Sport 23 września 2014

Jest miłość i pasja, są Orły i Złoto

Sport to ten rodzaj aktywności,  który towarzyszył mi praktycznie od zawsze. Począwszy od podwórkowych gier i zabaw, przez szkolne zajęcia i udziały w zawodach, po trenowanie lekkoatletyki, szermierki czy siatkówki.

I choć lubię różne dyscypliny sportowe, to jednak siatkówkę pokochałam najbardziej – nie bez przyczyny trenowałam ją przez 8 lat!

Z wielkim sentymentem wspominam treningi i pot spływający po tyłku ;-) różne turnieje, letnie i zimowe obozy – to chyba za nimi najbardziej mi tęskno(!) oraz trenera, który bawił, czasem złościł, ale przede wszystkim, stworzył wspaniałą drużynę i doprowadził nas do wielu sukcesów, za co bardzo Mu dziękuję!

Dziś, z różnych względów nie uprawiam już siatkówki wyczynowo, ale moja miłość do niej nie zgasła, wręcz przeciwnie – uwielbiam ją jeszcze bardziej i z wielką pasją kibicuję naszym Orłom.

To właśnie Im chciałam dedykować tych kilka słów i z tego miejsca gorąco pogratulować złotego medalu! Jesteście wielcy i wspaniali – nie tylko za zdobyte Mistrzostwo Świata, ale za całokształt! Kocham Was i nigdy nie przestanę!

Myśląc o Was i Waszych licznych sukcesach, rozpiera mnie duma! I to nie byle jaka, bo porównywalna z tą, która towarzyszy mi od ponad trzech lat, kiedy mój syn zdobywa nowe umiejętności.

Dziękuję Wam za cudowne reprezentowanie naszego kraju i ogrom pozytywnych emocji jakich nam dostarczacie!

Mam nadzieję, że Wasze postacie, osiągnięcia oraz najświeższy i niewątpliwie, największy sukces, będą stanowić wielką motywację dla ówczesnej młodzieży, a także dla ich rodziców (Stop zwolnieniom z WF-u!)!

Po cichu liczę również na to, że mój mały Bąbel zarazi się miłością do siatkówki (póki co, dzielnie ze mną kibicuje) i w przyszłości będę trzymać kciuki, zarówno za Was, jak i Niego! ;-)

 

Z wyrazami wielkiego szacunku, pękająca z dumy – DZIĘKUJĘ Orły! <3

Fizinka i mały Jaś ;-)

Źródło zdjęcia: Piotr Drabik/CC BY

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Ciąża 22 września 2014

Spotkanie B(L)OGiń w Warszawie

Cóż to był za ostatni tydzień. Szaleństwo, a wręcz mania kibicowania polskiej drużynie siatkarskiej tak mną zawładnęła, że nawet mój mąż mnie nie poznawał. Emocje, emocje i łzy radości kierowały mną jak chciały. To chyba wina tych ciążowych hormonów.

Przez tę całą atmosferę zapomniałam Wam napisać choć kilka słów, jak nieco ponad tydzień temu (13.09.2014) spotkałam niepowtarzalne i jedyne w swoim rodzaju B(L)OGinie w Warszawie.

PLAKAT-BLOGINIE-2014

Spotkanie odbyło się w atelier sklepu Mr. Gugu & Ms. Go, którego nie można pominąć będąc w centrum Warszawy. Sprawczyniami były dwie świetne dziewczyny: Ela i Magda z Mamamoja.pl, które dbały o każdą z nas i sprawiły, że czułyśmy się jak prawdziwe boginie. Dopieszczały także nasze podniebienia przepysznym tortem śmietanowo-truskawowym  z Torty Online, oraz rurkami nadziewanymi bitą śmietaną- prosto z Rondo Wiatraczna.

 

074

098

O naszego dobre samopoczucie zadbała w pierwszej kolejności Marta z Manufaktury Rozwoju zadając nam pytanie: Kim jesteś, kiedy nie jesteś mamą? – niby banalne pytanie, ale nie było tak łatwo na nie odpowiedzieć. Spróbujcie sami, ciekawa jestem waszych odpowiedzi.

052

W dalszej kolejności pokaz Vipery Cosmetics, a także cenne rady dotyczące szybkiego make up’u na nowo rozbudziły we mnie poczucie, że można czuć się pięknie w swej skórze nie dość, że naczynkowej, to i z przebarwieniami.

089

Natomiast Ania  z Fajnych Ogrodów  pokazała jak zatroszczyć się o nasz ogród – mając nawet niewielki kawałek parapetu można zdziałać zielone cuda. Zachorowałam na taką zieleń w słoiku – wkrótce stanie w pokoju Marcina.

080

Spotkanie dla mam nie mogło się odbyć bez ukazania, że w każdym maluchu jest mały naukowiec, którego wydobyć na pewno potrafią Sylwia i Magda z Mały Geniusz.

