Pełen styl


Zazwyczaj nie wyobrażamy sobie, aby w salonie czy pokoju dziecka zamontować drzwi bez jakichkolwiek przeszkleń. W każdym domu są jednak takie pomieszczenia, w których brak szyby z pewnością nie będzie przeszkadzał…

Strefa prywatności

Sypialnia czy gabinet to miejsca, w których cisza i kameralność są wyjątkowo pożądane. W komfortowym oddzieleniu ich od reszty mieszkania mogą pomóc drzwi pełne. To także doskonała opcja w pokojach nastolatków, dla których prywatność jest wyjątkowo istotna. Zapewniają efektywniejszą izolację akustyczną niż drzwi z przeszkleniami. Tę zaletę na pewno docenią rodzice, zwłaszcza jeśli ich dziecko lubi słuchać głośnej muzyki. Zalety pełnych modeli można z powodzeniem wykorzystać w pomieszczeniach gospodarczych, jak spiżarnia, pralnia czy schowek na domowe sprzęty.

Eko w pełni

Drzwi pozbawione tradycyjnego przeszklenia wcale nie muszą oznaczać aranżacyjnej nudy. Producenci wychodząc naprzeciw oczekiwaniom swoich klientów, oferują teraz wiele zróżnicowanych modeli, które sprawdzą się nie tylko w zaciszu gabinetu, ale także w salonie czy pokoju dziennym. Niektóre aranżacje będą wyglądać znakomicie w towarzystwie drzwi bez przeszkleń. Tak jest w przypadku tzw. designu ekologicznego, inspirowanego skandynawską estetyką, stawiającego na prostotę i funkcjonalność. Do jego najważniejszych znaków rozpoznawczych należą oszczędność w operowaniu dekorem, silnie zaakcentowana obecność drewna i wykorzystanie naturalnych materiałów pochodzenia roślinnego, jak len czy bawełna. Drzwi LIDO z oferty firmy INVADO wykonano z wysokiej jakości okleiny dekoracyjnej, o fakturze odwzorowującej oryginalne usłojenie drzewa. Prostą, oszczędną formę przełamują subtelne, aluminiowe intarsje. Dostępne w kilku inspirujących wersjach, drzwi LIDO wyróżniają się elegancją i bogactwem dekorów. We wnętrzu zainspirowanym designem ekologicznym doskonale sprawdzą się ciepłe brązy orzecha czy kasztanu, intensywny heban, ale też łagodne, jasne tonacje, jak choćby dąb perłowy czy akacja. Aranżacyjną „kropkę nad i” mogą też stanowić lakierowane drzwi PLANO. Ich gładka faktura oraz śnieżna biel przywodzą  na myśl estetykę glamour. Zamiast pragmatyzmu i minimalizmu zachęca ona do wprowadzania takich elementów jak pluszowe kapy, błyszczące ozdoby i komfortowe, dekoracyjne meble. Nastrój tworzą złoto, metal i kryształy, które odbijając światło, optycznie powiększają pomieszczenie. Drzwi PLANO ze swym eleganckim designem i lśniącą powierzchnią wspaniale wkomponowują się w ten przytulny, finezyjny trend. Brak przeszklenia jest w tym wypadku poważnym, estetycznym atutem.

 

źródło: informacje prasowe

Poniższy tekst jest informacją prasową przesłana nam przez zaprzyjaźnione serwisy. Żadna z naszych redaktorek nie jest autorką poniższego tesktu i nie odpowiadamy za zamieszczone treści. Jednakże dokładamy wszelkich starań, aby przedstawione informacje były zgodne z polityką oraz tematyką naszego serwisu.

Nasze recenzje Zobacz wszystkie »

Subscribe
Powiadom o
Informacje prasowe

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Mało? To może sprawdź kolejny tekst :)

Materac dla smyka


Każdy etap rozwoju dziecka wiąże się z koniecznością wymiany tych rzeczy, z których bezpowrotnie wyrasta. Są to ubranka, buty, fotelik samochodowy, niektóre zabawki, ale też materac, na którym śpi.

Jak dobrać materac dla malucha?

