Dzień Dziecka 1 czerwca 2012

Palcem po mapie

Jak wyjątkowo spędzić Dzień Dziecka? Odpowiedź brzmi – niecodziennie! Należy zabrać ze sobą ukochane osoby i zapas dobrego humoru! Jeśli jednak nie macie jeszcze planów na tegoroczne świętowanie – a z pewnością sprzyja mu weekend – zapraszamy Was na naszą wycieczkę palcem po mapie. W każdym województwie postaraliśmy się „upolować” jakąś perełkę! Bawcie się dobrze!

Województwo dolnośląskie

Urząd Miasta Wrocławia oraz wiele Instytucji Kultury i Sztuki włączyło się w wielkie świętowanie razem z dziećmi! Od 1 do 3 czerwca 2012 roku we Wrocławiu czeka na najmłodszych wiele atrakcji! Serdecznie zapraszamy Was w imieniu organizatorów na:

I Biennale Uczniowskiej Sztuki Użytkowej

1 czerwca 2012 w Muzeum Współczesnym Wrocław, przy pl. Strzegomskim 2

Dzień Dziecka w Filharmonii

1 czerwca 2012, godz. 17:00 Koncert niezwykły, gdyż instrumentaliści z zespołu „Małe Instrumenty” zagrają m.in. na grających zabawkach oraz wymyślonych przez artystów konstrukcji grających.

Olimpiada „Asy zdrowia” oraz finał Wrocławskiej Olimpiady I Pomocy

1 czerwca, godz. 9:00 – 13:00 wrocławska Hala Orbita

DZIEŃ DZIECKA z Wrocławskim Teatrem Lalek od 1 do 4 czerwca!

2 czerwca 2012, Rodzinny Festyn w Ogrodzie Staromiejskim przy Wrocławskim Teatrze Lalek

Województwo kujawsko-pomorskie

JuraPark Solec – Rodzinne Miejsce Dobrej Przygody!
JuraPark to nie tylko obiekt o walorach edukacyjnych, lecz także miejsce rozrywki i zabawy dla wszystkich – po prostu rodzinne miejsce dobrej przygody. Ścieżka z dinozaurami stanowi jedną z głównych atrakcji parku. Zwiedzający mają możliwość odbycia wędrówki przez erę mezozoiczną, czyli erę dinozaurów. Spacer pośród doskonale zrekonstruowanych figur, pozwala uzmysłowić sobie różnorodność i niesamowitość tego zaginionego już świata. W naszym parku nie mogło zabraknąć modelu i rekonstrukcji tropów najstarszego znanego dziś tetrapoda (czworonoga), którego ślady pochodzące z okresu dewońskiego, sprzed ok.395 milionów lat, znaleziono w Górach Świętokrzyskich.
Atrakcje:
Muzeum Ziemi im. Karola Sabatha – z imponującą kolekcją skamieniałości, a także ok. 150 modeli prehistorycznych zwierząt (głównie dinozaurów). Nowością są nowoczesne i doskonale wyposażone sale multimedialne przeznaczone na zajęcia dydaktyczne. Z pokładu batyskafu można podziwiać wymodelowane środowisko morskie sprzed wielu milionów lat.
Ogród Zimowy – znajdujący się w oszklonej części pawilonu (budynku) muzealnego stanowi miejsce, w którym uczniowie mają możliwość napotkania wielu gatunków egzotycznych i reliktowych roślin w tym takich, które zasiedlały środowisko lądowe w czasach „panowania” dinozaurów.
Kino Emocji Cinema 5D – jest nowoczesnym obiektem typu 5D – prócz trójwymiarowego obrazu widzowie mogą doznawać także innych wrażeń zmysłowych: dźwiękowych, ruchowych, dotykowych, zapachowych.
Ruchome dinozaury – czekają w Solcu na spotkanie z prawdziwymi śmiałkami.

Stanąć oko w oko ze „strasznym jaszczurem”, który patrząc w naszym kierunku wykazuje gotowość do ataku i otwiera szeroko paszczę z ogromnymi zębami, to nie lada wyczyn. Ta nowa atrakcja z pewnością pozwoli uczestnikom zabawy wcielić się w postacie z filmu „Park jurajski” Stevena Spielberga.

Plac zabaw
Park Rozrywki
Restauracja Jaskiniowa
Od sezonu 2012 został wprowadzony bilet kompleksowy.
Powierzchnia ponad 12 ha
JuraPark Solec
ul. Sportowa 1, 86-050 Solec Kujawski
tel. (52) 387 32 35, (52) 387 85 28

Województwo lubelskie

Kino Cinema City

Województwo lubuskie

Kino Cinema City

Województwo łódzkie

Muzeum Bajki Se-ma-for.
To unikatowe miejsce, gdzie każdy może bliżej poznać niezwykły świat animacji lalkowej stworzony przez łódzkie studio filmowe Se-ma-for.

Muzeum jest jedną z najchętniej odwiedzanych placówek kultury w województwie łódzkim. Potwierdza to m.in. Certyfikat Regionalnej Organizacji Turystycznej Województwa Łódzkiego dla Najlepszego Produktu Turystycznego 2010 r.

Zgromadzone eksponaty pozwalają przenieść się w świat bohaterów dzieciństwa – Misia Uszatka, Colargola czy Pik-poka oraz poznać najnowsze produkcje studia skierowane również do dojrzałej publiczności. Zwiedzając poszczególne sale można zobaczyć jak zmieniały się technika i technologia animacji poklatkowej na przestrzeni 100 lat.
Niezwykle cennymi eksponatami są dekoracje z filmów nagrodzonych Oscarami: „Tanga” Zbigniewa Rybczyńskiego czy „Piotrusia i Wilka” Suzie Templeton. Na wystawie można także zobaczyć szkice, projekty do lalek i scenografii, fotosy, zdjęcia oraz filmowe plakaty.

Odwiedzających kino, będące częścią muzeum, zachęcamy do obejrzenia oscarowego „Piotrusia i wilka” opartego na baśni muzycznej Sergiusza Prokofiewa, filmów dla dzieci, np. „Radostki” będącego pochwałą dzieciństwa.

