Wasiluka, metoda ta jest jak dotąd najskuteczniejszą w leczeniu starych rozstępów. Frakcyjna RF pozwala pozbyć się nawet do 100 proc. rozstępów zanikowych, co jest nieosiągalne za pomocą innych metod. W tym przypadku skuteczność tkwi w silnej stymulacji dokładnie tam gdzie jest ona potrzebna, czyli w rozstępie, a nie obok niego. Efekty widać już po pierwszym zabiegu, choć zwykle trzeba wykonać serię 2 – 3 sesji. Stan zapalny powstający wewnątrz skóry, utrzymuje się około miesiąca, a ostateczny efekt jest widoczny po dwóch, trzech.

Bolące nacięcie krocza

Kobiety rodzące siłami natury, bardzo często mają nacinane krocze. Tego typu rana jest następnie zszywana i niezwykle ważne jest dopilnowanie tego, aby czynność ta była bardzo dokładnie przeprowadzona. Od tego zależy, czy nacięcie będzie się prawidłowo goić. Na proces gojenia mogą mieć wpływ również odrastające w tym miejscu włosy. Odrastając, utrudniają bowiem higienę oraz drażnią okolicę rany. Dlatego przed samym zajściem w ciążę można zapobiec temu problemowi i zafundować sobie depilację laserową. Źle wygojona rana odczuwalna jest jako twarda, uwierająca i bolesna tkanka. Może powodować u kobiety bardzo duży dyskomfort podczas stosunków płciowych. Taki stan może utrzymywać się nawet do dziewięciu miesięcy.

Według doktora Marka Wasiluka, gojenie nacięcia krocza możemy wspomóc przez zastosowanie lasera biostymulującego. W takich przypadkach stosuję laser bromkowo-miedziowy. Zabieg z jego użyciem jest całkowicie bezbolesny. Tego typu naświetlanie jest bardzo delikatne i można je powtarzać nawet co kilka dni. Metodę można wykorzystywać już po drugim tygodniu po porodzie, ale także i później.

Rozciągnięta pochwa

Innym problemem, nad którym wiele par zastanawia się jeszcze przed decyzją o ciąży, jest kwestia komfortu życia seksualnego po porodzie. Oczywiście po naturalnym porodzie pochwa rzadko pozostaje tak ciasna jak wcześniej, ale zawsze można próbować przywrócić jej lepszą kondycję. Doznania seksualne mężczyzny związane są w dużym stopniu z odpowiednią stymulacją mechaniczną przez okolicę wejścia i ścian pochwy. Jeśli lekarz nie zszyje rany po nacięciu krocza odpowiednio dokładnie i ciasno, to miejsce nie odzyska swoich poprzednich rozmiarów. Dlatego już na sali porodowej trzeba zadbać o tę kwestię i uczulić położnika w tym temacie. Poza tym można również działać na wnętrze pochwy, jeśli i ono jest zbyt rozciągnięte. W tym celu zalecane jest wykonywanie ćwiczeń mięśni Kegla, które polegają na ich naprzemiennym napinaniu i rozluźnianiu. Ćwiczenia należy wykonywać po kilka serii dziennie, a ich pierwsze rezultaty powinny być odczuwalne po kilku tygodniach stosowania. Jeśli to nie pomoże, w ostateczności medycyna estetyczna oferuje również zabiegi wspomagające obkurczanie śluzówki pochwy. W tym celu wykorzystuje się lasery zaopatrzone w odpowiednią końcówkę.

Życie kobiety po porodzie diametralnie się zmienia. Młoda mama w tym czasie bardzo często jest zagubiona i czuje się niepewnie. Warto więc zadbać o to, aby wśród tych wszystkich zmian mogła choć przywrócić do poprzedniego wyglądu swoje miejsca intymne i jak dawniej cieszyć się swoją seksualnością.

 

Poniższy tekst jest informacją prasową przesłana nam przez zaprzyjaźnione serwisy. Żadna z naszych redaktorek nie jest autorką poniższego tesktu i nie odpowiadamy za zamieszczone treści. Jednakże dokładamy wszelkich starań, aby przedstawione informacje były zgodne z polityką oraz tematyką naszego serwisu.

