Koziołek Naukowiec


Naukę i zabawę znajdziecie w każdym wersie “Przygód Koziołka Matołka”.
Zaufaliśmy Kornelowi Makuszyńskiemu i mamy pierwsze efekty współpracy i wyjątkowej promocji Europejskiego Centrum Bajki im. Koziołka Matołka w Pacanowie i Centrum Nauki Kopernik w Warszawie.
Po wizycie studyjnej w Centrum Nauki Kopernik, w której uczestniczyliśmy w marcu br, zostaliśmy zaproszeni do udziału w 17. Pikniku Naukowym, organizowanym na Stadionie Narodowym w Warszawie.
W pikniku organizowanym przez Polskie Radio i Centrum Nauki Kopernik udział wzięło ponad 200 instytucji z Polski i zagranicy.
Trwający dziesięć godzin Piknik przyciągnął szerokie grono odbiorców w różnym wieku i z różnymi zainteresowaniami.
Na pikniku można było zgłębić wiedzę z wielu dziedzin zarówno humanistycznych jak i ścisłych m.in.: biologia, astronomia, chemia, fizyka, język polski, robotyka, geografia, historia, archeologia, matematyka, mechanika.
Europejskie Centrum Bajki przygotowało następujące warsztaty kreatywne:
– Ewaluacja polskiej bajki animowanej na przestrzeni lat – wielopokoleniowa analiza i synteza polskich bajek animowanych z uwzględnieniem symboliki i przesłania
– Zajęcia animacyjne z elementami dramy – zabawy rozwijające motorykę i sensorykę uczestników zajęć
– Legenda Świętokrzyska wczoraj i dziś – czytanie legend czystą polszczyzną i gwarą świętokrzyską
– Patrz – rysuj – opowiadaj. Bajka filozoficzna, która rozwija wyobraźnię i twórcze myślenie
– Interaktywny teatr lalkowy –  prezentacja lalek teatralnych Teatru Lalki i Aktora “Kubuś” z Kielc, technik gry i animacji lalką, przygotowanie interaktywnego przedstawienia z udziałem dzieci.
Wielkim zainteresowaniem uczestników, zwłaszcza dzieci cieszyły się postaci bajkowe na czele z Koziołkiem Matołkiem, zabawy „Król Zamiany”, „Zaczarowany kuferek” oraz teleturniej z  nagrodami „Kocham Cię Bajko”.
W programie merytorycznym, konkursach promowaliśmy także atrakcje turystyczne województwa świętokrzyskiego.
Udział w Pikniku Naukowym to dla nas prestiżowe wyróżnienie i bardzo cenne doświadczenie. Zaprezentowaliśmy Centrum Bajki jako wyjątkowe miejsce regionu świętokrzyskiego, miejsce kultury, edukacji kreatywnej, wiedzy zarówno dla dzieci jak i dla dorosłych.

Poniższy tekst jest informacją prasową przesłana nam przez zaprzyjaźnione serwisy. Żadna z naszych redaktorek nie jest autorką poniższego tesktu i nie odpowiadamy za zamieszczone treści. Jednakże dokładamy wszelkich starań, aby przedstawione informacje były zgodne z polityką oraz tematyką naszego serwisu.

Nasze recenzje Zobacz wszystkie »

Subscribe
Powiadom o
Informacje prasowe

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Mało? To może sprawdź kolejny tekst :)

Fajna książka na wakacje „Jak to możliwe? Rozwiązujemy zagadki życia codziennego”


Codziennie używamy przedmiotów, których sposób działania jest dla nas oczywisty. Jeśli jednak gruntownie zbadamy ich konstrukcje, dojdziemy do wniosku, że nawet za najprostszymi mechanizmami kryją się niezwykle skomplikowane procesy. Podobnie jest  ze zjawiskami natury, prawami przyrody czy naszym ciałem, które jest doprawdy fascynujące. Wszystkie te tematy z pewnością nie tylko nas zaskoczą, ale i wprawią w niekłamany zachwyt.

Niniejsza książka dostarcza szczegółowych odpowiedzi na najciekawsze pytania dotyczące techniki oraz procesów zachodzących w przyrodzie.

Mamy nadzieję, że ta publikacja obudzi waszą ciekawość i sprawi, że na własną rękę będziecie starali się odpowiedzieć sobie na pytanie: JAK TO MOŻLIWE?

JAK_TO_MOZLIWE_ZE_SLYSZYMY_GLOS_PRZEZ_TELEFON_smalOdbiorcy

– dzieci, które poznawać będą prawa natury oraz nowinki techniczne.

– rodzice, którzy zaszczepią w dzieciach naukowe pasje i zainteresowanie nauką.

Dlaczego warto nabyć tę książkę

– w prosty, a jednocześnie w przykuwający uwagę sposób wyjaśnia sposób działania urządzeń technicznych oraz prawa natury.
– sprawia, że świat nauki staje się dla dzieci niezwykle ciekawy i inspirujący.
– poprzez intrygujące pytania wyjaśnia dzieciom otaczający je świat.

