Leczenie alergii skórnej u dzieci


Alergia skórna u dzieci może być wywołana przez różne czynniki, a pierwszymi jej objawami są pojawiające się zaczerwienienia, swędzące bąble i wysypki, łuszczenie się skóry oraz obrzęki. Szczególnie niebezpieczne jest atopowe zapalenia skóry (AZS), które może się pojawić między drugim a piątym miesiącem życia dziecka. Pierwsze zmiany najczęściej widoczne są twarzy.Niepokojącym sygnałem powinny być mocno zaczerwienione policzki malucha, szczególnie gdy skóra łuszczy się i pojawia się wysypka. Często zmiany po jakimś czasie obejmują całe ciało. Dziecko dotknięte AZS jest zwykle bardzo niespokojne i źle sypia, co wiąże się ze swędzącą skórą. Rodzice powinni, w miarę możliwości, zabraniać drapania, aby nie doszło do żadnej infekcji. U starszych dzieci zmiany skórne, często już w postaci zrogowaciałych plam, pojawiają się na zgięciach kończyn i nadgarstku.

Skóra dziecka dotkniętego alergią skórną jest szczególnie wrażliwa i podatna na wszelkie podrażnienia, dlatego też wymaga odpowiedniej pielęgnacji i przede wszystkim leczenia. Wykrycie przyczyn alergii skórnych u dzieci nie jest łatwe i wymaga przeprowadzenia odpowiednich testów przez lekarza. Dokładna diagnoza pozwala na sporządzenie właściwego procesu kuracji. W zasadzie chodzi o to, aby po pierwsze wyeliminować z diety (w przypadku alergii pokarmowej) lub otoczenia dziecka (w przypadku alergii wziewnej) alergeny odpowiedzialne za wywołanie objawów alergii, a po drugie, aby maksymalnie złagodzić wszelkie niekorzystne dolegliwości. Warto zainteresować się Programem Diagnostyka Alergii dla dzieci, który zapewnia rodzicom i ich dzieciom kompleksową pomoc w zakresie rozpoznania, jak i leczenia alergii u dzieci między 3-cim a 18-stym rokiem życia.

Leczenie alergii skórnych u dzieci, a szczególnie maluchów z AZS, wymaga nie lada cierpliwości zarówno ze strony rodziców, jak i potomstwa. Jednak uczciwe stosowanie się do wszystkich wskazań lekarskich na pewno przyczyni się do tego, że objawy staną się mniej dotkliwe, a z czasem mogą nawet zupełnie ustąpić. Natomiast brak działań medycznych może spowodować nasilenie objawów alergii, a nawet rozszerzenie objawów na alergię wziewną.

Nasze recenzje Zobacz wszystkie »

Subscribe
Powiadom o
Wpis Sponsorowany
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Mało? To może sprawdź kolejny tekst :)

ABC montażu drzwi


Mają dobrze wyglądać, ale przede wszystkim być funkcjonalne, dlatego warto wiedzieć, na co zwrócić uwagę przy montażu drzwi

Przed zakupem drzwi warto zastanowić się czy będziemy montować je samodzielnie, czy też zlecimy to zadanie fachowcom. Plusem opcji drugiej jest to, że zakup połączony z usługą obciążony jest niższą, 8 procentową stawką podatku VAT. Montażyści zjawią się u nas nie tylko na wykonanie końcowych prac, ale przyjadą także na pomiar, dzięki czemu mamy gwarancję uniknięcia popełnienia błędu.

Jak to zrobić?

