Noc Muzeów w Centrum Nauki Kopernik


– czekamy 18 maja od godziny 20.00

Gadający wieloryb, pokazy z ciekłym azotem w roli głównej i teleskopowe obserwacje nieba to tylko kilka przykładów atrakcji, które przygotowaliśmy na tę niezwykłą noc. Zapraszamy do Centrum, planetarium i parku wokół naszych obiektów.

http://www.youtube.com/watch?v=sTsDBeBA3Cg&feature=youtu.be

ATRAKCJE PRZED BUDYNKIEM CENTRUM
Cyberakwarium

Tuż przed wejściem do Kopernika stanie ogromne akwarium, pełne cyberroślin, którym życie zapewnia technologia Digital Emotions. Wirtualny wodny świat nie tylko dostarczy wrażeń wizualnych – obali także teorię, że  wieloryby nie umieją mówić !

Animacje mobilne
Przed Centrum Nauki Kopernik krążyć będą  animatorzy oferujący szybkie i zaskakujące eksperymenty  dla każdego.

Budowa fulerenu
Wieloosobowa zabawa naukowa. Wspólne zbudujemy wielki fuleren , czyli cząsteczkę węgla.

Pokaz baniek mydlanych
Małe i duże. Okrągłe i kwadratowe. Płonące i dymiące. Zaprezentujemy bańki wszelkiej maści i pokażemy jak je tworzyć.

 

ATRAKCJE NA PATIO
Niskie temperatury

Choć liczymy na ciepłą wiosenną noc, na scenie na patio będziemy pokazywać eksperymenty wykorzystujące właściwości lodowatego ciekłego azotu. Będzie można się ochłodzić i powspominać zimę.
Pokazy rozpoczynają się o godz. 21.10, 21.40, 22.10, 22.40, 23.10, 23.40, 00.10, 00.40, 1.10, 1.40.

Obserwacje nieba
Jeśli niebo będzie bezchmurne, zapraszamy na teleskopowe obserwacje wiosennych gwiazdozbiorów i doskonale o tej porze roku widzialnego Saturna.

ATRAKCJE W BUDYNKU
Poza 450 eksponatami, które można oglądać na wystawach Kopernika specjalne doświadczenia na Noc Muzeów przygotowały laboratoria Kopernika.

Laboratorium chemiczne
Za sprawą świecącego luminolu (wykorzystywanego w kryminalistyce do wykrywania śladów krwi) poznamy zjawisko chemiluminescencji.

Laboratorium biologiczne
Sprawdzimy, jakie bakterie mieszkają na naszych rękach, kluczach od domu czy telefonie komórkowym. Zobaczymy też świecące glony.

Laboratorium fizyczne
Zobaczymy elektrostatyczną meduzę i stworzymy napisy z piorunów. Poznamy elektrostatyczny akcelerator i wejdziemy w kontakt z lewitującymi nadprzewodnikami.

Pracownia robotyczna
Będziemy sterować robotami wyposażonymi w elementy optoelektroniczne, a także poznamy odnawialne źródła energii.

PLANETARIUM 
Planetarium Niebo Kopernika zaprasza na specjalny interaktywny pokaz Kosmiczny ekspress.
Niezwykła podróż pozwalająca zobaczyć nie tylko niebo nad Polską ale także nad Afryką. Poznamy Układ Słoneczny, odległe  gwiazdy i najdalsze zakątki naszej galaktyki. Dokładną trasę wycieczki wytyczą sami widzowie.

CENTRUM NAUKI KOPERNIK
Dostępne w godzinach: 20.00-02.00
Ostatnie wejście godz. 01.00

PLANETARIUM NIEBO KOPERNIKA
www.niebokopernika.pl
Dostępne w godzinach: 20.30-01.30, pokaz co pół godziny.
Bezpłatne bilety będą dostępne w kasie Planetarium w dniu imprezy od godz. 10.00.

19.05.2012 NOC MUZEOW 

nm 

19.05.2012 NOC MUZEOW 

14.05.2011 NOC MUZEOW W CENTRUM NAUKI KOPERNIK

Poniższy tekst jest informacją prasową przesłana nam przez zaprzyjaźnione serwisy. Żadna z naszych redaktorek nie jest autorką poniższego tesktu i nie odpowiadamy za zamieszczone treści. Jednakże dokładamy wszelkich starań, aby przedstawione informacje były zgodne z polityką oraz tematyką naszego serwisu.