051

Ponadto Misia z Kizi Mizi – to jest dopiero chodząca kobieta superwoman; szyje, jest specjalistką od fb – można rzec, że chodząca encyklopedia :) i nie sposób wyliczyć jej innych umiejętności.

Całe spotkanie udokumentowała świetna dziewczyna – Dorota z DDF Studio – talent to ona ma, zresztą sami zobaczcie.

Jak widzicie spotkanie było wypełnione po brzegi ciekawymi tematami, ale mimo to był czas na typowe pogaduchy przy szampanie (a w moim wypadku mineralnej). Poznałam wiele fajnych mam, w tym Mirkę z FarmaŻony, która jest matką trójki dziewczynek i duszą artysty, więc nie trudno było nam znaleźć wspólny język.

Do domu wróciłam obładowana rozmaitymi prezentami od Sponsorów, a w tym z Cebuszką. Przyznam szczerze, że ta poducha jest wręcz niezbędna w ciąży. Po prostu zaczarowała moje noce – wreszcie mogę wygodnie spać.

Ela i Magda z Mamamoja.pl wielkie dzięki Wam za waszą pracę w przygotowaniu całości. Dziewczyny jesteście wielkie! Dziękuję za możliwość spotkania B(L)OGiń.

021

178

spotkanie

036Zdjęcia: DDF Studio

Subscribe
Powiadom o
guest
5 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Mirka
Mirka
6 lat temu

Też Cię kocham hihi
Mam nadzieję, że jeszcze nie raz będziemy miały okazję pogadać.
Było bardzo miło szczególnie dzięki Tobie.

Marta Iwanowska - Polkowska
Marta Iwanowska - Polkowska
6 lat temu

To zobaczenia przy okazji kolejnych spotkań :-)

Rachela
Rachela
6 lat temu

Kochana, i ja ciebie kocham :p
Koniecznie musimy się spotkać jeszcze raz!

Mirka
Mirka
6 lat temu
Reply to  Rachela

koniecznie :*

mamamoja.pl
mamamoja.pl
6 lat temu

B(L)OGinie zbliżają :)))
Dziękujemy za fajny wpis, a przede wszystkim za to, że byłaś :)

Na zakupach 21 września 2014

Oznaczenie CE czyli o szkodliwych produktach – bransoletki z gumek recepturek

Na rynku pojawiają się produkty, które mogą być niebezpieczne dla naszego zdrowia. Potwierdza to najnowsza plaga szkodliwych gumek recepturek do robienia bransoletek, będących podrobioną wersją Rainbow Loom. Gumki te zawierają podwyższoną ilość ftalanów, które mogą powodować problemy skórne, przedwczesne dojrzewanie, co w konsekwencji może doprowadzić do bezpłodności. Jak się chronić przed podróbkami? Czym jest oznaczenie CE?

Czym jest oznaczenie CE?

Oznaczenie to jest niczym innym jak deklaracją producentów, że wprowadzany na rynek produkt spełnia wymagania (określone najczęściej w rozporządzeniach wydawanych na podstawie ustawy z dnia 30 sierpnia 2002 r. o systemie oceny zgodności (Dz. U z 2010 r., Nr 138, poz. 935 z późn. zm.) – wprowadzających do polskiego prawa tzw. dyrektywy nowego podejścia). Dyrektywy te dotyczą bezpieczeństwa użytkowania, ochrony zdrowia i środowiska, określają zagrożenia, które producent powinien wykryć i wyeliminować. Aby móc oznakować swój produkt producent musi dokonać analizy, podjąć działania, które umożliwiają spełnienie dyrektyw, następnie produkt zostaje poddany ocenie. Takie oznaczenie powinno znaleźć się na grupach produktów takich jak:

 • Wyroby medyczne osadzane aktywnie
 • Urządzenia spalające paliwa gazowe
 • Urządzenia kolei linowych przeznaczone do przewozu osób
 • Eko-projektowanie produktów związanych z energią
 • Kompatybilność elektromagnetyczna
 • Urządzenia i systemy ochronne przeznaczone do użytku w miejscach zagrożonych wybuchem
 • Materiały wybuchowe do użytku cywilnego
 • Kotły wodne
 • Chłodziarki domowe i zamrażarki
 • Urządzenia medyczne do diagnostyki in vitro
 • Windy / dźwigi
 • Urządzenia „niskiego napięcia” / sprzęt elektryczny
 • Maszyny
 • Przyrządy pomiarowe
 • Urządzenia medyczne
 • Urządzenia emitujące hałas do środowiska
 • Wagi nieautomatyczne
 • Środki ochrony osobistej / indywidualnej
 • Urządzenia ciśnieniowe
 • Urządzenia gazowe
 • Pirotechnika
 • Radiowe urządzania telekomunikacyjne
 • Łodzie rekreacyjne
 • Proste zbiorniki ciśnieniowe
 • Zabawki dla dzieci do lat 14

Produkty z wyżej wymienionych grup muszą zostać oznakowane znakiem CE, a za odstępstwa od niego przewidziano konsekwencje karne.

