Pizza pełna warzyw, czyli zdrowie w atrakcyjnej formie


Jak zmusić niejadka do jedzenia? Jak przekonać dziecko, że warzywa mogą być nie tylko zdrowe, ale również smaczne? Czasem wystarczy podać je w atrakcyjnej formie. Tylko nieliczne maluchy są w stanie oprzeć się pizzy, tę zaś można przyrządzić na wiele rozmaitych sposobów. Chrupiące ciasto i moc zdrowych warzyw – oto przepis na pizzę, która z pewnością zachwyci każdego niejadka.Jak przygotować pizzę w domu?

Przygotowanie pizzy w domu nie jest trudne. Podstawa to ciasto. Można kupić już gotowe spody do pizzy, można przyrządzić je samodzielnie. Przepisów na ciasto do pizzy jest wiele, zawsze jednak podstawę stanowią drożdże oraz mąka – w różnych proporcjach. Szczypta soli, ciepła woda oraz odrobina oliwy z oliwek – i ciasto gotowe. Ciasto takie można piec w piekarniku, choć nie brak i innych ciekawych rozwiązań. Jednym z ciekawszych jest zaś  przepis na pizzę z patelni.

Prosty przepis na ciasto

Ciasto to podstawa każdej pizzy. Można je przyrządzić na wiele sposobów, choć najlepsze rozwiązania to te najprostsze. Jednym z najłatwiejszych przepisów dla tych, którzy chcą zrobić pizzę samodzielnie, jest ten prezentowany poniżej.

Potrzebne składniki to: trzy szklanki pszennej mąki, 30 g drożdży, szczypta soli, pół szklanki mleka oraz  pół szklanki wody. W mleku i wodzie należy rozpuścić drożdże, dodać sól i mąkę, a następnie ugniatać ciasto do uzyskania plastycznej masy. Po 30 minutach można tę masę przemienić w spód do pizzy, pokrywając ją dowolnymi składnikami.

Pizza ze szpinakiem

Wielu rodziców doskonale wie, jak trudno zmusić dziecko do zjedzenia szpinaku. To zdrowe warzywo jest swoistym postrachem małych niejadków, jednak podane w ciekawy sposób całkowicie zmienia swój charakter. Szpinak podany jako dodatek do pizzy jest zaś jednym ze sposobów na przekonanie malucha, że zielone warzywo może być smaczne. Taka pizza, podana z grzybami i kawałkami kurczaka, może stać się dla dziecka prawdziwym przysmakiem.

Warzywne kompozycje

Pizza jest też świetnym sposobem podania dziecku innych warzyw: brokułów, papryki, cebulki czy pomidorów. Warzywne kompozycje można też tworzyć wspólnie z dzieckiem. Rodzinne dekorowanie pizzy dodatkami jest dla malucha dobrą zabawą, a jednocześnie jeszcze większą zachętą do przełknięcia solidnej porcji tak ważnych w jego diecie warzyw.

Poniższy tekst jest informacją prasową przesłana nam przez zaprzyjaźnione serwisy. Żadna z naszych redaktorek nie jest autorką poniższego tesktu i nie odpowiadamy za zamieszczone treści. Jednakże dokładamy wszelkich starań, aby przedstawione informacje były zgodne z polityką oraz tematyką naszego serwisu.

Nasze recenzje Zobacz wszystkie »

Subscribe
Powiadom o
Informacje prasowe

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Mało? To może sprawdź kolejny tekst :)

Konkurs dla wszystkich Mam – Mamo! Luka w CV to nie czarna dziura!


Pokaż pracodawcy jakie masz kompetencje, dzięki temu, że jesteś Mamą!

Portal www.mamopracuj.pl oraz KreatorzyKariery.pl zapraszają wszystkie Mamy, do udziału w konkursie „Mamo! Luka w CV to nie czarna dziura!”.

