Nie zapomnij o naszym konkursie z okazji Dnia Dziecka - Sprawdź szczegóły »

Jak usunąć kleszcza w łatwy i bezpieczny sposób?


Najlepiej zamrozić! Czas porzucić przestarzałe metody, takie jak wyciskanie, wykręcanie, czy smarowanie. Bezpiecznie i szybko usuniesz pasożyta spryskując go środkiem w aerozolu – Mosbito Tic-Off. Kleszcz nie zdąży wyrządzić Ci szkody, a jego usunięcie będzie błyskawiczne.

W tym roku pierwsze kleszcze pojawiły się późno, bo dopiero pod koniec kwietnia. Unikanie kleszczy powinno wejść w nawyk aż do końca października. Już na początku sezonu warto zaopatrzyć się w bezpieczny sposób na kleszcze, który sprawi, że szybko usuniesz pasożyta, gdy tylko stwierdzisz, że nieproszony pojawił się na Twojej skórze.

Mosbito Tic-Off zamrozi kleszcza na śmierć

W letniej apteczce zrób miejsce na innowacyjny sposób do usuwania kleszczy – preparat Mosbito Tic-Off. Dzięki niemu usuniesz kleszcza w sposób nieinwazyjny.

To jedyny na rynku preparat na kleszcze w aerozolu. Rozpylona ilość środka natychmiast zamraża kleszcza, tak, że nie zdąży wydalić z siebie patogenów wywołujących choroby. To właśnie zapewnia bezpieczeństwo i zmniejsza do minimum ryzyko zakażenia chorobami odkleszczowymi. Takie ryzyko istnieje zawsze przy tradycyjnych, mechanicznych sposobach usuwania kleszczy jak smarowanie, zmiażdżenie, czy wykręcanie. Po zamrożeniu kleszcza, wystarczy usunąć go pęsetą.

Ponieważ Mosbito Tic-Off pozwala na bezbolesne i nietoksyczne usunięcia kleszcza, dlatego można go stosować u dzieci.

Preparat dostępny jest w drogeriach oraz sprzedaży internetowej w sklepie producenta DrogeriaZdrowie.pl

mosbito-ticoff-na-kleszcze

Źródło zdjęcia: Verco – wellness is our challenge

Poniższy tekst jest informacją prasową przesłana nam przez zaprzyjaźnione serwisy. Żadna z naszych redaktorek nie jest autorką poniższego tesktu i nie odpowiadamy za zamieszczone treści. Jednakże dokładamy wszelkich starań, aby przedstawione informacje były zgodne z polityką oraz tematyką naszego serwisu.

Nasze recenzje Zobacz wszystkie »

Subscribe
Powiadom o
Informacje prasowe
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Mało? To może sprawdź kolejny tekst :)

Poduszkowe rewolucje


Ból karku, migreny, uczucie przemęczenia albo brak energii do działania. Jeśli dotyczy nas choć jeden z tych objawów, warto zastanowić się czy mamy w sypialni odpowiednią poduszkę. 

– Coraz więcej wiemy na temat ergonomii snu, stąd świadomość, że dobra poduszka to taka, która w sposób naturalny dopasowuje się do naszego ciała, nie zaś odwrotnie – mówi  Tomasz Goc z Fabryki Materacy Janpol. – Poprzez zmniejszenie punktów nacisku łagodzi bóle kręgosłupa i koryguje jego nieprawidłowe ułożenie, a tym samym jest po prostu wygodna. Nowoczesne technologie oraz materiały na miarę XXI wieku stosowane do produkcji poduszek pomagają spać tak, by rano budzić się wyspanym.

Poduszka z pianki

…bardzo specjalistycznej, bo termoelastycznej. Gdy kładzie się na niej głowę, przez chwile można mieć wrażenie, że podłoże jest twarde. Już jednak po kilku chwilach, kiedy temperatura ciała zaczyna oddziaływać na poduszkę, zaczyna ona miejscowo mięknąć, aż idealnie dopasowuje się do ułożenia głowy. Jednak już kilka chwil po wstaniu z łóżka, kształt poduszki wraca do pierwotnej formy, by wieczorem znów dopasować się do naszego sposobu spania. – Dodatkową zaletą naszej poduszki z pianki termoelastycznej jest sposób jej wyprofilowania, który zapewnia optymalne  podparcie na odcinku szyjnym- podkreśla T. Goc. 

