„Sposób na trudne dziecko” najlepsza psychologiczna książka popularnonaukowa 2011 roku!


Co zrobić, gdy nasze dziecko na odmowę kupna zabawki reaguje wybuchem niepohamowanej złości?  Lub gdy jest gotowe zrobić  dosłownie wszytko, aby uniknąć odrabiania lekcji i sprzątania po sobie, a na nasze prośby i nalegania za każdym razem odpowiada: „Zaraz”? Jak postąpić ma nauczyciel, gdy uczniowie spóźniają się na lekcje, a kiedy już się na nich pojawią – rozmawiają, wysyłają SMS-y lub używają wulgarnego języka? Odpowiedzi na te oraz wiele innych pytań znajdziemy właśnie w książce „SPOSÓB NA TRUDNE DZIECKO”. Autorzy, korzystając ze swego wieloletniego doświadczenia w pracy z dziećmi, przedstawiają Czytelnikowi proste, a zarazem skuteczne, metody poradzenia sobie z trudnymi zachowaniami.

Z prawdziwą dumą i wielką radością informujemy, że tegoroczną Nagrodę Teofrasta przyznawaną przez magazyn „Charaktery” dla najlepszej książki psychologicznej w kategorii książka popularnonaukowa otrzymała znakomita publikacja Artura Kołakowskiego i Agnieszki Pisuli SPOSÓB NA TRUDNE DZIECKO Przyjazna terapia behawioralna, wydana w 2011 r. przez Gdańskie Wydawnictwo Psychologiczne. W imieniu swoim i Autorów dziękujemy za przyznane prestiżowe wyróżnienie oraz zachęcamy do zapoznania się z tą niezwykle wartościową lekturą!

Z pozdrowieniami Zespół GWP

O Autorach:

Artur Kołakowski – dr n. med., specjalista psychiatra, psychoterapeuta poznawczo-behawioralny, superwizor-dydaktyk PTTPiB. Od wielu lat pracuje z dziećmi i młodzieżą z problemami rozwojowymi, psychologicznymi i psychoterapeutycznymi, zarówno jako lekarz, jak i psychoterapeuta. Współautor dwóch książek na temat ADHD. Specjalizuje się nie tylko w diagnozie i leczeniu ADHD, ale także w terapii poznawczej i behawioralnej. 

Agnieszka Pisula – mgr psychologii, lek. med.; absolwentka I Wydziału Lekarskiego AM w Warszawie i Wydziału Psychologii UW. Pracuje w Instytucie Psychiatrii i Neurologii, w Poradni Nadpobudliwości Psychoruchowej przy Klinice Psychiatrii Wieku Rozwojowego Akademii Medycznej w Warszawie i w Centrum CBT. Licencjonowana psychoterapeutka poznawczo-behawioralna (PTTPB) pracuje z dziećmi i dorosłymi. Od okresu studiów zaangażowania w terapię dzieci z ADHD, pracuje z ich rodzicami i nauczycielami. Współtwórca szkoleń dla rodziców i nauczycieli dotyczących tej tematyki.

 

 

Poniższy tekst jest informacją prasową przesłana nam przez zaprzyjaźnione serwisy. Żadna z naszych redaktorek nie jest autorką poniższego tesktu i nie odpowiadamy za zamieszczone treści. Jednakże dokładamy wszelkich starań, aby przedstawione informacje były zgodne z polityką oraz tematyką naszego serwisu.

Nasze recenzje Zobacz wszystkie »

Subscribe
Powiadom o
Informacje prasowe
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Mało? To może sprawdź kolejny tekst :)

Świąteczna dieta, a skurczowe bóle brzucha


Święta dla wielu z nas to moment na „złapanie oddechu”, spotkanie się z rodziną, wspólny obiad oraz przyjemne rozmowy. Nierzadko jednak przedświąteczna „gorączka”, natłok pracy oraz stres związany z pośpiechem przyczyniają się do skurczowego bólu brzucha. Warto zatem wiedzieć, jak szybko zwalczyć tę dolegliwość tak, aby cieszyć się obecnością bliskich.

Ból brzucha spowodowany stresem czy też złą dietą powstaje w wyniku kurczenia się mięśni gładkich w obrębie jamy brzusznej. Mimo że przyczyną takiego dyskomfortu mogą być pojedyncze organy (takie jak żołądek) lub nawet ich części (przewód żółciowy) ból ten zwykle jest ciężki do zlokalizowania ze względu na dużą rozległość jamy brzusznej. Powodem tego jest fakt, że narządy (poza pęcherzem, odbytnicą i nerkami) wysyłają sygnał o bólu do tego samego miejsca w mózgu.

