MÓJ SPORT, MOJA RADOŚĆ 10 zasad treningu dla dzieci uprawiających sport

Tytuł:  „MÓJ SPORT, MOJA RADOŚĆ 10 zasad treningu dla dzieci uprawiających sport”
Autor: Blecharz Jan; Siekańska Małgorzata
Ilustracje: Monika Pollak
Wydawnictwo: Gdańskie Wydawnictwo Psychologiczne
Rok wydania: 2009
Format: B5
Okładka: miękka
Ilość stron:  52
Cena sugerowana: ok. 19,90 zł

Dzieci i sport zdają się być nierozłączną parą. Niespożyte i niekończące się pokłady energii to synonimy “dziecka”. Maluchy i Starszaki  z radością zajmują się grą w piłkę, tańcem, pływaniem czy biegami na prowizorycznych torach wyścigowych. W życiu wielu dzieci nadchodzi moment, gdy sport przestaje być po prostu sposobem na spędzenie czasu – moment gdy zaczynają się marzenia i plany. Rodzice z troską, stają wtedy przed dylematem „czy warto?” obierać tak trudną i pełną wyrzeczeń drogę. 

„MÓJ SPORT, MOJA RADOŚĆ 10 zasad treningu dla dzieci uprawiających sport” pomaga zarówno dzieciom jak i rodzicom oswoić „sportna płaszczyźnie umysłu. Autorzy – psychologowie sportu, z powodzeniem ukazują blaski i cienie treningów oraz kariery sportowców. Dr Jan Blecharz swoim wsparciem pomagał budować m.in. sukcesy Adama Małysza, na kartach książki w lekki i przystępny sposób tłumaczy dzieciom i rodzicom wartość sukcesów i porażek odnoszonych na sportowych arenach.

Bardzo ciekawa forma zachęca do ponownego odkrywania zawartych w książce zasad.
Na wstępie poznamy historię chłopca, który właśnie rozpoczyna swoją przygodę „na poważnie” z piłką nożną. Wbrew jego oczekiwaniom i wyobrażeniom – siebie jako gwiazdy wśród nowych kolegów z drużyny – trening kończy się niewyobrażalną dla niego porażką. Oczywiście ciepła rozmowa z trenerem prowadzi do szczęśliwego zakończenia, a my  swego rodzaju obserwatorzy, z tego doświadczenia, wyciągamy cenne wnioski.
W dalszej części książki znajdują się omówione kolejno tytułowe „zasady” – a każda z nich poparta jest życiowym przykładem. Bardzo zabawne anegdoty oraz historie prosto z życia sportowych sław (polskich i zagranicznych mistrzów wielu dyscyplin) uczą, bawią i dodają skrzydeł.

10 zasad treningu dla dzieci, to fantastyczna propozycja. Pokazuje zagrożenia i możliwości, ostrzega i upomina, abyśmy nigdy nie zapominali o dewizie  „Mój sport – moja radość”.

Całość dopełniają zabawne ilustracje Moniki Pollak, która jak zwykle „bezbłędnie” zaklina na papierze obrazy. Szata graficzna jest bardzo estetyczna, zapobiega nudzie i skutecznie maluje uśmiech.

Dla kogo? Dla każdego dziecka, rodzica, trenera czy nauczyciela. Nam dorosłym, lektura z pewnością pomoże rozwiać dylematy związane z ewentualną drogą na olimpijskie podium naszego dziecka, być może przypomni o zasadzie fair play, ale z pewnością pokaże jak najlepiej wspierać nasze dzieci w ich decyzjach!
Jest to doskonała lekcja, uczy zdystansowania do problemów i do siebie, pokazuje dziecku jak znosić porażki i wyciągać z nich wnioski. Nawet jeżeli nasza pociecha nie marzy o Wimbledonie, lektura pomoże również walczyć z frustracja po przegranej partii bierek!
A co najważniejsze wspiera wszystkich „Marzycieli”!