Nasze recenzje Zobacz wszystkie »

Subscribe
Powiadom o
Informacje prasowe

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Mało? To może sprawdź kolejny tekst :)

Ruch otwiera umysł


Proces uczenia musi iść w parze z ruchem – przekonywali eksperci z Akademii Wychowania Fizycznego podczas spotkań zorganizowanych przez wydawnictwo Nowa Era. Brak ruchu wpływa negatywnie na rozwój psychofizyczny. Dysleksja, dysortografia, dysgrafia, dyskalkulia – coraz częstsze przypadłości wśród dzieci to, zdaniem ekspertów między innymi efekt ograniczenia aktywności fizycznej. Jeśli sytuacja nie ulegnie zmianie trudności w nauce wśród najmłodszych będą się pogłębiać. Wydawnictwo Nowa Era pragnie namówić nauczycieli i rodziców, by mobilizowali dzieci do aktywnego spędzania czasu.

Wpływ ruchu na rozwój psychofizyczny jest od dawna tematem badań naukowców. Wiele poczynionych obserwacji jednoznacznie wskazuje na to, że bez odpowiedniej dawki ruchu i aktywności fizycznej ciało człowieka rozwija się gorzej i znacznie wolniej. Ten aspekt jest szczególnie istotny w przypadku dzieci, które do właściwego i zdrowego rozwoju potrzebują różnego rodzajów bodźców, w tym właśnie ruchowych. I nie chodzi tutaj tylko i wyłącznie o wzrost masy mięśniowej czy sprawności fizycznej najmłodszych. Ruch bowiem, poza hartowaniem ciała, wpływa pozytywnie na mózg – stymuluje jego rozwój.

Wiele zrealizowanych badań pokazuje, że jużpo 10 minutach ćwiczeń aerobowych następuje poprawa procesów poznawczych u dzieci. U osób, które się ruszają,komunikacja między dwiema półkulami przebiegaszybciej i w bardziej zintegrowany sposób, a to z kolei sprawia, że zarówno dzieci, jak i dorośli z łatwością przyswajają nową wiedzę czy umiejętności – tłumaczy dr Jacek Szalewski, z Instytutu Nauk Społecznych w Zakładzie Teorii i Metodyki WF na Akademii Wychowania Fizycznego w Krakowie.

Ruch – potrzebny do rozwoju mózgu

Korzyści, jakie dziecko czerpie z ruchu nie da się przecenić. Dr Sylwia Nowacka-Dobosz, z Zakładu Teorii Wychowania Fizycznego i Korektywy wAkademii Wychowania Fizycznego w Warszawie namawiała nauczycieli, by ruszali się z dziećmi na każdej lekcji. Nawet 5 minut nieskomplikowanych, atrakcyjnych dla uczniów ćwiczeńsprawi, że będą oni chętniej i z większym zainteresowaniem uczestniczyli w zajęciach. Ponadto dzieci bez odpowiedniej dawki ruchu mogą mieć problemy w nauce czytania i pisania, z koncentracją uwagi, wyrażaniem własnych emocji.

Powstałe zaburzenia można jednak zlikwidować właśnie poprzez ruch. Paul Denisson, autor kinezjologii edukacyjnej,proponuje ćwiczenia bardzo łatwe i bezpieczne, które prowadzą do integracji obu półkul mózgu, czego efektem może być np.: płynne czytanie lub poprawa koncentracji uwagi dziecka na własnych ruchach i działaniu. Dennison zaobserwował, które ruchy wywierają dobroczynny wpływ na dzieci i opierając się na tym stworzył kanon podstawowych ćwiczeń, które nazwał gimnastyką mózgu – tłumaczy dr Sylwia-Nowacka Dobosz.

Dzięki gimnastyce mózgu:

  • wspomagamy rozwój dziecka
  • pokonujemy trudności rozwojowe dzieci
  • rozwijamy twórcze myślenie dzieci
  • usprawniamy zaburzone funkcje wzrokowe, słuchowe, ruchowe, pamięć, koncentrację uwagi oraz koordynację wzrokowo-ruchową, a także skuteczne uczenie się
  • redukujemy napięcie wywołane stresem
  • przywracamy naturalny mechanizm rozwoju każdego dziecka
  • poprawiamy pamięć długo i krótkoterminową
  • diagnozujemy ewentualne dysfunkcje.

Polacy są coraz bardziej otyli i mniej sprawni fizycznie

Do niedawna panowało przekonanie, że myślenie to wyłącznie sprawa mózgu. Dzisiaj już wiemy, że tak nie jest, a ruch powinien być obecny w życiu każdego człowieka. Warto zaznaczyć, że wszyscy eksperci uczestniczący w spotkaniach organizowanych przez wydawnictwo Nowa Era uważają, że do sprawnego funkcjonowania organizmu młodego człowieka nie jest potrzebny sport wyczynowy. Chodzi o proste ćwiczenia. Najważniejsze, by ruszać się regularnie, spacerować, przebywać jak najwięcej na świeżym powietrzu. Jest to szczególnie ważne, gdyż od początku lat 80-tych, w Polsce obserwuje się stałą degradację sprawności fizycznej wśród najmłodszych.