Dyskomfort w okolicy brzucha może mieć również charakter kolki. Oznacza to, że jest nagły, intensywny i występuje w odstępach od kilku do kilkunastu minut.

Świąteczne problemy

Okres świąteczny to czas, kiedy przygotowujemy się do spotkań z rodziną. Bardzo często przedświątecznej organizacji towarzyszą stres i pośpiech. Zamiast potem w spokoju odpoczywać w świątecznym nastroju, denerwujemy się, co w konsekwencji wpływa na nasze zdrowie. Rezultatem może być skurczowy ból brzucha, który w następstwie może prowadzić również do innych dolegliwości.

Spotkaniom w gronie najbliższych towarzyszą zwykle obfite posiłki i alkohol. Niestety często zapominamy o konsekwencjach takiej diety. Przejedzenie, spożywanie potraw ciężkostrawnych oraz duża ilość alkoholu powodują uczucie dyskomfortu w okolicy jamy brzusznej. Nieodpowiednia dieta oraz brak ruchu mogą wywołać skurczowy ból brzucha. Mogą również prowadzić do zaparć.

Aby uniknąć bólów brzucha i cieszyć się radością świąt należy pamiętać o:
– spożywaniu dużej ilości wody;
– spacerach, które pozytywnie wpłyną na metabolizm, pomocny do wchłonięcia i spożytkowania świątecznych pyszności;
– jedzeniu owoców – bogatego źródła błonnika;
– ograniczeniu w jadłospisie potraw ciężkostrawnych.

Dlaczego warto stosować Buscopan?

Dobrym rozwiązaniem w tego typu dolegliwościach jest Buscopan – lek rozkurczowy, który trafia w źródło bólu, szybko go łagodząc. W odróżnieniu od leków przeciwbólowych, które tylko maskują ból – Buscopan działa rozkurczowo, eliminując przyczynę bólu. Buscopan to lek wysoce skuteczny[1] oraz precyzyjny w działaniu[2];[3] – dociera dokładnie w miejsce występującego skurczu. Dodatkowo jest wysoce bezpieczny, co zostało potwierdzone w badaniach klinicznych. Buscopan® działa m.in. w obrębie przewodu pokarmowego, nie przenikając przez barierę krew– mózg. W odróżnieniu od leków przeciwbólowych, które maskują ból, Buscopan działa na przyczynę bólu: silny skurcz mięśni. Działa tylko tam, gdzie jest potrzebny, przynosząc ulgę w bólu i dolegliwościach związanych z kolką jelitową.

Na rynku dostępne są trzy wielkości opakowania: Buscopan® 10 mg 10 tabletek, 20 tabletek (NOWOŚĆ!) oraz podwójna dawka w postaci Buscopanu® Forte 20 mg 10 tabletek.

Buscopan® Forte działa już od 30 min[4] i co jest istotne z punktu widzenia pacjenta – jest dostępny bez recepty.

Dodatkowe informacje na: www.buscopan.pl, www.nabolbrzucha.pl

Skrócona informacja o leku Buscopan

Buscopan® (Hyoscini butylbromidum), 10 mg,  tabletki powlekane.

Wskazania do stosowania: Stany skurczowe przewodu pokarmowego, stany skurczowe i dyskinezja dróg żółciowych, stany skurczowe w obrębie układu moczowo-płciowego. Przeciwwskazania: BUSCOPAN jest przeciwwskazany: u pacjentów, u których stwierdzono nadwrażliwość na butylobromek hioscyny lub na którykolwiek inny składnik produktu; u pacjentów z nużliwością mięśni (myasthenia gravis); u pacjentów z patologicznym poszerzeniem jelita grubego (megacolon). Stosowanie produktu jest przeciwwskazane w przypadku rzadkich zaburzeń dziedzicznych, które mogą uniemożliwiać przyjmowanie zawartej w nim substancji pomocniczej, sacharozy. Podmiot odpowiedzialny: Boehringer Ingelheim International GmbH, Niemcy. Numer pozwolenia na dopuszczenie do obrotu: R/3618, wydane przez MZ.

Skrócona informacja o leku Buscopan Forte

Buscopan® Forte (Hyoscini butylbromidum), 20 mg, tabletki powlekane.