Nasze recenzje Zobacz wszystkie »

Subscribe
Powiadom o
Informacje prasowe

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Mało? To może sprawdź kolejny tekst :)

Alternatywnie o raku – finał konkursu PRaktykuj za granicą


24 maja w warszawskiej Księgarni Traffic Club odbędzie się Gala Finałowa 10. edycji konkursu PRaktykuj za granicą. W programie m.in. premiera specjalnego raportu „Kody na nieśmiertelność. Media społecznościowe w dyskusji o raku”, który zostanie udostępniony dziennikarzom biorącym udział w uroczystości. Raport został opracowany specjalnie z okazji jubileuszu konkursu i w pełnej wersji będzie dystrybuowany podczas imprezy. Komentarza do raportu udzielą specjaliści w dziedzinie onkologii, wśród nich dr Jerzy Giermek oraz specjaliści z Fundacji Rak’n’Roll Wygraj Życie.

Białaczka. Chłoniak. Mięsak. Rak ma wiele imion. Czasem żeńskich, czasem męskich,
bo dotyka nas nie dyskryminując ze względu na płeć, wiek, pochodzenie, czy wykształcenie. To się nie zmienia. Ale zmieniła się to, że coraz częściej mówimy o profilaktyce, leczeniu
i pokonywaniu choroby. Jerzy Stuhr przekonuje na własnym przykładzie, że rak to nie wyrok. Cezary Pazura odczarowuje raka ośmieszając go hasłem „Przebadaj śmiało ciało – by działać chciało!”. O raku mówi się coraz częściej i w coraz bardziej świadomy sposób. Mówi się o chorych i o ich rodzinach, o szukaniu i znajdowaniu wsparcia. W tak ważnym społecznie momencie, Instytut Monitorowania Mediów przyłączył się do dyskusji na temat raka w nietypowy sposób – organizując konkurs na najlepszą strategię komunikacji dla fundacji pomagającej chorym onkologicznie.

10. edycja konkursu PRaktykuj za granicą skupiła się na problemach osób, które zmagają się z rakiem. Dzięki współpracy z Fundacją Rak’n’Roll Wygraj Życie, udało się zdefiniować i zaadresować tak ważne tematy, jak pomoc mężczyznom, którzy zostali sami z dziećmi po śmierci żon, czy aktywizacja ruchowa osób chorych onkologicznie.

O tym, jak ważny jest to temat może świadczyć rekordowy odzew ze strony studentów, bo do nich właśnie skierowany jest konkurs. 10. edycja, z wynikiem ponad stu zgłoszeń, wyróżnia się na tle poprzednich. Uczestnicy konkursu od 3 miesięcy opracowują strategie komunikacji dla wybranych przez siebie tematów. Jest o co walczyć. Wzorem poprzednich lat, nagrodami są wakacyjne staże w renomowanych europejskich agencjach PR: Fleishman – Hillard, Lewis PR oraz Burson-Marsteller. Ponadto zwycięska strategia ma szansę zostać zrealizowana.

Jednym z ważniejszych punktów programu jubileuszowej Gali Finałowej będzie premiera raportu „Kody na nieśmiertelność. Media społecznościowe w dyskusji
o raku”, przygotowanego przez ekspertów z Instytutu Monitorowania Mediów. Pełna wersja raportu będzie dostępna na Gali Finałowej. Prezentacja raportu ma być przyczynkiem do dyskusji z zaproszonymi gośćmi i dziennikarzami. Zaproszenie na Galę i udział w dyskusji potwierdził dr Jerzy Giermek – wyjątkowy onkolog, walczący ze stereotypem, że kobieta chora na raka spodziewająca się dziecka powinna usunąć ciążę.

Finał konkursu będzie również okazją do podsumowania programów stażowych oraz spotkania się z Laureatami poprzednich edycji. Jak potoczyły się zawodowe losy laureatów poprzednich edycji konkursu PRaktykuj za granicą oraz jakie zmiany zaszły na przełomie 10-ciu lat w poziomie wiedzy uczestników konkursu na temat komunikacji i public relations? – o tym wszystkim dowiemy się już 24 maja.

Na jubileuszową Galę Finałową zapraszają: Instytut Monitorowania Mediów, Fundacja Rak’n’Roll Wygraj Życie oraz Księgarnia Traffic Club.

