Warsztaty plastyczne z przytulankami


Przypadający na koniec miesiąca Międzynarodowy Dzień Przytulania świętujemy w naszym Teatrze kilka dni wcześniej.
W trakcie warsztatów w sobotnie popołudnie spróbujemy stworzyć najpiękniejsze i najbardziej przytulankowe dziwolągi świata. Tak jak zawsze nie zabraknie literackiej niespodzianki przepięknie przeczytanej przez pleciugową aktorkę.
Obecność własnych, domowych przytulanek mile widziana.

warsztaty plastyczne:
godzina 15.00 – dzieci 3-6lat
godzina 16.30 – dzieci 7-12 lat

informacje i zapisy:
Magdalena Bogusławska
tel. 91 44 55 114

ceny biletów:
18 zł dla dziecka, 5 zł dla osoby dorosłej

www.pleciuga.pl
www.facebook.com/Teatr.Lalek.Pleciuga

Poniższy tekst jest informacją prasową przesłana nam przez zaprzyjaźnione serwisy. Żadna z naszych redaktorek nie jest autorką poniższego tesktu i nie odpowiadamy za zamieszczone treści. Jednakże dokładamy wszelkich starań, aby przedstawione informacje były zgodne z polityką oraz tematyką naszego serwisu.

Nasze recenzje Zobacz wszystkie »

Subscribe
Powiadom o
Informacje prasowe
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Mało? To może sprawdź kolejny tekst :)

10 000 klocków do nauki dla poznańskich dzieci


150 modeli do budowy z klocków, 8 bloków tematycznych i zajęcia dostosowane do wieku – nowe Centrum Kreatywności BRICKS 4 KIDZ® ma szansę ustanowić nową jakość w nauce i zabawie pozaszkolnej Małych Poznaniaków.

Bricks 4 Kidz® [czyli po prostu Klocki Dla Dzieci] to unikatowa forma zajęć opracowana w USA. Jej celem jest edukacja poprzez zabawę klockami LEGO® oparta na innowacyjnym połączeniu potencjału kreatywnego dzieci z ich naturalną ciekawością świata.

Bricks 4 Kidz® nie jest po prostu kolejną „świetlicą”. Naszym celem jest szeroko rozumiany rozwój – chcemy rozbudzić w dzieciach ciekawość otaczającego nas świata, pomóc im odkrywać matematyczne i naukowe zależności. Po prostu w ciekawy sposób przekazać wiedzę, uzupełniając i poszerzając edukację szkolną. Uwielbiane przez dzieci na całym świecie klocki, które wykorzystywane są podczas zajęć, pozwalają połączyć naukę z zabawą. Kreatywna edukacja stymuluje dzieci, rozbudza ich ciekawość, a co najważniejsze – nie nudzi się. Zresztą, czy można się nudzić, budując model lub robota rodem ze Star Wars? – wyjaśnia manager B4K Kinga Długiewicz.

Edukacja z pomysłem

Centrum Kreatywności BRICKS 4 KIDZ® prowadzi zajęcia dla dzieci w wieku 2-14 lat. Odpowiednio skonstruowane programy zajęć pozwalają na rozwijanie wyobraźni, umiejętności, sprawności manualnej oraz zdobywanie wiedzy odpowiedniej dla etapu rozwoju dziecka. Najmłodsi mogą uczyć się z mamą („Mama i ja”), program „Przedszkolaki legolaki” umożliwia naukę np. alfabetu podczas zabawy klockami. Starsze dzieci maja szansę poznania podstaw robotyki („Robotyka dla juniora”) lub zgłębiania świata: nauki, architektury, kosmosu, natury podczas zajęć z programu „Buduję i Wiem”. Dla nastolatków BRICKS 4 KIDZ® przygotowało zajęcia „Młody Konstruktor” oraz z zakresu tworzenia krok po kroku filmów animowanych z użyciem klocków („Movie Making”).

Choć klocki są obecne w programie wszystkich zajęć (mamy ich łącznie około 10 000), nasz projekt jest całkowicie niezależny od znanej na całym świecie marki klocków. Wykorzystujemy je podczas zajęć jako istotny element kreatywnej edukacji, jednak nasze programy to znacznie więcej niż zwyczajne ich składanie. Pokazujemy, wyjaśniamy i przekazujemy wiedzę na temat budowanych modeli, wyjaśniamy, na jakich zasadach opierają się konstrukcje architektoniczne, jak działają roboty, jakie są efekty działania sił fizycznych itp. – podkreślaKinga Długiewicz.

Zbuduj sobie ferie!