Poduszka lateksowa

Poduszka wykonana z tego materiału dobrze dopasowuje się do ułożenia głowy, zapewniając komfort i regenerujący wypoczynek. Poduszki lateksowe Janpolu mają wkład z pionowymi kanałami powietrznymi, która zapewnia prawidłową cyrkulację powietrza, a co się z tym wiąże, właściwą gospodarkę wodną organizmu. Zapobiega to poceniu się w czasie snu i ma właściwości antybakteryjne, dlatego szczególnie nadaje się dla alergików. Ciekawą propozycją są poduszki Smart Latex – dostępne w wersji tradycyjnej oraz profilowanej, łączą w sobie atuty pianki termoelastycznej i lateksu.

Poduszka żelowa

Stworzona w oparciu o innowacyjną technologię jest absolutną nowością na rynku. Sumuje zalety lateksu i specjalistycznego żelu, który zapewnia równomierne rozprowadzenie nacisku na całej powierzchni poduszki. – Poduszka żelowa to nowość w naszej ofercie – opowiada T. Goc. Została stworzona z myślą o tych, którzy lubią spać oraz o osobach, które na sen nie przeznaczają zbyt wiele czasu, ale zależy im, by wykorzystać go do maksymalnej reaktywacji energii.

Poduszka żelowa_Janpol

Nowe oblicze puchu

Ci, którzy lubią tradycyjne rozwiązania, a z jakiś powodów nie mogą spać na poduszce wypełnionej naturalnym puchem, także skorzystają na poduszkowej rewolucji. – Wprowadziliśmy do oferty poduszki wypełnione 4 – kanalikowym włóknem ADVANSA oraz puchem syntetycznym w postaci drobnych kuleczek, które dodatkowo relaksują – mówi T. Goc. Jest to produkt idealny dla alergików, bo nie uczula. W zamian, za sprawą odpowiedniego doboru materiałów, zapewnia skuteczne działanie antybakteryjne, antygrzybiczne i antypleśniowe, a tym samym spokojny i dobry sen. 

Poszewka pokrowcowi nie równa

Profesjonalne poduszki dostępne są w zestawie ze specjalistycznymi pokrowcami, które można prać w temperaturze do 60 stopni. Dzięki temu w stu procentach zastępują one tradycyjne poszewki. Standardowo jest to pokrowiec z jerseyu, ale można dokupić inny, który oprócz tego, że chroni przed zabrudzeniami, ma dodatkowe walory użytkowe. Przykładowo: Ecosphere Tencel znakomicie przejmuje i odprowadza wilgoć. Smartcel Clima reaguje na zmiany temperatury ciała i prowadzi do utrzymania stałego jej poziomu, Sensolution, dzięki temu, że można go prać w temperaturze nawet do 95 stopni, a jednocześnie jest odporny na kurczenie, pozwala na zachowanie wyjątkowej higieny. Medicott Silverguard oraz Silverprotect został stworzony z myślą o alergikach – jest w pełni dostosowany do naturalnej flory bakteryjnej człowieka. Na uwagę zasługuje także pokrowiec Aloe Vera oraz Stressfree. Ten pierwszy, ze względu na dodatek wyciągu z aloesu zwanego „źródłem młodości” , drugi ponieważ został uszyty z dzianiny, która odprowadza z ciała nagromadzone ładunki elektryczne.

Poduszka smart latex_Janpol

Jeżeli zdecydujemy się na kupno specjalistycznej poduszki, powinniśmy ją wypróbować. Warto bez skrępowania położyć się na  łóżku w miejscu ekspozycji i sprawdzić, czy jest nam wygodnie. Reakcja naszego organizmu będzie najlepszą odpowiedzią na pytanie, czy wybór rzeczywiście jest odpowiedni.

poduszki para_sesja Janpol_fot. studio migafka

Poniższy tekst jest informacją prasową przesłana nam przez zaprzyjaźnione serwisy. Żadna z naszych redaktorek nie jest autorką poniższego tesktu i nie odpowiadamy za zamieszczone treści. Jednakże dokładamy wszelkich starań, aby przedstawione informacje były zgodne z polityką oraz tematyką naszego serwisu.

