Zaparcia u kobiet


Bycie kobietą to przywilej, który niesie ze sobą przypadłości przypisane tylko i wyłącznie płci pięknej. Miesiączka, zmiany hormonalne, ciąża – wpływają na pracę układu trawiennego. Dodatkowo życie w nieustannym stresie, nieregularne spożywanie posiłków oraz brak ruchu mogą powodować bóle brzucha, niestrawność, a nawet zaparcia. Dulcobis to lek, który pomoże zwalczyć zaparcia oraz pozwoli cieszyć się życiem.

Z problemem zaparć zmaga się coraz więcej kobiet. Według specjalistów zaparcia są jedną z najbardziej uciążliwych i rozpowszechnionych dolegliwości trawiennych. Kiedy kolejna wizyta w toalecie nie przynosi pożądanego efektu, pojawia się uczucie ciężkości, ograniczona swoboda poruszania się. To wszystko przekłada się na samopoczucie. Dodatkowo organizm kobiety jest poddany ciągłym zmianom wynikającym z obecności estrogenów, które w zależności od wieku i etapu życia kobiety funkcjonują w różnorodny sposób. Każda zmiana poziomu estrogenów czy progesteronu odbija się echem na działaniu kobiecego organizmu, między innymi pracy mięśni jelit.

Hormony w natarciu

Miesiączka. Wiele kobiet przed menstruacją oraz w jej trakcie ma zaparcia. Powodem są między innymi hormony. W tym czasie organizm kobiety próbuje osiągnąć równowagę, która jest zaburzona przez obniżający się poziom progesteronu oraz wytwarzanie prostaglandyn odpowiedzialnych za procesy fizjologiczne.

Mamy karmiące. Na zaparcia cierpią również kobiety karmiące piersią, również za sprawą zmian hormonalnych. Wpływ na to ma także stres – kobiety często denerwują się nową sytuacją życiową, co niestety źle wpływa na układ trawienny. Ponadto panie w tym intensywnym momencie życia ograniczają ruch i nie mają czasu na przygotowanie pełnowartościowych posiłków. W tych wyjątkowych dniach warto zadbać o to, aby w diecie znalazły się składniki ułatwiające trawienie oraz wspomagające perystaltykę jelit.

Wiek sprzyja zaparciom

Innym powodem zaparć może być wiek. Z biegiem czasu metabolizm organizmu naturalnie „zwalnia”, przez co przy dotychczasowych nawykach żywieniowych może nagle pojawić się uczucie dyskomfortu, obciążenia, a nawet zaparcia. Częstotliwość pojawienia się tego problemu wzrasta po przekroczeniu 65. roku życia. Jak pokazują statystyki ponad 5-krotnie więcej osób w tym wieku cierpi z powodu zaparć w porównaniu z ludźmi młodszymi. Jest to związane ze zmianami dokonującymi się w budowie i funkcji przewodu pokarmowego, np. dochodzi do stopniowego zaniku bony śluzowej w przewodzie pokarmowym, zmniejsza się dopływ krwi przez miażdżycowo zmienione naczynia tętnicze.[1]

Zaparcia występują także u kobiet w okresie okołomenopauzalnym i menopauzalnym. W tym czasie stężenie hormonów rozrodczych wydzielanych przez organizm obniża się drastycznie, co wpływa na wrażliwe mięśnie jelit.

Jak sobie radzić?

Aby skutecznie walczyć z zaparciami, należy:

  • Przynajmniej kilka minut codziennie poświęcić na gimnastykę – wspomoże ona pracę układu pokarmowego, ale też pomoże zminimalizować stres, który również jest jedną z przyczyn zaparć.
  • Wzbogacić dietę o produkty z dużą zawartością błonnika (np. owoce, warzywa, produkty owsiane, orzechy, pieczywo razowe).
  • Unikać potraw ciężkostrawnych, które nadwyrężają pracę układu trawiennego.
  • Pić przynajmniej 1,5 litra wody dziennie.

W sytuacji, kiedy powyższe wskazówki nie przynoszą oczekiwanych efektów, warto sięgnąć po Dulcobis – najpopularniejszy na świecie lek przeczyszczający[2], do stosowania na noc.

Dulcobis to lek bezpieczny oraz skuteczny. Jego działanie jest przewidywalne, ponieważ efekt następuje w ciągu 6-12 h od zażycia. Może być stosowany u kobiet karmiących piersią, ponieważ nie przenika do mleka matki. Jest przetestowany klinicznie.

Więcej informacji na www.dulcobis.pl oraz www.stopzaparciom.pl

Dulcobis, 5 mg, (Bisacodylum), tabletki dojelitowe.

Wskazania do stosowania leku Dulcobis:

Krótkotrwałe, objawowe leczenie zaparć.

W przygotowaniu do badań diagnostycznych, w leczeniu przed i pooperacyjnym, w stanach wymagających ułatwienia defekacji.