Jak odróżnić oryginalny znak CE od podróbki?

Forma i wielkość znaku jest ściśle określona i zastrzeżona. Znak zawsze musi zachowywać określone proporcje. Jeśli dyrektywa nie określa inaczej, naniesione na wyrób lub opakowanie, oznakowanie CE musi mieć co najmniej 5 mm wysokości.

Odległość między symbolami („C” i E”) wyznacza wewnętrzna krawędź okręgu będącego przedłużeniem pierwszego znaku – mówiąc prościej, gdyby z literki „C” zrobić „O” to kolejny znak, czyli E nałożyłby się na okrąg. Następnie poprzeczna belka litery E jest wyraźnie krótsza od zarysu litery. W „chińskim” oznaczeniu odległość między znakami jest niewielka, często belka w literze E jest w równej linii z górna i dolną. *

ce

Kupując produkty, zwłaszcza te dla dzieci musimy zwracać uwagę na oznaczenie CE. Mimo że producentom czy importerom wprowadzającym produkty z fałszywym oznaczeniem lub niespełniające norm unijnych grozi grzywna, to bardzo często można spotkać się z takimi „podróbkami”. Naszym zadaniem jest skrupulatne sprawdzanie, co trafia do rąk naszych dzieci, by cyklicznie nie powtarzały się nowe afery z udziałem  produktów dla nich przeznaczonych. Pamiętajmy też jakie grupy produktów powinny być oznaczone znakiem CE, by bezpodstawnie nie żądać od producentów zapewnień o bezpieczeństwie (zwłaszcza w stosunku do produktów nie przeznaczonych dla dzieci lub użytych niezgodnie z przeznaczeniem) jak w przypadku firanek makaronów.

 www.oznakowanie-ce.pl

Źródło grafiki: http://edgp.gazetaprawna.pl/

Subscribe
Powiadom o
guest
12 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Alex Kazarski
Alex Kazarski
6 lat temu
(nie)Magda(lena)
(nie)Magda(lena)
6 lat temu
Reply to  Alex Kazarski

Na aukcji niestety nie ma informacji, że posiadają certyfikat CE, warto zapytać o to sprzedawcę (najlepiej prosząc o zdjęcie produktu z widocznym oznaczeniem)

Mateusz błachut
Mateusz błachut
6 lat temu

czyli jak kupie gumki do robienia branzoletek itp gdzie mają znak CE to moge kupic i nie beda rakotwórcze tak?.

(nie)Magda(lena)
(nie)Magda(lena)
6 lat temu

Producent nanosząc oznakowanie CE deklaruje, iż wyrób, który wprowadza do obrotu lub oddaje do użytku jest zgodny z zasadniczymi wymaganiami dyrektyw, które go dotyczą (po wcześniejszym udowodnieniu, iż spełnia on zasadnicze wymagania tych dyrektyw, czyli po przeprowadzeniu i uzyskaniu pozytywnego wyniku procedury oceny zgodności oraz po wystawieniu deklaracji zgodności). Dyrektywy te dotyczą bezpieczeństwa użytkowania, ochrony zdrowia i środowiska, określają zagrożenia, które producent powinien wykryć i wyeliminować (tu dyrektywy w sprawie bezpieczeństwa zabawek: http://eur-lex.europa.eu/LexUriServ/LexUriServ.do?uri=OJ:L:2009:170:0001:0037:PL:PDF)

Producent umieszczając te oznakowanie na produkcie oświadcza, że jest on między innymi bezpieczny dla zdrowia.

Mateusz Błachut
Mateusz Błachut
6 lat temu

Czyli jak na opakowaniach gumek do robienia branzoletek itp to jak maja znak ce to moge kupic i nie beda rakotwórcze?

Lolololo
Lolololo
6 lat temu

http://allegro.pl/item4654396040.html czy te gumki są orginalne

Paulina Funtowicz
Paulina Funtowicz
6 lat temu

Mam pytanie. Kupiłam ostatnio gumki i mam pytanie czy są bezpieczne dla zdrowia i czy posiadaja odpowiednie prawdziwe certyfikaty,

Paulina Funtowicz
Paulina Funtowicz
6 lat temu

C:\Documents and Settings\Admin\Pulpit\gumki.jpg
C:\Documents and Settings\Admin\Pulpit\gumki (1).jpg
to te gumki

Alfred
6 lat temu

Brawo dla autora

Monia
Monia
3 lat temu

Do jakiego lekarza się udać

top-facebook top-instagram top-search top-menu go-to-top-arrow search-close