BRICKS 4 KIDZ® przygotowało również ofertę półkolonii. W czasie najbliższych ferii można wziąć udział w zajęciach z zakresu „Movie Making” uzupełnionych o elementy robotyki. Już w przyszłym semestrze zajęcia będą też prowadzone w wybranych szkołach Poznania i okolic. Szczegółowe informacje na temat programów edukacyjnych, oferty półkolonii, a także możliwości zorganizowania przyjęcia urodzinowego z klockami znaleźć można na stronie www.bricks4kidz.com.pl.

Centrum Kreatywności BRICKS 4 KIDZ® [B4K] mieści się na ulicy Drużbickiego 9 w Poznaniu (w sąsiedztwie CH Poznań Plaza).

Klocki-pozwalaja-poloczyc-zabawe-z-nauka20110211163551 (1)Zajęcia-Buduję-Wiem

 

Poniższy tekst jest informacją prasową przesłana nam przez zaprzyjaźnione serwisy. Żadna z naszych redaktorek nie jest autorką poniższego tesktu i nie odpowiadamy za zamieszczone treści. Jednakże dokładamy wszelkich starań, aby przedstawione informacje były zgodne z polityką oraz tematyką naszego serwisu.

Nasze recenzje Zobacz wszystkie »

Subscribe
Powiadom o
Informacje prasowe
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

To co? Jeszcze jeden artykuł?

Świadoma Mama intymnie – łamiemy kobiece tabu


Już 17 stycznia w ramach kampanii  Świadoma Mama intymnie Paulina Holtz spotka się z przyszłymi i świeżo upieczonymi Mamami z Warszawy.

Warsztaty poświęcone będą zdrowiu intymnemu i seksualności kobiet w ciąży i po porodzie.  Podczas spotkania poruszone zostaną tematy intymne, które często znajdujące się jeszcze w sferze tabu. Porozmawiamy o częstych  problemach seksuologicznych kobiet, zmianach, jakie zachodzą w ciele i psychice kobiety w ciąży i po urodzeniu dziecka, o zdrowiu intymnym i jego profilaktyce.

Uczestniczki będą miały okazję porozmawiać z ekspertami i uzyskać odpowiedzi na najbardziej nurtujące, często wstydliwe i trudne pytania. Do grona specjalistów należeć będą między innymi ginekolog dr Marta Monist pracująca w Klinice Ginekologii Operacyjnej SPSK nr 4 w Lublinie oraz seksuolog Monika Staruch – członek Polskiego Towarzystwa Seksuologicznego współpracująca z poradnią „Centrum – Po Zmianę” oraz konsultująca pacjentów w szpitalu Ameds Centrum. Uczestniczki spotkają się także z panią dietetyk Aleksandrą Żyłą z Centrum Zdrowia Dziecka.

Partnerem merytorycznym programu jest preparat LaciBios femina i portal zdrowieintymne.pl

Pielęgnujmy swoją kobiecość

Ambasadorką kampanii została znana aktorka, aktywna mama dwóch dziewczynek – Paulina Holtz.

Odkąd jestem Mamą moje życie gwałtownie przyśpieszyło. Pojawiło się w nim mnóstwo nowych informacji, ciekawych ludzi i fantastycznych projektów. Z niektórymi związałam się na dłużej. Należy do nich m.in. Świadoma Mama, która teraz pojawia się w nowej odsłonie czyli „Intymnie”. Uważam, że warto przypominać młodym Mamom, że ich świat, który kręci się wokół dziecka, nie będzie spełniony, jeśli kobiety nie zadbają także o siebie. Trzeba dbać o swoje zdrowie intymne, pielęgnować swoją kobiecość i pamiętać, że szczęśliwa Mama to dużo szczęśliwsze dziecko!” – tłumaczy aktorka.

Podczas spotkań uczestniczki będą miały okazję porozmawiać z ekspertami oraz wymienić się swoimi doświadczeniami dotyczącymi ciąży i porodu. Przewidywane atrakcje to między innymi quizy edukacyjne, zestawy upominkowe dla każdej z uczestniczek oraz mini sesja zdjęciowa! Wstęp na warsztaty jest bezpłatny. Spotkanie adresowane jest do kobiet w ciąży i obecnych mam.

Premierowe spotkanie już 17 stycznia w Warszawie w Centrum Konferencyjnym Kopernika przy ulicy Kopernika 30.

Zapisy na warsztaty odbywają się na portalu www.SwiadomaMama.pl.

Plakat-swiadomamama-intymnie

Poniższy tekst jest informacją prasową przesłana nam przez zaprzyjaźnione serwisy. Żadna z naszych redaktorek nie jest autorką poniższego tesktu i nie odpowiadamy za zamieszczone treści. Jednakże dokładamy wszelkich starań, aby przedstawione informacje były zgodne z polityką oraz tematyką naszego serwisu.

