Konkurs „Mój Przyjaciel Film”- Stwórz Maskotkę Projektu


Szanowni Państwo,

W związku z trwającym cyklem spotkań filmowych dla najmłodszych – Mój Przyjaciel Film Fundacja Generator ogłasza konkurs plastyczny na maskotkę projektu. Dzieci z całej Polski zapraszamy do wzięcia udziału i przesyłanie swoich rysunków przedstawiających ich wyobrażonego przyjaciela, jakim jest film. Wśród wszystkich prac rozlosujemy książki i gry edukacyjne. Nagroda Główna – na podstawie wybranej pracy powstanie maskotka, która trafi do rąk właściciela oraz objedzie Polskę przy okazji projektu.

Oto szczegółowy opis konkursu skierowany do najmłodszych:

Już ruszyły warsztaty i filmy, jakie przygotowaliśmy specjalnie z myślą o Was. Nazwaliśmy je „Mój Przyjaciel Film”, bo wierzymy, że z filmem można się zaprzyjaźnić. Można z nim śmiać się i płakać, przeżywać wspaniałe przygody i odkrywać nowe rzeczy. Bo taki już jest, ten Nasz Przyjaciel Film, to po prostu świetny kumpel.

Jest jednak coś, co nas zastanawia – jak właściwie on wygląda? Jest wysoki czy niski; chudy czy pulchny? Zielony, w kropki, czy może z metalu? Z czego ma włosy? A ręce? No i co najważniejsze – czy dobrze mu w kaloszach? Pomożecie nam zgadnąć? Pomyślcie uważnie, narysujcie, co Wam przyjdzie do głowy, a potem poproście rodziców o pomoc w wysłaniu Waszego rysunku na adres mailowy: karolina@kinoterapia.pl lub pocztowy – Karolina, ul. Kleczewska 16/4, 01-851 Warszawa.

Rysunek, który najbardziej nas poruszy trafi w ręce magicznej krawcowej, a ona przygotuje dla nas prawdziwą maskotkę na podstawie Waszego pomysłu. Ta maskotka stanie się Oficjalnym Ambasadorem naszych pokazów i objedzie z nami całą Polskę, by potem wrócić do Was. Do tego wśród wszystkich uczestników konkursu rozlosujemy książeczki i gry edukacyjne, a najlepsze rysunki zostaną na stałe umieszczone na naszej stronie internetowej.

Co myślicie o takim pomyśle?

Czekamy na Wasze rysunki! Ekipa Fundacji Generator
Informacja o projekcie Mój Przyjaciel Film:

http://www.kinoterapia.pl/2013/08/29/kino-dla-mlodych-moj-przyjaciel-film-vol-2/

Dokładny regulamin konkursu znajdziecie na stronie:

http://www.kinoterapia.pl/2013/10/01/konkurs-dla-dzieci-zaprojektuj-nasza-maskotke/

konkurs-a4

Nasze recenzje Zobacz wszystkie »

Dodaj komentarz

Sylwia
  Subscribe  
Powiadom o

Mało? To może sprawdź kolejny tekst :)

KLUB MOJA MAMA I JA – odsłona trzecia!


16 września wystartował ostatni, trzeci etap Klubu Moja Mama i ja. To ostatnia okazja, by na stronie www.klubmamaija.pl zarejestrować się i przystąpić do Klubu. Zarejestrowane użytkowniczki zyskują możliwość uczestniczenia w systemie punktowym.

Samo zbieranie punktów odbywa się poprzez zakup wody „Mama i ja”, wypełnianie ankiety dostępnej na stronie Klubu oraz polecanie Klubu znajomym mamom. Na uwieńczenie trzeciego etapu, którego zakończenie nastąpi 15 października, 100 osób z największą ilością punktów otrzyma nagrody w postaci zniżek do sklepu smyk.com. Każdy nowy klubowicz otrzymuje rabat na fotobooka w empikfoto.

Dołącz do Klubu Moja Mama i ja www. klubmamaija.pl, zbieraj punkty i wygrywaj nagrody.

Poniższy tekst jest informacją prasową przesłana nam przez zaprzyjaźnione serwisy. Żadna z naszych redaktorek nie jest autorką poniższego tesktu i nie odpowiadamy za zamieszczone treści. Jednakże dokładamy wszelkich starań, aby przedstawione informacje były zgodne z polityką oraz tematyką naszego serwisu.

Nasze recenzje Zobacz wszystkie »

Dodaj komentarz

Informacje prasowe
  Subscribe  
Powiadom o

To co? Jeszcze jeden artykuł?

Spotkanie „Mama nigdy nie jest sama!”


