Securo – bezpieczna wizytówka domu


Securo to kolekcja drzwi z naturalnego drewna sosnowego, łącząca solidność wykonania i zróżnicowany design poszczególnych modeli. 

Do dotychczas dostępnych: Securo 1 i 2, dołączają kolejne: Securo 3, 4 i 5, dzięki czemu jeszcze łatwiej będzie można uczynić z drzwi wejściowych indywidualną wizytówkę swojego domu.

Securo 3 dedykowane są tym, którzy cenią tradycyjne wzornictwo i stabilizację. Polubią się także ze stylem dworkowym. Securo 4 to uniwersalna lekkość formy, pasująca zarówno do nowoczesnych jak i klasycznych domów, zaś model  5 to optymalny wybór dla osób, które cenią współczesne, zgeometryzowane rozwiązania architektoniczne.  Wszystkie dostępne są w kolorach: orzech, złoty dąb i antracyt.

Wybierając drzwi zewnętrzne należy zwrócić uwagę na bezpieczeństwo i izolacyjność termiczną. Rama drzwi Securo wypełniona jest płytą o grubości 34 mm z 26 mm ociepleniem i nakładkami o grubości 9 mm na każdą stronę. W standardowym wyposażeniu znajdują się dwa zamki na wkładkę, uszczelka dookoła skrzydła i w ościeżnicy, szyba zespolona, hartowana, a także cztery zawiasy z wkładką teflonową i bolce antywyważeniowe.

Securo 5_INVADODrzwi Securo

Cena: od 3308 zł brutto

Producent: Invado

www.invado.pl

Poniższy tekst jest informacją prasową przesłana nam przez zaprzyjaźnione serwisy. Żadna z naszych redaktorek nie jest autorką poniższego tesktu i nie odpowiadamy za zamieszczone treści. Jednakże dokładamy wszelkich starań, aby przedstawione informacje były zgodne z polityką oraz tematyką naszego serwisu.

Nasze recenzje Zobacz wszystkie »

Subscribe
Powiadom o
Informacje prasowe
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Mało? To może sprawdź kolejny tekst :)

Kompletna biografia papieża Franciszka od Wydawnictwa Jedność


Kim był kardynał Bergoglio zanim został papieżem? Jakim wyzwaniom będzie musiał stawić czoła jako biskup Rzymu? Czy zdoła zmienić kościół w duchu franciszkańskiej prostoty?

Jeden z najbardziej znanych na świecie watykanistów, Andrea Tornielli, rysuje osobowość kardynała Jorge Mario Bergoglio poprzez słowa, myśli, świadectwa i osobiste wspomnienia samego papieża, sięgające aż do ostatnich godzin poprzedzających zapowiedź habemus papam.

Premiera wydawnicza w dniu 10 kwietnia 2013.

franciszek_midi_wydawnictwo_jednoscFRANCISZEK
BIOGRAFIA PAPIEŻA

Dzieciństwo, młodość, kapłaństwo. Pasterz wśród ubogich Buenos Aires

Ten Boży człowiek, syn emigrantów, łagodny i prostolinijny, odrzucił drogę przemocy i uczynił z ewangelicznego radykalizmu fundamenty swojej duszpasterskiej aktywności w Argentynie, kraju od zawsze doświadczanym przez problemy społeczne i ekonomiczne. Ta kompletna biografia ukazuje klucz do zrozumienia osoby papieża, pasterza uosabiającego ideę odnowy i czystości stale obecnej w Kościele powszechnym. … więcej

Poniższy tekst jest informacją prasową przesłana nam przez zaprzyjaźnione serwisy. Żadna z naszych redaktorek nie jest autorką poniższego tesktu i nie odpowiadamy za zamieszczone treści. Jednakże dokładamy wszelkich starań, aby przedstawione informacje były zgodne z polityką oraz tematyką naszego serwisu.

Nasze recenzje Zobacz wszystkie »

Subscribe
Powiadom o
Informacje prasowe
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

To co? Jeszcze jeden artykuł?

Czy samotny rodzic musi na zawsze pozostać „tylko” rodzicem?


