„Najszczęśliwsze niemowlę w okolicy”

Tytuł:  „Najszczęśliwsze niemowlę w okolicy”
Autor: Harvey Karp
Wydawnictwo: Mamania
Format: 165×238 mm
Rok wydania: 2012
Okładka: miękka
Ilość stron:  304
Cena sugerowana: 34,90 zł

Poradnik, który powinien zagościć na półce każdego rodzica, szczególnie tego, który zostaje nim po raz pierwszy. Każdy doskonale wie, że małe dzieci płaczą, a my zachodzimy w głowę co może im dolegać. Czy to głód, mokra pieluszka, a może ból brzuszka? Tak, szczególnie ból spowodowany kolką przeraża każdego rodzica. W popłochu zaczynają szukać skutecznego sposobu na jego eliminację. Począwszy od domowego sposobu z suszarką na medykamentach kończąc. Chcemy szybko ulżyć cierpienia maleństwu, a nam z bezradności cisną się łzy . Marzymy o „wyłączniku płaczu dziecka” . Niewiele osób wie, że taki magiczny „pstryczek” istnieje. Dzięki Dr Harvey’owi Karp możesz poznać go i Ty. Autor –  ceniony pediatra i ekspert od rozwoju dzieci, dzieli się swoimi teoriami o płaczu niemowląt i  prawdziwych przyczynach powstawania kolki.

Dla kogo?
Dla każdego rodzica, któremu sen z oczu zmywa płacz dziecka i nie umie sobie z nim poradzić, oraz nie wie czym jest: „czwarty trymestr” i jaki ma on wpływ na dziecko, na czym polega odruch uspokajania się  i metoda 5″S”.

Na czym „to” polega?
Wyciszenie maluszka oparte jest na 4 zasadach. Są to :

·         Brakujący Czwarty Trymestr

·         Odruch uspokajania się

·         Metoda 5 „S”

·         Przytuleczenie.

Rodzice tuż po narodzinach dziecka zapominają właśnie o Czwartym Trymestrze, który odróżnia nas od innych ssaków, np. źrebiąt. Nasze niemowlęta rodzą się dość mało rozwinięte. W przeciwieństwie do źrebaków, których przetrwanie jest zależne od silnego ciała, przeżycie ludzkich niemowląt zależne jest od dużego mózgu. W związku z czym poród musi nastąpić zanim duży mózg niemowlęcia będzie gotowy na pełne funkcjonowanie w świecie – w przeciwnym wypadku główka noworodka by utknęła w kanale rodnym. Noworodki posiadają umiejętności świadczące o ich gotowości przyjścia na świat, ale z powodu swojej niedojrzałości, przez pierwsze 3 miesiące są one niewykorzystywne. Nadmiar wrażeń skutecznie to uniemożliwia. Dlatego by sprawić idealne warunki dla rozwoju niemowlęcia od chwili narodzin, warto poznać na czym polega jego bytowanie w łonie matki i w miarę możliwości odwzorować te warunki na zewnątrz. Wg autora właśnie brak dodatkowego trymestru jest przyczyna kolki.
Odruch uspokajania się jest wyłącznikiem płaczu, z którym rodzą się dzieci – stworzony przez Naturę by chronić płód jeszcze w łonie matki. Jednak by odruch zadziałał na zewnątrz brzuszka potrzebne jest 5 kroków włączających go. Owe kroki to metoda 5 „S”. Co kryje się pod tym szyfrem?

·         spowijanie – czyli ciasne owijanie dziecka

·         stabilna pozycja – na boku lub na brzuszku

·         wyciszanie – głośny, jednostajny szum

·         skokołysanie – czyli rytmiczny, kołyszący ruch

·         ssanie – począwszy od sutka po smoczek.

Przytuleczenie to skuteczny przepis jak połączyć metodę 5 „S” tak by Twoje dziecko było szczęśliwe i spokojne.