Wskazania do stosowania: Stany skurczowe przewodu pokarmowego, stany skurczowe i dyskinezja dróg żółciowych, stany skurczowe dróg moczowo-płciowych. Przeciwwskazania: Buscopan®Forte jest przeciwwskazany u pacjentów z nużliwością mięśni (myasthenia gravis) i patologicznym poszerzeniem jelita grubego (megacolon). Nie powinien być również stosowany, jeżeli u pacjenta stwierdzono nadwrażliwość na butylobromek hioscyny lub na którykolwiek ze składników produktu leczniczego. Pacjenci z rzadkimi dziedzicznymi zaburzeniami związanymi z nietolerancją niektórych substancji pomocniczych nie powinni stosować tego produktu leczniczego. Podmiot odpowiedzialny: Boehringer Ingelheim International GmbH, Niemcy. Numer pozwolenia na dopuszczenie do obrotu: 18710, wydane przez URPLWMiPB.

 

BUSC/26/10/12

Buscopan Forte, (Hyoscini butylbromidum), 20 mg, tabletki powlekane. Cena sugerowana – 17,82 PLN

Buscopan®, Hyoscini butylbromidum, tabletki powlekane (10 sztuk), 10 mg. Cena sugerowana – 12,24 PLN

Buscopan®, Hyoscini butylbromidum, tabletki powlekane (20 sztuk), 10 mg. Cena sugerowana – 18,00 PLN

Przed użyciem zapoznaj się z ulotką, która zawiera wskazania, przeciwwskazania, dane dotyczące działań niepożądanych i dawkowanie oraz informacje dotyczące stosowania produktu leczniczego, bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu.

 [1] Z. Ge, Y. Yuan, S. Zhang et al.: Efficacy and tolerability of two oral hyoscine butylbromide formulations in Chinese patients with recurrent episodes of self-reported gastric or intestinal spasm-like pain. Int J Clin Pharmacol Ther. 2011; 49(3): 198-205;

[2] Janiec W., Krupińska J. (red.): Farmakodynamika. Podręcznik dla studentów farmacji. PZWL Warszawa 2004;

[3] Kostowski W., Herman Z.: Farmakologia – podstawy farmakoterapii. PZWL Warszawa 2004.

[4] Międzynarodowy Dziennik Farmakologii Klinicznej i Terapii, VOL 49-No. 3/2011(198-205); Skuteczność i tolerancja dwóch doustnych dawek butylobromku hioscyny u chińskich pacjentów z nawracającymi epizodami samodzielnie zgłaszanych skurczy żołądka lub jelit. Z. Ge1, Y. Yuan2, S. Zhang3, X. Hou4, J. Wang5, J. Cai6, R. Shi7, Y. Li8, B. Wang9, F. Ji10, E. Richter11 and E. Schaefer11ą

Poniższy tekst jest informacją prasową przesłana nam przez zaprzyjaźnione serwisy. Żadna z naszych redaktorek nie jest autorką poniższego tesktu i nie odpowiadamy za zamieszczone treści. Jednakże dokładamy wszelkich starań, aby przedstawione informacje były zgodne z polityką oraz tematyką naszego serwisu.

Nasze recenzje Zobacz wszystkie »

Subscribe
Powiadom o
Informacje prasowe
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

To co? Jeszcze jeden artykuł?

Listopadowe spotkania BoboCamp w Warszawie i Pruszkowie


Spotkania z cyklu BoboCamp odbędą się na warszawskiej Saskiej Kępie już po raz trzeci. Na wyjątkowe spotkanie, bo z pokazem filmu „Uwolnić poród”, zapraszamy 8 listopada (czwartek). Nie będzie to jednak jedyne listopadowe spotkanie.
14 listopada (środa) zapraszamy do Pruszkowa.

Warszawa i Pruszków

Cyklu BoboCamp w Pruszkowie będzie odbywać się w kawiarni GagaKafe. Na pierwszym spotkaniu będziemy gościć Izę Sztanderę – doradce macierzyńskiego, znaną już mamą z Warszawy oraz Magdę Mazur – przedsiębiorczą mamę. Iza poprowadzi warsztat pt. „Wszystko na mojej głowie”. Natomiast Magda pokaże jak można kreatywnie bawić się z dzieckiem na przykładzie Fajnych Klocków.