O tym, że sen pełni ważną rolę w prawidłowym rozwoju dziecka, nie trzeba chyba nikogo przekonywać. Dlatego warto zwrócić uwagę czy nasza pociecha śpi na dobrym materacu, odpowiednim dla jej wzrostu i wagi. Materace dziecięce produkowane są w rozmiarach 120 x 60 cm i 140 x 70 cm.  Jeżeli nasz maluch nie mieści się już w tych standardach, trzeba pomyśleć o nowym, „dorosłym” materacu – Odpowiednio dobrany powinien być o przynajmniej 20 cm dłuższy, niż wynosi wzrost użytkownika. Niewłaściwe jest, aby dziecko spało ze stopami wystającymi poza łóżko – mówi Tomasz Goc z Fabryki Materacy Janpol. Materac dla malca różni się od tego „dorosłego” także grubością. Ten pierwszy ma ok. 10 cm, natomiast drugi już ok. 20 cm grubości. Do wyboru są też różne stopnie twardości, co jest istotne ze względu na stale zmieniającą się wagę dziecka. Nowy materac powinien zapewniać właściwe podparcie dla młodego kręgosłupa, bardziej giętkiego i podatnego na zwyrodnienia niż plecy dorosłego człowieka.

Materac w codziennej praktyce

Dzieci mają mnóstwo energii i kilkanaście pomysłów na minutę. Warto jednak wykształcić w nich nawyk dbania o nowe przedmioty w ich otoczeniu. Trzeba spokojnie wytłumaczyć, że nie powinno się skakać po materacu, ani jeść w łóżku, bo skończy się to prawdopodobnie uporczywymi, trudnymi do wywabienia plamami. Na wszelki wypadek jednak, warto zaopatrzyć się w jeden z wielu dostępnych pokrowców na materac. Wówczas zabrudzenia nie będą stanowić większego problemu. Wystarczy zdjąć pokrowiec i wyprać go nawet w 60 stopniach.

Idealny czyli jaki?

Wymiana dziecięcego materaca jest z pewnością zamknięciem pewnego etapu w życiu naszej pociechy. Korzyści, jakie niesie ze sobą ta zmiana,  to oprócz walorów zdrowotnych, wykształcenie u dziecka nawyku profilaktyki i troski o własne zdrowie. Na co jeszcze zwrócić uwagę przy wyborze materaca? Ważne cechy to elastyczność, trwałość  i odporność na odkształcenia. Najlepiej wybrać model o właściwościach higroskopijnych oraz antyalergicznych. – Te kryteria spełnia na przykład DEMETER z naszej oferty – zapewnia T. Goc z Janpolu. – DEMETER posiada także lateksowe wypełnienie i 7 stref twardości, co gwarantuje optymalne podparcie dla każdej części ciała – dodaje.

Pamiętajmy też, że większość młodych ludzi rośnie nawet do dwudziestego roku życia. Dlatego odpowiednio duże i komfortowe łóżko jest tak samo ważne dla sześcio, jak i szesnastolatka.

 źródło: informacja prasowa 

Poniższy tekst jest informacją prasową przesłana nam przez zaprzyjaźnione serwisy. Żadna z naszych redaktorek nie jest autorką poniższego tesktu i nie odpowiadamy za zamieszczone treści. Jednakże dokładamy wszelkich starań, aby przedstawione informacje były zgodne z polityką oraz tematyką naszego serwisu.

Nasze recenzje Zobacz wszystkie »

Subscribe
Powiadom o
Informacje prasowe

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

To co? Jeszcze jeden artykuł?

Fascynujący świat przygód Meridy Walecznej


W związku z premierą kinową filmu Merida Waleczna Wydawnictwo Egmont przygotowało trzy ciekawe książki z filmowymi przygodami rudowłosej buntowniczki: obszerną Opowieść filmową, książkę z serii Już czytam, która zachęci nawet najmłodsze dzieci do pierwszych samodzielnych lektur, oraz czytankę wyklejankę wielokrotnego użytku. A już wkrótce na rynku dwa audiobooki z książką i kartonowa książka dla najmłodszych.Merida Waleczna to doskonała propozycja dla młodszych dzieci, które zaczynają przygodę z książką. Dawno, dawno temu pewna młoda dziewczyna ze szkockiego królestwa DunBroch jak każdy typowy nastolatek przeciwstawiła się matce, w zamku rozpętało się piekło! Dziewczyna zrozumiała swój błąd dopiero wtedy, gdy wiedźma zamieniła jej mamę w niedźwiedzicę. Jak Merida zdoła wszystko naprawić? Uwielbiający przygody, porwania, ucieczki, tajemnice, czary i zaklęcia muszą ją poznać! 

Powieść Merida Waleczna, Opowieść filmowa jest historią filmową w obszernej 66stronicowej wersji w twardej oprawie. Pozwoli czytelnikom przeżywać przygody wspólnie z rudowłosą bohaterką szkockiego królestwa DunBroch. Literacka podróż w poszukiwaniu drogi do odnalezienia harmonii w rodzinnym domu i możliwości odwrócenia złych czarów.

