Rusza akcja „Powrót do szkoły” SOS Wiosek Dziecięcych, po raz pierwszy z charytatywnymi SMS-ami


Już 1 sierpnia rusza akcja Stowarzyszenia SOS Wioski Dziecięce w Polsce – „Powrót do szkoły”. Po raz trzeci Stowarzyszenie będzie zbierać pieniądze na szkolne wyprawki i zajęcia edukacyjne dla opuszczonych i osieroconych dzieci.

W tym roku do akcji przyłączyli się operatorzy sieci komórkowych Orange, T-Mobile Polska, Play i Plus. Dzięki ich pomocy akcję Stowarzyszenia można wesprzeć wysyłając charytatywny SMS o treści POMAGAM na numer 74 565 (koszt 4zł + VAT). Operatorzy cały przychód uzyskany z serwisu SMS przekażą SOS Wioskom Dziecięcym.

Według raportu Centrum Badania Opinii Społecznej, w ubiegłym roku rodzice wydali średnio 1 122 zł na wyprawkę dla jednego ucznia. W każdej rodzinie SOS jest od 5 do 8 dzieci, kwotę tę zatem należy pomnożyć 5-8 razy. Horrendalne ceny podręczników to ogromne wyzwanie finansowe dla rodziców SOS, dlatego niezwykle ważna jest pomoc darczyńców.

Zrobię wszystko by powierzone mi dzieci nie wyróżniały się na tle klasy w inny sposób niż poprzez osiągane sukcesy edukacyjne. Nie chcę aby wstydziły się i czuły gorsze od swoich kolegów.” – mówi Anna Nawrocka, Mama SOS, Siedlce.

Wsparcia potrzebują również maluchy uczęszczające do świetlic prowadzonych przez Stowarzyszenie SOS Wioski Dziecięce. Dzieci pochodzą z wielodzietnych rodzin, w których brakuje środków do życia. Wiele z nich niechętnie wraca do szkoły po wakacyjnej przerwie ponieważ nie mają podręczników i przyborów szkolnych. Dzieci wstydzą się biedy i ubóstwa.

Kampania “Powrót do szkoły” potrwa od sierpnia do końca października. W stworzeniu materiałów reklamowych z pomocą Stowarzyszeniu przyszła agencja Ogilvy&Mather Advertising, która jest autorem zarówno idei kreatywnej jak i opartych na niej reklam telewizyjnych i prasowych. Spot telewizyjny wyreżyserował Jan Macierewicz, a zdjęcia do reklam prasowych wykonał Jan Kriwol. Akcję SMS obsługuje technicznie Digital Virgo SA.

***

Stowarzyszenie SOS Wioski Dziecięce w Polsce to organizacja dobroczynna, która działa na rzecz umacniania rodzin zagrożonych rozpadem oraz opiekuje się opuszczonymi i osieroconymi dziećmi. Wykorzystując międzynarodowe doświadczenie, z powodzeniem realizujemy swoją misję w Polsce już od prawie 29 lat.

Poniższy tekst jest informacją prasową przesłana nam przez zaprzyjaźnione serwisy. Żadna z naszych redaktorek nie jest autorką poniższego tesktu i nie odpowiadamy za zamieszczone treści. Jednakże dokładamy wszelkich starań, aby przedstawione informacje były zgodne z polityką oraz tematyką naszego serwisu.

Nasze recenzje Zobacz wszystkie »

Subscribe
Powiadom o
Informacje prasowe

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Mało? To może sprawdź kolejny tekst :)

Pożegnanie z butelką


Odzwyczajenie dziecka od picia z butelki może stanowić nie lada wyzwanie dla rodziców. Jest to podobny proces do tego, kiedy odzwyczaja się dziecko od piersi. Musi być przeprowadzony stopniowo. Pamiętać też trzeba, żeby nie robić nic na siłę, gdyż maluch może się znacznie zniechęcić i zrazić do picia z czegoś innego niż butelka. Wszystko musi przybrać formę zabawy. Tak by dziecko zaciekawiło się nowym przedmiotem i chętnie po niego sięgało. Na początku można dać pusty kubeczek dziecku do zabawy, żeby zapoznało się z nim i przekonało, że to nic strasznego, a wręcz przeciwnie – bardzo fajna sprawa.

Kiedy zacząć?

 Nie ma dokładnie określonego czasu, kiedy najlepiej zacząć odzwyczajać dziecko od picia z butelki. Wielu specjalistów uważa, że im wcześniej się to zrobi tym lepiej, gdyż picie przy użyciu smoczka może deformować zgryz, a słodkie napoje ssane z butelki przyczyniają się do powstawania próchnicy. Niektóre dzieci same zaczynają wykazywać chęć spróbowania picia z kubeczka. Pierwsze próby takiej nauki warto podejmować już, kiedy dziecku zaczynają wyrastać pierwsze ząbki tj. około 6-9 miesiąca życia. Jednak o wiele łatwiej będzie nauczyć tej czynności dziecko, które już pewnie będzie trzymało w rączkach kubek ze specjalnie wyprofilowanymi uchwytami – takie, które zbliża się do swoich pierwszych urodzin.