Muzeum Bajki SE-MA-FOR
ul. Targowa 1/3 B. 24 (wejście od ul. Tuwima 54)
90-022 Łódź
Tel.: (42) 682-26-01
502-496-350

Województwo małopolskie

W 1 DZIEŃ DOOKOŁA ŚWIATA z Parkiem Miniatur „Świat Marzeń” w Inwałdzie

Podróż dookoła świata w jeden dzień – czy to jest możliwe? Okazuje się, że tak. W Inwałdzie niewielkiej miejscowości znajduje się Park Miniatur „Świat Marzeń”. Na powierzchni 75.000 m2 można podziwiać ponad 50 modeli najsławniejszych cudów architektonicznych świata, m.in.: Świątynię Akropolu, Koloseum, Krzywą Wieżę w Pizie, Statuę Wolności, Mur Chiński, Wieżę Eiffla, Łuk Triumfalny, Big Bena, Sfinksa, Biały Dom. Odwiedzanie kolejnych państw i ich zabytków to kwestia paru minut.
Prawie wszystkie miniatury zostały zbudowane w skali 1:25. Zastosowanie jednej skali pozwala na porównanie wielkości poszczególnych obiektów.
Podczas podróży dookoła świata można skorzystać z wielu atrakcji lunaparkowych – wybrać się na seans do kina 5D MAX, w niezwykłą podróż na Symulatorze, poczuć wodną bryzę na Dzikiej Rzece, wznieść się w przestworza na statku pirackim, poczuć żar Egiptu zwiedzając grobowiec Faraona czy budząc mumię w Egipt Horror Show, szukać wyjścia w Zielonym Labiryncie.
Dodatkowe atrakcje:
Punkty gastronomiczne, Restauracja Bajkowy Zamek, Sklepiki z pamiątkami

Warownia średniowieczna
W Inwałdzie na kamienistym wzniesieniu, otoczony drewnianymi balami, powstał gród średniowieczny, zajmujący teren 2500 m2. Przekraczając jego podwoje cofamy się w czasie do XV wieku. Kamienista droga prowadzi na dziedziniec średniowiecznej warowni, która kryje w sobie niezwykłe miejsca. Kręte schody wiodą na sam szczyt wieży. W zbrojowni rycerze w średniowiecznych strojach strzegą broni – mieczy, kuszy, włóczni. Sala tortur daje realistyczny obraz średniowiecznego sposobu wymierzania kary – dyby, madejowe łoże, krzesło czarownic, pręgierz.
Osada średniowieczna, przylegająca do warowni, tętni życiem, oddając klimat codzienności ówczesnych czasów. W drewnianych chatach, można spotkać garncarza wypalającego garnki, niewiasty tkające materiały na krośnie, kowala wykuwającego miecz oraz szewca zajmującego się wyrobem skórzanych sakiewek.
Całego grodu pilnują smoki, które czają się w parku, pomiędzy krętymi ścieżkami, strumieniami i tajemniczymi roślinami.

ATRAKCJE
– Park Ruchomych Smoków
– Imprezy historyczne
– Koncerty muzyki dawnej
– Kram z pamiątkami

Park Miniatur „Świat Marzeń”
Inwałd ul. Wadowicka 169
34-120 Andrychów
tel./fax +48 33 875 73 20
+48 696 080 944

Województwo opolskie

JuraPark Krasiejów – największy park tematyczny w Europie.
JuraPark Krasiejów – Krasiejów zyskał światową sławę dzięki licznym znaleziskom zwierząt triasowych. W pokładach sprzed 230 mln lat odkryto skamieniałości organizmów żyjących zarówno w środowisku wodnym jak i lądowym. Stan zachowania okazów, ich liczba i różnorodność pozwoliły na rozpoczęcie prac badawczych, które trwają do dziś.
JuraPark Krasiejów zajmuje obszar ok. 40 ha i jest to największy obecnie tego typu park tematyczny w Europie. W parku mieszka ponad 250 modeli dinozaurów. Na szczególną uwagę zasługuje rekonstrukcja amficeliasa, który osiąga 60 m długości lub grupa brachiozaurów, które noszą swoje głowy na wysokości 20 m nad ziemią.
JuraPark Krasiejów znajduje się na trasie Transeuropejskiego Dinoparku- ogólnoeuropejskiego projektu edukacyjnego obejmującego swym zasięgiem sieć stanowisk i terenowych ekspozycji śladów dinozaurów.

Atrakcje:
Tunel czasu
stanowi wyjątkową atrakcję. Na pokładzie Kapsuły Czasu przemierzającej 300 metrowy tunel „podróżnicy w czasie” mogą podziwiać sceny przedstawiające kształtowanie się wszechświata, powstanie życia na Ziemi, rozwój i wymieranie wielu gatunków zwierząt żyjących zarówno w morzu jak i na lądzie. Wędrówki kontynentów, zmiany klimatyczne, kataklizmy- cały ten „teatr świata” wyczarowany został przy użyciu najnowszej technologii multimedialnej.

Pawilon muzealny – to jedyny taki obiekt na świecie, które wznosi się nad czynnym stanowiskiem paleontologicznym. Przez przeszklona podłogę można oglądać odkryty materiał kostny triasowych gadów i płazów.