Autor w 2 częściach wyjaśnia nam dlaczego niemowlęta płaczą i wskazuje tajniki starożytnej sztuki uspokajania niemowlęcia. Sporo miejsca poświęca zagadnieniu kolki niemowlęcej i wprowadzaniu metody 5 „S” w celu jej eliminacji. Każda z wymienionych powyżej metod uspokajania jest obszernie opisana i gdy tego wymaga odpowiednio zilustrowana by nawet niedoświadczony rodzic sobie z nimi poradził.

Dlaczego warto kupić?
Korzyści jakie może przynieść lektura wydają się być oczywiste. Gdy w grę wchodzi cierpienie dziecka – nie sposób pozostać obojętnym. Szczęśliwe i spokojne niemowlę to marzenie każdego rodzica. Ominięcie tematu kolki to kusząca propozycja, nieprawdaż?
Książka jest bardzo lekka i miła w lekturze. Momentami z dowcipnymi tekstami, dzięki którym z typowego poradnika staje się relaksującą  publikacją. Najważniejsze rady wypunktowane, pogrubione bądź wyróżnione w ramkach.  Zabawne historie obrazkowe świetnie uzupełniają książkę zarazem umilając lekturę.  Rady zawarte w książce są wprost bezcenne! Szkoda że książka ukazała się dopiero teraz z chęcią wcześniej pochłonęłabym taką lekturę.
Zapraszam do lektury!

Sylwia

Serdecznie dziękujemy Wydawnictwu Mamania za przekazanie egzemplarza recenzenckiego książki.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

 

Zobacz kolejny produkt z naszego katalogu

Puzzle Żyrafy

Puzzle Żyrafy zapakowane są w przeźroczystą folię – widzimy, jaki obrazek wybieramy i na jaką jakość produktu się decydujemy – nie bierzemy kota w worku. Zza przejrzystego opakowania spoglądają dwie żyrafy stojące w cieniu baobabu – intensywne kolory zachęcają nas (mnie i córkę) do zabawy.

Po rozpakowaniu pojawia się miła niespodzianka – puzzle są polakierowane, przyjemne w dotyku, a obrazek widniejący na ich powierzchni jest pokryty jakby cienką warstwą  perłowej masy. Producent przeznaczył układankę dla dzieci powyżej trzeciego roku życia, zwracając przy tym uwagę na występowanie ostrych krawędzi. Córci jeszcze dużo brakuje do osiągnięcia dozwolonego wieku, ale w naszym zestawie wszystkie boki i krawędzie są oszlifowane z dużą starannością.

Puzzle składają się z sześciu elementów, które dopasowuje się na zasadzie przyłożenia, bez potrzeby wczepiania jednego w drugi. Jest to pewnego rodzaju ułatwienie i zachęta do układania dla najmłodszych dzieci, dla których dopasowanie na zasadzie zaczepienia byłoby jeszcze zbyt trudne dla ich małych rączek. Dzieci nie tak łatwo się zniechęcą. W naszym przypadku – zabawa trwa znacznie dłużej w porównaniu do innych puzzli.

Brak ilustracji do odwzorowania na deseczce, na której układa się puzzle, jest utrudnieniem, dzięki któremu dzieci dodatkowo ćwiczą pamięć. Podpowiedzią do utworzenia obrazka są jego fragmenty wystające poza obszar pola, na którym układa się poszczególne elementy.

Odkryciem siedemnastomiesięcznej dziewczynki jest fakt, że można dopasować wszystkie puzzle do siebie, być z tego zadowolonym, choć powstały obrazek niekoniecznie przypomina ten pierwotny.

Zabawka jest wytrzymała – nie mamy jeszcze na niej oznak pogryzienia, czy też obić po dalekosiężnych rzutach, a deseczkę do układania można wykorzystać jako tacę do podawania herbatki lalkom :)


Ola

Serdecznie dziękujemy firmie sklep.pilchr.pl za przekazanie produktu do recenzji.


Opis producenta:
Drewniane puzzle z kolorowym nadrukiem w ramce o wymiarach 23 x 16 x 0,5 cm.
Możliwość umieszczenia własnej grafiki.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

 

Top W Roli Mamy na Facebooku