Jeśli jednak zdecydujemy się na samodzielne prace, powinniśmy rozpocząć od dokładnej lektury instrukcji. Stawianie na intuicję może się bowiem okazać zawodne. Nie przestrzegając zaleceń producenta łatwo utracić prawo do gwarancji.  – Czas na montaż drzwi przychodzi wtedy, gdy zakończymy już wszystkie grubsze prace remontowe – tynki, wylewki, kafelkowanie czy montaż podłóg. Dzięki temu unikniemy zniszczenia skrzydeł drzwiowych i ościeżnic. Warto mieć także świadomość, że temperatura w pomieszczeniu, w którym montujemy drzwi, powinna przekraczać 10 stopni Celsjusza. Wilgotność z kolei nie może być wyższa niż 60 % – podpowiada Tadeusz Boś, kierownik Działu Jakości w firmie Invado. Do montażu ościeżnicy będziemy potrzebowali młotka i wkrętarki. Niezbędny jest klej montażowy do drewna, pianka montażowa (sugerowana dwuskładnikowa), listwy rozporowe, kliny oraz poziomica, młotek, wkrętak. Najpierw, w pozycji poziomej, na podłodze, przy użyciu kleju montażowego, sklejamy elementy ościeżnicy – w zależności o typu ościeżnicy montujemy kieszenie zawiasów lub obejmy i  wkręcamy zawiasy . Tak zmontowaną ościeżnicę  musimy, na około godzinę, pozostawić do wyschnięcia. Kolejny krok to osadzenie jej w otworze drzwiowym – w otworze powinien być uwzględniony luz 15 mm na piankę montażową . Tu pomocne będą kliny i zestaw listew rozporowych. Na wysokości zawiasów dolnych, górnych zamka oraz progu , pomiędzy ościeżnicę, a mur należy włożyć klocki dystansowe. Elementy pionowe trzeba ustabilizować rozporkami  regulowanymi za pomocą klinów. W tak przygotowanej ościeżnicy (sprawdzony pion i poziom) zawieszamy skrzydło drzwiowe, sprawdzając czy dokładnie pasują. Jeśli wszystko jest w porządku, montujemy ją na stałe do muru z zachowaniem funkcji lewa lub prawa  dozując w pozostawioną szczelinę piankę montażową  na wysokości rozpórek oraz w obu górnych narożach. W pomieszczeniach narażonych na nadmierną wilgoć trzeba też pamiętać o uszczelnieniu styku ościeżnicy z podłogą. Najlepiej nadaje się do tego silikon. Ostatnim krokiem jest montaż klamki i ewentualnie zamka.

Czy wszystko jest ok.?

Bez względu na to, czy montowaliśmy drzwi samodzielnie, czy powierzyliśmy to zadanie ekipie zewnętrznej, warto wykonać kilka prostych czynności, które pomogą nam ocenić czy wszystko działa jak należy. Sprawdzanie zaczynamy od próby zamykania. – Skrzydło powinno dolegać do uszczelki na całym obwodzie ościeżnicy. Jeśli tak właśnie jest, przechodzimy do weryfikacji czy zamontowano je w pionie. Otwieramy drzwi w pozycji 45 stopni, przytrzymujemy, a następnie puszczamy. Jeśli skrzydło pozostaje w tej samej pozycji, oznacza to, że zostało zamontowane prawidłowo – tłumaczy Tadeusz Boś z Invado. Kolejnym elementem jest zamek. W celu jego sprawdzenia zamykamy drzwi i delikatnie przekręcamy klucz lub blokadę WC – w prawidłowo działającym mechanizmie nie powinniśmy napotkać na opór. – Warto także wykonać próbę na tzw. klapanie drzwi. W tym celu zamykamy skrzydło i pociągamy klamką w przód i w tył. Jeśli podczas tej próby nie wystąpi wyraźny odgłos stukania zapadki górnej o blachę, to oznacza, że drzwi działają poprawnie. Równie istotnym elementem jest klamka, która powinna być zamontowana śrubami przelotowymi. Często zdarza się, że montażyści przykręcają klamki tylko na wkrętach. W wyniku dłuższego użytkowania, może to spowodować wyrwanie klamki razem z wkrętami i uszkodzenie skrzydła. Podczas wykonywania nawiercenia pod śruby montażowe, przelotowe montażysta powinien wyjąć zamek tak, aby wióry nie dostały się do mechanizmu zamka. Często jest to przyczyną jego późniejszego blokowania.  Na koniec warto sprawdzić instrukcje montażu i zgodnie z nią ocenić poprawność zamontowania kątownika ościeżnicy regulowanej, opaski ćwierćwałka i innych elementów wykończeniowych – podsumowuje Tadeusz Boś.