Kino Emocji – Cinema 5D to nowoczesny obiekt typu 5D- prócz trójwymiarowego obrazu widzowie mogą doznawać także innych wrażeń zmysłowych: dźwiękowych, ruchowych, dotykowych, zapachowych.
Park Rozrywki
Kąpielisko z plażą. Dla rozgrzanych wiedzą i emocjami turystów atrakcyjna, z całą pewnością, wyda się perspektywa ochłodzenia się w wodzie. 230 milionów lat temu w pobliżu Krasiejowa znajdowało się późnotriasowe jeziorzysko…, które „odtworzyliśmy” specjalnie dla miłośników kąpieli, nad bezpieczeństwem których będą czuwali ratownicy.
Położona w jego pobliżu plaża stwarza możliwość kąpieli słonecznej dla tych, którym nigdy za wiele ciepła. W pobliżu znajduje się mała gastronomia.
Prehistoryczne oceanarium – to wyjątkowe miejsce, które dzięki nowoczesnej technologii multimedialnej przeniesie nas w otchłań prehistorycznych oceanów. Staniemy tu oko w oko z tymi łagodnymi ale również tymi groźnymi stworami, które żyły na naszej planecie miliony lat temu. Wnętrze Oceanarium zaaranżowano jako bajeczną podwodną łódź.
Od 2012 roku wprowadzamy bilet kompleksowy na wszystkie atrakcje wchodzące w skład JuraParku Krasiejów.

JuraPark Krasiejów
46-040 Krasiejów k/Opola
ul. 1 Maja 10
e-mail: rezerwacja.krasiejow@jurapark.pl
tel. (77) 465 14 67 lub 519 346 149

Województwo podkarpackie

Muzeum Dobranocek w Rzeszowie – wspomnienia nie tylko dla dzieci.

Zapraszamy w sentymentalną podróż do jedynego w Polsce Muzeum Dobranocek z wyjątkową kolekcją pamiątek z popularnych animacji dla dzieci, powszechnie nazywanych dobranockami. To miejsce magiczne – wehikuł czasu przenoszący w inny wymiar – w krainę wspomnień, wzruszeń i dobrych emocji – w świat wieczorynek. Na kolekcję Muzeum Dobranocek składają się oryginalne lalki z filmów kukiełkowych produkowanych w Łódzkim Semaforze: można tu spotkać Misia Uszatka, Zajączka, Króliczki i Pieska Kruczka, a także Misia Colargola i jego przyjaciół – Szczurka Hektora, Kruka i innych bohaterów pochodzących z serialu.
W muzealnych gablotach mieszkają także bohaterowie filmów: Maurycy i Hawranek, Trzy Misie, Kolorowy Świat Pacyka i Plastuś – przyjaciel Tosi – z Plastusiowego Pamiętnika. W zbiorach muzeum znajdują się także liczne folie z kadrami z filmów animowanych, a także szkice, tła filmowe, scenariusze, scenopisy i recepty animacyjne. Można tu spotkać bohaterów popularnych kreskówek takich jak: Reksio, Bolek i Lolek, Porwanie Baltazara Gąbki, Kangurek Hip-Hop, Smerfy i wiele innych.
W muzeum oprócz pamiątek związanych ze światem animacji można obejrzeć także przedmioty codziennego użytku ozdobione wizerunkami dobranockowych postaci – niektóre z nich mają już 40 lat.
W muzeum można spotkać dawne modele telewizorów, filmy na szpulach, kasetach i płytach, przezrocza małoobrazkowe, zestawy slajdów, a także wiele modeli projektorów do wyświetlania przezroczy. Chętni mogą posłuchać płyt winylowych z kołysankami, piosenkami oraz słuchowiskami na oryginalnym gramofonie Bambino, jak również obejrzeć pokaz przezroczy.
Interaktywne zabawki oraz inne pomoce uatrakcyjniają zwiedzanie i budzą zachwyt nie tylko wśród najmłodszych gości muzeum.
Zapraszamy do zwiedzenia Muzeum Dobranocek z nadzieją, że oglądanie kolekcji będzie świetną zabawą dla dzieci a u trochę starszych gości wywoła wiele miłych wspomnień i pozwoli wrócić choć na chwilę do czasów ich dzieciństwa.

Muzeum Dobranocek ze zbiorów Wojciecha Jamy
w Rzeszowie
35-064 Rzeszów, ul. Mickiewicza 13,
rezerwacja tel.: 17 85 25 715; 17 748 36 52

Województwo podlaskie

Międzynarodowy Dzień Dziecka w Filharmonii
01.06.2012 Opera i Filharmonia Podlaska, ul. Podleśna 2, Białystok

Województwo pomorskie

Akwarium Gdyńskie  MIR-PIB

Akwarium Gdyńskie, które jest częścią Morskiego Instytutu Rybackiego – Państwowego Instytutu Badawczego, to niezwykłe miejsce w centrum Gdyni, otoczone z trzech stron morzem, w którym podziwiać można ponad 1600 zwierząt wodnych należących do ok. 200 gatunków z najróżniejszych zakątków kuli ziemskiej.

Do największych atrakcji naszego ogrodu zoologicznego należy rafa koralowa, która zachwyca feerią barw i bogactwem kształtów jej mieszkańców- intrygujących bezkręgowców morskich jak strzykwy, rozgwiazdy czy jeżowce oraz ryb rafowych- skrzydlic, muren, błazenków, pławikoników i wielu, wielu innych.

Niezwykłe poruszenie wśród zwiedzających wywołują także ośmiornica olbrzymia, rekiny przydenne, węgorze elektryczne, najmniejszy krokodyl świata- krokodyl krótkopyski oraz zaskakujące umiejętnością kamuflażu „ryby kamienie”, czyli szkaradnice.

Niezapomnianą przygodą będzie z pewnością wizyta w Amazonii- najbogatszym gatunkowo obszarze Ziemi. Ekspozycję tę zamieszkują najcięższe węże świata-anakondy zielone, najgroźniejsze z piranii- piranie czerwone, największe ryby słodkowodne arapaimy oraz piękne, lecz niebezpieczne płaszczki słodkowodne.

Akwarium Gdyńskie MIR-PIB to także idealne miejsce na bliższe spotkanie z fascynującymi mieszkańcami Bałtyku. W Sali Mokrej można nie tylko zobaczyć, lecz również dotknąć storni, jesiotrów i babek byczych.
Edukacja Morska . Ważnym elementem aktywności Akwarium Gdyńskiego MIR-PIB jest działalność edukacyjna.
Naszym celem jest zapoznanie jak największej liczby osób z tematyką biologii i ekologii morza oraz ochrony środowiska. Uczestnikom proponujemy udział w zajęciach warsztatowych, laboratoryjnych i pokazowych, a nawet, w ramach projektów, rejsy kutrem hydrograficznym. Zapraszamy także na projekcje filmowe, prezentacje multimedialne oraz na fantastyczne wydarzenia weekendowe.

