Tego dnia w wielu miejscach organizowane są spotkania i rozmaite prezentacje. Przypomina się zarówno o żółwiach na wolności, tych w zoo oraz hodowanych w domu. Organizacje zajmujące się zwierzętami zachęcają rodziców do zabrania dzieci do ogrodu zoologicznego na edukacyjną wycieczkę, podczas której pociechy dowiedzą się wielu informacji na temat żółwi.
My natomiast na Światowy Dzień Żółwia proponujemy rodzinne granie w Pędzące żółwie, wielki hit ostatnich lat! Gra planszowa, której bohaterami są żółwie biegnące do sałaty podbiła już serca graczy w 22 krajach Europy, Azji i Ameryki Północnej.
Zdobyła nagrody w kilku krajach, jednak największą popularność zdobyła w Polsce. Od kilku lat gra jest wciąż na listach bestsellerów. Grają w nią młodsi i starsi gracze. Proste zasady i piękna szata graficzna zachęcają przedszkolaków do planszówki, a wielkie emocje i pomysłowe zasady gry sprawiają, że po Pędzące żółwie chętnie sięga też młodzież i dorośli gracze. Wystarczy zagrać jeden raz, aby pokochać sympatyczne żółwie!
Jak grać? To proste!
Każdy gracz wybiera kolor swojego żółwia i… nie zdradza go innym graczom! Podczas wyścigu do sałaty gracze będą przemieszczać po planszy nie tylko swoje żółwie, ale również należące do innych graczy! To pozwala zachować w tajemnicy kolor naszego żółwia.
Żółwie przemieszczane są za pomocą specjalnych kart. Informują którego żółwia i o ile pól można przemieścić.
To, co dostarcza dodatkowych emocji to możliwość przebycia części trasy na grzbiecie innego żółwia! Gdy żółw znajdzie się na jednym polu z innym żółwiem, wskakuje na jego skorupę i w ten sposób za darmo przemieszcza się w stronę mety!
Zadaniem graczy jest takie wykorzystywanie kart, aby umożliwić swojemu żółwiowi jak najszybsze dotarcie do sałaty.
Na koniec gry gracze ujawniają kolory swoich żółwi. Zazwyczaj powoduje to wiele radości ponieważ podczas gry każdy stara się grać w taki sposób, aby nie zdradzić innym graczom koloru swojego żółwia.
Rozgrywka dostarcza wielkich emocji, mimo że trwa zaledwie kilkanaście minut. Krótki czas pozwala grać także młodszym dzieciom, których zdolność skupienia się jest zwykle mniejsza.
Wielu rodziców przyznaje, że Pędzące żółwie to gra, którą w pierwszej kolejności wyciąga się na stół podczas rodzinny spotkań. Warto też podkreślić, że z Pędzących żółwi się nie wyrasta. Tak samo dobrze bawią się nimi 5-letnie dzieci, nastoletnia młodzież jak i dorośli.
Autorem gry Pędzące żółwie jest niemiecki matematyk Rainer Knizia. Ma on na swoim koncie ponad 500 gier, m.in. takie hity jak Pan tu nie stał! i Hobbit, a niedługo na rynku polskim pojawią się również dwie inne jego nowości: Bzzz… PLASK! i Grand Prix – Ostatnia prosta. Więcej informacji o tych grach znajduje się na stronie www.KrainaPlanszówek.pl.
W Światowy Dzień Żółwia pamiętajcie o Pędzących żółwiach! 🙂
„Pędzące żółwie”
Gra planszowa
Cena detal.: 59,90 zł,
liczba graczy: 2-5,
wiek graczy: 5-105 lat.
Czas rozgrywki: 20 minut
Wydawca: Egmont Polska
Poniższy tekst jest informacją prasową przesłana nam przez zaprzyjaźnione serwisy. Żadna z naszych redaktorek nie jest autorką poniższego tesktu i nie odpowiadamy za zamieszczone treści. Jednakże dokładamy wszelkich starań, aby przedstawione informacje były zgodne z polityką oraz tematyką naszego serwisu.