Gala Finałowa: Księgarnia Traffic Klub, ul. Bracka 25, Warszawa. Start o godz. 14:00.

infografika_uczelnie 

 

 

 

397_infografika_PRaktykuj

Źródło: IMM

Poniższy tekst jest informacją prasową przesłana nam przez zaprzyjaźnione serwisy. Żadna z naszych redaktorek nie jest autorką poniższego tesktu i nie odpowiadamy za zamieszczone treści. Jednakże dokładamy wszelkich starań, aby przedstawione informacje były zgodne z polityką oraz tematyką naszego serwisu.

Nasze recenzje Zobacz wszystkie »

Subscribe
Powiadom o
Informacje prasowe

1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments

To co? Jeszcze jeden artykuł?

Dzień Dziecka 2013 z Muzeum Dobranocek w Rzeszowie


Muzeum Dobranocek ze zbiorów Wojciecha Jamy w Rzeszowie serdecznie zaprasza do poznawania pasjonującego świata animacji.

W Muzeum Dobranocek będzie można obejrzeć wystawę czasową „Animacja to nie takie proste” prezentującą twórczość Studia Filmów Rysunkowych w Bielsku-Białej. Goście muzeum spotkają bohaterów popularnych animacji rysunkowych: Bolka i Lolka, Reksia, Pampaliniego, Kapitana Klipera i in. na licznych projektach, szkicach, foliach                  -kadrach filmowych i plakatach. Będą także scenariusze, scenopisy i recepty animacyjne, archiwalne zdjęcia, wydawnictwa i wiele pamiątek z wizerunkami bohaterów kreskówek.

Mali wielbiciele animacji będą mogli się dowiedzieć jak powstawały ich ulubione filmy, kto je zrealizował i jak wyglądało stanowisko pracy rysownika.

Zapraszamy także do aktywności plastycznych na wielkowymiarowych panelach przestrzennych, na których mali goście wraz z rodzicami będą mogli rysować swoich ulubionych przyjaciół  z bajek, a także na projekcje filmowe z przygodami dobranockowych bohaterów.

Będzie także okazja by zrobić sobie zdjęcie z Misiem Uszatkiem, który odwiedzi  muzeum by spotkać się z Dziećmi i złożyć im życzenia.

Z okazji ich święta dla wszystkich Dzieci wstęp bezpłatny. Zapraszamy!

Muzeum Dobranocek ze zbiorów Wojciecha Jamy w Rzeszowie
ul. Mickiewicza 13, tel. 17 748 36 51
e-mail: poczta@muzeumdobranocek.com.pl
www.muzeumdobranocek.com.pl

IMG_0669

Poniższy tekst jest informacją prasową przesłana nam przez zaprzyjaźnione serwisy. Żadna z naszych redaktorek nie jest autorką poniższego tesktu i nie odpowiadamy za zamieszczone treści. Jednakże dokładamy wszelkich starań, aby przedstawione informacje były zgodne z polityką oraz tematyką naszego serwisu.

Nasze recenzje Zobacz wszystkie »

Subscribe
Powiadom o
Informacje prasowe

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Sprawdź nasz kolejny artykuł

Ostatni mleczyk w sezonie, czyli miód z mlecza


Od kiedy pamiętam gotowanie, pieczenie, oraz eksperymentowanie w kuchni , było jednym z moich ulubionych zajęć. Dziś kiedy czuję, że nie mam już sił na nic, cudem odkrywam pokłady energii, gdy znajdę ciekawy przepis lub coś gdzieś podpatrzę. 

Odkąd zostałam mamą, czasem odbija mi na punkcie tego by nasze posiłki były nie tylko zdrowe, ale prosto z natury. Jednak w swoim eksperymentowaniu kulinarnym poszłam dalej. Dlaczego nie stworzyć własnej domowej apteki. Z dzieciństwa pamiętam jak zbieraliśmy kluczyki, mlecze i inne kwiaty, a to na herbatkę, a to na miód. Tym razem postawiłam na miód z mlecza. Dlaczego? Ponieważ kiedy dopadnie nas złośliwy kaszel lub ból gardła będzie jak znalazł, wystarczy dodać do herbatki, mleka lub po prostu zlizać go z łyżki.

Razem z Marcinkiem wybrałam się na spacer, hen daleko poza osiedla, na ogromną łąkę w lesie. Po drodze mijaliśmy miliony mleczy – jednak pobliże drogi i domów powstrzymało nas od ich zerwania. Brnęliśmy dalej i im bliżej naszej łąki, tym mniej mleczy. Myślałam, że nie uda nam się ich uzbierać. Jednak łąka nas nie zawiodła, była wręcz zasypana żółtym dywanem.