Więcej informacji na naszej stronie: www.akwarium.gdynia.pl

Odwiedź nas również na: www.balticmuseums.net, gdzie polecamy w szczególności strefę dla dzieci.

Województwo śląskie

WOJEWÓDZKI PRAK KULTURY I WYPOCZYNKU W CHORZOWIE
Dzień Dziecka w Parku Śląskim:
Zapraszamy na kolejny weekend pełen wielu imprez dla dużych i małych dzieci:
– 30 maja – godz. 10 (Plac przed Halą Kapelusz) – III Mistrzostwa Śląska w grze w gumę;
– 1 czerwca – godz. 9 (Rosarium) – Śniadanie Mistrzów dla laureatów olimpiad przedmiotowych;
– 1-3 czerwca – (Hala Wystaw Kapelusz) – Targi Ty i Twoje dziecko organizowane przez Regionalną Izbę Gospodarczą
Więcej: http://www.rig.katowice.pl/pl/targi/targi-ty-i-twoje-dziecko
– 2-3 czerwca – (Boiska treningowe Stadionu Śląskiego) – Finał imprezy Małe Euro
Więcej: maleeuro.pl
– 3 czerwca – g. 10 (Pola Marsowe) – II Zawody jeździeckie.
Do tego moc atrakcji w Śląskim Wesołym Miasteczku.

Województwo świętokrzyskie

Europejskie Centrum Bajki im. Koziołka Matołka
ul. Kornela Makuszyńskiego 1
28-133 Pacanów
ecb@pacanow.eu

Największy Kompleks Turystyczny w Polsce Bałtów – Rodzinne miejsce dobrej przygody!
JuraPark Bałtów – to tu staniecie oko w oko z największymi drapieżnikami, jakie chodziły po Ziemi. Tylko w naszych obiektach zobaczysz najdokładniejsze rekonstrukcje dinozaurów, które cieszą się uznaniem wśród naukowców na całym świecie. A w Bałtowie jest ich ponad 100! Na terenie JuraParku znajduje się Muzeum Jurajskie. Dwie sale wypełnione są eksponatami pochodzącymi z różnych części świata i gromadzonymi w czasie wypraw odbywanych przez JuraPark Explorer Team do Afryki, Ameryki Południowej i Europy. Do sali z minerałami przyciąga kolorystyka i piękno form znajdujących się w niej eksponatów.
Zwierzyniec Bałtowski – daje szansę przeżycia niepowtarzalnej przygody. Jest to jedyne miejsce w regionie, które stwarza możliwość spotkania nie tylko z wieloma dzikimi i egzotycznymi zwierzętami, ale również takimi, które były niegdyś liczne w naszym kraju i Europie, a teraz stanowią rzadkość jak np. żubry. Zwierzyniec podzielony został na dwie części ku wygodzie zwiedzających jak również ze względu na potrzeby zwierząt w nim zamieszkujących.
Przez „górną część” Zwierzyńca, która zajmuje ponad 40 ha podróżujemy amerykańskim schoolbusem, co zapewnia wygodę i bezpieczeństwo. Ponad 300 zwierząt umieszczonych w kilku sektorach swobodnie żyje w warunkach jak najbardziej zbliżonych do ich naturalnego środowiska. Dolną część Zwierzyńca zwiedzamy spacerem pośród wolier dla egzotycznych ptaków i wybiegów dla małych ssaków.
Żydowski Jar to miejsce, w którym dr Gerard Gierliński znalazł świadectwa potwierdzające tezę, iż przed ok.150 milionami lat obszar, na którym dziś leży Bałtów, był plażą, po której wędrowały dinozaury. Świadectwami tymi są ślady pozostawione przez „straszne jaszczury”. Modele ustawione w pobliżu tropów stanowią próbę rekonstrukcji sceny polowania, która prawdopodobnie rozegrała się w Bałtowie przed milionami lat. Możliwość obejrzenia tych skamieniałości i modeli wraz z objaśnieniami podanymi przez przewodnika stanowi doskonałą lekcję o świecie, którym władały dinozaury.
„Kraina Koni”– Ośrodek Jazdy Konnej. Zwiedzanie pod opieką instruktora nowoczesnej stajni pozwoli zwiedzającym poznać wiele ras koni. Doświadczeni instruktorzy jazdy konnej oraz odpowiednio dobrane i ułożone konie umożliwiają opanowanie sztuki jeździeckiej. Atrakcję stanowi także przejażdżka wozem turystycznym przez malownicze zakątki Bałtowa.
Spływ tratwami po rzece Kamiennej. Rzeka Kamienna w okolicach Bałtowa tworzy malowniczy przełom. Z pokładu tratwy podziwiać można odsłonięcia wapiennych skał, zabytkowy kościół i panoramę bałtowskiej wsi.
Rollercoaster
Kino Emocji – Cinema 5D
Park Rozrywki
NOWOŚĆ! Pierwsze na świecie Prehistoryczne Oceanarium. Tajemnicza, ogromna biała kopuła królująca tuż obok JuraParku kryje w sobie niezwykłą tajemnicę. Wchodząc do środka znajdujemy się w korytarzach wijących się pod jurajskim morzem sprzed 150 mln lat. Nie do wiary? A jednak! Wszystko jest możliwe dzięki nowoczesnej technologii multimedialnej. Przez ogromne ekrany zerkamy w morskie głębiny, w których pływają gigantyczne stwory: mozazaury, ichtiozaury, plezjozaury. Zwierzęta te podpływają bardzo blisko z zaciekawieniem przyglądając się turystom. Ale uwaga, nie wszystkie mają przyjacielskie zamiary. Tylko u nas głębia oceanu przenika się z głębią trójwymiarowego przekazu. Oceanarium prehistoryczne to miejsce, które Cię zachwyci. Sprawi, że przeniesiesz się w świat podwodnego życia ogromnych gadów. To sceny, w których zapoznasz się „oko w oko” z gatunkami, które żyły na Ziemi tysiące lat temu, a do tej pory
Domki wypoczynkowe. Dysponujemy własną bazą noclegową, którą stanowią 4 domki wypoczynkowe przystosowane zarówno dla grup zorganizowanych jak i turystów indywidualnych.