Z badań realizowanych przez Zakład Teorii Wychowania Fizycznego AWF Warszawa wynika, że dzieci są coraz mniej sprawne ruchowo i stale przybierają na wadze. Systematyczne, ogólnopolskie diagnozy kondycji fizycznej dzieci w wieku 7-19 lat przeprowadzane są, co dekadę od roku 1979. Ostatnia ich edycja miała miejsce w 2009 roku. Badanie polegało na sprawdzeniu, jakie wyniki uzyskują dzieci w bardzo prostych ćwiczeniach jak, np. próba siadów z leżenia tyłem w czasie 30 s., skok w dal z miejsca, bieg (wahadłowy) na 40 metrów, bieg na 600 czy 1000 metrów, a także czas zwisu na drążku. Wyniki niestety nie są zadowalające.

Na postawie tych badań można jednoznacznie stwierdzić, że im lepiej się nam żyje i im więcej korzyści czerpiemy z otaczających nas luksusów, tym jesteśmy mniej sprawni fizycznie i bardziej otyli. Różnica między sprawnością 7-latków badanych w 1979 roku, a 2009 roku jest ogromna. Warto wspomnieć chociażby o tym, że w 2009 roku 7-letnie dziecko przebiegło 600-metrowydystans  blisko 40 sekund wolniej niż jego rówieśnik z końca lat 70-tych – mówi dr Janusz Dobosz, kierownik Narodowego Centrum Badania Kondycji Fizycznej, projektu współfinansowanego przez Unię Europejską w ramach Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka i realizowanego przez AWF Warszawa. Innym wymownym przykładem degradacji sprawności fizycznej młodych polskich pokoleń jest pomiar czasu zwisu na drążku na ugiętych ramionach. 7,5-letni chłopiec w 1989 r. potrafił zawisnąć na 17 sekund, a w 2009 r. – już tylko na 7 sekund. Jedyną próbą, w której  zanotowano w 2009 roku poprawęwyniku względem lat poprzednich jest próba siły ścisku ręki – dodaje.

Zdaniem dr Dobosza, bez zintensyfikowania działań na rzecz większej aktywności fizycznej wśród najmłodszych, negatywne trendy będą się nasilać. Ostrzega, że powoli doganiamy wzorce amerykańskie, gdzie liczba osób otyłych stale rośnie. 

Proste ćwiczenia– obowiązkowo codziennie 

Wszyscy eksperci zgodnie sygnalizują, że im wcześniej zaczniemy troszczyć się o rozwój fizyczny dzieci tym mniejsze będą spowolnienia w rozwoju w ich życiu dorosłym.Wystarczy kilkunastominutowa, ale regularna aktywność ruchowa. To przyzwyczajenie łatwo wypracować już u kilkuletnich dzieci.

Rozwój morfologiczny i psychiczny jest w tym okresie na tyle harmonijny, że dziecko bardzo szybko opanowuje nowe umiejętności ruchowe, tworzy w świadomości proste programy ruchowe, które w przyszłości stanowić będą podstawę do rozwijania i modyfikowania bardziej złożonych zadań ruchowych – mówi prof. AWF dr hab. Michał Bronikowski z Akademii Wychowania Fizycznego w Poznaniu. Ponadto odpowiednie stymulowanie zwiększa w tym okresie szybkość przekazywania impulsów nerwowych, co pozwala lepiej rozwinąć ośrodkowy układ nerwowy. Jest to związane również z rozwojem zdolności koordynacyjnych – dodaje.

Wszystkie zmysły człowieka kształtują się wtedy, gdy człowiek jest aktywny sportowo. Zdaniem ekspertów uczestniczących w spotkaniach wydawnictwa Nowa Era, dzieci łatwo można przekonać do uprawiania sportu i regularnej aktywności ruchowej. Trzeba jednak zaangażować do tego rodziców, nauczycieli, dorosłych, którzy pokażą różne możliwości i zainteresują dzieci ciekawymi ćwiczeniami.