Podjęliśmy się razem zrywania –  na jeden przepis potrzeba ok. 300 kwiatków  mlecza bez łodyg. Po powrocie do domu, uzbierane kwiatki na chwilę zamoczyliśmy w dużej misce i odkrywaliśmy, jakie zwierzątka przyszły razem z nami. Wśród kwiatków mleczy znaleźliśmy: dwie mrówki, pająka kwietnika, ślimaka i malutkie chrząszcze – istna lekcja przyrody.

Składniki na własny miód z mleczy:

ok. 300 sztuk kwiatków mlecza
750 ml – 800 ml wody
2 średnie cytryny
8- 10 sztuk goździków
0,75 – 1 kg cukru

Przygotowanie:

Opłukane kwiatki, bez łodyg wrzucamy do garnka, zalewamy ¾ litra wodą i wstawiamy na gaz. Gdy zacznie się gotować, to zmniejszamy ogień i gotujemy przez ok. 20 min (ale nie więcej).

Później odsączamy kwiaty, wyciskamy z ich wywaru ile się da – potem możemy je spokojnie wyrzucić do kosza. Do wywaru dajemy 2 średnie cytryny – pokrojone w plasterki oraz ok. 0,5 kg cukru. Całość zagotowujemy i ponownie wsypujemy kolejne 0,5 kg cukru – choć na mój gust można go spokojnie dać mniej. Moja babcia dla smaku dodawała jeszcze goździki – ok. 8-10 szt.

Całość musimy gotować na małym ogniu przez około 1,5-2 godziny, później przekładamy do mniejszych słoików, zakręcamy i stawiamy do góry dnem, a jak ostygnie odkładamy w ciemnie miejsce.
Z naszych 300 kwiatków udało nam się pozyskać ok. 1 litr miodu. Polecam od razu umyć garnki, lub je wylizać 🙂

mlecze

Nasze recenzje Zobacz wszystkie »

Subscribe
Powiadom o
Agnieszka Jelinek

15 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Ania Wypijewska
Ania Wypijewska
9 lat temu

Właśnie sie gotuje 🙂

Rachela
Rachela
9 lat temu

niech idzie na zdrowie 🙂
Zachęcam też do syropu z sosny – idealny na problemy oddechowe 🙂

Milena Kamińska
9 lat temu

I to musi bym mlecz majowy

Milena Kamińska
8 lat temu

Robiłam wianek bukiet dla mamy ale i syropek

Monika Górny
8 lat temu

Pewnie :))) i z pędów sosny 😉

Joanna Okońska
8 lat temu

u nas mlecze przekwitły, ale miodek z mlecza zrobiony, chociaż kilka słoiczków 🙂

Milena Kamińska
8 lat temu

Warto zrobić polecam

Ania Małecka
8 lat temu

Nam zostały dwa ostatnie słoiki, czekamy na wiosnę 🙂
(Najlepiej smakuje tuż po przygotowaniu, na ciepło…. Wylizujesz i wylizujesz… 🙂 )

Kinga Schroeder
8 lat temu

Robilam 😉 super dziala na kaszel i bolace gardlo 😉

W roli mamy - wrolimamy.pl

A jak stosujesz?

Ania Małecka
8 lat temu

W roli mamy – wrolimamy.pl Ja zazwyczaj podaję synkowi 2-3 razy dziennie po 1- 2 łyżeczki. Zależy od stopnia zachorowalnosci 😉 A jeśli widze, że coś go bierze to podaję przez kilka dni profilaktycznie 🙂

Kinga Schroeder
8 lat temu

Dokładnie tak jak napisała Ania 🙂

Barbara Ruszynska
8 lat temu

moja mama kiedys robila, ja jakos nie mam cierpliwosci(jeszcze mam kilka słoiczków w rezerwie).Ale za to zeszlej wiosny syropu z sosenki naprodukowalam, na te mrozy do herbatki – pyszotka 😀

uMamyiTaty.pl
8 lat temu

A bardzo też polecamy sok z kwiatów czarnego bzu… idealny na lato, jako lemoniada i w zimie do herbaty 😉

uMamyiTaty.pl
8 lat temu

http://umamyitaty.pl/syrop-z-mniszka-miod-z-mniszka/ Polecamy jak tylko mleczyki się pojawią. My go stosujemy przez zimę, jako pyszny dodatek do herbatki.

top-facebook top-instagram top-search top-menu go-to-top-arrow search-close