JuraPark Bałtów
27-423 Bałtów 8 a
woj. świętokrzyskie
tel. 41 264 14 20 (-21)
rezerwacja.baltow@jurapark.pl

Województwo warmińsko-mazurskie

Kino Cinema City

Województwo wielkopolskie

Kino Cinema City

Województwo zachodniopomorskie

Teatr pleciuga

W piątek 1 czerwca Teatr Lalek „Pleciuga” zaprasza dzieci – małe i duże – wraz z opiekunami, na zwiedzanie zakamarków naszej siedziby.
Zwiedzanie teatru odbędzie się 1 czerwca o godzinie 15:00 i o godzinie 15:30.

Bezpłatne wejściówki można rezerwować w Biurze Obsługi Widzów – tel. 91 433 58 04 oraz 91 44 55 141. Odbiór w kasie teatru.
Spektakl dla dzieci: „Pinokio” godzina 9:30 i 11:30

Marta Guśniowska
wg Carla Collodiego
„Pinokio”

reżyseria – Ireneusz Maciejewski
teksty piosenek – Ireneusz Maciejewski
scenografia – Maja Krupińska
muzyka – Piotr Klimek
choreografia – Ewelina Ciszewska
aranżacja muzyczna – Wiktor Szostak

występują:
Rafał Hajdukiewicz, Danuta Kamińska, Dariusz Kamiński, Mirosław Kucharski,
Marta Łągiewka, Zbigniew Wilczyński, Przemysław Żychowski

spektakl dla dzieci od 4 lat

Ireneusz Maciejewski wyreżyserował spektakl, który może być odczytywany na wielu poziomach. To propozycja odpowiednia dla dzieci, ale również dla starszych widzów. W tle przygód drewnianego pajacyka można dostrzec bogactwo pobocznych wątków, jak choćby historię Dżepetta, która wskazuje na odwieczną ludzką chęć tworzenia, kreowania świata, pozostawienia po sobie śladu.
Mamy tu do czynienia z czytelną metaforą teatru w teatrze. Ramy sceny uzasadniają najbardziej śmiałe pomysły i pozwalają twórcom płynąć z nurtem wyobraźni. Wszystko staje się możliwe, a sceny następują po sobie na zasadzie przenikania się światów.
Dzięki sugestywnej scenografii oraz wykonywanym piosenkom klimat włoskiego miasteczka ożywa, zapełniając się całą gamą postaci – skąpców, rzezimieszków, spryciarzy… szeregiem przeszkód, które musimy pokonać na swojej drodze, żeby stać się lepszymi, mądrzejszymi, gotowymi pomagać innym.
Reżyser żongluje konwencjami, co jakiś czas obnażając stosowane chwyty. W jego realizacji gra aktorska nie jest jednowymiarowa. Aktorzy wchodzą bowiem w dialog z lalkami, grają nimi, ale też pojawiają się na pierwszym planie. Poprzez zastosowaną formę i obecność animatora, który nie ukrywa się za lalką, uzyskane zostało istotne przesłanie – nie jesteśmy niczym pociągane za sznurki marionetki, ale sami kształtujemy swój los.

KINO CINEMA CITY

Magiczny Dzień Dziecka w świecie zwierząt tylko w Cinema City oraz IMAX!

Mnóstwo niespodzianek, niesamowite przygody, konkursy, gry i zabawy! Od 1 do 3 czerwca kina Cinema City w całej Polsce zamienią się w plac zabaw dla dzieci! Szykuje się  dobra zabawa – a to wszystko za sprawą jednego białego goryla! Ponadto, specjalnie dla grup, kina IMAX zorganizowały także wyjątkowy wakacyjny konkurs – „Pocztówka z wakacji”. Spędź Dzień Dziecka w Cinema City w magicznym świecie zwierząt.

Kina Cinema City oraz IMAX zapraszają najmłodszych na magiczny Dzień Dziecka w świecie zwierząt. W dniach 1-3 czerwca 2012 we wszystkich kinach Cinema City w Polsce powstaną bajkowe kąciki, w których na dzieci czekać będzie wiele konkursów i zabaw. Kalambury, zabawy w naśladowanie i rozpoznawanie głosów dzikich zwierząt czy układanie puzzli to tylko nieliczne atrakcje czekające na dzieci, które odwiedzą kina Cinema City oraz IMAX w dniach 1-3 czerwca.

Mali artyści będą mogli pokazać światu swój niecodzienny talent kolorując ‘zwierzęce’ maski . Nie zabraknie także kącika, w którym każdy maluch będzie mógł pomalować buźkę w zwierzęce motywy. Ponadto, na milusińskich czekać będzie ogrom słodyczy i innych niespodzianek, ufundowanych przez Zozole, Oriflame oraz Decathlon! To nie wszystko!

Na srebrnych ekranach zadebiutuje najnowszy familijny hit studia Filmax – „Goryl Śnieżek w Barcelonie”. Bohaterem filmu jest wyjątkowy mieszkaniec ogrodu zoologicznego – jedyny biały goryl na świecie – Śnieżek. Jego śnieżnobiałe futerko zachwyca wszystkie dzieci, jednak przez pozostałych mieszkańców zoo albinos nie jest akceptowany. W pogoni za lepszym futrem Śnieżek, panda i ich wesoła banda przeżyją mnóstwo przygód w malowniczej Barcelonie!