Jaki kubeczek wybrać?

Pierwszy kubeczek dziecka powinien być dostosowany do jego wieku – odpowiednio wyprofilowany, z dużymi uchwytami po obu stronach. Może to być kubek tzw. niekapek ze specjalnym „dziubkiem” lub też zwykły kubeczek, jednak ze specjalnie wyprofilowanym, lekko ściętym brzegiem u góry – tak jak to jest np. w kubeczku Diody Cup ze sklepu www.babymama.pl. Taki kształt kubka znacznie ułatwia dziecku nauczenie się picia z takiego naczynia, niezależnie od tego czy wcześniej ssało pierś czy piło z butelki. Kubeczki o takim właśnie kształcie polecane są przez lekarzy oraz doradców laktacyjnych, gdyż wspomagają prawidłowy rozwój szczęki. Jednak niezależnie od tego, na jaki kubeczek dla malucha się zdecydujemy, przed zakupem należy zwrócić uwagę na to czy jest wykonany z bezpiecznych materiałów oraz czy jest dobrze wykończony – nie ma na przykład ostrych krawędzi.

doidy-cup-1

Kubeczek Doidy Cup cena: 26 pln www.babymama.pl

Poniższy tekst jest informacją prasową przesłana nam przez zaprzyjaźnione serwisy. Żadna z naszych redaktorek nie jest autorką poniższego tesktu i nie odpowiadamy za zamieszczone treści. Jednakże dokładamy wszelkich starań, aby przedstawione informacje były zgodne z polityką oraz tematyką naszego serwisu.

Nasze recenzje Zobacz wszystkie »

Subscribe
Powiadom o
Informacje prasowe

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

To co? Jeszcze jeden artykuł?

V Edycja Targów MOJE DZIECKO


31 sierpnia – 1 września 2013 w Warszawie na Hali Torwar odbędą się Targi Moje Dziecko.

To wyjątkowe wydarzenie skierowanie do rodziców, kobiet w ciąży oraz rodzin spodziewających się dziecka. W ostatni weekend wakacji chcemy zabrać Was z magiczny świat Targów Moje Dziecko. W ciągu tych dwóch dni macie okazję spędzić czas z rodziną w najweselszym i najbardziej kolorowym miejscu w Warszawie. Znajdziecie tu atrakcje dla najmłodszych, ale także dla rodziców.
Targi Moje Dziecko są to największe targi w branży dziecięcej. Co roku przyciągają rzesze odwiedzających i coraz większą liczbę firm uczestniczących. W tym roku przy okazji 5. jubileuszowej edycji postanowiliśmy powrócić do trzech głównych zagadnień związanych z imprezą od początku jej istnienia, a mianowicie sportu, edukacji i zabawy.
W warszawskiej Hali Torwar będzie na Was czekało mnóstwo atrakcji i niespodzianek, a między innymi:

 • darmowe USG 4D
 • zajęcia i warsztaty dla kobiet w ciąży
 • pokazy tańca i sztuk walki
 • konkursy i zajęcia dla dzieci
 • darmowe zabiegi kosmetyczne
 • mini gry i zabawy z gwiazdami polskiego futbolu
 • największy tego rodzaju dmuchany plac zabaw
 • finał konkursu na aranżację pokoju dziecięcego
 • porady lekarzy i specjalistów
 • pokazy wozów policyjnych
 • i wiele innych…

Nie może Was tutaj zabraknąć! Czekamy na Was!

targi_moje_dziecko_08_2013_960x200_b

Poniższy tekst jest informacją prasową przesłana nam przez zaprzyjaźnione serwisy. Żadna z naszych redaktorek nie jest autorką poniższego tesktu i nie odpowiadamy za zamieszczone treści. Jednakże dokładamy wszelkich starań, aby przedstawione informacje były zgodne z polityką oraz tematyką naszego serwisu.

Nasze recenzje Zobacz wszystkie »

Subscribe
Powiadom o
Informacje prasowe

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Sprawdź nasz kolejny artykuł

My First Activity – gra


Wydawca: Piatnik
Wiek graczy: od 4 lat
Liczba graczy: 4 – 16
 Gra My First Activity, otrzymała główną nagrodę w XII edycji konkursu “Świat przyjazny dziecku”, w kategorii: ZABAWA, dla dzieci 3-7 lat.

