10 rozmów, które każdy powinien…

Tytuł: „10 rozmów, które każdy powinien przeprowadzić ze swoim dzieckiem”

Autor: Shmuley Boteach

Wydawnictwo: Esprit

Rok wydania: 2006 (Polska 2008)

Format: 140×200 mm

Okładka: miękka

Ilość stron: 158

Cena sugerowana: ok. 20 zł

 

Już z chwilą, w której dowiadujemy się, że spocznie na nas obowiązek wychowania nowego pokolenia, zaczynamy się zastanawiać  nad przyszłością. W głowie zaczynają krążyć pytania, jakimi ludźmi będą nasze dzieci, czy odnajdą się w tak zawikłanym świecie? Ważne jest abyśmy uzmysłowili sobie, że w ogromnej mierze od nas zależy na kogo wyrosną nasze dzieci. Drogą do sukcesu jest tu dialog, który należy prowadzić z dzieckiem i to od najmłodszych lat.

Rozmowa jest najprostszą formą kontaktu międzyludzkiego.  Nie zawsze jest ona łatwa,  jej przekaz dobrze odebrany, a rozmówca zainteresowany.  Jest ona jednak tak ważna, że nie można się poddawać i rezygnować z tej formy „łączności”. Młody człowiek szuka własnego miejsca na świecie, szuka własnej tożsamości. Zadaje wiele trudnych pytań, a my rodzice musimy wiedzieć jak na nie odpowiedzieć. Czasami dzieci boją się zapytać o pewne sprawy, wówczas my – rodzice, musimy przejąć inicjatywę i przeprowadzić nasze pociechy przez gąszcz przeróżnych zagadnień.

Autor książki „10 rozmów, które każdy powinien przeprowadzić ze swoim dzieckiem” sugeruje czytelnikom przeprowadzenie ze swoimi dziećmi istotnych rozmów, które obejmują takie tematy, jak: stawanie się osobą; dzieciństwo i szczęście; wiedza i inspiracje, obdarzanie godnością, o szacunku dla kobiecości; o wybaczaniu; o rodzinie i tradycji; o miłości; o strachu i o Bogu.

Jako ojciec ośmiorga dzieci, Shmuley Boteach, posiada bogate doświadczenie w dziedzinie wychowania. Jego książka jest przeznaczona dla rodziców dzieci w każdym wieku, od maluchów, które dopiero zaczynają zyskiwać świadomość otaczającego je świata, po nastolatki, które muszą uczyć się, jak stawiać czoło wszelkiego rodzaju presjom społecznym i szkolnym wymaganiom.

Każdy rozdział zawiera przykłady z życia i długoletniej praktyki autora.  Tematy nie są opisane schematycznie. Są to rozwinięte historyjki, które nie mają być wyznacznikami prowadzonych rozmów. Mają być wskazówkami, odnośnikami i podpowiedziami.

Bardzo podobał mi się rozdział poświęcony kobiecości. Autor ukazuje nam dlaczego tak ważne jest by nauczyć nasze córki pielęgnować swoją kobiecość i delikatność. A chłopców, jak ją szanować.

Gorąco polecam tę książkę, będzie ona stanowiła dobrą lekcję dla nas – rodziców, że zmieniający się świat i wszelkie nowości technologiczne, nie mogą zamazać, tej podstawowej potrzeby jaką jest rozmowa.

Magdalena 

Serdecznie dziękujemy Wydawnictwu Esprit za przekazania egzemplarza recenzenckiego książki.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

 

Zobacz kolejny produkt z naszego katalogu

Gra strategiczna Dobre i Złe Duchy

Gdy otrzymałam grę Dobre i Złe Duchy, z niecierpliwością otworzyłam pudełko, by zapoznać się z jej zasadami i niezwłocznie rozegrać partię. Na pierwszy rzut oka, gra nie jest wymagająca, zasady są łatwe do zapamiętania, a dwustronna plansza do gry nie robi piorunującego wrażenia. Jednak jak się okazało, to tylko pozory. Gra wymaga logicznego myślenia i wypracowania taktyki, która poprowadzi do zwycięstwa lub klęski.

Zabawa jest przeznaczona dla dwóch graczy i polega na zaplanowaniu posunięć pionkami – duchami, które są oznaczone od strony graczy, tak by przeciwnik nie widział kolorów poszczególnych duchów rywala. Każda osoba ma po cztery duchy dobre (niebieskie) i cztery złe (czerwone). W prostszej wersji rozgrywki, pionki należy przemieszczać na planszy w kierunkach przód – tył, oraz prawo – lewo (ruchy po skosie są dozwolone tylko w rozgrywce na drugiej planszy). Ruchy wykonujemy naprzemiennie, podobnie jak w szachach. Kolejną analogią do „królowej gier” jest fakt, że pionki rywala można, a momentami nawet trzeba, zbijać. Zwycięstwo można odnieść na trzy sposoby. Możemy więc albo spróbować dotrzeć jednym z naszych dobrych duchów na wyznaczone pola po stronie przeciwnika, albo uniemożliwić drugiej osobie uczynienie tego samego poprzez zdobycie czterech jego dobrych duchów (zbijając je). Trzeci sposób jest najbardziej przebiegły, bo polega na blefowaniu i poniekąd zmuszeniu drugiego gracza do zbicia naszych czterech złych duchów, co daje nam automatycznie zwycięstwo w partii. Druga osoba nie wie jakim kolorem ducha akurat wykonujemy posunięcie, a im bliżej wyznaczonego pola będziemy, tym ciekawsza robi się rozgrywka.

Gra jest naprawdę prosta, ale za to bardzo wciągająca, zajęła mnie i mojego męża na dobre cztery godziny. Co więcej,  została ona przetestowana również przez moich uczniów z klasy I „b”. Rewelacja, istne szaleństwo, zabawa pochłonęła ich na całą lekcyjną godzinę, a następnie z powodu niedosytu, powędrowała w ręce młodzieży do domowego testowania. Jak się okazało, testy wypadły bardzo pozytywnie, obawiam się, że na jednej klasie się nie skończy, bo fama szybko rozeszła się po szkolnych korytarzach :)

Z czystym sumieniem zachęcam do zakupu gry Dobre i Złe Duchy,  będzie to świetny prezent dla dzieciaków – jak informuje producent od 8 roku życia – jak również starszych graczy. Sądzę że mało kto pozostanie obojętny na świetną zabawę, której można spodziewać się po tej grze, określonej mianem błyskotliwej, od 30 lat podbijającej rynki na całym świecie.

Żaklina

Serdecznie dziękujemy sklepowi Merlin.pl za przekazanie produktu do recenzji.

Opis produktu: Granna – Dobre i Złe Duchy – gra strategiczna
Producent: Granna
Marka: Granna
Wiek: od 8 lat
Liczba graczy: 2

Zawartość pudełka:

  • dwustronna plansza,
  • 16 duchów,
  • 8 niebieskich znaczników,
  • 8 czerwonych znaczników,
  • instrukcja
  • Cena sugerowana: ok 58 zł
  1. Od Bożego Narodzenia kilka razy dziennie, codziennie…
    Potwory w Tokio!!! ;)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

 

Top W Roli Mamy na Facebooku