W Warszawie jak zwykle spotykamy się w FikuMikuCafe. W listopadzie będzie to spotkanie wyjątkowe, bo zamiast warsztatów, opowieści i wykładów zapraszamy na film Uwolnić poród. Jest to film dokumentalny, w którym występują czołowi eksperci dziedziny położnictwa oraz prawnicy z wielu krajów zajmujący się prawami człowieka. Wszyscy oni wzywają do przeprowadzenia radykalnej zmiany w systemach opieki okołoporodowej na całym świecie. Po filmie zapraszam na dyskusję z udziałem doul ze Stowarzyszenia Doula w Polsce.

Spotkajmy się!

W dwóch wyjątkowych miejscach i z wyjątkowymi gośćmi. Spotkajmy się w Warszawie i w Pruszkowie!

Na spotkanie warszawskie zapraszamy 8 listopada (czwartek) o godzinie 12.00 do kawiarni FikuMikuCafe, znajdującej się na Saskiej Kępie, przy ul. Zwycięzców 32.

Mamy z Pruszkowa zapraszamy 14 listopada (środa) o godzinie 11.00 do kawiarni GagaKafe, znajdującej się przy ul. B. Prusa 10 lok 2 – tuż obok Parku Potulickich.

Wszystkie spotkania z cyklu BoboCamp są bezpłatne, a rodziców zapraszamy z dziećmi, które w trakcie dyskusji będą mogły pobawić się w specjalnie przygotowanych dla nich miejscach.

Więcej informacji znajdziecie na www.bobocamp.pl i na www.facebook.com/bobocamppl

 

Poniższy tekst jest informacją prasową przesłana nam przez zaprzyjaźnione serwisy. Żadna z naszych redaktorek nie jest autorką poniższego tesktu i nie odpowiadamy za zamieszczone treści. Jednakże dokładamy wszelkich starań, aby przedstawione informacje były zgodne z polityką oraz tematyką naszego serwisu.

Nasze recenzje Zobacz wszystkie »

Subscribe
Powiadom o
Informacje prasowe
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Sprawdź nasz kolejny artykuł

Ciążowa (de)koncentracja


„Ucisk macicy ma mózg”- kiedyś usłyszałam takie określenie. Zrozumiałam jego znaczenie kiedy w moim brzuchu (ściślej – w macicy) zagnieździła się lokatorka. W ciągu całego życia nie zrobiłam tylu dziwnych, nie do wyjaśnienia rzeczy, co w ciąży.

Rozkojarzenie to było moje drugie imię – schować brudną pieluszkę do szuflady (pilnowałam wówczas córkę znajomych) – żaden problem! Sól w kawie, którą zalałam zimnym mlekiem – proszę bardzo. Pójść na przystanek i wsiąść do autobusu, który jechał w przeciwnym kierunku – zaliczone (i nie raz, nie dwa). A ile razy szłam przed siebie, myśląca o niczym… Jakież było moje zdziwienie, kiedy wyrwana z letargu znajdowałam się w najmniej oczekiwanym miejscu – wtedy byłam gotowa poddać się badaniom klinicznym z powodu nabytej umiejętności teleportacji.

Z pamięcią też nie było za dobrze – ciągle zapominałam co miałam zrobić. W sklepie błąkałam się między alejkami starając sobie przypomnieć – po co ja tu przyszłam (często też: co ja tu robię). Kiedy ekspedientka pytała mnie co podać, a ja zastanawiałam się w jakim języku do mnie mówi, zawsze kupowałam gumy do  żucia – to już było kolekcjonerstwo.

O napadach złości wspominać chyba nie muszę – kiedy tylko pojawiał się w pobliżu mój Samiec Alfa moja Beta (hCG) zaraz dawała o sobie znać. Przy najokrutniejszych torturach nie byłabym w stanie rzeczowo odpowiedzieć o co mi wtedy chodziło. Łzy napływały mi do oczu kiedy musiałam zabierać się do zrobienia obiadu. Nie, nie – nie o mdłości chodziło – aż tak bym się nie katowała. Zwyczajnie miałam problem z gotowaniem smacznych potraw. Nic mi nie smakowało. Nie wiecie nawet ile ja łez (i zup!) wylałam z tego powodu. Ucisk tu następował najsilniej. „Najsmaczniej gotowałaś jak byłaś w ciąży”- usłyszałam niedawno od mojej połówki pomarańczy. Bądź tu kobieto mądra.

Etap „będę złą matką” zaliczyłam na 5! Oczywiście zapalnikiem były moje (nie)umiejętności kulinarne – przecież istotą macierzyństwa jest gotowanie zupek.