Nasze recenzje Zobacz wszystkie »

Subscribe
Powiadom o
Informacje prasowe
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

To co? Jeszcze jeden artykuł?

Wizard101 – doskonały sposób na spędzenie czasu ze swoim dzieckiem


Żyjemy w dynamicznie rozwijającym się świecie – w ciągu ostatnich kilkunastu lat cyfrowa rewolucja odmieniła praktycznie każdy aspekt naszego życia. Mało kto dzisiaj potrafi sobie wyobrazić dzisiaj komunikacje bez komórek, prace biurową bez komputera czy wyprawę na wakacje bez sprawdzenia informacji w Internecie. W tej sytuacji trudno się dziwić, że również sposób w jaki wolny czas spędzają nasze dzieci diametralnie odbiega od tego co sami mamy zapisane w swojej pamięci. Dla naszych pociech światy wirtualne z gier nie są pojęciem wyrwanym z książek science fiction, a naturalnym elementem codzienności, takim jak filmy, książki, czy jazda na rowerze. Jak w przypadku wszystkich rewolucji procesu tego nie da się już zatrzymać czy odwrócić – można natomiast płynąć z prądem i postarać się jak najlepiej wykorzystać dostępne możliwości, czego doskonałym przykładem jest właśnie Wizard101, który przekonał do siebie już ponad 2 000 000 graczy – dzieci na całym świecie.

Gry wideo są dla naszych dzieci tak oczywistym sposobem spędzania wolnego czasu, jak dla nas kiedyś kopanie piłki, czy zabawa w podchody. Wielu rodziców z obawą patrzy na ten stan rzeczy, prawda jest jednak zupełnie inna. Gry, tak jak filmy czy książki są bardzo rozmaite – można wśród nich trafić zarówno na te wartościowe i rozwijające, jak i na takie, które nie spełniają jakichkolwiek standardów. W tej sytuacji to właśnie rodzice powinni wziąć na siebie odpowiedzialność wybrania takiego tytułu, który zapewni dziecku zarówno rozrywkę jak i inne dodatkowe korzyści, czy to w postaci rozbudzenia wyobraźni, czy poznawania zasad interakcji społecznych. Wizard101 spełnia powyższe wymagania, dzięki czemu jest to doskonała propozycja dla wszystkich rodziców.

W grze Wizard101 gracz wciela się w role adepta magii, który wyrusza w podróż po magicznych światach, gdzie czekają na niego setki przygód i wyzwań. Jest to produkcja z gatunku MMOG (Massive Multiplayer Online Game), co oznacza iż w czasie zabawy dziecko spotyka się w wirtualnym świecie innych graczy, swoich rówieśników, z którymi może wchodzić w szereg interakcji znanych nam z prawdziwego życia. Młodzi czarodzieje mogą jednoczyć siły do osiągnięcia wspólnego celu, co jest doskonałą lekcją pokazująca wartość współpracy z innymi ludźmi. Świat Wizard101 zapełniony jest graczami ze wszystkich kontynentów, co pozwala zrozumieć dziecku jak wspaniale zróżnicowany jest świat, oraz jest również doskonałą okazja do nauki nowych faktów o innych krajach, czy ćwiczenia języka obcego w czasie rozmów z przyjaciółmi. To tylko kilka z rozlicznych możliwości gry, nie mniej te przykłady doskonale obrazują, że gry oprócz rozrywki mogą również pełnić funkcje edukacyjne i pożytecznie wpłynąć na rozwój dziecka.

Wizard101_2

Rzeczą którą odróżnia Wizard101 od konkurencji, jest możliwość silnego zaangażowania rodziców w zabawę ze swoimi dziećmi. Dzięki możliwości powiązania kont rodzice mogą również wejść do świata gry i przeżywać toczące się tam przygody razem ze swoimi pociechami. Mogą pomagać im rozwiązywać stawiane przed nimi zadania, albo po prostu przyglądać się temu jak spędzają czas ze swoimi wirtualnymi przyjaciółmi. Osobnym tematem są natomiast zaawansowane funkcje kontroli rodzicielskiej. Dzięki nim opiekunowie mają pełną kontrolę nad kontem dziecka, mogąc określić zasady zabawy czy czas który jest na nią przeznaczany.