Spotkania zorganizowane przez wydawnictwo Nowa Era odbywały się od 4 do 20 marca 2013 r., na Akademiach Wychowania Fizycznego w całej Polsce. Wzięli w nich udział eksperci na stałe pracujący i wykładający na uczelniach, na co dzień badający i podejmujących tematykę wpływu ruch na rozwój dzieci.

Naszym marzeniem jest, by każde dziecko w Polsce chciało spędzać czas aktywnie na dworze, na zabawie z kolegami i aby miało świadomość, że aktywność fizyczna jest nieodzownym elementem jego życia, ponieważ czyni człowieka mądrzejszym i szczęśliwszym – mówi Anna Karniej, dyrektor wydawniczy Nowej Ery. Zdajemy sobie sprawę, że jest to bardzo ambitny plan i żmudny proces, dlatego głównym adresatem naszych działań są nauczyciele, którzy mogą zarazić tym przesłaniem zarówno dzieci, jak i rodziców.Mamy nadzieję, że dzięki wszystkim zaangażowanym w kampanię wydawnictwa osobom, zmienimy w Polsce postrzeganie sportu i ruchu ogólnie pojmowanego.I taki przyświeca nam cel.

Poniższy tekst jest informacją prasową przesłana nam przez zaprzyjaźnione serwisy. Żadna z naszych redaktorek nie jest autorką poniższego tesktu i nie odpowiadamy za zamieszczone treści. Jednakże dokładamy wszelkich starań, aby przedstawione informacje były zgodne z polityką oraz tematyką naszego serwisu.

Nasze recenzje Zobacz wszystkie »

Subscribe
Powiadom o
Informacje prasowe

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

To co? Jeszcze jeden artykuł?

5 kroków do idealnej figury z Panache.


Wiosna to pora roku, kiedy naturalnie wzrasta nasza aktywność fizyczna. Budząca się przyroda pozytywnie nastraja nas do życia. Wtedy właśnie warto zadbać o swoją kondycję, bo każda z nas wie, że na wakacyjne ciało pracuje się już wiosną.

 KROK PIERWSZY: MOTYWACJA

Postanów sobie, że wreszcie zrobisz coś dla siebie. To idealny moment na zregenerowanie organizmu po długiej zimie. Porządna dawka snu, uzupełniona odpowiednim jedzeniem i ćwiczeniami fizycznymi sprawią, że poczujesz się naprawdę wspaniale. Już dziś możesz rozpocząć trening swojego ciała. Postanów sobie, że będziesz najbardziej upartą, wytrwałą i nieustępliwą kobietą świata!

 KROK DRUGI: ZAINWESTUJ W SPRZĘT

Pamiętaj, aby zainwestować w sprzęt. Na pewno zobaczysz różnicę podczas ćwiczeń w profesjonalnych butach czy w biustonoszu przeznaczonym do ćwiczeń, dzięki któremu Będziesz mogła zapomnieć o podskakującym biuście i otarciach. Przekonały się o tym kobiety na całym świecie, wybierając do ćwiczeń bieliznę marki Panache Sport. Kristina Riahanoff, tancerka o światowej sławie, podkreśla, że nie wyobraża sobie treningu bez tego biustonosza. Także polska gimnastyczka Mariola Bojarska-Ferenc zaufała biustonoszowi Panache Sport.

KROK TRZECI: ZADBAJ O SWOJE ZDROWIE

Dlaczego noszenie biustonosza sportowego w odpowiednim rozmiarze podczas ćwiczeń jest tak ważne? Podczas uprawiania sportu biust rusza się we wszystkich kierunkach. Bez biustonosza sportowego ten ruch może dochodzić do podskoków piersi wynoszących nawet 21cm. Jeżeli biust nie jest odpowiednio zabezpieczony, więzadła Coopera narażone są na poważne uszkodzenia, co może prowadzić do bardzo bolesnych i nieestetycznych konsekwencji jak obwiśnięcie biustu. Biustonosz Panache Sport to doskonały biustonosz sportowy, który redukuje ruch biustu podczas wysiłku aż o 83%. To najbardziej zaawansowany produkt dostępny, aż do miseczki H już od 60cm do 90cm pod biustem. Działa jak „ręce podtrzymujące piersi” – zapobiega podskakiwaniu, ale nie spłaszcza biustu.