Nasze recenzje Zobacz wszystkie »

Subscribe
Powiadom o
Informacje prasowe
1 Komentarz
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Smardz Marcela
7 lat temu

http://www.stalowka.net/wiadomosci.php?dx=9873 przeczytajcie to i komentarz
Takasama

Sprawdź nasz kolejny artykuł

Zimowe bieganie


Zima nie jest najbardziej sprzyjającym czasem dla osób kochających bieganie. Niskie temperatury i  niesprzyjająca aura skutecznie potrafią zniechęcić do wyjścia na zewnątrz, a co dopiero przetruchtania kilku kilometrów. To co zdążyłam poczuć na własnej skórze, to szczególnie mało sympatyczne  bieganie w nieodpowiednim obuwiu po śniegu.

Nigdy nie udało mi się “wyciąć orła” jednak niejednokrotnie łapałam w akcie desperacji pion wymachując jak szalona rękoma. Niestety nie posiadam jeszcze odpowiedniego obuwia, więc jedynie zazdroszczę tym, którzy biegają wygodnie i suchą stopą. Wiem że jest możliwość zakupienia specjalnych kolców mocowanych do butów, co zapobiega poślizgnięciu się, jednak ja nigdy z tego nie korzystałam, więc nie mogę się na temat ich skuteczności czy wygody wypowiedzieć.

Ja (czego nie pochwalają moi koledzy wuefiści) zimą lubię biegać po chodnikach ponieważ z reguły są nieźle odśnieżone, więc nie muszę specjalnie skupiać nad tym na co za chwilę nastąpię. Co prawda mam za oknem możliwość biegania w pięknej scenerii lasu, jednak nie pociąga mnie perspektywa skręconej kostki, bo pod warstwą śniegu zwyczajnie nie widać zagrożenia (choć zupełnie inaczej wygląda bieganie po wydeptanych ścieżkach). Pod śniegiem nawet niewielki kamień obsuwający się pod stopą, o czym już zdążyłam się boleśnie przekonać, potrafi wyeliminować z biegania na dobrych kilka tygodni.

Kiedy już wiemy gdzie będziemy biegać, należy zastanowić się nad wyborem najlepszej ku temu pory. Jeśli wolimy bieganie na miękkiej nawierzchni (leśne czy polne dróżki) to nie zaszalejemy po ciemku, chyba że posiadamy zmysł echolokacji, albo bardziej po ludzku lampkę czołówkę :). Z chodnikami czy poboczami mniej ruchliwych ulic łatwiej jest według mnie wieczorem, ze względu na mniejsze natężenie ruchu, ponieważ nie  będziemy przeciskać się przez tłum piechurów, a światło lamp dobrze oświetli nam trasę naszego biegu. Dobrym pomysłem jest również odblaskowy element stroju, zwiększający naszą widoczność i bezpieczeństwo.

Ja tradycyjnie umilam bieg słuchaniem muzyki, naprawdę pomaga mi to w osiągnięciu zamierzonego dystansu, oraz skupieniu się na czymkolwiek innym niż śniegu padającym ostro w twarz ;) Tego musicie sami spróbować, czy odcięcie się muzyką, pomoże Wam czy przyniesie wręcz odwrotny skutek.

I pozostaje jeszcze kwestia ubioru, co nie zawsze jest  takie oczywiste o tej porze roku. Z reguły zanim zbiorę się do biegania, zawsze sprawdzam ile stopni pokazuje termometr zewnętrzny, czy wieje i sypie śnieg. Ja działam według swojego schematu, tak do 0 stopni ubieram termoaktywny komplet legginsy i koszulka na długi rękaw, z tej samej serii bluza z golfem, czapka i rękawiczki, ponieważ dłonie marzną mi ekspresowo.

Tak do 7 stopni poniżej zera, dorzucam do powyższego drugą parę skarpet, komin na szyję i koszulkę na krótki rękaw pod komplet i jak dla mnie jest idealnie. Ilość warstw może nie robi wielkiego wrażenia, ale należy wziąć pod uwagę termoaktywne właściwości stroju i to że ruch szybko rozgrzeje nasze ciała. Dobrze jest również zadbać o skórę twarzy i rąk, zabezpieczając je odpowiednim kremem ochronnym przed mrozem.

Wszystko to co zostało tu przedstawione, to są moje doświadczenia. Chcąc wiedzieć więcej o zimowym bieganiu proponuję skorzystać z literatury fachowej, ponieważ ja absolutnie nie poczuwam się do bycia specjalistką w tej materii, raczej zakochanym w bieganiu laikiem praktykiem ;)

A jeśli któreś z Was nie odpuściło biegania po wakacjach i chciałoby się podzielić własnymi pomysłami na bezpieczne i przyjemne bieganie zimą, zapraszam do pozostawienia komentarza. Dzielcie się wiedzą, sama chętnie skorzystam z doświadczenia innych biegaczy :)

Źródło zdjęcia: Flickr

Nasze recenzje Zobacz wszystkie »

Subscribe
Powiadom o
Żaklina Kańczucka
13 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Anna Z
Anna Z
7 lat temu

Ja niedawno zaczęłam biegać. Nie wiedziałam wcześniej, że to taka super sprawa.