Hanna

Serdecznie dziękujemy Gdańskiemu Wydawnictwu Pedagogicznemu za przekazanie egzemplarza recenzenckiego książki

  1. GRZEGORZ BRZUZY

    CHCIAŁBYM KUPIĆ TĘ KSIĄŻKĘ. PROSZĘ PODAĆ JAKIEŚ NAMIARY.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

 

Zobacz kolejny produkt z naszego katalogu

MARUDEK I POGODEK NA WAKACJACH czyli jak być szczęśliwym

Tytuł:  „MARUDEK I POGODEK NA WAKACJACH czyli jak być szczęśliwym”
Autor: Elżbieta Zubrzycka
Ilustracje: Emila Nyka
Wydawnictwo: Gdańskie Wydawnictwo Psychologiczne
Rok wydania: 2008
Format: B5
Okładka: twarda
Ilość stron:  60
Cena sugerowana: ok. 24,90 zł

Wybieracie się na wakacyjną przygodę? Zanim wyruszycie na egzotyczne wakacje życia lub krótką górską wycieczkę z dziećmi, warto je do tego przygotować.

„Marudek i Pogodek na wakacjach…” to już kolejna „medalowa” propozycja Gdańskiego Wydawnictwa Psychologicznego, którą miałam niewątpliwą przyjemność dołączyć do listy „dobrych i pomocnych książek”.

Fabuła książki jest lekka i przyjemna – opowiada o egzotycznych wakacjach dwóch chłopców i ich rodzin. Marudek – to mały pesymista, nadmiernie przezorny i lękliwy, często wykorzystujący swoje “strachliwe” nastawienie z powodu lenistwa, Pogodek – urodzony optymista, wulkan energii i niestety niezbyt roztropny chłopiec, zbyt często „zrobi, zanim pomyśli”. Ta z goła odmienna para, rozpoczyna swoją przygodę podczas wspólnych rodzinnych wakacji w odległym, ciepłym kraju.

Ich przygody to podróż samolotem, zabawy na plaży, ujarzmianie hotelowego basenu, pustynna przejażdżka oraz finałowa niebyt fortunna wyprawa w góry. I tak rozdział po rozdziale, poznajemy otaczający świat w bieli i czerni. Optymista kontra pesymista, każdy ze swojej perspektywy doskonale ukazuje drugie dno każdej pozornie błahej sytuacji. Podczas, gdy Pogodek zastanawia się nad wspinaczką na palmy i zachwyca ich urokiem, Marudek poważnie rozważa czy aby nie straci życia uderzony spadającym kokosem! Pogodek rzuca się ochoczo do basenu – Marudek kalkuluje, czy basen na pewno nie  posiada gości pod postacią krokodyli.

Książka jest doskonałym narzędziem dla Rodziców – każda historia podszyta jest przesłaniem, a wnioski wyciągnięte podczas lektury aż cisną się na usta. Autorka doskonale ukazuje wady i zalety każdej z postaw – ucząc dziecko pewnej zdroworozsądkowej rozwagi. Żadna ze skrajnych czarno-białych postaw nie jest korzystna, a perypetie bohaterów popierają tę wiedzę przykładem.

Na końcu książki znajdziemy również komentarz dla rodziców czy opiekunów – czyli wskazówkę jak najlepiej wykorzystać lekturę.

Piękne ilustracje Emilii Nyka  z powodzeniem pomagają przenieść się do świata bohaterów. Ilustracje przypominają czarno-białe odręczne rysunki, z wakacyjnego pamiętnika.

„ Marudek i Pogodek na wakacjach, czyli jak być szczęśliwym” to:

– miła lektura i mile spędzony czas – czyli edukacja i rozrywka

– nauka płynąca z fabuły jest namacalna i prowokuje do wysnuwania przez dziecko samodzielnych wniosków, uczy samodzielnej oceny sytuacji oraz wiary we własny osąd.

– zbiór życiowych przykładów, jak nie szukać „dziury w całym” i zachować ostrożność.

– książka dobra na wakacje oraz na zimowe wieczory.

– doskonała pomoc wychowawcza dla rodziców.

Gorąco polecam.  Szczególnie dla starszaków i dzieci rozpoczynających szkolną przygodę w gronie rówieśników.

Hanna

Serdecznie dziękujemy Gdańskiemu Wydawnictwu Pedagogicznemu za przekazanie egzemplarza recenzenckiego książki

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

 

TopW Roli Mamy na Facebooku