Gwinea_aranzacja_INVADO

Poniższy tekst jest informacją prasową przesłana nam przez zaprzyjaźnione serwisy. Żadna z naszych redaktorek nie jest autorką poniższego tesktu i nie odpowiadamy za zamieszczone treści. Jednakże dokładamy wszelkich starań, aby przedstawione informacje były zgodne z polityką oraz tematyką naszego serwisu.

Nasze recenzje Zobacz wszystkie »

Subscribe
Powiadom o
Informacje prasowe
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

To co? Jeszcze jeden artykuł?

Z cyklu Niedziele dla Dzieci „Tekturowe stwory-potwory”


W niezwykle klimatycznej przestrzeni Formy Kolory odkryjemy i udowodnimy, że Wasze dzieci to dumni autorzy wielkich dzieł i pomysłów.

Z cyklu Niedziele dla Dzieci „Tekturowe stwory-potwory”.
Gdzie: FORMY KOLORY ul. Hoża 19
START: 11.30
Kiedy 21.04.2013r.
Wiek dzieci: od 3 do 6 lat.
Wstęp na warsztaty: 15 zł od dziecka.
Zapisy: biuro@lamala.pl
W temacie maila prosimy wpisać POTWORY oraz imię i nazwisko dziecka.
Ilość miejsc ograniczona.

W programie:
Stworzymy przestrzenny świat zwierząt, stworów – potworów z tektury w rozmiarze XXL. W trakcie trwania warsztatów odpowiemy także na nurtujące nasze dzieci pytania: Co można zrobić z kartki papieru?, Co się kręci? I do czego potrzebna jest woda?
Dodatkowo: prezenty dla każdego dziecka, balonowe stwory-potwory, malowanie buziek, sesja fotograficzna małego artysty i jego prac.

Zapraszamy was serdecznie, wpadajcie będzie sie działo.
Zapraszamy także starsze dzieci z rodzicami, dla nich wiele innych działań kreatywnych.Dla rodziców, pyszna kawka.

ZAPRASZAMY!!!!!!
Organizatorzy:
www.lamala.pl
www.facebook.com/Rekodzielnik

Partnerzy:
BOBOM www.bobom.pl
FORMY KOLORY www.formykolory.pl
MYŚLANKI www.myslanki.pl

bobom_kartony9a

Poniższy tekst jest informacją prasową przesłana nam przez zaprzyjaźnione serwisy. Żadna z naszych redaktorek nie jest autorką poniższego tesktu i nie odpowiadamy za zamieszczone treści. Jednakże dokładamy wszelkich starań, aby przedstawione informacje były zgodne z polityką oraz tematyką naszego serwisu.

Nasze recenzje Zobacz wszystkie »

Subscribe
Powiadom o
Informacje prasowe
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Sprawdź nasz kolejny artykuł

Bezmyślność


Wcześniej nie zwracałam na to uwagi, miałam zamknięte oczy, mimo że widziałam. Nie robiłam tego świadomie – dziś jest inaczej. Rzeczy trzeba nazywać po imieniu. Głupota ludzka nie zna granic. Ludzka – to jeszcze byłoby do przeżycia, ale tu zawiera się głupota ludzi odpowiedzialnych za mniejsze istoty. Jak rodzic może być bezmyślny? Na jednym spacerze można zaobserwować tyle karygodnych zachowań, że aż żal serce ściska.

Sytuacja 1

Lato. Zatoczka autobusowa, zaparkowany samochód stojący na światłach awaryjnych. Pierwsza myśl – skoro światła awaryjne, to awaria! I tu się nie pomyliłam – styki w głowie rodzicowi się przepaliły! Dziecko zostawione w zamkniętym samochodzie. Tatuś po dobrych kilkunastu minutach wyszedł z zakupami z marketu. Nie wytrzymałam, powiedziałam co sądzę o jego głupocie, zwłaszcza, że niewiele wcześniej matka zostawiła dwójkę swoich dzieci, z tragicznym skutkiem. I to na mnie patrzyli jak na wariatkę!?