W bajkowym połączeniu „Madagaskaru” i „Mikołajka” będzie można usłyszeć Cezarego Pazurę, Annę Dereszowską i debiutującego w dubbingu Pawła Królikowskiego. Natomiast na nieco starszych widzów czekać będzie premiera „Królewny Śnieżki i łowcy” z Kristen Stewart i Charlize Theron.

Dzień dziecka to idealna okazja do zwariowanych szaleństw. Jestem przekonana, że „Goryl Śnieżek w Barcelonie” spodoba się nie tylko naszym najmłodszym widzom. Oprócz niesamowitych przygód goryla albinosa przygotowaliśmy także moc atrakcji, konkursów i niespodzianek – świetna zabawa z Cinema City oraz IMAX gwarantowana! A na grupy czeka niezwykły konkurs!” zaprasza Iwona Kuźnik, dyrektor marketingu i PR Cinema City Poland.

Zwariowany Dzień Dziecka tylko w Cinema City i IMAX! Wszystkie dzieci zapraszamy do kin w dniach 1-3 czerwca 2012!

 

Subscribe
Powiadom o
guest

6 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Basia Wawrzyczek
10 lat temu

Województwo śląskie – tu można bawić się najlepiej!!! :)

Marysia Kleczek
10 lat temu

Lublin też przygotował trochę atrakcji:) warto sprawdzić tu http://www.tudzieci.pl/ :)

Aleksandra Greszczeszyn

W kujawsko – pomorskim warto zawitać też do Myślęcinka pod Bydgoszczą – ogród flory i fauny i lunapark. A i na naszych pięknych wsiach atrakcji nie brakuje: np. w miejscowości wypoczynkowej Tleń są przepiękne okolice Borów Tucholskich, rzeka, możliwość popływania kajakiem itp. A kilka kilometrów ode mnie duże, czyste jezioro Stelchno.

Karolina Wawrzyniak
10 lat temu

w województwie ŁÓDZKIM…. my np. w ten weekend połączony z dniem dziecka byliśmy w teatrze Arlekin na czerwonym kapturku + Skierniewice muzeum kolejnictwa…. cudowna zabawa… Dziś natomiast spędziliśmy caaaaały boży dzień w Ozorkowie na basenie. jeśli jakaś mama bądź tata są z naszej okolicy polecamy serdecznie ten basen do codziennych wypraw. na „wodniku” jest mnóstwo atrakcji zarówno dla większych dzieci i mniejszych i dorosłych… basen nie jest tak oblegany jak np. ten na NOWEJ GDYNI czy na FALI no i przede wszystkim ceny. Dziś za prawie 2 godziny pobytu zapłaciliśmy za Naszą całą rodzinkę niecałe 40pln. no i okazało się… Czytaj więcej »

Marta Ulińska
10 lat temu

My pojechaliśmy (mimo, że jeszcze nasze maleństwo ma chwilę żeby na świat wyjść) do Świerklan na festyn – bardzo wesoła atmosfera panowała;)

Hedzia
Hedzia
10 lat temu

A my Dzień Dziecka spędziliśmy w Szczecinie – naszej miejscowości:) Niestety pogoda nie dopisywała ale jak już było lepiej wybralismy się na rodzinny piknik do Puszczy Bukowej gdzie znajduje się Jezioro Szmaragdowe:) Ach:)

Dzień Dziecka 1 czerwca 2012

Idealne święto, idealny prezent, czyli Prezent na Dzień Dziecka – część I

Nie od dziś pod koniec maja, rodzice zaczynają gorączkowo przeszukiwać sklepowe zakamarki i zarywać noce na eksplorację internetowych półek.

Wszak zbliża się wyjątkowy dzień – Dzień Dziecka, często ten pierwszy w życiu naszej pociechy!

Czasem brak pomysłów, czasem wręcz odwrotnie – trudno nam dokonać wyboru wśród tak bogatej oferty!

My również doskonale znamy te dylematy! Czy uda się w tym roku dokonać właściwego dla nas i naszych dzieci wyboru? To okażę się dopiero po weryfikacji przez eksperta! Nasz własny Ekspert – nasze dziecko, doskonale i z zabójczą szczerością dokona oceny w chwilę po otwarciu prezentu!

Zapraszamy Was do obejrzenia, co szczególnego dla dzieci przygotowali producenci oraz sklepy z myślą o świętowaniu 1 czerwca!

A jak nie dać się zwariować w kolorowej lawinie prezentowym propozycji? To proste, skorzystajcie z naszych podpowiedzi…

Pierwszy Dzień Dziecka –pomysł na prezent dla maluszka:

Bardzo przyciągające klocki:

Dla Artysty:

Szczęśliwe dziecko – szczęśliwa mama – szczęśliwa ściana, czyli:


Żeby wszystko nie było takie „proste”:


Dla Sportowca:

W sam raz prze Euro 2012!


Mała rzecz a cieszy!


Dla Damy i Gospodyni:

Damskie sprawy:


Jak świętować to świętować! Obiad dla wszystkich lalek!


Dla Naukowca:

Nauka kontra sztuka:


Między menzurkami:


Subscribe
Powiadom o
guest

11 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Kamila Kowalska
10 lat temu

Moja córka w lipcu skończy 3 latka .Z okazij dzisiejszego świeta córa dostała hulajnoge 3 kołową,fajna rzecz ,oprócz tego piękną ksiązke z baśniami i wiele innych drobiazgów,jest strasznie zadowolona i szcześliwa.

Basia Wawrzyczek
10 lat temu

No, fajne zabawki. Dla małej (2 l.) wybrałabym matę do pisania, a do starszej (5 l.) nożyczki i walizkę dla damy i gospodyni, uwielbia wycinać i tworzyć różne rzeczy. Tylko jest potem duuużo sprzątania :)

Marysia Kleczek
10 lat temu

Dla naszego Maluszka to chyba tylko by pasowała mata:) na resztę jest jeszcze za malutki:) ale w przyszłości te pomysły się na pewno przydadzą:)

Karolina Cichocka
Karolina Cichocka
10 lat temu

Moja córka jako mały muzyk dostała pianinko.