Żaklina Kańczucka
7 lat temu
Reply to  Anna Z

Podoba mi się takie podejście :)!

Monika Nagórna
7 lat temu

Nie ma nic przyjemniejszego niż bieganie, ale bieganie takie swobodne bez celu, kiedy to możemy się wyładować lub też odwrotnie uspokoić się i nabrać energii. Najprzyjemniej biega się w spokojnym miejscu np. w parku, w lesie… na łonie natury, z daleka od gwaru ulicy, smogu i innych zanieczyszczeń. Bieganie to samo zdrowie.

Basia
Basia
7 lat temu

Kolorowe kredki w pudełeczku noszę,
Kolorowe kredki bardzo lubią mnie,
Kolorowe kredki kiedy je poproszę,
Namalują wszystko to co chcę.

Katarzyna Sawicka
7 lat temu

Super kredeczki,
jak z okładeczki!
Synek mój po wszystkim rysuje
i niczym kompletnie się nie przejmuje.
Wiec bardzo prosimy podaruj je nam,
a rysuneczek synka na pewno Ci dam :)

Anna Kozubek-Bortniczuk

Przed drugą ciążą dość często biegałam. Niestety teraz nie mam z kim synka zostawić, więc odpuściłam…za to mały daje mi taki wycisk, jest lepszy niż niejedna siłownia….w śniegu nie biegałam nigdy, ale taki bieg w zimowym lesie musi być super….

Lidia Madalińska
7 lat temu

chapeau bas :) dawno, dawno temu miałam ambitny plan – biegać! I pobiegłam… chyba ze dwa razy – zdyszana, zziajana, z jęzorem u ziemi i z wytrzeszczem oczu wróciłam do domu i jakoś samo się to bieganie zaprzestało :) Szumnie jednak powiem, że z mojego doświadczenia wiem (!), że łatwiej dolę (bądź niedolę) biegacza znosi się, gdy ktoś biegnie obok Ciebie – wtedy pojawia sie element konkurencji: „skoro on/ona może, to ja(!) nie dam rady?” wtedy człowiek choćby ostatkiem sił, to jednak powłóczy noga za nogą, bo przecież gorszym być… nieeee….

Gosia Sójka
7 lat temu

Nie biegacz inny motywuje, ale system – wyznacz sobie , że 3 x w tygodniu wychodzisz z domu na 30 min wysiłku. Najpierw przyzwyczaj organizm to tych pór. Zacznij od marszu, potem marsz/bieganie/marsz, nastęnie bieganie/marsz/bieganie.

Jad Janusz
7 lat temu

Widzę, że nie tylko ja pozostałam na etapie planowania. Po lekkiej zadszyszce odpoczywam do dziś. Ale zgadzam się że bieganie z kimś (sąsiadem, psem) dodaje jakiejś energii, sensu. Nawet nie chodzi o konkurencję a o dodatkową motywacje. Może jakbym oglądała moje ciało codziennie w lustrze i z rana w wiadomościach podawali jakie to to dobroczynne właściwości ma bieganie to po tygodniowym przygotowaniu wybiegłabym na dłużej

Żaklina Kańczucka
7 lat temu

Widzę więc że nie tylko ja lubię się dobrze zmęczyć:) Fakt, najtrudniej jest znaleźć motywację i choć godzinkę w ciągu na tego typu przyjemność. Ale zaręczam, gdy to już się stanie, nawet nie zauważycie jak szybko to ustrojstwo wciąga. Ostrzegam, bieganie uzależnia :D!

milena
milena
7 lat temu

jak juz nie raz pisałam nie jestem bardzo za bieganiem choć bardzo żałuję i zazdroszcze tym co biegają a sposób na bezpieczne bieganie zimą? kupić bieżnie i biegać w domu. no tak ale zaraz ktos powie o swiezym powietrzu. Możemy otworzyc okno :-)

GGG
GGG
7 lat temu

Nie ma nic lepszego niż bieganie zima. To zimą trenujemy siłę. Mowiac o bezpieczeństwie nie proponuje biegania w mieście ze słuchawkami na uszach-nie słyszysz co się dzieje wokoło ani w butach do tego nie przystosowanych.

top-facebook top-instagram top-search top-menu go-to-top-arrow search-close