Sytuacja II

Przechodząc koło jednego z bloków usłyszałam śmiejące się dzieci. Stały prawdopodobnie na kanapie ustawionej pod oknem. Okno otwarte na oścież. Dzieci w wieku 3-4 lata. Nikt przez dobre 15 minut nie zwrócił uwagi, że ich dzieci mogą wypaść. Dopiero zapytane przeze mnie, gdzie jest ich mama schowały się. Okno się zamknęło.

Sytuacja III

Upał. Ja i córka w letnich sukienkach. Przede mną para rodziców pcha na zmianę wózek z płaczącym dzieckiem. Właściwie to z krzyczącym, może nawet wołającym o pomoc. Matka zlitowała się i wyciągnęła noworodka z wózka. Dziecko ubrane jak na późną jesień. Pierwsza myśl – dzięki ci kobieto, będzie miał trochę przewiewu. Chwilę później wyciągnęła koc, jakiego używam zimą, złożyła na cztery razy i opatuliła nim dziecko.

Sytuacja IV

Jedna z nadmorskich plaż. Megafon: „Uwaga wszyscy plażowicze! Zaginął 3 letni Oskar. Miał na sobie pomarańczowe kąpielówki. Prosimy wszystkich o pomoc w odnalezieniu chłopca, wszelkie informacje proszę zgłaszać ratownikom. ”JAK MOŻNA ZGUBIĆ DZIECKO?!! I to na plaży, w tak niebezpiecznym miejscu – tysiące nieznanych ludzi i morze…! Na szczęście chłopiec się odnalazł. Z oddali słychać „brawo… dla rodziców, którzy nie potrafią zająć się swoim dzieckiem!”.

Sytuacja V

Płaczące, na oko 1,5 roczne dziecko daje znać mamie, że nie chce być w wózku. Matka wydziera się na syna, szarpie, na koniec wyrzuca (dosłownie!) go z wózka. Chłopiec upada, płacze, wręcz się zanosi.

Chyba dalej wymieniać nie muszę, choć podobnych oznak głupoty rodziców można spotkać wiele – wystarczy włączyć telewizję. Rodzice! Jeśli decydujecie się na dziecko lub los zadecydował za Was, to nie zwalnia Was z myślenia! Sobie możecie robić krzywdę, jeśli tylko sprawia Wam to przyjemność, ale pamiętajcie, że jesteście odpowiedzialni za ŻYCIE I ZDROWIE Waszych dzieci, a one same uczą się od Was społecznych zachowań (więc nie dziwcie się później, że dziecko zachowuje się bezmyślnie – ono tego się nauczyło, ma do tego prawo – Wy nie).

A czy Wam zdarzyło się być takimi bezczelnymi “wariatami”, jak ja, którzy nie mają co robić tylko wtrącać się w głupotę bliźniego?

Widzieliście sytuacje, które działy się naprawdę i mroziły krew w Waszych żyłach?

Źródło zdjęcia: Flickr

Nasze recenzje Zobacz wszystkie »

Subscribe
Powiadom o
(nie)Magda(lena)
9 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
anet
anet
7 lat temu

Super artykuł…!!! a ja znam jeszcze takie: Nadpobudliwe dziecko z Pepsi i Chipsami w ręce…jeszcze tylko słodkich batonów brakuje. Brawo rodzicu!

Magda Kupis
7 lat temu

Niestety chyba jest tak, że jest część rodziców, którzy wyciągną wnioski i zaczną przewidywać dopiero po tragicznym doniesieniu w telewizji, a jest też cześć, która i tego nie robi.

Maria Ciahotna
7 lat temu

Mąż ostatnio zwrócił uwagę dzieciom (4-5 letnim) bawiącym się samotnie na placu zabaw, że okładanie się patykami gdzie popadnie nie jest jednak najlepszym sposobem na zabawę – nie wyobrażam sobie, by moje dziecko poszło samo na plac zabaw, przecież cały czas słyszy się o różnych dziwnych typach kręcących się wokół takich miejs, czekających na fajne dziecko, by się nim „zaopiekować”… A odnośnie zakupów w supermarketach – zdarzył się u nas w pobliżu chyba przed robiem tragiczny wypadek, 2-3 letnia dziewczynka została przejechana przez samochód (kierowca nie miał szans jej niestety zauważyć w żadnym z lusterek wstecznych, taka była mała), ponieważ… Czytaj więcej »