Wszystko zaczęło się od tego, że dzień przed wakacyjnym rodzinnym wyjazdem, do moich rąk  (a zaraz po tym do walizki) trafiła gra My First Activity. Nasza miłość do gry miała swój początek w trakcie pierwszej rozgrywki i od tego czasu stała się rodzinnym hitem. Teraz po dwóch tygodniach testów będę starała się przekonać i Was, że powinniście sięgnąć po tę planszówkę Piatnika.

Pudełeczko otwórz się!

Pokaźnych rozmiarów pudełko zawiera:
dwa duże drewniane słonie (ładnie i solidnie wykonane figurki)
6 puzzli tworzących planszę (wysokiej jakości kolorowe elementy)
165 kart (kolorowe i zrozumiałe obrazki)
instrukcję (czytelna i proste zasady).

Pudełko podzielone jest na przegródki, więc wszystkie części gry posiadają swoje miejsce.

O co chodzi?

W My First Activity można grać na wiele sposobów. Cel gry to jak najszybsze doprowadzenie dwóch słoni do wodopoju. A ogólny zamysł to odgadywanie haseł. Trasę układa się z 6 dowolnie ustawionych elementów, tworzących drogę, na której znajdują się ślady stóp słoni w trzech kolorach – czerwonym, niebieskim i żółtym. Gracze mają do dyspozycji 165 kart z obrazkami przedstawiającymi różne hasła: przedmioty, zwierzęta, stany, czynności, a na ich rewersach znajduje łapa słonia w danym kolorze. Gracz ciągnie kartę i przedstawia to, co na niej widzi. Może w tym celu użyć gestów, słów lub kartki i papieru. Partie gry można różnicować pod względem sposobu prezentowania hasła wg wcześniejszych ustaleń. Za odgadnięcie hasła, słoń jest przesuwany na najbliższą łapę w kolorze rewersu karty. Grające osoby mogą podzielić się na dwie rywalizujące ze sobą drużyny, lub stworzyć grę kooperacyjną i  wspólnie dążyć do celu.

Dla kogo?

Gra przeznaczona dla dzieci od 4 roku życia. Jest to świetna zabawa łącząca pokolenia – grając wieczorami przy ognisku najmłodszy zawodnik miał 4 lata, najstarszy – babcia starsza od niego o 72. Proste zasady pozwalają zaangażować wszystkich graczy. Młodsze dzieci nie muszą umieć czytać – widzą ilustracje, natomiast grając ze starszymi można utrudnić partię wykorzystując angielskie napisy.

Wg producenta w My First Activity może grać od 3 do 16 osób. Z całą odpowiedzialnością polecam też grę w dwie osoby – wielokrotnie grałam tylko z synem.

Dodatki, które dodają grze nowego smaku

Tak jak wspomniałam wcześniej – karty są podpisane zarówno w języku polskim i angielskim, a więc można urozmaicać grę stosując tylko słówka obcojęzyczne i tym samym uczyć się języka angielskiego.

Dzieciom sprawia przyjemność układanie trasy – na zasadzie puzzli dowolnie dopasowują do siebie elementy układanki tworząc wymyśloną przez siebie drogę.

Można wykorzystać karty do innych zabaw – zagadki, opisywanie rysunków.

Minusy

W pewnym momencie pewnie przychodzi chwila, kiedy przerobimy wszystkie hasła we wszystkich wariantach gry. Myślę, że wtedy warto odstawić planszówkę na półkę i wrócić do rozgrywek po jakimś czasie.

Czego gra może nauczyć dzieci (i nie tylko)?

Gra aktywizuje wszystkich graczy. Pozwala odkryć i rozwijać ukryte talenty aktorskie, rysunkowe i zdolności komunikacyjne dziecka. Sama się zdziwiłam jak mój czterolatek potrafi precyzyjnie narysować lub pokazać dane hasło. Poprzez zabawę dziecko staje się śmielsze, otwarte i rozwija poczucie wiary we własne możliwości.  My first Activity ćwiczy też kreatywność i rozwija słownictwo dziecka. Jako gra zespołowa uczy współpracy w grupie i zdrowej rywalizacji. Odgadywanie haseł wymaga ruszenia głową i rozwija wyobraźnię.

Polecam – koniecznie spróbujcie! Gra dostarcza dużo frajdy i emocji oraz pozwala na radosne, wspólne spędzenie czasu z bliskimi.

Serdecznie dziękujemy firmie Piatnik za przekazanie egzemplarza recenzenckiego gry.

swiat przyjazny dziecku

 

Nasze recenzje Zobacz wszystkie »

Subscribe
Powiadom o
Basia Heppa-Chudy

5 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Łukasz
Łukasz
9 lat temu

Jeśli ktoś szuka gry w dobrej cenie to można znaleźć ją na http://sklep-pokerowy.pl

Milena kamińska
Milena kamińska
8 lat temu

Brzmi zachęcająco

top-facebook top-instagram top-search top-menu go-to-top-arrow search-close