XIX „Bieg po Uśmiech” Stowarzyszenia SOS Wioski Dziecięce w Kraśniku


Już 8 czerwca startuje kolejna edycja imprezy zorganizowanej przez Stowarzyszenie SOS Wioski Dziecięce – „Bieg po Uśmiech”. Zabawa rozpocznie się o godzinie 11.00 w SOS Wiosce Dziecięcej w Kraśniku, ul. Gmeinera 8.

Jak co roku, na malowniczo położonych terenach zaplanowano liczne atrakcje. Oprócz standardowej formuły biegów przełajowych, będzie można zobaczyć przejazd motocyklistów,  pokaz jiu-jitsu, występ teatrzyku „Pozytywka” czy podszkolić się z kursu udzielania pierwszej pomocy i zobaczyć pokaz ratownictwa medycznego. Dla dzieci przygotowano liczne konkursy, gry i zabawy takie jak np. kolorowanie motocykli przy pomocy specjalnych farb. Dodatkową atrakcją będzie specjalnie przygotowane wesołe miasteczko.

Ideą przyświecającą imprezie jest zachęcenie wszystkich pokoleń do wspólnego biegania. Organizowane wydarzenie to prawdziwe rodzinne święto, pozwalające spędzić wspólnie i aktywnie czas. „Bieg po Uśmiech” adresowany jest zarówno do małych dzieci, młodzieży jak i osób dorosłych. SOS Wioski Dziecięce zapraszają również do udziału w imprezie, odbywającej się w Kraśniku, wszystkich darczyńców, którzy wspomagają podopiecznych Stowarzyszenia.

Oprócz zwykłych konkurencji biegowych rozgrywany będzie również „Bieg integracyjny” dla osób niepełnosprawnych. Dodatkowo, w tym roku po raz pierwszy, dorośli uczestnicy Biegu Głównego (2000 dla kobiet 3000 dla mężczyzn),  będą mogli zarejestrować się w Internecie na stronie:http://www.wioskisos.org/formularzbiegu.

Wszyscy uczestnicy, bez względu na zajęte miejsce, otrzymają okolicznościowy dyplom i będą mogli uczestniczyć w losowaniu atrakcyjnych nagród niespodzianek. Zwycięzcy zostaną wyróżnieni trofeami sportowymi.

„Bieg po Uśmiech” to impreza zapoczątkowana w 1994 roku, której oprócz  sportowej rywalizacji zawsze towarzyszy dobra zabawa i miła atmosfera. Tegoroczna edycja łączy formułę biegów przełajowych i pikniku rodzinnego.

Szczegółowe informacje można znaleźć tutaj: http://www.wioskisos.org/biegpousmiech

Poniższy tekst jest informacją prasową przesłana nam przez zaprzyjaźnione serwisy. Żadna z naszych redaktorek nie jest autorką poniższego tesktu i nie odpowiadamy za zamieszczone treści. Jednakże dokładamy wszelkich starań, aby przedstawione informacje były zgodne z polityką oraz tematyką naszego serwisu.

Nasze recenzje Zobacz wszystkie »

Subscribe
Powiadom o
Informacje prasowe

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Mało? To może sprawdź kolejny tekst :)

Placówki medyczne w naszym kraju


W dzisiejszych czasach Internet jest coraz bardziej popularny i na pewno nie może nas to w żadnym stopniu dziwić. Co ważne należy podkreślić, że na pewno w dalszym ciągu sieć będzie się rozwijała w równie szybkim, a może i szybszym tempie niż obecnie. Patrząc na plusy, jakie niesie ze sobą sieć jest to jak najbardziej zrozumiałe.

Dziś Internet jest pomocny także i w elemencie, jakim jest nasze zdrowie. Mowa tutaj przede wszystkim o wszelkiego rodzaju poradach, jakie możemy tutaj znaleźć, a które mogą nam w wielkim stopniu pomóc. Niemniej jednak nie tylko taka pomoc przychodzi dziś z sieci. Na pewno bardzo ważne są także i wszelkiego rodzaju rankingi tak specjalistów, jakimi są lekarze i placówek medycznych, których jak dobrze wiemy w naszym kraju jest bardzo wiele.

Mimo, że wielu z nas takich rankingów nie traktuje poważnie to na pewno jest to wielki błąd, ponieważ w praktyce mogą nam one dać bardzo wiele.