Dzieci próbujące czytać samodzielnie też będą miały okazję do literackiej wyprawy w głąb szkockich lasów i łąk. Merida Waleczna, Opowieść filmowa została wydana w serii Już czytam dla milusińskich, którzy stawiają pierwsze kroki w czytaniu. Pomogą im w tym jasne, krótkie zdania, zrozumiałe słownictwo i duże litery, które zachęcą.

Merida Waleczna Czytanka wyklejanka jest zaś gratką dla tych dzieci, które lubią gadżety okołofilmowe. Wydanie zawiera 50 naklejek oraz opowiada ciekawą historię dzielnej Meridy. Książkę można czytać i jednocześnie uzupełniać rysunki kolorowymi naklejkami. To zaproszenie do fascynującego świata przygód bohaterki.

Specjalne wydania książkowe znajdziemy już w księgarniach. Z takim wyposażeniem każdy czytelnik będzie mógł wziąć udział w letniej podróży na szkockie wzgórza, zainteresowanych filmową wersją przygód od 17 sierpnia 2012 zapraszamy do kin.

Już wkrótce dostępne w sprzedaży także dwa audiobooki z przygodami Meridy w przyjaznej dla dzieci formie: książce do słuchania, czytania i oglądania. Mali i duzi koniecznie muszą wysłuchać tej bajki, w porywającej interpretacji Marii Seweryn. Dodatkowo najmłodsze dzieci będą mogły perypetie Meridy poznawać w wersji bezpiecznej kartonowej książki z okienkiem z zaokrąglonymi rogami.

O KSIĄŻKACH:

Merida Waleczna, Opowieść filmowa
Tłumacz: Małgorzata Fabianowska
Wiek: 3+
Cena: 24,99 PLN
Oprawa: twarda
Format: 205×295
Liczba stron: 66
ISBN: 978-83-237-6526-4

Merida Waleczna, Czytanka wyklejanka
Tłumacz: Małgorzata Fabianowska
Wiek: 3+
Cena: 9,99 PLN
Oprawa: miękka
Format: 295 x 205
Liczba stron: 16
ISBN: 978-83-237-5351-3

Merida Waleczna, Opowieść filmowa,Już czytam
Tłumacz: Małgorzata Fabianowska
Wiek: 3+
Cena: 16,99 PLN
Oprawa: twarda
Format: 197×197
Liczba stron: 32
ISBN: 978-83-237-6584-4


Merida Waleczna, audiobook
Książka z płytą
Tłumacz: Małgorzata Fabianowska
Wiek: 3+
Cena: 14,99 PLN
Oprawa: twarda
Format: 135×125
Liczba stron: 32
ISBN: 978-83-237-5172-4
Premiera: 14.09.2012 r.

 Merida Waleczna, audiobook
Baśnie do słuchania i czytania
Tłumacz: Małgorzata Fabianowska
Wiek: 3+
Cena: 34,99 PLN
Oprawa: twarda
Format: 270×270
Liczba stron: 60
ISBN: 978-83-237-5631-6
Premiera: 26.09.2012 r.

 Merida Waleczna,Seria z okienkiem
Tłumacz: Małgorzata Fabianowska
Wiek: 3+
Cena: 24,99 PLN
Oprawa: kartonowa
Format: 150×190
Liczba stron: 32
ISBN: 978-83-237-5639-2
Premiera: 17.10.2012 r.

źródło: informacja prasowa

Poniższy tekst jest informacją prasową przesłana nam przez zaprzyjaźnione serwisy. Żadna z naszych redaktorek nie jest autorką poniższego tesktu i nie odpowiadamy za zamieszczone treści. Jednakże dokładamy wszelkich starań, aby przedstawione informacje były zgodne z polityką oraz tematyką naszego serwisu.

Nasze recenzje Zobacz wszystkie »

Subscribe
Powiadom o
Informacje prasowe

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Sprawdź nasz kolejny artykuł

Mężczyzna pod lupą – charakterystyka mężczyzny z przymrużeniem oka


Mężczyzna – ssak, z rodziny człowiekowatych. Osobnik płci męskiej, potocznie zwany – samcem. Zdolny do przyjmowania pionowej, dwunożnej postawy ciała, wykazujący jednak skłonność do utrzymywania pozycji pionowo – poziomej (tzw. siedzącej)  tudzież poziomej – prostej (tzw. leżącej).