Marta Ulińska
10 lat temu

Rysujący robot – początkowo pomyślałam, że ciekawy pomysł. Znalazłam krótki opis: „Zbuduj Robota, który jest artystą. Napędzany silniczkiem rysujący robot trzęsie się i obraca, kreśląc spektakularne wzory na papierze. Po wyjęciu flamastrów mamy fajnego WIBRO-ROBOTA, pełzającego po gładkich powierzchniach.” Po chwili namysłu uważam jednak, że chyba lepiej żeby dzieciątko samo rysowało rozwijając swoją wyobraźnię.

Hedzia
Hedzia
10 lat temu

Ponieważ nasza Córcia jeszcze nie rozumie za bardzo tego święta postanowiliśmy z mężem, że nie będziemy szykowac jej jakiegoś wielkiego prezentu. Chcieliśmy by jednak ten dzień był wyjatkowy, Wybraliśmy się razem na piknik i bawiliśmy się całą trójką! Było cudownie. Mama zrobiła caluśną sesje:) a Tata zaskoczył ślicznym pluszakiem:)

Katarzyna Jaroszewicz
10 lat temu

Nożyczki z ząbkami + dziurkacze z różnymi wzorkami dają naprawdę wiele możliwości.

gabi hekokf
gabi hekokf
10 lat temu

zaciekawiła mnie ta mata po której się rysuje…

Anna Ja
Anna Ja
8 lat temu

zapraszam na fp https://www.facebook.com/pages/Kropka-kropka/156332247905150 znajdziecie tu masę pomysłów na prezent z okazji Dnia Dziecka, a nawet specjalnie przygotowane na tę okazję zestawy promocyjne :) zapraszam Kropka kropka (już Ekokropka)

serwis anten Gorzow
serwis anten Gorzow
7 lat temu

Swietny blog. Naprawde masz smykałke do pisania:)
serwis anten Gorzow http://www.mobiserwis.com.pl/

Dzień Dziecka 1 czerwca 2012

Konkurs ” Wygraj bodziaka za buziaka!”

Najcenniejsza nagroda i pochwała dla rodzica, to pierwsze okazywane nam przez dziecko uczucia. To uśmiechy, buziaki i grymasy, na które moglibyśmy patrzeć bez końca.Skradzione pocałunki… te pierwsze i wyczekane – nawet jeśli zdarzają się “przypadkowo” – my mamy, najlepiej wiemy jak magiczną mają moc!

Więc prześlij nam “Buziaka” i wygraj bodziaka! 

ZASADY KONKURSU „ Wygraj bodziaka za buziaka!”:

1. Organizatorem konkursu jest Blog „W Roli Mamy”.

2. Sponsorem nagrody jest Barbaras

3. Aby wziąć udział w konkursie należy wykonać  2 zadania konkursowe :

 Zadanie nr 1:

„ Wygraj bodziaka za buziaka!”: Prześlij nam „buziaka” od Twojego dziecka. Zrób zdjęcie „buziaka” i prześlij nam je mailem” – Jak zawsze będziemy premiować Waszą pomysłowość!

Zdjęcie należy przesłać mailem na adres: h.szczygiel@wrolimamy.pl, a my umieścimy je w galerii konkursowej na naszym funpage`u.

( Uwaga – zgłoszenie należy podpisać  nazwą użytkownika portalu społecznościowego Facebook)

Zadanie nr 2:

Odpowiedz na pytanie:  Firma BARBARAS produkuje kolekcje dla dzieci m.in. z wizerunkami kultowych bohaterów polskich dobranocek. Wymień  z jakimi (podaj imiona minimum dwóch postaci)? Podpowiedzi szukaj tutaj.

Odpowiedź należy umieścić w komentarzu pod tym wpisem.
(Uwaga – komentarz należy zamieścić z platformy Facebooka, lub podpisać go tą samą nazwą użytkownika)

4. Konkurs organizowany jest dla Fanów  profilu „W Roli Mamy”  na Facebooku.

5. Aby przystąpić do konkursu nie jest wymagany status fana profilu Sponsora na Facebooku, jednakże można zostać jego fanem – na pewno się ucieszy.

Do fanpage’u możecie dołączyć tutaj

6. Jedna osoba może wysłać jedno zgłoszenie konkursowe.

CZAS TRWANIA KONKURSU

 Konkurs trwa 3 dni, rozpoczyna się 01.06.2012  i kończy 03.06.2012. Wyniki zostaną ogłoszone do dnia 10.06.2012 na stronie bloga WRoliMamy.

ZASADY ROZSTRZYGNIĘCIA KONKURSU 

  1. Zwycięzcami zostaną 4 osoby, których prace konkursowe najbardziej spodobają się Jury, które stanowią autorki Bloga.
  2.  Po ogłoszeniu wyników należy przesłać dane do wysyłki nagrody Organizatorowi  na adres: h.szczygiel@wrolimamy.pl  w terminie 7 dni od ogłoszenia wyników. Po upływie wyznaczonego terminu, Laureat traci prawo do odbioru nagrody.
  3. Nagrody zostaną wysłane przez Sponsora w terminie 14 dni od otrzymania danych do wysyłki nagrody

NAGRODY

 1x Zestaw dla dziewczynki: Body krótki rękaw + Body długi rękaw z kolekcji 'Stokrotka”     – rozmiary od 56-86   – do wyboru


1x Zestaw dla dziewczynki: Body krótki rękaw + Body długi rękaw z kolekcji „Kotek”           – rozmiary od 56-86  – do wyboru

1x Zestaw dla chłopczyka: Body krótki rękaw + Body długi rękaw z kolekcji ” DINO”             – rozmiary od 56-86  – do wyboru


1x Zestaw dla chłopczyka: Body bezrękawnik + Body długi rękaw z kolekcji „Marynarz” – rozmiary od 56-86   – do wyboru

 

REGULAMIN

Szczegółowy regulamin znajdziecietutaj.

DEFINICJE:

 ZDJĘCIE-  obraz utrwalony za pomocą aparatu fotograficznego. Inne prace w tym kolaże, nie będą dopuszczone do udziału w konkursie.