KROK CZWARTY: WYBÓR ZAJĘĆ

Znajdź swoją ulubioną formę aktywności. Zajęcia nie tylko będą stanowiły odskocznię od pracy, ale pomogą Ci się także zregenerować. Nie ma lepszego sposobu na poprawienie sobie humoru niż ćwiczenia fizyczne, podczas których wytwarzają się hormony szczęścia – endorfiny. Biustonosz Panache Sport nadaje się do uprawiania każdego rodzaju sportu. Tak samo wspaniale utrzymuje biust zarówno podczas biegania, gry w tenisa czy jazdy konnej.

KROK CZWARTY : PRZYJACIÓŁKA

Najbardziej sprawdzoną metodą na wytrwanie przy ćwiczeniach jest namówienie na nie swojej przyjaciółki. Nawzajem będziecie motywować siebie do działania, a czas przyjemnie zleci wam na rozmowach, przy okazji których spalane będą zbędne kilogramy. Jeżeli chcecie zadbać o modny wygląd na siłowni powinnyście wybrać biustonosz Panache Sport w limitowanej różowej wersji kolorystycznej. Dzięki tkaninie z lekkiej mikrofibry, która odprowadza wilgoć od skóry, będziecie miały poczucie komfortu podczas ćwiczeń, a gładkie wykończenie zapewni Wam idealne przyleganie do ciała, przez co biustonosz ten znakomicie prezentuje się pod odzieżą sportową. Biustonosz Panache Sport Pink ma nie tylko świetny sportowy charakter, ale także stanowi ważny element kampanii społecznej „Dotykam = Wygrywam”. Kampania ma zachęcić kobiety do regularnego badania piersi. Ponadto 10% z zysku ze sprzedaży każdego biustonosza Panache Sport Pink zasila konto fundacji Rak’n’Roll.

KROK PIĄTY: IDEALNA FIGURA

Rezultaty zmiany swojego stylu życia możesz już zauważyć po 30 dniach. Dlaczego? Właśnie tyle czasu potrzebuje twój organizm, aby coś stało się twoim nawykiem. Czas mija tak czy inaczej, a jeśli podejmiesz codziennie nawet niewielki wysiłek z biustonoszem Panache Sport Pink zrobisz coś dla siebie. Efekt? Poprawi się twoja figura, a będziesz czuć się swobodnie, a przy tym wyglądać seksownie. Czy można chcieć czegoś więcej?

 Adresy sklepów, a także więcej informacji na temat biustonosza Panache Sport Pink na stronie panache-lingerie.com

 

 

 

 

Poniższy tekst jest informacją prasową przesłana nam przez zaprzyjaźnione serwisy. Żadna z naszych redaktorek nie jest autorką poniższego tesktu i nie odpowiadamy za zamieszczone treści. Jednakże dokładamy wszelkich starań, aby przedstawione informacje były zgodne z polityką oraz tematyką naszego serwisu.

Nasze recenzje Zobacz wszystkie »

Subscribe
Powiadom o
Informacje prasowe

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Sprawdź nasz kolejny artykuł

Gdy dziecko ma talent


Pamiętam jak dziś jedno z naszych nabożeństw, po którym zaplanowany był koncert obiecującego pianisty. Do stolika – kącika dla dzieci w naszej kaplicy, podszedł chłopiec – góra 8-9 lat – i zapytał czy może z nami porysować. Dałam mu kartkę i dalej rysowałam samochody dla Marcinka. Chłopiec narysował duże serce i z wielkim zapałem zaczął je kolorować. Na jego twarzy było widać, że jest bardzo szczęśliwy mogąc rysować, kolorować. Po chwili zapytałam  go „dla kogo maluje serce?” Odpowiedział: „dla dziadka”. Posłałam mu uśmiech i rysowaliśmy dalej.

W pewnym momencie ciszę przerwał nam jego dziadek, który, gdy zobaczył, iż rysuje zganił go i powiedział, ze ma wracać na miejsce. Chłopiec wyszeptał: „ale ja chcę rysować!”. Niestety nie mógł dokończyć pracy i wrócił do taty i dziadka. Już wtedy zakuło mnie coś w sercu, dlaczego nie pozwolić dziecku na taką radość, ekspresję, on chciał przecież tylko rysować.

Po nabożeństwie wszyscy zostaliśmy zaproszeni na koncert małego wirtuoza. Okazało się, że ów chłopiec jest jednym z najbardziej obiecujących pianistów. Niestety nie mogliśmy zostać na całym występie i po chwili wyszliśmy. Za nami wybiegł od razu „tatuś” chłopca z prośbą byśmy wrócili, że to niepowtarzalny koncert, talent muzyczny. Zastanawialiśmy się już czy jednak nie wrócić, lecz szalę na nie przechylił tekst „tatusia” – koniecznie musicie kupić DVD, chłopiec dostał stypendium w Londynie, itp. Mieliśmy oboje dość. Wsiedliśmy do auta i czym prędzej pojechaliśmy do domu. Moje odczucia i męża były takie same.