Przeciwwskazania:

Dulcobis jest przeciwwskazany u pacjentów z niedrożnością jelit, z ostrymi stanami w jamie brzusznej, w tym z zapaleniem wyrostka robaczkowego, ostrymi chorobami zapalnymi jelit oraz z silnymi bólami brzucha z towarzyszącymi mdłościami i wymiotami, które mogą być objawem poważnych chorób. Dulcobis jest również przeciwwskazany w stanach ciężkiego odwodnienia oraz u pacjentów ze znaną nadwrażliwością na bisakodyl lub jakikolwiek inny składnik produktu. W przypadku rzadkich chorób genetycznych, w których występuje nietolerancja składnika pomocniczego produktu, stosowanie produktu jest przeciwwskazane.

Podmiot odpowiedzialny: Boehringer Ingelheim International GmbH, Binger Strasse 173,
D-55216 Ingelheim/Rhein, Niemcy.

Numer pozwolenia na dopuszczenie do obrotu: 18720, wydane przez URPLWMiPB.

Cena rekomendowana: 7 PLN

Numer ewidencyjny: DULC/35/07/12

Przed użyciem zapoznaj się z ulotką, która zawiera wskazania, przeciwwskazania, dane dotyczące działań niepożądanych i dawkowanie oraz informacje dotyczące stosowania produktu leczniczego, bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu.[1] McCrea GL, Miaskowski C, Stotts NA et al.: Patophysiology of constipation in the older adult. World J Gastroenterol 2008; 14: 2631-38.

[2] IMS Mat 03/2011, dot. rodziny produktów Dulcolax

Poniższy tekst jest informacją prasową przesłana nam przez zaprzyjaźnione serwisy. Żadna z naszych redaktorek nie jest autorką poniższego tesktu i nie odpowiadamy za zamieszczone treści. Jednakże dokładamy wszelkich starań, aby przedstawione informacje były zgodne z polityką oraz tematyką naszego serwisu.

Nasze recenzje Zobacz wszystkie »

Subscribe
Powiadom o
Informacje prasowe

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Mało? To może sprawdź kolejny tekst :)

Akcja „Czytelnik miesiąca”


My- mamy blogerki zaspakajając naszą potrzebę pisania, znalazłyśmy odpowiedź w Waszej potrzebie czytania. Dzielimy się wiedzą, refleksjami i opiniami we wpisach, Wy – robicie to samo w komentarzach. I dzięki temu Blog W Roli Mamy prowadzony jest przez nas, a kształtowany przez Was – naszych Czytelników.

Postanowiłyśmy każdego miesiąca nagrodzić najaktywniejszego Czytelnika i właśnie dlatego zagościła na naszych łamach Akcja „Czytelnik miesiąca”.

ZASADY AKCJI „Czytelnik miesiąca”
1. Organizatorem akcji jest blog „W Roli Mamy”.
2. Sponsorem nagrody jest Merlin.pl.
3. W akcji mogą brać udział wszyscy Czytelnicy.
4. Każda akcja trwa od pierwszego do ostatniego dnia każdego miesiąca (aż do odwołania).
5. Spośród wszystkich autorów komentarzy wybieramy najaktywniejszego Czytelnika, który pozostawił największą liczbę komentarzy w danym miesiącu.

NAGRODA:
co miesiąc do wygrania jeden z kosmetyków PAT&RUB

Poniższy tekst jest informacją prasową przesłana nam przez zaprzyjaźnione serwisy. Żadna z naszych redaktorek nie jest autorką poniższego tesktu i nie odpowiadamy za zamieszczone treści. Jednakże dokładamy wszelkich starań, aby przedstawione informacje były zgodne z polityką oraz tematyką naszego serwisu.

Nasze recenzje Zobacz wszystkie »

Subscribe
Powiadom o
Informacje prasowe

8 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Ania Stanczak
11 lat temu

Dostałam i polecam bo warto!:)

kaja19782
kaja19782
11 lat temu

super:)

katyja
katyja
11 lat temu

Bloga macie ciekawego to i bez kosmetyków warto czytać i komentować 🙂

Malwina Wołowska
Malwina Wołowska
10 lat temu
Reply to  katyja

zgadzam się;)

sylwiagkap
sylwiagkap
11 lat temu

Po prostu jesteście świetni, wasze artykuły są bombowe:) dziękuję Wam za to:)

kosmos
kosmos
10 lat temu

Gdyby tylko więcej czasu na pisanie i czytanie innych wpisów człowiek miał,ale obiecuje sie poprawić…

Malwina Wołowska
Malwina Wołowska
10 lat temu

Artykuły bardzo ciekawe a nagrody super:)

To co? Jeszcze jeden artykuł?

O, mega dobra ryba dla każdego dziecka!