Budowa:

  • dwie kończyny dolne (lewa i prawa),
  • członek (organ wielofunkcyjny),
  • tułów (u niektórych samców wyróżnia się również w tej okolicy wyraźnie zarysowany brzuch),
  • dwie kończyny górne (teoretycznie – lewa i prawa, praktycznie – dwie lewe),
  • szyja – bywa na tyle szeroka, że jej właściciela określa się mianem ABS`a (Absolutny Brak Szyi)
  • głowa.

Okresy rozwojowe w życiu mężczyzny:

  • noworodkowy,
  • niemowlęcy,
  • poniemowlęcy,
  • dzieciństwa,
  • (nagłej) starości.

Cechy charakterystyczne:

  • z natury leniwy,
  • nadmiernie senny,
  • szybko się męczy,
  • nieustannie myśli o seksie,
  • wierzy, że jest chodzącym ideałem (a potencjalna partnerka jest przysłowiową ślepą kurą trafiającą na złote ziarnko),
  • chorowity – jego słabo działający układ immunologiczny sprawia, iż niemal każde przeziębienie, katar sienny… stanowi dla niego zagrożenie utraty życia,
  • wykazuje skłonność do ubarwiania oraz wyolbrzymiania (najczęściej cecha ta dotyczy własnego członka),
  • wybiórczo głuchy – nie słyszy zwrotów typu: ”napraw kran, wymień żarówkę, wynieś śmieci, pozmywaj, posprzątaj,…” etc.
  • nieustannie wydaje z siebie przeróżne dźwięki (zarówno otworem gębowym jak i odbytowym), którym często gęsto towarzyszy stosunkowo mało przyjemny zapach,
  • nie uznaje szafek, półek i wieszaków – zdaniem samca podłoga/ krzesło/ fotel jest idealnym miejscem do przechowywania WSZYSTKIEGO,
  • wieczorami lubi oddawać się rytuałowi wąchania skarpetek,
  • nie przywiązuje dużej uwagi do zdrowego trybu życia i prawidłowego odżywiania – samiec będący w stałym związku wykazuje tendencje do tycia (szczególnie w okolicy brzucha),
  • wiele, potocznie używanych słów, zastępuje wyrazami bliskoznacznymi typu: k*a, ch*j,….itp.
  • nadużywa „wyrazów bliskoznacznych”, o których mowa w punkcie poprzednim oraz wykazuje niezwykłą zdolność do słowotwórstwa owych wyrazów,
  • boi się wody, a połączenie wody z mydłem działa na niego jak Raid na komary,
  • wolny czas najchętniej spędza przed tv lub komputerem, w towarzystwie innych samców, popijając piwo i zagryzając chipsy bądź fast-food`y,
  • każdy, inny dbający o siebie mężczyzna jest uważany przez typowego samca alfa za geja.

Podstawowe typy samców:

  • ciepłe kluchy – to typ faceta uzależnionego od swojej mamuni (i odwrotnie). Niczego nie wie i niczego nie umie. Poziomem samodzielności nie przewyższa nawet przedszkolaka.
  • dres – często gęsto łysy, prowadzi aktywny tryb życia toteż na co dzień (i od święta) preferuje typowo sportową odzież. Dres to klasyczny przykład ekstrawertyka, bardzo towarzyski, chętnie zawiera nowe znajomości, niezwykle troskliwy – często pyta czy masz „jakiś problem?” i zawsze stara się ów problem rozwiązać. Preferuje pracę w COM`ie – Codzienny Obchód Miasta.
  • boski żigolo – uwielbia samego siebie, uważa się za przystojniaka. Jego znaki rozpoznawcze: gładkie, zadbane dłonie, krótko opiłowane paznokcie, włosy na żelu, opalony, nabalsamowany, wypachniony, całkiem przyzwoicie zbudowany, preferuje obcisłe dżinsy (podkreślające pośladki) i jaskrawo – kolorowe sweterki. Swym zachowaniem, gestykulacją i gadulstwem często przypomina samicę (w środowisku Dresów uważany za geja).
  • myster Ącki – samiec, który myśli że pozjadał wszystkie rozumy, typowy alfa i omega,  we wszystkim jest najlepszy, zawsze wszystko wie najlepiej. Przeważnie – pedant i pracoholik. Bardzo wyraźnie artykułuje samogłoski – „ą” i „ę” (przykładem samicy Ąckiej może być Doda). Myster Ącki ceni sobie szyk i elegancję, na co dzień nosi – garnitur, służbowo – garnitur, sportowo – garnitur, niedzielny obiadek u mamy – garnitur!
  • wąsaty Janusz – najbardziej popularny typ faceta, szczególnie wśród roczników 60+, najczęściej nosi bujnego wąsa, ulizane włosy, adidasy od chińczyka, skarpety po kolana (nawet latem, do sandałów!), nałogowo pali papierosy, nie gardzi alkoholem, jest bardzo towarzyski – pewnie dlatego najchętniej przesiaduje pod spożywczakiem, z bandą innych, zaprzyjaźnionych wąsatych Januszów.
  • koks – samiec będący mieszanką dresa, boskiego żigolaka i wąsatego Janusza. Całe dnie spędza na siłowni, wyglądem zew. przypomina mamuta – w zasadzie nie wiadomo gdzie przód, a gdzie tył? Zazwyczaj cierpi na ABS – Absolutny Brak Szyi. Niezwykle ociężały i otępiały. Miłośnik chemii oraz medycyny, charytatywnie pracuje jako tester różnego rodzaju używek. Bywa agresywny, miewa problemy z mową i myśleniem.