Aby wziąć udział w konkursie należy napisać CV oraz list motywacyjny zgodnie z wytycznymi konkursowymi  i przesłać do nas. Nagrodą w konkursie są usługi profesjonalnego przygotowania CV i listu motywacyjnego oraz konsultacje kariery!

wielki_baner_konkurs_luka

Zasady Konkursu: Mamo! Luka w CV to nie czarna dziura!

 • Pracą konkursową jest CV oraz list motywacyjny (łącznie) przygotowany w odpowiedzi na wybraną przez siebie lub wymarzoną ofertę pracy (tutaj obowiązuje pełna dowolność, oczywiście można wybrać coś z naszych ogłoszeń (link: http://mamopracuj.pl/oferty-pracy
 • Ale uwaga: ważne, aby opracowując dokumenty wczuć się w rolę mamy, która od sześciu lat nie pracuje zawodowo wychowując trójkę dzieci. Scenariusz jak poniżej.

Wyobraźcie sobie, że Wasze najmłodsze dziecko właśnie poszło do przedszkola (macie dzieci urodzone w latach 2007, 2008 i 2010) a Wy chcecie wrócić do pracy. Wychowując 3 maluchów nie miałyście czasu na podnoszenie kwalifikacji, szkolenia i studia podyplomowe. Ale oczywiście nie siedziałyście z założonymi rękami. W tym czasie uczyłyście się natomiast angielskiego (lub innego języka), przez skype, ale nie za dużo, wiadomo, 3 dzieci to wyzwanie. Dopiero od 3 miesięcy uczestniczycie w intensywnych szkoleniach (maksymalnie 2), dowolnych, które uaktualnią Waszą wiedzę, podniosą kompetencje.

Celem zadania konkursowego jest jak najciekawsze przedstawienie/zaprezentowanie swojej kandydatury pracodawcy, w tym szczególnie czasu spędzonego (jak wiadomo bardzo aktywnie) na opiece i wychowywaniu dzieci. Napiszcie, w CV i LM, jakie kompetencje miękkie posiadacie, właśnie dzięki temu, że od 6 lat zarządzacie Rodziną!

Do wygrania cenne nagrody:

1 nagroda: sporządzenie przez serwis KreatorzyKariery.pl od podstaw CV i LM pod wybraną przez Mamę ofertę pracy/branżę oraz konsultacja kariery zawodowej – o łącznej wartości 689 zł.
2 nagroda: sporządzenie przez serwis KreatorzyKariery.pl od podstaw CV i LM pod wybraną przez Mamę ofertę pracy/branżę – o wartości 369 zł.
3 nagroda: konsultacja dotycząca kariery zawodowej – o wartości 350 zł.

Termin nadsyłania prac konkursowych 1 marca 2013 r.

Szczegóły Konkursu http://mamopracuj.pl/mamo-luka-w-cv-to-nie-czarna-dziura-wez-udzial-w-naszym-konkursie

Poniższy tekst jest informacją prasową przesłana nam przez zaprzyjaźnione serwisy. Żadna z naszych redaktorek nie jest autorką poniższego tesktu i nie odpowiadamy za zamieszczone treści. Jednakże dokładamy wszelkich starań, aby przedstawione informacje były zgodne z polityką oraz tematyką naszego serwisu.

Nasze recenzje Zobacz wszystkie »

Subscribe
Powiadom o
Informacje prasowe

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

To co? Jeszcze jeden artykuł?

Akademia Mądrego Dziecka – kreatywna seria do nauki i zabawy! Nowość wydawnictwa Edukacyjny Egmont


Nauka poprzez zabawę! Edukacyjny Egmont proponuje dzieciom nowy cykl Akademia Mądrego Dziecka, która bawi, uczy i wspomaga wszechstronny rozwój dziecka. Seria to program różnych formatów książek do kreatywnej nauki i zabawy w skład której wchodzą m.in. książeczki do kolorowania, naklejania, rysowania i ścierania, czy sprawdzania zdobytej wiedzy. Akademia Mądrego Dziecka skierowana jest już do dwulatków.