Przede wszystkim należy zaznaczyć, że dzięki takim rankingom każdy z nas może już przed wizytą przeczytać opinię o danym specjaliście. Dzięki temu możemy nawet z niego zrezygnować, jeśli jest on krytycznie oceniany i wybrać tego, który ma o wiele lepsze opinie i oceny. Jednakże nie tylko pojedynczych lekarzy możemy tutaj oceniać. Co ciekawe powstał także iranking placówek medycznych, który jest tutaj równie ważne. Przede wszystkim ocena placówki medycznej jest ważna wtedy, kiedy w najbliższej przyszłości będziemy musieli udać się do szpitala lub też innego rodzaju placówki medycznej.

Opinie, które są tutaj umieszczane dodawane są przez zwykłych ludzi, którzy także byli pacjentami takich jednostek. Dzięki temu są one obiektywne. Większość osób, które dodają tutaj opinie o takich placówkach medycznych nie ma powodów do tego, aby kłamać. Jednakże należy także i pamiętać o tym, że najlepsze są opinie, które mają co najmniej kilkanaście ocen. Dzięki temu są one bardziej obiektywne od tych, które mają ich tylko kilka. Na pewno także i takie oceny są pomocne, ale największą uwagę powinniśmy zwracać na te, które mają ich co najmniej kilkanaście.

Poniższy tekst jest informacją prasową przesłana nam przez zaprzyjaźnione serwisy. Żadna z naszych redaktorek nie jest autorką poniższego tesktu i nie odpowiadamy za zamieszczone treści. Jednakże dokładamy wszelkich starań, aby przedstawione informacje były zgodne z polityką oraz tematyką naszego serwisu.

Nasze recenzje Zobacz wszystkie »

Subscribe
Powiadom o
Informacje prasowe

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

To co? Jeszcze jeden artykuł?

Dzieci w erze nowych technologii. Czy i jak czytają?


Świat zmienia się w błyskawicznym tempie. Dzieci urodzone w erze początków Internetu świętują swoje 18stki. Czy w dobie rewolucji cyfrowej dzieciaki lubią czytać? Czy książka ma szansę wygrać z interaktywnymi mediami?

Z okazji Dnia Dziecka, zapytaliśmy mamy kilkuletnich i kilkunastoletnich pociech jakie jest ich podejście do czytania oraz czy dzieci interesują się czytnikami, tabletami jako urządzeniami do e-lektury.

Moje dzieci mają po 8 i 12 lat. Pod choinkę każde z nich dostało czytnik. Kiedyś sceptycznie podchodziłam do e-booków, myśląc, iż dzieci muszą czytać tradycyjne książki, bez patrzenia w ekran. Teraz jestem zachwycona, gdyż moje dzieci zaczęły czytać. Wcześniej nie chciały nawet otworzyć książki. Postrzegam czytnik jako urządzenie edukacyjne, w dodatku poręczne i mobilne, można mieć w nim setki książek i nie zawadza na półce – mówi Sylwia, pracownik naukowy z Warszawy.

Mój 9 letni syn przepada za tym, żebym czytała mu ja albo mąż, ale sam nie bardzo rwie się do książek – mówi Monika, mama dwójki dzieci. Bardziej interesują go gry i telewizja, które angażują kilka zmysłów naraz, ale liczymy na to, że jak będzie starszy sam dostrzeże wartość książek.

Tata 14-letniego Bartka opowiada z kolei jak jego syn zainteresował się e-bookiem „Strażnicy Historii”. Odebrał mi pewnego dnia czytnik i już nie oddał – przeczytał obie części tak szybko, aż sam byłem zdziwiony. Kupiliśmy, więc kolejny czytnik, żeby syn miał własny.

Jak wynika z wypowiedzi, rodzice doceniają, iż czytanie ma wielką wartość. Niektórzy z nich decydują się skorzystać z nowych technologii, aby zachęcić pociechy do samodzielnej lektury.

Virtualo aktywnie bierze udział w edukacji rozwijającego się rynku eczytelnictwa w Polsce. Jak wynika z naszych obserwacji i realizacji projektów dedykowanych aktualnych i potencjalnym eczytelnikom, zainteresowanie e-bookami wśród dorosłych i dzieci rośnie z roku na rok. Coraz bardziej powszechne jest czytanie na czytnikach i tabletach oraz korzystanie z interaktywnych książek, chociaż te ostatnie w Polsce nie są jeszcze tak popularne jak za granicą.

