„Rozwody i rozstania. Sprawdzony program odbudowy życia”

Tytuł:  „Rozwody i rozstania. Sprawdzony program odbudowy życia”
Autor: Bruce Fisher, Robert Alberti
Wydawnictwo: Edgard
Seria: Samo Sedno
Rok wydania: 2012
Format: 23,5 x 16,5 cm
Okładka: miękka ze skrzydełkami
Ilość stron:  272
Cena sugerowana: ok. 35,90 zł
BESTSELLER – Milion sprzedanych egzemplarzy na całym świecie

Poradnik, kompendium czy może podręcznik? Tak naprawdę nie można jednoznacznie określić jaką rolę spełni książka dla konkretnej osoby. Z pewnością jest źródłem wiedzy, osobistym trenerem, cichym przyjacielem i nieformalnym strażnikiem „rozwodowej” etykiety!

Dla kogo?
Przede wszystkim dla wszystkich osób, które przeżywają separację, rozwód lub rozstanie oraz rozważających zakończenie związku. W drugiej kolejności dla osób owdowiałych czy borykających się z kryzysem w związku – należy jednak pamiętać, że celem autorów nie jest praca nad związkiem, a nad człowiekiem, dlatego książka może okazać się pomocna, lecz nie w bezpośredniej interpretacji. To również ciekawa lektura dla każdego, przecież prawie wszyscy przeżyliśmy jakieś rozstania i rozpady związków – to fascynujące doświadczenie przeanalizować (często dawne dzieje z młodości) i wyciągnąć zaskakujące wnioski, jak uniknąć „błędów” w obecnym związku.

Kto mądrze radzi…?
Autorzy poradnika są członkami Amerykańskiego Stowarzyszenia Terapii Małżeńskiej i Rodzinnej. Dr Bruce Fisher jest autorem systemu odbudowy psychicznej osób po rozwodzie, to właśnie na podstawie programu jego seminariów powstał poradnik. Bez wątpienia są fachowcami, a ich wiedza nie ogranicza się do teorii.

Na czym „to” polega?
Program odbudowy życia składa się z 19-tu cegiełek – są to kolejne kroki/etapy pracy nad sobą i swoim życiem. Książka pomaga zarówno w otwarciu się przed samym sobą, jak i w podążaniu nowym szlakiem i kontaktem z ludźmi. Stopniowo zostajemy wprowadzeni w nasz „nowy świat”, a tępo wędrówki pozostaje do decyzji czytelnika.

Autorzy podkreślają znaczenie zrozumienia siebie, przyznania się przed samym sobą do swoich lęków i bolączek – bo jak walczyć z „potworem”, w którego istnienie nie wierzymy?

Tematy poruszone w książce są bardzo życiowe: radzenie sobie z gniewem, żalem, poczuciem winy, utrata przyjaciół czy własna seksualność to jedynie kilka wątków, które są nieodłącznym elementem codzienności „po rozstaniu”.

Trzeba przyznać, że sukces poradnika na całym świecie jest zasłużony. Każdy „krok” zakończony jest listą „pytań kontrolnych” – odpowiadając sobie na nie, weryfikujemy czy naprawdę jesteśmy już gotowi zrobić następny krok.
W prawie każdym zagadnieniu poruszono również temat danej emocji z perspektywy dziecka.

Dlaczego?
Korzyści jakie może przynieść lektura wydają się być oczywiste. Gdy w grę wchodzą emocje – a nie sposób zakończyć związek czy małżeństwo bez uczuć i emocji – tracimy równowagę. Nie zawsze mamy u swego boku doradcę, psychologa czy szczerego przyjaciela, która kiedy trzeba przytuli lub porządnie nami potrząśnie.

Poradnik oprócz trenera odbudowy „osoby”, może być „dobrym sędzią” i bezpiecznikiem w kontaktach z byłym/ą partnerem/ką. Gdy emocje sięgną zenitu, warto umówić się, że zamiast kłótni możecie zajrzeć do poradnika i spróbować znaleźć obiektywne i zdroworozsądkowe propozycje radzenia sobie z konkretnym problemem.

Książka zawiera różne przykłady i historie uczestników seminariów dla osób po rozwodzie. Dodatkową cenną treścią jest załącznik poświęcony „uzdrawiającej separacji” – ta część książki prezentuje alternatywę dla rozwodu. Do książki dołączony jest również formularz (swego rodzaju umowa między partnerami) regulujący najważniejsze przyziemne kwestie rozstania, takie jak: finanse, szczegóły dotyczące opieki nad dziećmi, wzajemne zobowiązania, ustalenia warunków separacji itd. Choć może wydawać się absurdem spisywanie takich oczekiwań, gdy stoi się u stóp kipiącego „wulkanu” – wbrew pozorom właśnie taka pomoc może się okazać najcenniejsza. Poruszone w „umowie” sprawy często znikają na drugim planie podczas kolejnych burz, a życie przecież toczy się dalej… Rozstanie to nie tylko zmiana adresu, szczególnie, gdy dotyka dzieci.