W tym momencie na pewno wielu rodziców zadaje sobie pytanie, czy taka gra jest bezpieczna? Z wiadomych względów nie wszyscy z nich mogą stale przebywać ze swoim dzieckiem w świecie gry, co nie znaczy jednak, że pozostaje ono bez opieki. Wizard101 od początku zaprojektowany był jako gra dla dzieci, w związku z czym bezpieczeństwo grających było jednym z kluczowych elementów w czasie tworzenia projektu. Gra posiada wbudowane liczne filtry, które automatycznie uniemożliwiają przesyłanie pomiędzy graczami niepożądanych treści, takich jak wulgarny język czy obsceniczne zachowania. Oprócz tego cały sztab moderatorów i administratorów cały czas monitoruje świat gry i zawczasu wyłapuje i usuwa osoby, które mogłyby stanowić potencjalne zagrożenie dla młodych odbiorców. Dzięki temu dzieci grające w Wizard101 są bezpieczne nawet wtedy, gdy rodzice nie patrzą.

Wizard101_1

Dla nas, rodziców, świat cyfrowy jest czymś co stopniowo tworzyło się na naszych oczach. Dla naszych dzieci jest to rzeczywistość w której się urodziły i bez której trudno by im było się dzisiaj odnaleźć. Jako rodzice musimy pogodzić się z tym że nasze pociechy interesują się innymi rzeczami niż my i spędzają czas w inny sposób niż to było za naszych czasów. Zamiast jednak boczyć się z tego powodu, warto zainteresować się jego hobby i odnaleźć w sobie „małe dziecko” które razem z nim mogłoby w ciekawy sposób spędzić wspólnie czas. Gry komputerowe takie jak Wizard101 nie muszą być ogłupiająca rozgrywką – wręcz przeciwnie, mogą być rozwojową i przyjemną lekcją dotycząca wielu aspektów życia, w czasie której rodzice i dzieci mogą spędzić ze sobą wspólny czas, a to przecież jest w tym wszystkim najważniejsze.     

Najważniejsze informacje o Wizard101:

– Gra zaprojektowana specjalnie z myślą o dzieciach

– Doskonała alternatywa dla pełnych brutalności i przemocy gier dla dorosłych

– Ponad 2 000 000 zarejestrowanych graczy na całym świecie

– Unikalny bajkowy świat w którym dziecko może się rozwijać

– Możliwość spotkań i interakcji z dziećmi z całego świata

– Doskonała rozrywka w której dzieci mogą bawić się  razem z rodzicami

– Zaawansowany system kontroli rodzicielskiej, umożliwiający nadzór nad poczynaniami dziecka

– Liczne systemy zabezpieczeń: filtry, administratorzy i moderatorzy którzy dbają o bezpieczeństwo dzieci w czasie gry

Wizard101_Logo_with_Transparent_Background

Poniższy tekst jest informacją prasową przesłana nam przez zaprzyjaźnione serwisy. Żadna z naszych redaktorek nie jest autorką poniższego tesktu i nie odpowiadamy za zamieszczone treści. Jednakże dokładamy wszelkich starań, aby przedstawione informacje były zgodne z polityką oraz tematyką naszego serwisu.

Nasze recenzje Zobacz wszystkie »

Subscribe
Powiadom o
Informacje prasowe
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Sprawdź nasz kolejny artykuł

Lody, lody dla ochłody


Ciepło, upalnie, duszno, powietrze wręcz wisi, po szyi spływają kropelki potu. Nagle ten niepowtarzalny dźwięk otwieranej zamrażarki potrafi ocucić z letargu nie tylko mnie, ale także moich panów. Lekka, chłodna bryza z zamrażarki jest zwiastunem uczty dla podniebienia, przyjemnej ochłody dla ciała i melodii smaków dla duszy. Pora wyjąć lody, nie byle jakie lody – ręcznie ukręcone, ubite i doprawione do smaku. Po prostu najprostsze i najlepsze lody domowe. A jak zrobić lody?