*Drogi mężczyzno, jeśli czytasz powyższy felieton, mam nadzieję że tak jak my traktujesz go z przymrużeniem oka i dozą poczucia humoru?! Wszystkie przecież doskonale wiemy, że Wy – mężczyźni jesteście fantastycznymi stworzeniami i życie bez Was byłoby po prostu NUDNE!
Może następnym razem, napiszę coś pod kątem Waszych licznych zalet, które przecież również posiadacie. Albo obsmaruję (w podobnym stylu) osobowość płci pięknej?! 🙂

 

Źródło zdjęcia: Pixaby

Nasze recenzje Zobacz wszystkie »

Subscribe
Powiadom o
Fizinka

22 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Malwina Wołowska
Malwina Wołowska
11 lat temu

„troszkę” prawdy w tym jest:)

Marta Ulińska
11 lat temu

Wydaje mi się, że więcej niż „troszkę” 😉

paulina
paulina
11 lat temu

🙂 aż humor lepszy z rana

Natalia Legieć
11 lat temu

typ mojego mezczyzny nie jesttu podany;p ale to prawda, na 90% mezczyznach to sie sprawdza 😛

Iza Kasparek
11 lat temu

okresy rozwojowe….. hahahaha

Marta Ulińska
11 lat temu
Reply to  Iza Kasparek

o widzę, że udało się zalogować 😉

kaja19782
kaja19782
11 lat temu

ha ha najbardziej rozbawiły mnie cechy charakterystyczne:)))rozwaliłaś mnie:)))czekam na dalsze felietony z niecierpliwością:)

Ania Stanczak
11 lat temu

hahahha ciepłe kluchy i okres nagłej później starości:D:D:D
Dobre;p

sylwiagkap
sylwiagkap
11 lat temu

coś w tym jest:)

Żaklina Kańczucka
11 lat temu

Nie wiem który raz już czytam ten tekst, ale za każdym razem rozbawia mnie tak samo 🙂 Znakomite 🙂

Ania Stanczak
11 lat temu

ja to chyba skopjuje ten tekst żeby móc do niego wracać w razie jakbym miała jakiegos doła;) cudowny:)

Fizinka
Fizinka
11 lat temu
Reply to  Ania Stanczak

:))))) bardzo mnie to cieszy! 🙂
Pozdrawiam
Fizinka 😉

Ania Stanczak
11 lat temu
Reply to  Fizinka

jest cudowny 😉 wchodzę
tu raz dziennie przynajmniej i od razu się uśmiecham!!!

Fizinka
Fizinka
11 lat temu
Reply to  Ania Stanczak

:))))) Bardzo mnie to cieszy!! 🙂
Pozdrawiam

Guest
Guest
11 lat temu
Reply to  Ania Stanczak

:))))))) Bardzo mnie to cieszy!! 🙂
Pozdrawiam

Malwina Wołowska
Malwina Wołowska
11 lat temu

🙂

sylwiagkap
sylwiagkap
11 lat temu

Zgadzam się z tym,że jest tu prawdy i to sporo:)

milena
milena
11 lat temu

lektura znakomita 🙂

azhag
azhag
9 lat temu

> nieustannie myśli o seksie,

o przepraszam, czasami o jedzeniu! Poza tym sama prawda 🙂

Fizinka
Fizinka
9 lat temu
Reply to  azhag

Hihihi 😀 Ale Was rozszyfrowałam!! 😉 😛

Anita Smolińska
Anita Smolińska
8 lat temu

Nic dodać nic ująć ?

top-facebook top-instagram top-search top-menu go-to-top-arrow search-close