Z badań Instytutu Spraw Publicznych wynika, że w ciągu ostatnich 20 lat liczba osób samotnie wychowujących dzieci  w Polsce zwiększyła się o połowę. Takich rodzin jest już w kraju ponad milion, 90% z nich stanowią samotne matki. Samotne rodzicielstwo może być z pewnością sposobem na życie, ale równie dobrze może być tylko stanem przejściowym. Czy ludzie świadomie postanawiają pozostać tylko rodzicem, rezygnując z bycia partnerem? A może po prostu uwierzyli, że wychowywanie dziecka uniemożliwia im wejście w nowy związek?

Choć żyjemy w nowoczesnym społeczeństwie, nie da się ukryć, że kulturowe stereotypy wciąż nas ograniczają. Niejedna atrakcyjna i wartościowa osoba twierdzi, że z powodu posiadania dziecka już na zawsze pozostanie singlem. Czy nie nadszedł najwyższy czas, aby zawalczyć z tym sposobem myślenia?

Od kilku lat promuje się rodziców na rynku pracy. I chociaż mogłoby wydawać się, że zatrudnienie rodzica to mnóstwo problemów (jak chociażby przyznawanie dni wolnych na opiekę nad dzieckiem), to pracodawcy zaczęli w końcu dostrzegać, że odpowiedzialność, dojrzałość i zorganizowanie rodziców wynagradzają im poniesione koszty. Podobnie jest w świecie związków. Fakt bycia samotnym rodzicem ma różne konsekwencje, chociażby konieczność znalezienia przed każdą randką opiekunki do dziecka. Kiedy jednak uda się pokonać tego typu przeciwności, potencjalny partner ujrzy przed sobą dojrzałą, świadomą i pełną miłości osobę. Wszystko to, czego uczy wychowywanie dziecka, jest pomocne przy budowaniu nowej więzi.

Szanse samotnych rodziców

Jeśli trudno uwierzyć, że samotny rodzic ma szanse na nowy związek, warto przyjrzeć się statystykom. Wg danych portalu eDarling zaledwie 34% mężczyzn przyznaje, że zdecydowanie nie chce wchodzić w związek z partnerką, która ma dzieci. Nieco więcej, bo 37% kobiet zadeklarowało, że interesują je wyłącznie bezdzietni partnerzy. Większość samotnych osób jest jednak gotowa budować nową rodzinę z samotnym rodzicem i jego pociechą. Niemal 60% mężczyzn i 55% kobiet poszukujących miłości na platformie eDarling zaakceptowałoby partnera z dzieckiem.

Oczekiwaniania samotnych rodziców

Badanie eDarling pokazuje, że oczekiwania singli wobec potencjalnego partnera różnią się w zależności od płci i dotychczasowego bagażu doświadczeń ankietowanych osób. Najbardziej wymagające wśród poszukujących partnera, okazują się być samotne mamy. Tuż za nimi uplasowały się bezdzietne panie. Mężczyźni wychowujący samotnie dzieci mają mniejsze wymagania wobec przyszłej partnerki niż kobiety ogółem wzięte. Bezdzietni mężczyźni są najmniej wymagający.

Jak widać, samotni rodzice są na ogół bardziej ostrożni, jeżeli chodzi o wybór partnera. Nie kierują się wyłącznie własnymi potrzebami – dużo ważniejsze jest dla nich dobro dziecka. Świadomość, że dzieci emocjonalnie uczestniczą w życiu rodziców, odczuwają lęki przed zmianami i martwią się tak samo jak dorośli sprawia, że samotni rodzice często świadomie rezygnują z partnerstwa i nie podejmują żadnych starań, aby ułożyć sobie życie na nowo. Niepotrzebnie! Bycie samotnym rodzicem wiąże się bez wątpienia z masą ograniczeń, jednak nie warto skupiać się wyłącznie na nich i pozwolić, aby lęk przed odrzuceniem i kolejnym niepowodzeniem był większy niż chęć spełnienia w miłości. Przeciwności można pokonać w każdej sferze życia, także poszukując nowej miłości!

Źródło: eDarling 

Poniższy tekst jest informacją prasową przesłana nam przez zaprzyjaźnione serwisy. Żadna z naszych redaktorek nie jest autorką poniższego tesktu i nie odpowiadamy za zamieszczone treści. Jednakże dokładamy wszelkich starań, aby przedstawione informacje były zgodne z polityką oraz tematyką naszego serwisu.