Już 5 października w Dworku Artura na ul. Dworcowej 9 w Gdańsku odbędzie się kolejne spotkanie z cyklu Mama nigdy nie jest sama! Tym razem wydarzenie kierowane jest do Rodziców – zarówno mam jak i tatusiów – dzieci w wieku 1-3. 

Mama nigdy nie jest sama!, to cykl wysoce merytorycznych spotkań organizowany przez firmę WerkArt oraz Ośrodek Wspierania Rozwoju „Bliżej”, który na celu ma pokazanie Przyszłym Mamom i Mamom, że nie są same – chcemy zaktywizować Tatusiów, ale zwrócić uwagę też na to, że wokół jest sporo innych Mam, które również mają podobne problemy, czy pytania. Dodatkowo chcemy również dać możliwość spotkania i rozmowy ze specjalistami, do których być może byłby problem, by Rodzice mogli dotrzeć.
Na spotkaniu skupimy się na powrocie Mamy do pracy – zorganizowany zostanie panel dyskusyjny, na którym pojawią się specjaliści m.in. prawniczka, trenerka ze Stowarzyszenia Waga, psycholog, czy dyrektor przedszkola itp. Chcemy poruszyć zarówno tematy dotyczące stricte tematów związanych z powrotem do miejsca pracy, ale także temat aktywizacji Taty w życie rodzinne, czy choćby temat żłobka/przedszkola/niani – co lepsze? Zależy nam bowiem, żeby Mamy dowiedziały się, że mają wsparcie, ale także nauczyły się zadawać pytania, żądać swego, czy prosić o pomoc.

Rodzice często nie wiedzą po jakie książki sięgać dla swoich Maluchów. Pojawi się więc także, przedstawiony przez PanaPawła Paniec z Księgarni Gdańsk, temat książek dla dzieci – co w tej chwili można spotkać na rynku, czym się kierować przy wyborze książki.

Na prośbę uczestników pojawi się także Pani Marta Baj-Lieder z Centrum Terapii Logop przedstawi nam jak prawidłowo powinien rozwijać się aparat mowy u dziecka z punktu widzenia logopedy.

Specjalnie na nasze spotkanie z Warszawy przyjedzie także Pan Michał Nazarewicz z portalu Tatapad.pl, który opowie nam o budowaniu monologu wewnętrznego by wychować pewne siebie dziecko, oraz jak sprawić, by nie kłamało i nie uciekało przed problemami w dorosłym życiu.

Pani Agnieszka Borkowska z Zakątka Terapeutyczno – Pedagogicznego Jaspik przedstawi nam temat: „Dlaczego dzieci mają trudne zachowania?” i jak sobie z nimi radzić.

Poza typowo specjalistycznymi spotkaniami szykujemy również wiele atrakcji – w sali baletowej Dworku Artura będzie można podziwiać oraz zakupić produkty (zabawki, ubranka) młodych Mam wkraczających na rynek – kiermasz Mummy’s hand-made, a także zjeść coś pysznego:)

Szykujemy również wiele atrakcji dla dzieci.
Otwarta Pracownia szykuje mini warsztat lepienia w glinie dla dzieci. Przygotowane będą także zajęcia „Jak się mądrze bawić z dziećmi – zabawy ruchowe z elementami Ruchu Rozwijającego Weroniki Sherborne, kinezjologii edukacyjnej Dennisona, metody dobrego startu Bogdanowicz”, przeprowadzone przez wykwalifikowaną Panią psycholog Annę Kordzińską-Grabowską. Jak zawsze na Dzieci będzie czekać przygotowany Kącik Malucha, wspomagany przez animatorów z Loopy’s World, szykujemy również małe atrakcje-niespodzianki:)

Skorzystać będzie można również z porad naszych specjalistów, którzy pełnić będą dyżury.
Z poczęstunkiem natomiast przyjedzie do nas Slow Cafe z Gdyni, natomiast zdjęcia ze spotkania zrobi nam PaniaJustyna Chrzanowska z Justyna Chrzanowska Fotografia .

Będzie można zakupić również pyszne burgery z prawdziwego trójmiejskiego food trucka CARMNIK!

Dla każdej pary Rodziców szykujemy również tzw. „pakiet startowy”, w którym znajdą się informacje o naszych sponsorach oraz drobne upominki.
Na koniec spotkania natomiast rozlosujemy ciekawe nagrody:)
Spotkanie rozpoczyna się o 12:00 (rejestracja od 11:15) i trwać będzie do 17:30.