Kiedy należy powiedzieć dość, kiedy pozwolić dziecku być dzieckiem?

Czasami, jako rodzice zatracamy się w tym co nasze dziecko powinno osiągnąć dążąc wszelkimi celami by odniosło sukces, było sławne. Przypomina mi się film „Mała miss”, gdzie główna bohaterka chce wziąć udział w konkursie piękności dla dziewczynek, cała rodzina staje na głowie by dowieźć ją na finał. Ale to, co tam spotkają nie tylko wbija w fotel widza, ale także bohaterów wprawia w osłupienie. Powiedzcie mi czy to są ambicje tych małych dziewczynek, czy aspiracje niespełnionych matek? Kiedy przebieranie dziecka, zapisywanie na dodatkowe zajęcia staje się przesadą?

Nie jestem przeciwna dawaniu dziecku możliwość rozwijania talentu, ale jako rodzice powinniśmy też pamiętać, że to jest dziecko. Nie próbujmy ograbiać go z dzieciństwa.

Nasze recenzje Zobacz wszystkie »

Subscribe
Powiadom o
Agnieszka Jelinek

5 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
milena
milena
11 lat temu

zgadzam się, niestety często mam do czynienia ze ambicje rodziców często przewyższają możliwości dziecka pod względem fizycznym i psychicznym. Jak jest talent to trzeba go pielęgnować ale z rozsądkiem dziecko ma prawo również do dzieciństwa. rodzice sobie nie zdają często spray że w ten sposób krzywdzą swoje pociechy. człowiek dorosły wraca z pracy zmęczony, chce poleżeć odpocząć spotkać ze znajomymi. szkoła czy przedszkole dla dziecka to tak jak dla nas praca, wraca do domu musi odrobić lekcje, odpocząć pobawić się spotkać z kolegami a tu jeszcze codziennie jakieś dodatkowe zajęcia czasami dwa w ciągu dnia. Inwestujmy w nasze dzieci, niech… Czytaj więcej »

Maria Ciahotna
11 lat temu

Dobre podsumowanie na koniec – no i to porównanie do filmu Mała miss też trafione – gdy go oglądałam nie chciałam wierzyć że takie coś dzieje się naprawdę… A powracając do rozwijania talentów – jak we wszystkim i tutaj trzeba zachować umiar – czym innym jest pomóc dziecku w jego odkrywaniu czy potem rozwijaniu, warto docenić postępy i jego zainteresowania, ale nie może to się przecież przerodzić w wyciskanie z dziecka nie tylko potu i łez, ale tym bardziej pieniędzy. A na dodatek zabraniać dziecku się pobawić, tak normalnie, to jest chore… Nasza córeczka jak na razie popisuje się talentem… Czytaj więcej »

Paulina Garbień
11 lat temu

Nie ma nic gorszego niż rodzic realizujący swoje marzenia i pasje kosztem własnego dziecka, zabierający mu dzieciństwo ograbiający je z jego własnych marzeń i pasji. Jestem zdania, że choćby moje dziecko chciało zostać drwalem to jeśli jest to jego marzeniem i pasją trzeba mu na to pozwolić bo to jego marzenie, realizacja jego pasji i to jego życie które powinien przeżyć po swojemu, tak by być szczęśliwym robiąc to co lubi i co daje mu satysfakcję.

Magda Kupis
11 lat temu

Uważam, że obowiązkiem rodzica jest pokazanie wielu różnorodnych dróg, by to dziecko mogło zdecydować co go interesuje i w jakich ilościach chce z tego czerpać. Talent jest darem, ale często też przekleństwem- poza tym co zawarte jest w artykule, należy również pamiętać, że wspieramy rozwój osobowości dziecka. Należy znaleźć złoty środek, by nasze dziecko nie stało się autsajderem, egocentrykiem- bardzo to przeszkadza w relacjach społecznych najpierw z rówieśnikami w klasie (wyobcowanie czy też poczucie wyższości nad innymi), a później w adaptacji w dorosłym życiu. Uważam, że nie powinno się utwierdzać dziecka, że jego talent jest ważniejszy od umiejętności innych dzieci,… Czytaj więcej »

top-facebook top-instagram top-search top-menu go-to-top-arrow search-close