Nasze recenzje Zobacz wszystkie »

Subscribe
Powiadom o
Informacje prasowe
1 Komentarz
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
milena
milena
8 lat temu

nie wiem czy te statystyki sa prawdziwe ponieważ wiele matek podaje sie
za samotnie wychowujące dzieci a wcale tak nie jest bo maja partnera a
nie maja męża (więc mogą to ukryć) . Robią to dlatego aby mieć
pierwszeństwo w przedszkolu, czy zapomogi, znam takie osoby i bardzo to
wykorzystują więc jeśli one tez sie wliczaja w te statystyki to sa one
zakłamane :-) a jeśli chodzi o prawdziwego samotnego rodzica to uważam że ma prawo do ułożenia sobie życia, dziecko nie jest przeszkodą a jesli jest dla kogoś to uważam ze nie jest to odpowiednia osoba na zwiazek

Sprawdź nasz kolejny artykuł

Wielkanocne pisanki – kartki z sercem


Od kiedy jesteśmy w Irlandii wysyłamy wszystkim kartki na święta, na imieniny i urodziny. Wróciliśmy do tej już trochę zapomnianej ale jakże pięknej tradycji. Na początku kupowałam gotowe kartki ale z czasem stwierdziłam, że skoro Adi potrafi już trochę działać w kwestii malowania, rysowania i innych zajęć praktyczno-technicznych to czas to wykorzystać.
Przeszukałam internet w poszukiwaniu inspiracji i zaczęliśmy tworzyć nasze wspólne dzieła :)

Dziś postanowiłam podzielić się z Wami moim pomysłem na kartki wielkanocne.

Wykorzystaliśmy do ich zrobienia:

– papier kolorowy – gruby
– nożyczki
– taśmę dwustronną (ewentualnie klej, ale lepiej sprawdza się taśma, bo od kleju papier się może zdeformować)
– farby
– palce mojego dwuletniego synka – Adrianka ;)

kartka-wielkanocna1

Na kartce zwykłego papieru obrysowałam kopertę do której chciałam wkładać kartki, wewnątrz narysowałam kształt jajka oraz koszyczka w miejscu gdzie chciałam go później przykleić, a na osobnej kartce kokardkę i wycięłam wszystkie elementy.

kartka-wielkanocna2

To były nasze szablony to odrysowania wszystkich kartek.

kartka-wielkanocna3

Na jajka najlepszy będzie jasny papier np. ecru, kremowy, żółty. Na koszyczki proponuję brązowy. Kokardki wg uznania, ja wybrałam pomarańczowe dla kontrastu.

Czas zacząć zabawę z maluchem :) Odciskając paluszkiem ślady na kartce tworzyliśmy kolorowe pisanki na jajkach – trochę w koszyczku, trochę obok. Wykorzystajcie kilka kolorów, wesołe wiosenne barwy pomarańcz, błękit, ciepła zieleń, róż, czerwień.

Kiedy farby wyschną przyklejamy koszyczki i kokardki w odpowiednich miejscach na jajku, dorysowujemy szczegóły jak np krateczka na koszyczkach czy zagięcia na kokardkach, wpisujemy lub drukujemy na osobnej kartce i przyklejamy na odwrocie życzenia, a następnie kartki wkładamy do kopert, adresujemy i wysyłamy.

kartka-wielkanocna4

Obiecuję, że każdy kto otrzyma taką ręcznie robioną karteczkę będzie pod wrażeniem i będzie czuł się wyróżniony.

Mam nadzieję, że pomysł się Wam podoba. Może sami robicie takie osobiste kartki?
Jeśli chcecie się z nami podzielić swoimi pomysłami piszcie :

Nasze recenzje Zobacz wszystkie »

Subscribe
Powiadom o
Paulina Garbień
2 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Ewa
Ewa
8 lat temu

Bardzo fajne! W tego typu pomysłach najlepsze jest to, że nadają się do wykonania nawet dla Maluchów. Sama lubię „ciapkować” farbką po kartce ze swoją dwulatką. Taka zabawa się nie nudzi, a w przypadku kartek przynosi radość innym. :)

Zapraszam do nas, może coś się Wam spodoba http://www.strefadzieci.ner :)

Ewa
Ewa
8 lat temu

Pomyliłam adres strony, którą chciałam Wam pokazać, bardzo przepraszam! http://www.strefadzieci.net

top-facebook top-instagram top-search top-menu go-to-top-arrow search-close