Składniki: 

2 jajka
5 płaskich łyżek cukru pudru
250 ml śmietany 30% lub 36%
Torebka cukru waniliowego

Przygotowanie:

Potrzebne będą Wam trzy miski. Na początku robimy tradycyjny kogel-mogel z2 żółtek i 1 łyżki cukru pudru. W drugiej misce najpierw mieszamy śmietanę, oraz pozostały cukier puder, a później ubijamy mikserem na gęstą masę. W ostatniej misce ubijamy trzepaczką lub mikserem białka.

Kolejnym krokiem jest dodanie do ubitej śmietany kogla-mogla oraz piany z białek i delikatne wymieszanie całości łyżką. Przelewamy do miseczek lub dużej formy i wkładamy do zamrażalnika.Przed włożeniem ich do zamrażarki można dodać pokrojone bakalie, albo własny sos truskawkowy, malinowy, lub kakao, drobinki czekolady, itp. .. Inwencja i wyobraźnia należy do Was.

Już po ok. 2 godzinach lody są zamrożone, chyba że były w głębokim pojemniku, wtedy trwa to trochę dłużej. Ciekawa jestem jakie Wy lubicie lody, jakie smaki i dodatki preferujecie.

Mała wskazówka na koniec – zawsze robię podwójną porcję =D

 

Źródło zdjęcia: Flickr

Nasze recenzje Zobacz wszystkie »

Subscribe
Powiadom o
Agnieszka Jelinek
18 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Regina Adamiec Babula

Ooo wypróbuję, akurat kupiłam synkowi specjalne foremki do własnych lodów na patyku :-)

Milena Kamińska
6 lat temu

Mniam pyszna propozycja dobrej nocki

Milena Kamińska
6 lat temu

Dziś się skusiłam ale na kupne

Zofia Łyczko
6 lat temu

Czy w lodach powinny być jajka? Czy to nie jest ryzykowne?

W roli mamy - wrolimamy.pl
Reply to  Zofia Łyczko

Warto zadbać o higienę. Jajka pezede wszystkim ze sprawdzonego źródła. Dokładnie je należy umyć. Jak również należy dbać o higienę rąk.

W roli mamy - wrolimamy.pl
Reply to  Zofia Łyczko

Ponadto pałeczki Salmonelli, bo to ona jest najczęstszą przyczyna zatruć pokarmowych, ginie w temperaturze 60-65°C. Dlatego trzeba uważać na produkty, w których jaja nie poddane są takiej obróbce np. lody, majonez, kogel-mogel, masy czy leguminy.

Anna Rogóż
5 lat temu

Domowe są najlepsze! U nas najszybciej schodzą… Ciasteczkowe ;-) do lekko ściętych już lodów wkruszamy ciasteczka np.oreo,hity i mieszamy, a potem spowrotem do zamrażarki ;-)

Milena Kamińska
5 lat temu

A chłodzimy się basenem lodami i wyżej wymienionymi napojami

Milena Kamińska
5 lat temu

Cytrynki i pomarańcze pokroić w kostkę zamrozić i dodawać do wody piwa kub drinka zamiatarki kostki lodu (nie rozcieńcza napoju)

Mariola Celińska
3 lat temu

Śmietana 30% ubita na sztywno+ rozpuszczona i ostudzona czekolada. Dokładnie wymieszać i zamrozić. W trakcie mrożenia kilka razy napowietrzyć (przemieszać łyżką)

W roli mamy - wrolimamy.pl

? czekolada i lody :)

Agata G-ska
3 lat temu

U nas jogurt grecki, cukier puder i dowolne owoce zblendowane☺️

W roli mamy - wrolimamy.pl
Reply to  Agata G-ska

Wypróbuję :)

Agata G-ska
3 lat temu
Reply to  Agata G-ska

U nas robią furorę. Tylko owoce ciut podtrzymać można najpierw w zamrażarce. Najlepsze bananów wg moich córek ☺️

Anitka Guza-Bielarz
3 lat temu

Robie ale przepisu nie dam wstydzę się

top-facebook top-instagram top-search top-menu go-to-top-arrow search-close