Książka jest dość miła w lekturze, w kilku miejscach zdecydowanie traci na „lekkości”, uważam jednak, że jest to często nieuniknione, gdy mamy do czynienia z przekładem z języka obcego. Z pewnością jest bardzo wartościowa merytorycznie!

Treść w formie kursu jest uporządkowana i nadaje lekturze miły rytm, a w książce nic nie dzieje się przypadkiem. To dobra dawka inspiracji do rozwoju osobistego, którego celem jest szczęśliwe życie, a także umiejętność zbudowania szczęśliwego związku w przyszłości.

Zapraszam do lektury!

Hanna

Serdecznie dziękujemy Wydawnictwu Edgard za przekazanie egzemplarza recenzenckiego książki.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

 

Zobacz kolejny produkt z naszego katalogu

Spodenki termoaktywne Tervel Comfortline.

Producent: AJM
Model: Tervel Comfortline
Cena: 56 PLN

Każdej kobiecie, która kiedykolwiek podczas uprawiania sportu miała wątpliwą przyjemność z niewygodnymi i klejącymi się do ciała spodenkami, chciałabym przedstawić świetną alternatywę dla powyższego.

Tervel Comfortline to termoaktywne spodenki, które nagrodzone zostały złotym medalem na ostatniej zimowej edycji targów sportowych w Kielcach w kategorii fitness. Nie bez przyczyny, ponieważ świetnie sprawdzają się nie tylko podczas fitnessu, ale podczas każdej aktywności fizycznej.

Główną zaletą tych spodenek jest materiał z jakiego zostały wykonane, czyli włókna Supplex. To sprawia, że spodenki podczas ćwiczeń idealnie dopasowują się do ciała, a ich elastyczność wpływa na komfort użytkowania podczas aktywności. Nie posiadają standardowych szwów, więc nie uwierają, nie podwijają się w żaden sposób, oraz nie uciskają po dłuższym czasie noszenia. Nie wżynają się również w kroku, co w towarzystwie innych ćwiczących byłoby dla mnie bardzo krępujące. Ich perfekcyjne dopasowanie doceniłam szczególnie w momencie, gdy zmuszona byłam szybko wyjść z domu i długie legginsy założyłam wprost na spodenki! I wiecie co? Nikt nie zauważył, że jestem “nadgorliwie” ubrana.

Wiadomo, że podczas intensywnego ruchu nie sposób zapobiec poceniu, jednak w przypadku Comfortline, użyta technologia Push&Pull odprowadza wilgoć na zewnątrz. Ważne jest też, że spodenki posiadają w miejscach o wzmożonej potliwości specjalne strefy wentylacyjne. Oznacza to w praktyce, że ćwiczy się w nich wygodnie, bez mokrego i zimnego “kompresu” na pośladkach i udach.

Spodenki można prać w pralce, w temepraturze 40 stopni, bez wyrządzenia im szkody.  Producent na wewnętrznej stronie spodenek umieścił znaki informujące w jaki sposób je czyścić, aby długo pozostały jak nowe. Ponieważ spodenki wykonano z cienkiego i miękkiego materiału, naprawdę szybko wysychają i nie odkształcają się podczas suszenia.

Wiem z własnego doświadczenia, że kobiety podczas wyboru bielizny i ubrań sportowych biorą pod uwagę nie tylko funkcjonalność, ale również wygląd. Tervel zadbał, aby Panie miały w czym wybierać i zaproponował bardzo kobiece kolory: błękit i róż. Oprócz tego klasyczne barwy – biel, szarość i czerń, więc można z ich pomocą poprawiać nie tylko formę, ale również humor doskonałym wyglądem.

Warto jeszcze  podkreślić, że Tervel to polska marka bezszwowej bielizny termoaktywnej, której ambasadorami są sportowcy reprezentujący nasz kraj w różnych dziedzinach sportu. Warto zauważyć i docenić rodzime osiągnięcia.

Podsumowując, spodenki wzorowo się u mnie sprawdziły i z pewnością będę z nich korzystała przez cały rok, nie tylko na sali, ale również podczas biegania w cieplejszych miesiącach.  Gorąco polecam spodenki termoaktywne Tervel Comfortline, ponieważ zdecydowanie przypadną one do gustu kobietom poszukującym wygody i rozwiązań gwarantujących komfort podczas ćwiczeń.

Serdecznie dziękuję firmie Tervel za przekazanie egzemplarza recenzenckiego spodenek.

Żaklina

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

 

Top W Roli Mamy na Facebooku