Dla najmłodszych audiobooki

Młodszym dzieciom warto włączać audiobooki, żeby miały kontakt z opowieściami, historiami. Audiobooki spełnią dodatkową rolę edukacyjną, wprowadzając najmłodszych w świat baśni i pięknej mowy.

Z okazji Dnia Dziecka wydawnictwo Egmont wraz z Virtualo przygotowało niespodziankę – w dniach 29.05-4.06.2013 na Virtualo.pl można otrzymać w prezencie audiobooka „Basia i taniec” i e-booka „Basia i biwak” z popularnej i lubianej serii z Basią, przeznaczonej dla dzieci w wieku do 6 lat.

To świetna okazja, żeby wypróbować, czy taka forma czytania spodoba się naszemu dziecku – mówi Małgorzata Błaszczyk, Marketing Manager Virtualo. Seria z Basią cieszy się bardzo dużym zainteresowaniem, ma swoich fanów – Basia jest dzieciakom bardzo bliska, ma takie same problemy jak one i jest „rzeczywista”, „prawdziwa” – dodaje. Audiobook czytany jest przez znaną aktorkę Marię Seweryn, która sama ma dwie córki i bardzo ceni tę serię. Dodatkowo dostępne są książki z tej samej serii, gra planszowa „Łap kolory”, książeczki kartonowe dla młodszych dzieci „Basia i Franek” oraz mobilna aplikacja na iPada – „Basia i słodycze”.

dzien-dziecka-grafika-akcji-egmont-i-vrtualo

Dla starszych dzieci e-booki

W zmieniających się obyczajach czytelniczych zarówno dorosłych, jak również naśladujących ich dzieci pojawiają się książki cyfrowe. Jest to syndrom ery nowych technologii, która wkroczyła aktywnie w nasze życie i szansa, aby młodzież przekonać do sięgania po książki w nowej formie. Dobra dostępność tytułów młodzieżowych i lektur szkolnych jest dodatkową zachęta, aby pomyśleć o zakupie czytnika dla swojego dziecka i stworzeniu wirtualnej biblioteki. Również zaletą tekstu czytanego z urządzeń elektronicznych typu: tablet, komputer czy e-czytnik jak informują naukowcy, jest fakt, iż mogą z korzyścią użytkować go dyslektycy, czyli osoby, które mają problemy z czytaniem i pisaniem. Wynika to z możliwości zmiany czcionki oraz regulowanie kontrastu między literami a tłem.

Audiobooki i e-booki dla SOS Wiosek Dziecięcych

Z myślą również o małych podopiecznych SOS Wiosek Dziecięcych, chcąc podarować im prezent z okazji Dnia Dziecka, wydawnictwo Egmont wraz z Virtualo postanowiło przekazać pakiety audiobooków: „Basia i opiekunka” oraz „Basia i taniec” oraz e-book „Basia i biwak” Upominki dla dzieci zostaną przekazane w formie kodów, które posłużą do pobrania e-książek ze strony dystrybutora.

Nasze dzieci będą zachwycone, postać Basi na pewno przypadnie im do gustu – mówi Anna Choszcz – Sendrowska, ze Stowarzyszenia SOS Wioski Dziecięce w Polsce. Będą mogły słuchać audiobooków razem z rodzeństwem i indywidualnie. Książki elektroniczne są dobrą formą spędzania czasu i odgrywają ważną rolę edukacyjną – dodaje. Dzieci z SOS Wiosek Dziecięcych, są ciężko doświadczone przez los, potrzebują dobrych wzorców i pozytywnej motywacji.

Dzieci dorastają w erze nowych technologii, dlatego powinniśmy je wspierać w dobrym korzystaniu z jej zalet. Audiobooki i e-booki są naturalnym kierunkiem rozwoju rynku książki i eczytelnictwa, które warto promować wśród dzieci.

Źródło: Virtualo

Poniższy tekst jest informacją prasową przesłana nam przez zaprzyjaźnione serwisy. Żadna z naszych redaktorek nie jest autorką poniższego tesktu i nie odpowiadamy za zamieszczone treści. Jednakże dokładamy wszelkich starań, aby przedstawione informacje były zgodne z polityką oraz tematyką naszego serwisu.