Zajrzyj do książki

Jak to możliwe? Rozwiązujemy zagadki życia codziennego
Cena: 24.90zł
Autor/Autorzy: Tatjana Alish
Stron: 160
Oprawa: twarda, kolorowe ilustracje
Format: 215×280 mm
ISBN: 978-83-7660-565-4
Rok wydania: 2013
Wiek czytelnika: 10-12 lat

 

Poniższy tekst jest informacją prasową przesłana nam przez zaprzyjaźnione serwisy. Żadna z naszych redaktorek nie jest autorką poniższego tesktu i nie odpowiadamy za zamieszczone treści. Jednakże dokładamy wszelkich starań, aby przedstawione informacje były zgodne z polityką oraz tematyką naszego serwisu.

Nasze recenzje Zobacz wszystkie »

Subscribe
Powiadom o
Informacje prasowe

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

To co? Jeszcze jeden artykuł?

Lato w Parku Odkrywców


Przekonamy Was, że lato spędzone w mieście może być super!  Leżaki, gry planszowe i plenerowe, bańki mydlane, warsztaty miejskiego ogrodnictwa i architektury – w Parku Odkrywców w wakacje każdy znajdzie dla coś dla siebie. Zapraszamy w każdy weekend od 6 lipca do 25 sierpnia. 

FAMILIJNE WEEKENDY W PARKU

W letnie weekendy na odwiedzających Park Odkrywców czekają wygodne leżaki, czytelnia czasopism, zajęcia pilates oraz wypożyczalnia gier planszowych i plenerowych. Wszystkich, którzy chcą stworzyć coś namacalnego zapraszamy na warsztaty miejskiego ogrodnictwa, a całe rodziny na zajęcia architektoniczne. Park zapełnia się także animatorami Kopernika, zaopatrzonymi w specjalny wózek laboratoryjny, pełen sprawdzonych patentów na dobrą zabawę. Na najmłodszych zawsze czekają pokazy baniek mydlanych i tęcza powstająca na zawołanie. 

MIASTOTWORY

niedziele, godz. 11.00 – 13.00

csm_miastotwory_3x2_2013_06_14_0137d90a88

Zapraszamy dzieci do zaprojektowania i zbudowania eksperymentalnych miastotworów! W każdą letnią niedzielę wspólnie tworzymy inne miasto. Zobaczymy, jakie stoją przed nim problemy i wspólnymi siłami postaramy się je rozwiązać.

7 lipca 2013 – MIASTO DOOKOŁA ŚWIATA

Zbadamy, jak położenie geograficzne wpływa na dobór materiałów z których buduje się domy. Zbudujemy wielkie miasto, które oplecie całą kulę ziemską – od bieguna do bieguna!

14 lipca 2013 – PARKO-MIASTO

Ile w mieście jest miejsca dla ludzi, a ile dla samochodów – gdzie odpoczywają ludzie, a gdzie samochody? Zbudujemy zielony system komunikacji, wymyślimy alternatywne sposoby transportu.

21 lipca 2013 – GRA W MIASTO

Jak poukładać miejskie puzzle, żeby do siebie pasowały? Pokażemy proste metody projektowania i poszukamy ładu przestrzennego.

28 lipca 2013 – REKLAMACJA

Reklama w przestrzeni publicznej to problem zarówno dużych, jak i małych mieszkańców miast. Wspólnie stworzymy miasto jak z reklamy.

4 sierpnia 2013 – MOSTO-MIASTO

Most przez rzekę, most nad autostradą – wykorzystajmy miejską przestrzeń jak najlepiej! Poznamy różne konstrukcje mostów i nauczymy się, jak można je dodatkowo wykorzystać.

11 sierpnia 2013 – INFRA-MIASTO

Tramwaj, autobus, metro. Poznajemy sposoby rozwiązywania problemów komunikacji w mieście i próbujemy wspólnymi siłami rozwiązać miejski supeł drogowy.

18 sierpnia 2013 – MIASTO W CHMURACH

Chodzące miasto, plug-in city… miasto w chmurach! Poznajemy fantazyjne koncepcje miast i tworzymy własne urbanistyczne wizje przy pomocy niekonwencjonalnych materiałów.

25 sierpnia 2013 – MIASTO PRZYSZŁOŚCI

Wysyłamy misję badawczą na Księżyc z zadaniem stworzenia tam nowej ludzkiej siedziby. Co będzie nam potrzebne w kosmosie? Domy, szkoły, teatry? A może wielkie fortece jak z „Gwiezdnych wojen”?

Uwaga: liczba miejsc ograniczona; zapisy odbywają się w hallu środkowego wejścia do budynku i rozpoczynają się na 30 min przed rozpoczęciem zajęć, decyduje kolejność zgłoszeń.

WARSZTATY FAMILIJNE

Dlaczego płaczemy przy obieraniu cebuli?