– Kolejne serie książeczek dla dzieci w Akademia Mądrego Dziecka to wspaniały sposób na ćwiczenie sprawności manualnych, rozwijanie koordynacji wzrokowo-ruchowej, zdobywanie podstaw matematycznego myślenia, inspiracja do zadawania pytań i rozmawiania, radość doświadczania własnego sprawstwa od pozostawiania prostego śladu na kartce po radość tworzenia! – mówi Anna Boboryk, pedagog, psycholog, redaktor i autor książek oraz podręczników dla dzieci, która opracowała merytorycznie cykl Akademia Mądrego Dziecka.

Książki z serii to frajda dla najmłodszych, a zarazem wsparcie w zdobywaniu niezbędnych kompetencji z zakresu tzw. gotowości szkolnej. Proste, wyraźne czarne linie konturowe pozwolą wybić rysunek na tle zamalowanym zamaszystymi ruchami przez dziecko. Mniejsze i większe formaty papieru, różnorodność linii konturowych: czarne ciągłe i przerywane szare, różnej szerokości ciągłe i przerywane, pełne i niedokończone pozwalają puścić wodze plastycznych fantazji. A do tego naklejki wielokrotnego użycia i wielokrotna radość naklejania.

Kolejne książeczki to kolejne niespodzianki. Poszukiwanie, zgadywanie, porządkowanie, naprawianie zabawnych błędów, uszczęśliwianie i pocieszanie bohaterów. Ilustracjom towarzyszą proste wyrazy, zdania i cyfry, wielokrotnie powtarzane, oraz zabawne rymowanki. Zabawne i dynamiczne ilustracje dostosowane do wieku dziecka zachęcają do rozmów. Proste obrazki przemawiające do wyobraźni małego dziecka prowokują je do zadawania wielu pytań. Historyjki snute przy tej okazji stają się pretekstem do konwersacji o świecie, o uczuciach, których dziecko już doświadcza, nie rozumie i chce poznawać.

Akademia Mądrego Dziecka niejako przy okazji rysowania, naklejania, czytania i dobrej zabawy uczy dzieci tego, co najważniejsze – radości życia, radości bycia człowiekiem, radości bycia na świecie z innymi! Bo przecież, jak powiedział Robert Fulghum,  wszystkiego, co naprawdę trzeba wiedzieć, uczymy się w przedszkolu.

Wstąp do Akademii Mądrego Dziecka i… baw się razem z nami! 

W serii Akademia Mądrego Dziecka ukazały się:

 • Poznaję świat:
  • Co można robić razem?
  • Duże-małe
  • Bawię się
  • Kolory
  • A co to?
  • Co robię?
  • Wiosna
  • Lato
  • Jesień
  • Zima

  SCAMDST01_250 SCAMDST03_druk SCAMDST02_250

Wkrótce w serii Akademia Mądrego Dziecka ukażą się jeszcze:

 • Rysuję sobie
  • Zwierzęta
  • Pojazdy
 • Koloruję i wiem
  • W domu
  • Owoce i warzywa
  • Jedzenie
  • Zwierzęta
  • Zabawki
  • Ubrania
 • Maziajkowo
  • Dookoła świata
  • Przyroda
 • Zgaduję i naklejam (4 tytuły)
 • Rysuję i ścieram (6 tytułów)
 • Co już wiem?
  • Mój świat
  • Moje liczby
  • Moje litery

Edukacyjny Egmont

Książki dla dzieci i młodzieży oznaczone logotypem Edukacyjny EGMONT to wartościowe merytorycznie i doskonale pod względem graficznym pozycje, których ideą jest uczyć w formie odpowiedniej i atrakcyjnej dla wieku dziecka i – co za tym idzie – jego rozwoju. Misją Edukacyjnego EGMONTU jest wydawanie takich książek, które pomagają czytelnikom w rozwijaniu pasji, odpowiadaniu na pytania pojawiające się w dorastających głowach… By stawały się przyjaciółmi i przewodnikami dzieci, które je czytają. 