Joanna Pawlińska
Joanna Pawlińska
7 lat temu

Lubię Twoje artykuły (nie)Magda(leno) chociaż nie ze wszystkim się zgadzam. Moje dziecko znikało mi skutecznie z oczu kilka razy i uwierz mi, że w przypadku żywiołowego dziecka to niewielkie osiągnięcie. Zwłaszcza w tłumie na plaży, gdzie nie możesz trzymać dziecka za rękę. Ja nad morze jeździłam w maju i początek czerwca, kiedy plaża była pusta i miałam komfort widzenia młodej. Ale ja mam tylko ją i akurat mogłam terminem żonglować, nie każdy może. Pytanie jak szybko się zorientowali rodzice. Znam za to przykłady dużo większej głupoty rodziców. Głupoty, która skutki będzie mieć za kilka lat. Począwszy od publikowania zdjęć, które… Czytaj więcej »

Magda Kupis
7 lat temu

Dziękuję bardzo :)
A ja (i to nie w ramach rewanżu piszę) lubię Twoje komentarze, zwłaszcza te odmienne od mojego zdania, zawsze zmuszają mnie powtórnej do refleksji :)

Joanna Pawlińska
Joanna Pawlińska
7 lat temu
Reply to  Magda Kupis

Bo tak to już jest, zawsze warto poznać odmienne poglądy, niektóre z nich nawet można zaadoptować :)) Powiem Ci w tajemnicy, że z 10 lat temu postrzegałam świat bardzo podobnie jak Ty. Dzisiaj widzę jak wiele błędów popełniłam sama a wielu pewnie nie zauważyłam. Najwięcej nauczyła mnie córka, nigdy jej tego nie powiedziałam, ale wiele razy się zastanawiałam jak to jest z tą cierpliwością. Ona musi mieć więcej do mnie czy ja do niej. Fajnie się poznaje poglądy takiego małego człowieka, który nagle staje się całkiem dużym nastolatkiem i dalej wymienia poglądy z rodzicem. Teraz po latach widzę, jak ważne… Czytaj więcej »

Magdalena
Magdalena
7 lat temu

wiecie ja na poczatku tez dziecko za grubo ubieralam bo mi wiecznie zimno bylo ale mama madra pielegniarka powtarzala mi ze lepiej dziecko wyziebic niz przegrzac i to pamietam do dzis a o zostawianiu dziecka w aucie jakas masakra ja widze na ulicy jak zostawiaja dziecko 6 letnie z wozkiem z malym dzieckiem przed sklepem !!! albo jak widze jak biegnie dziecko male przed rodzicem mam strach w oczach bo sek cos mu sie spodoba i …. ja zawsze najpierw dziecko do auta i zapinam … i blokuje jzu drzwi bo mi ostantio gagatek je otworzyl .. on ma takie… Czytaj więcej »

peacock111.blogspot.co.uk
peacock111.blogspot.co.uk
7 lat temu

Az trudno uwierzyc, ze rodzice nie zdaja sobie sprawy z niebezpieczenstwa jakie grozi ich pociechom. Trudno mi to sobie wyobrazic! Pozdrawiam serdecznie :)

Magda Kupis
7 lat temu

Co do plażowania z dziećmi- jestem bardzo wyczulona. Były takie wakacje (jeszcze kiedy chodziłam do szkoły średniej), gdzie matka przyszła z 3miesiącznym dzieckiem poopalać się i zasnęła, kiedy się obudziła, leżące w wózku dziecko już nie żyło. O poparzeniach słonecznych już nie wspominam. Sama kilka razy podnosiłam około 2-3letnie dzieci w wodzie, bo podmyła je fala, a rodziców w pobliżu brak! Są to dla mnie zachowania karygodne, niestety kiedy ma się dzieci na plaży nie można liczyć na odpoczynek jak kiedyś i nie powinno się nawet próbować tego robić.

top-facebook top-instagram top-search top-menu go-to-top-arrow search-close