Nasze recenzje Zobacz wszystkie »

Subscribe
Powiadom o
Informacje prasowe

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Sprawdź nasz kolejny artykuł

„Oszukany” biszkopt, czyli ciasto o stu twarzach


Niezapowiedziani goście, cukierniczy pech lub stuletni piekarnik z „humorami” – to doskonałe powody, żeby zostać fanem tego ciasta! Przepis cioci Lusi ratował życie już kilku pokoleniom w naszej rodzinie. To jedno z tych ciast, które zawsze wychodzą – no, chyba że zaśniemy i spali się na popiół 😉

Można je przyrządzać na wiele różnych sposobów – jako spód pod owoce i galaretkę lub krem oraz jako dobrze nadziane owocami ciacho. Śmiało można no niego wrzucić każde owoce, nadające się do pieczenia. Można dopieścić je orzechami lub rodzynkami. To ciasto kocha wręcz eksperymenty i jest bardzo cierpliwe! A najmłodsi wręcz za nim przepadają!

Kolejny plus, oprócz czasu oszczędza zasoby naszego portfela – do wykonania nie trzeba wiele, dosłownie podstawowe produkty!

Składniki:
1/2 kostki masła roślinnego/ margaryny do pieczenia
3 jaja
1/2 szklanki cukru
1 szklanka mąki
2 łyżeczki proszku  do pieczenia
trochę mleka 3-5 łyżek

Dodatki:
2-3 jabłka lub inne ulubione owoce
ewentualnie cukier waniliowy lub migdałowy

Przygotowanie:

Ciasto
W misce rozcieramy miękki tłuszcz za pomocą miksera. Następnie dodajemy jaja i cukier. Miksujemy na wysokich obrotach, aż do uzyskania jednolitej konsystencji. Dodajemy resztę składników. Dodajemy mleko, można dodać nieco więcej, aż do uzyskania odpowiedniej konsystencji – ciasto ma przypominać bardzo gęstą śmietanę i z lekkim oporem wylewać się z miski.

Jeżeli chcemy upiec biszkopt pod owoce, na tym kończy się nasza praca – wlewamy ciasto do formy (warto wyłożyć dno papierem do pieczenia).

Pieczemy w 180-200oC przez około 30 minut – najlepsza będzie próba patyczkiem (doskonałe są patyczki do szaszłyków, nakłuwamy ciasto i sprawdzamy, czy na wyciągniętym patyczku zostały resztki lepkiego ciasta. Gdy wyciągniemy suchy patyczek, ciasto jest gotowe)

Wersja z owocami
Jeżeli chcemy dodać do ciasta owoce, najlepiej dorzucić je przed wlaniem do formy i dokładnie wymieszać — wtedy ciasto dobrze i równomiernie pokryje owoce.

Na jedną średnią blachę wystarczą 2-3 jabłka – obrane i pokrojone w kostkę. Jednym z moich eksperymentów było dodanie do ciasta jednego małego opakowania cukru migdałowego, oraz wspomnianych już jabłuszek. Ta wersja pojawia się najczęściej na naszym stole i jest faworytem znajomych 🙂

Możemy dodawać rozmaite owoce – np. porzeczki, jagody, gruszki, brzoskwinie itd. W zależności od humoru! Jeżeli owoce są bardzo soczyste i wilgotne, ciasto pieczemy 5-10 minut dłużej.

A jaka wersja będzie Waszą ulubioną?

Smacznego!

oszukany-biszkopt-ciasto-polbiszkoptowe

Zdjęcia: Hanna Szczygieł
Źródło zdjęcia tytułowego:Zdjęcie dodane przez Taryn Elliott: https://www.pexels.com/pl-pl/zdjecie/jedzenie-drewno-stol-cukier-4099123/

Nasze recenzje Zobacz wszystkie »

Subscribe
Powiadom o
Hanna Szczygieł

2 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Kazimiera Woźniak
8 lat temu

Ciasta kruche lubię z jabłuszkami i wczoraj zrobiłam takie różyczki. Nie są najpiękniejsze bo pierwszy raz je wykonywałam, ale są smaczne 🙂

Kazimiera Woźniak
8 lat temu

Przyrządzam najzwyklejsze kruche ciasto a samo wykonanie różyczek tutaj proszę zerknąć :)https://www.facebook.com/tiphero/videos/10154254771298761/

top-facebook top-instagram top-search top-menu go-to-top-arrow search-close