Poniższy tekst jest informacją prasową przesłana nam przez zaprzyjaźnione serwisy. Żadna z naszych redaktorek nie jest autorką poniższego tesktu i nie odpowiadamy za zamieszczone treści. Jednakże dokładamy wszelkich starań, aby przedstawione informacje były zgodne z polityką oraz tematyką naszego serwisu.

Nasze recenzje Zobacz wszystkie »

Subscribe
Powiadom o
Informacje prasowe

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Sprawdź nasz kolejny artykuł

[Wpis konkursowy] MAMA trendy, radości i troski macierzyństwa


Wiele mam w Polsce zajmuje się prowadzeniem blogów i z roku na rok przybywa blogujących matek. Ideą konkursu jest  promowanie blogów pisanych przez mamy oraz uhonorowanie i nagrodzenie autorki najciekawszego wpisu.

Oto praca konkursowa jednej z mam blogerek.

Autorka: Mama Lena
Blog: MAMA trendy, radości i troski macierzyństwa

Jako mama

Moim zboczeniem zawodowym jest poszukiwanie definicji. Wiele z terminów, których uczyłam się na studiach polonistycznych to nazwy nazw już istniejących zabiegów, reguł i innych takich. Od ponad 10 miesięcy na mojej wokandzie jest oczywiście MACIERZYŃSTWO. Prądu pierwszych przemyśleń spisać nie zdążyłam, ale postaram się podzielić się z Wami swoją opinią na powyższy temat z mojej dzisiejszej perspektywy.

Nie do końca wiem, czy mam prawo do tego, bo w końcu czym jest moje doświadczenie, wobec życia mam, które mają dzieci zarówno starsze, jak i w większej ilości… Niemniej jednak moim pierwszym – jedynaczym – spostrzeżeniem jest porównanie macierzyństwa do bycia starszą siostrą! Tu przydałaby się opinia kobiety, która będąc już pełnoletnią, otrzymała wiadomość o nowym rodzeństwie a i obecnie sama jest matką….

Tak mi się wydaje, że dużo starsza siostra ma bardzo podobny zakres działań wobec rodzeństwa, co wobec własnego dziecka. oczywiście odpowiedzialność i konieczność w różnych zachowaniach jest inna. Siostra ma prawo odmówić, wyjść gdzieś, kiedy chce; matka nie ma takich możliwości.

Drugą cechą macierzyństwa (wedle mej mądrej głowy) jest ciągła nauka, która z czasem przekształca się jednak w przyjemność. Na początku to jest stres o niezrobienie krzywdy fizycznej. Trwający kilka tygodni nerw noworodkowy prowadzi do frustracji psychicznych w okresie, kiedy dzidziuś rozwija się intelektualnie i ruchowo. Kiedy jednak wchodzimy z nim w coraz to liczniejsze interakcje, nagle sięgamy światełka w tunelu. Zrozumienie swojej sytuacji nie wymaga już tak wielkiego wysiłku, coraz częściej staje się miłym zaskoczeniem… szukaniem ząbków w opuchniętych dziąsłach, radością z pierwszych kroczków…  To taka szkoła życia, nauka myślenia.

Jak się czuję w roli mamy? Jeśli się uda, to odpowiem na to pytanie, gdy Sonia skończy 18 lat 😉

Jeżeli spodobał Ci się ten wpis, zagłosuj na niego! Głosować możesz klikając “Lubię to” lub “Google +” pod wpisem.

Weź udział w konkursie
Przeczytaj pozostałe prace biorące udział w konkursie

Nasze recenzje Zobacz wszystkie »

Subscribe
Powiadom o
Wpis Gościnny

1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
aguska
aguska
10 lat temu

link nie przekierowuje do bloga, bardzo mądry tekst:)

top-facebook top-instagram top-search top-menu go-to-top-arrow search-close