 

Wydarzenie Mama nigdy nie jest sama! patronatem objęły:
portal DzielnicaRodzica.pl, Gaga Magazyn, portal CzasDzieci.pl, portal WRoliMamy.pl, Magazyn i portal Maluchy3miasta.pl, portal BliżejDziecka.pl, portal Parenting.pl,  portal Trójmiasto.pl, portal Single Parents, portal BabyBand.pl, Strefa Rodziny3miasto oraz portal Tatapad.pl, a także radio Plus.
plakat 2

Poniższy tekst jest informacją prasową przesłana nam przez zaprzyjaźnione serwisy. Żadna z naszych redaktorek nie jest autorką poniższego tesktu i nie odpowiadamy za zamieszczone treści. Jednakże dokładamy wszelkich starań, aby przedstawione informacje były zgodne z polityką oraz tematyką naszego serwisu.

Nasze recenzje Zobacz wszystkie »

Dodaj komentarz

Informacje prasowe
  Subscribe  
Powiadom o

Sprawdź nasz kolejny artykuł

Serduszko puka… (cz. 2)


Nasze Serduszko chyba całkiem już zapomniało o badaniu, a już niebawem czekało nas kolejne. Jednak – jak się okazało później – szczęśliwie dostaliśmy telefon w związku z przełożeniem wizyty na wcześniejszy termin. Niestety nie byliśmy w stanie stawić się w proponowanym czasie, a najbliższa możliwa wizyta miałaby być znacznie później niż pierwotnie ustalony termin.

Postanowiłam poszukać innego kardiologa dziecięcego. Przypadkiem dowiedziałam się o nowej przychodni do której przyjeżdża inny specjalista z Wrocławia. Termin wizyty był szybki więc bez wahania nas umówiłam. Doktor okazał się bardzo miły, a że nasza córka gustuje w mężczyznach, znacznie u niej zapunktował. Co prawda była pod wpływem środka wyciszającego, jednak powoli przestawał już działać. Odważnie powiedziała, że będzie miała badanie, niestety w chwili użycia stetoskopu przez lekarza zaczął się płacz. Nie taki histeryczny i zarazem błagalny jak podczas pierwszej wizyty. Nie łatwiej było ją rozebrać do pasa i położyć na kozetce, ale w chwili gdy usłyszała zabawne gwizdanie Doktora zupełnie zmieniła postawę. Lekarz próbował nawiązać z nią kontakt, rozpoczął rozmowę o pieskach i innych interesujących dziecko tematach. Zakończył badanie i powiedział, że teraz dokładnie nam wszystko wytłumaczy, ponieważ jest zdania że rodzic ma być półspecjalistą w sprawie swojego dziecka.

Nastawiliśmy się na potwierdzenie poprzedniej diagnozy, jednak zostaliśmy mile zaskoczeni! Nasze dziecko ma szmery niewinne lub też przygodne. „U dzieci, w przeciwieństwie do dorosłych, występowanie szmerów jest związane z fizjologicznymi zmianami zachodzącymi w rosnącym sercu, mają one przeważnie charakter niewinny. U dorosłych zaś większość szmerów serca wiąże się z nieprawidłową budową naczyń lub serca. Szmery serca u dzieci są zjawiskiem bardzo częstym, występują u 8-15% niemowląt, u 25-95% dzieci między 3. a 12. rokiem życia i u około 73% dzieci w okresie dojrzewania.

Szmery przygodne są szmerami krótkimi, nie mają związku z tonami serca, słyszalne są głównie w środku skurczu (wyjątek to buczenie żylne), słyszalne nad niewielkim obszarem. (…) Jeżeli lekarz potwierdzi rozpoznanie szmeru niewinnego, nie jest konieczne żadne leczenie, ponieważ mają one tendencję do samoistnego ustępowania z wiekiem” *

Kiedy powiedział, że nasza córka jest zupełnie zdrowym dzieckiem, a szmery nie są żadną wadą poczułam tak ogromną ulgę, że z wrażenia chyba zapomniałam jak się nazywam! Czułam jak stres, który towarzyszył nam przez ostatnie miesiące puszcza, a razem z nim łzy spływały mi po policzkach. Nasza przygoda niestety jeszcze się nie kończy, Tola wciąż pozostaje pod opieką kardiologa, ale wizyty mają mieć charakter profilaktyczny i z czasem ich częstotliwość ma się zmniejszyć. O tym jakie mamy zalecone ćwiczenia służące oswojeniu dziecka z badaniem USG podzielę się wkrótce.

Mam nadzieję, że nigdy więcej nie spotkamy na swojej drodze takich „specjalistów” jak poprzednia pani kardiolog, która skutecznie nas do siebie zniechęciła i nastraszyła nas operacją. Czy ktoś z Was był kiedyś w rękach tak nieodpowiedzialnych lekarzy? Życzę Wam i sobie, by takie rzeczy nie miały miejsca.

 

* kardiolo.pl

Informacje zawarte w artykule mają jedynie charakter informacyjny.

Nasze recenzje Zobacz wszystkie »

1
Dodaj komentarz

(nie)Magda(lena)
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
top-facebook top-instagram top-search top-menu go-to-top-arrow search-close