Soboty i niedziele, godz. 10.30 i 13.30

Dlaczego cebula nie pozwala się obrać, a cytryna zjeść? Czy kwaśny smak owoców można rozpoznać tylko w czasie ich jedzenia? Jak warzywa mogą być przydatne w laboratorium? Dlaczego ukąszenie mrówki tak bardzo piecze? Dowiemy się co jest kwasem, a co zasadą. Sprawdzimy, czy za pomocą kwasu octowego da się zrobić wulkan.
Warsztaty familijne odbywają się w każdą sobotę i niedzielę. Bilety można kupić on-line na www.bilety.kopernik.org.pl (wybierz imprezy specjalne).

SŁYSZĘ MIASTO

Interaktywna instalacja dźwiękowa

soboty, godz. 19.00 – 21.30

O tym, jak głośne bywa miasto wie każdy jego mieszkaniec. Idąc ulicą często nie możemy usłyszeć własnego głosu, nie mówiąc już o dzwonku telefonu. Czy jesteśmy w stanie z tej kakofonii dźwięków wychwycić subtelne odgłosy i odkryć ich piękno? Próbujemy!

Słyszę MIASTO to interaktywna instalacja dźwiękowa, która w każdą letnią sobotę pozwala odkryć inną sferę akustyczną Warszawy. Możemy usłyszeć kompozycje Pawła Cytry, wykorzystujące nagrania terenowe (szumy ulicy, rezonanse budynków i mostów, szepty ludzkie, pogłosy przestrzenne tuneli i przejść podziemnych) połączone ze ścieżką melodyczną i komputerowymi efektami dźwiękowymi. Korzystając ze specjalnych stanowisk modelowania dźwięku, wszyscy chętni mogą także wziąć udział w komponowaniu.

Lato w Parku Odkrywców, Centrum Nauki Kopernik. fot. Robert Kowalewski

kopernik_49m

Więcej informacji: www.kopernik.org.pl

Poniższy tekst jest informacją prasową przesłana nam przez zaprzyjaźnione serwisy. Żadna z naszych redaktorek nie jest autorką poniższego tesktu i nie odpowiadamy za zamieszczone treści. Jednakże dokładamy wszelkich starań, aby przedstawione informacje były zgodne z polityką oraz tematyką naszego serwisu.

Nasze recenzje Zobacz wszystkie »

Subscribe
Powiadom o
Informacje prasowe

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Sprawdź nasz kolejny artykuł

Połączyły się serca by ratować serce Kacperka


23 czerwca 2013 w Rudzie Śląskiej odbyła się wspaniała akcja „Bieg po serducho dla Kacpra”, która połączyła wszystkich dobrych ludzi. Celem było zebranie pieniędzy niezbędnych do sfinansowania operacji serduszka chłopczyka. Pobiec mogli i mali i duzi – warunkiem było posiadanie wielkiego serca.

Symbolem czerwcowego niedzielnego popołudnia był UŚMIECH. Uśmiechali się wszyscy – organizatorzy, wolontariusze,  wytrwali  zawodnicy, Pani Prezydent Miasta Ruda Śląska, Pani Janina – mama Kacpra, a najbardziej sam bohater całego zamieszania – 8-letni Kacper Chmiel.

Kacperek spisał się na medal – jechał w samochodzie prowadzącym wyścig, dziękował każdemu zawodnikowi wręczając paczuszkę z ciastkami, nagradzał wraz z Panią Prezydent finalistów pucharami, pozował do zdjęć i naprawdę, ani przez chwilę uśmiech nie schodził z jego buzi. Pozytywna energia udzielała się wszystkim i panowała świetna atmosfera. Organizatorzy spisali się na medal, a zawodnicy wykazali się wytrwałością dając z siebie wszystko w bezlitosnym słońcu.

Wszyscy, których nie było dziś z nami, a chcą pomóc Kacprowi – mogą to uczynić dokonując wpłaty na rachunek fundacji. Wciąż brakuje sporej sumy, by marzenie o życiu mogło się spełnić!!!

Fundacja na rzecz dzieci z wadami serca Cor Infantis

86 1600 1101 0003 0502 1175 2150 z dopiskiem „Kacper Chmiel”

Dla wpłat zagranicznych:

USD PL93 1600 1101 0003 0502 1175 2024
EUR PL50 1600 1101 0003 0502 1175 2022
Kod SWIFT dla przelewów z zagranicy: ppabplpk

Rozgrzewka przed biegiem

DSC_2971

 Start! W roli startera – Prezydent Rudy Śląskiej Grażyna Dziedzic

DSC_2974

Biegną duzi i mali

DSC_2959

DSC_2980

Kacper na mecie dziękuje i wręcza wszystkim biegaczom słodkie upominki

DSC_3001

Po lewej stronie – roześmiana mama Kacperka

DSC_3003

Zwyciężczynie biegu na podium

DSC_3015

I trzech najlepszych biegaczy

DSC_3026

Pamiątkowe zdjęcie

DSC_3035

Kacperek i my

DSC_3038

Nasze recenzje Zobacz wszystkie »

Subscribe
Powiadom o
Basia Heppa-Chudy

1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
top-facebook top-instagram top-search top-menu go-to-top-arrow search-close