Takich historii mogłabym mnożyć, ba, nawet podnosić do potęgi, Was zaś proszę o dzielenie. Podzielcie się z nami jak to było z Waszym „uciskiem macicy na mózg”. Pewnie każda z Was ma w zanadrzu jakąś zabawną historię.

Żródło zdjęcia: Flickr

Nasze recenzje Zobacz wszystkie »

Subscribe
Powiadom o
(nie)Magda(lena)
19 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Bombel
Bombel
8 lat temu

A mi macica ucisnęła na tę część mózgu, która odpowiada za zmęczenie, senność, czy coś w ten deseń.. :) bo ciągle, ale to na prawdę CIĄGLE byłam zmęczona!! Spałam niemalże na stojąco!! :P :)

Ania P-a
8 lat temu

coś w tym jest :) fajny artykuł :)

Malv Mruk
8 lat temu

Mi uciskała fragment mózgu odpowiedzialny za pamięć krótkotrwałą i logiczne myślenie ;)

Magda Kupis
8 lat temu
Reply to  Malv Mruk

Ojjj… znam to ;)

Maua
Maua
8 lat temu

Gotowałam zupę, a powstał z tego pieczony schab w warzywach :) [zupa była na kostce schabowej] ;-) Tylko i wyłącznie dlatego, że zapomniałam o postawieniu garnka na gazie i poszłam spać (a spać mogłam o każdej porze dnia i nocy – i w każdej pozycji, nawet na stojąco)

Iwonka
Iwonka
7 lat temu

Proba zamkniecia auta klawiszem blokujacym telefon mi sie dzisiaj przydarzyla…. ;)
Poza tym godzinami przegladam strony internetowe a na koniec dnia nie mam pojecia co czytalam… Moze chociaz to zapamietam.

Magda Kupis
7 lat temu
Reply to  Iwonka

rozbawiła mnie ta sytuacja z klawiszem blokującym :)

Ania Gardawska
5 lat temu

oj istnieje, wczoraj schowałam mąkę do lodówki… szukałam jej dobre 10 minut

Ewa Gołębiewska
5 lat temu

To napewno przez ciążę ;) Ja spaliłam sobie połowę garnków :P

W roli mamy - wrolimamy.pl

Na szczęście mam indukcję…… i jeszcze nie zdarzyło mi się spalić garnka, ale kto wie… ;)

Karolina Bylina
5 lat temu

Ja sobie w knajpiw kawe poaolilam :D no rasowa galareta mozgowa ;)

W roli mamy - wrolimamy.pl

Hahahhaha :D

Magda Ewa C
5 lat temu

Właśnie miałam sugerować ciążę :) Wszystko w normie :D

Marta Wasylkowska
5 lat temu

hehe istnieje, istnieje :) a myślałam, że tylko ja tak mam ;p kanapki na wyjazd w chlebaku a w aucie..chleb, wyjście do sklepu po galaretki a powrót z herbatnikami itp..

W roli mamy - wrolimamy.pl

Hahaha :D

Ania Macharzina
5 lat temu

Mój mąż wchodząc do domu po pracy od razu pyta ” Co dziś zepsułaś/zgubiłaś/zniszczyłaś?” …no co ja mogę, że mnie ciąża wymóżdżyła :P

Agnieszka Dziedzic
5 lat temu

oj istnieje, nie przyznam się co zrobiłam w ciązy ja – ale kosztowało mnie to nie tylko kasę ale tez sporo nerwów

W roli mamy - wrolimamy.pl

Noooo to teraz mnie zaintrygowałaś!! :)

Kasia kasienka
Kasia kasienka
4 lat temu

Ja zaczynam się naprawdę bać o swoje zdrowie. Otóż jadąc z moim mężem do sklepu przytrzaslam sobie palec tak że paznokieć jest siny już 2 miesiac. Miesiąc później uszkodzony drugi palec tłuczkiem do miesa … Paznokieć siny i złamany w połowie plytki. Ale mówię sobie co tam mózg ciążowy ! Dziś ukroilam sobie za to pół paznokcia i kawałek palca przy szatkowaniu kapusty.. po zatamowaniu krwii siadłam i zaczęłam płakać stwierdzając ze w ostatnie dni ciąży będę jadła tylko to co można odgrzać w mikrofali…. :/

top-facebook top-instagram top-search top-menu go-to-top-arrow search-close