Subscribe
Powiadom o
guest

67 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Marysia Kleczek
10 lat temu

rozumiem że konkurs trwa do 3 czerwca a nie maja:)

Hanna Szczygieł
Hanna Szczygieł
10 lat temu

oczywiście :) zapraszamy 1-3 czerwca 2012 :)

ewelines
ewelines
10 lat temu

Tak…tak na pewno do 3 czerwca. Ja chcę zestaw Stokrotka :))

Edyta Walczak
10 lat temu

Kolekcje to: Reksio, Filemon i Bonifacy,

Basia Wawrzyczek
10 lat temu

Super konkurs, ale niestety nam się ubranka nie przydają, bo moje dzieciaczki noszą większe rozmiary :) Więc życzymy powodzenia innym i czekamy na nowe konkursy!!! Pozdrawiamy :*

Marysia Kleczek
10 lat temu

Reksio Filemon i Bonifacy:)

Karolina Wawrzyniak
10 lat temu

bonifacy, reksio, filemon…. cuuuuuuudne :-) fajny konkurs… mój Michał mimo ,że ma 2,5 roku wciąż nosi rozmiar 86 więc w razie co wygrana się przyda ;D

Mariola Chmielewska
10 lat temu

Reksio, Filemon i Bonifacy ;-)

Marta Szewczuk
10 lat temu

Reksio, Filemon i Bonifacy

Justyna Maj
10 lat temu

Kot Filemon i Bonifacy, Reksio :)

Paulina Jankowska
Paulina Jankowska
10 lat temu

Reksio i Filemon i Bonifacy:)

Beatka1006
Beatka1006
10 lat temu

Reksio, Filemon, Bonifacy

Justynarych
Justynarych
10 lat temu

Reksio Filemon Bonifacy

Justyna Rychlicka
Justyna Rychlicka
10 lat temu

Reksio Filemon Bonifacy

JustynaRychlicka
JustynaRychlicka
10 lat temu

reksio filemon bonifacy

Jedrzej Lewandowski
10 lat temu

Reksio rules, a poza tym Filemon i Bonifacy

Malwina Duchnowska
Malwina Duchnowska
10 lat temu

Bonifacy Fileomon

Malwina Duchnowska
Malwina Duchnowska
10 lat temu

Bonifacy ,Filemon,Reksio

Monika Jamróz-Brzegowa
Monika Jamróz-Brzegowa
10 lat temu

Kolekcje to: Reksio, Filemon i Bonifacy

Marta Juszczyk
Marta Juszczyk
10 lat temu

Moi ukochani bohaterowie Reksio, Filemon i Bonifacy

Joanna Stefaniak
Joanna Stefaniak
10 lat temu

Filemon i Bonifacy, Reksio

Katarzyna Kwasigroch
10 lat temu

Kolekcje to: Reksio, Filemon i Bonifacy

Katarzyna Moskała-Czernek

Reksio, Filemon, Bonifacy

Anna Konstantynowicz
10 lat temu

Reksio, Filemon i Bonifacy

Karolina Cichocka
Karolina Cichocka
10 lat temu

Reksio Filemon Bonifacy

Agnieszka Ma
10 lat temu

Filemon I Bonifacy , Reksio

Gosiagawlak
Gosiagawlak
10 lat temu

Firma produkuje ubranka z wizerunkami kota Filemona i Bonifacego oraz Reksia

Iwona Kalich
10 lat temu

Reksio, Filemon i Bonifacy

Iwona Kalich
10 lat temu

Filemona i Bonifacego oraz Reksia

barbara jaworska
barbara jaworska
10 lat temu

filemon i bonifacy, reksio

Beata Kowalczyk
10 lat temu

filemon, bonifacy, reksio

Agnieszka Fimiak
10 lat temu

Kolekcja Reksio oraz Filemon i Bonifacy

Aguuusia_88
Aguuusia_88
10 lat temu

Reksio, Filemon i Bonifacy ;-)

Klaudia Smajek
10 lat temu

Reksio, Filemon i Bonifacy

Schönborn-Tomczak Joanna
Schönborn-Tomczak Joanna
10 lat temu

Reksio, Filemon, Bonifacy

Karolina Kosturkiewicz-Boczek
Karolina Kosturkiewicz-Boczek
10 lat temu

Bonifacy, Kot Filemon i Reksio

Aleksandra Greszczeszyn

Reksio oraz Filemon i Bonifacy.

Siwunia
Siwunia
10 lat temu

Reksio,Filemon i Bonifacy ;)

Teresa Anna Oprawa
Teresa Anna Oprawa
10 lat temu

Bonifacy i Filemon, Reksio :)

Dorota Żmuda
Dorota Żmuda
10 lat temu

Kolekcje to: Reksio, Filemon i Bonifacy,

Monika Nagórna
10 lat temu

Kolekcje: Reksio, Filemon i Bonifacy,


Monika Nagórna

Katarzyna Zygaa
10 lat temu

Reksio, Filemon, Bonifacy.

Janus Gie
10 lat temu

Bonifacy – który jest mentorem Filemona ;) i wszędobylski Reksio

paulina chamernik
paulina chamernik
10 lat temu

Reksio ,Filemon i Bonifacy

Tomasz Zygaa
10 lat temu

Bonifacy i Filemon, Reksio :)

Magdalena Bartczak-Kaźmierczak

Reksio, Filemon i Bonifacy :)

AnJaa Kobyłczyk
10 lat temu

reksio filemon i bonifacy

Magdalena Golubska-Głębocka

Reksio, Bonifacy

Roksana Pszczolińska
Roksana Pszczolińska
10 lat temu

Refsio, filemon i Bonifacy

Dorota
Dorota
10 lat temu

Kot Filemon i Bonifacy, pies Reksio

Dorota Śliwa
Dorota Śliwa
10 lat temu

Kot Filemon i Bonifacy, pies Reksio

top-facebook top-instagram top-search top-menu go-to-top-arrow search-close