Mówi się, że ryba wpływa na wszystko. Wpływa też na koncentrację i zdolność uczenia się. Jest więc idealna dla dzieci. Ale co zrobić, kiedy Twoja pociecha woli łowić ryby niż je jeść? Podać nowość – przepyszne Yomi Omega-3, czyli ryby, które smakują dzieciom! Pierwsza taka na rynku wyjątkowa  i delikatna konsystencja sprawi, że Twoje dziecko z chęcią będzie sięgało po kolejne pomarańczowe  pralinki. Nowe pyszne Yomi Omega-3 rybki to doskonały sposób na uzupełnienie diety Twojego dziecka!

Dlaczego tyle hałasu o ryby? W nich znajdują się kwasy Omega-3, odpowiedzialne m. in. za funkcjonowanie układu nerwowego. Właśnie te kwasy tłuszczowe pomagają osiągać sukcesy w szkole. Wystarczy więc serwować swojemu dziecku dużo ryb, żeby z łatwością przyswajało sobie szkolną wiedzę? Nie jest to takie proste. Prawie 1/5 dzieci nie jada ryb, a ponad połowa spożywa je rzadziej niż raz na 2 tygodnie. Specjalnie dla nich powstała jedyna taka pomarańczowo-jogurtowa rybka Yomi Omega-3!
Od dziś, dzięki Yomi Omega-3, Twoje dzieci będą zajadać się rybami! W pudełku mieści się aż 20 małych rybek. Dzięki walorom smakowym Yomi Omega-3, problem rybich niejadków przestaje istnieć. Każda tabletka wyprodukowana jest zgodnie ze standardami GMP, czyli zgodnie z rygorystycznymi zasadami dotyczącymi czystości i jakości. To ryby bez konserwantów i sztucznych barwników, za to z dużą ilością kwasów Omega-3.
Genialny Albert Einstein na pewno lubił Ryby, bo pod tym znakiem się urodził. Jeśli Twoje dziecko chce pójść w jego ślady, a nie przepada za rybami, najlepszym rozwiązaniem jest podanie mu przepysznej pomarańczowo-jogurtowej rybki. Yomi Omega-3 to bezpieczny suplement diety ułatwiający jakże trudne szkolne życie. Twoje dziecko może być drugim Einsteinem, a nawet być lepszym od niego, bo ma smakowitą nowość – Yomi Omega-3

Źródło: informacja prasowa

Poniższy tekst jest informacją prasową przesłana nam przez zaprzyjaźnione serwisy. Żadna z naszych redaktorek nie jest autorką poniższego tesktu i nie odpowiadamy za zamieszczone treści. Jednakże dokładamy wszelkich starań, aby przedstawione informacje były zgodne z polityką oraz tematyką naszego serwisu.

Nasze recenzje Zobacz wszystkie »

Subscribe
Powiadom o
Informacje prasowe

2 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
sylwiagkap
sylwiagkap
11 lat temu

Muszę spróbować:)

Malwina Wołowska
Malwina Wołowska
11 lat temu

Moja mała lubi jeść rybki, ale tych tabletkowych nie próbowałam jeszcze:)

Sprawdź nasz kolejny artykuł

[Video sponsorowane] W trosce o zdrowie dzieci – tu i tam, dziś i jutro…


Bycie mamą to cały wachlarz uczuć, to troska i obowiązek. Mama – strażnik bezpieczeństwa, przedkładający swój obowiązek, chronienia tej najważniejszej istoty ponad własne życie, zmęczenie i cały świat.

Dbałość o higienę nabiera niezwykłej wagi, gdy nasz próg przekracza kruche i bezbronne maleństwo – często dajemy się ponieść przesadzie, a jeszcze częściej nie wyobrażamy sobie nawet, że mogło być inaczej. Dziecko rośnie zdrowo i bezpiecznie, otoczone miłością, a wyznacznikiem „kryzysu sanitarnego” staje się piętrząca góra naczyń w zlewie i nie umyte z braku czasu okna.

… niestety nie wszystkie mamy na świecie mają takie problemy… są na naszej kuli ziemskiej miejsca gdzie problemem nie jest nieumyta od 2 dni toaleta – a jej całkowity brak. Co roku z powodu chorób rozprzestrzeniających się w zawrotnym tempie, kilka tysięcy mam traci bezpowrotnie swoje szczęście…

2,5 miliarda obywateli ziemi nie ma dostępu do godnych warunków sanitarnych, prawie połowa z nich nie ma żadnej możliwości skorzystania z toalety – są zmuszeni załatwiać swoje potrzeby na wolnym powietrzu. Oprócz oczywistych niedogodności oraz zagrożenia jakie płynie z warunków sanitarnych, brak sanitariatów stwarza również bariery kulturowe.

Dzięki akcji „Domestos dla Unicef” każda z nas mam, może pomóc innej mamie – pomóc spełnić jej obietnicę ochrony małego życia. Kupując oznaczone opakowania produktu Domestos – wspieracie akcję, z każdej sprzedanej butelki – 5% powędruje na konto akcji. Podnosząc świadomość na temat kryzysu sanitarnego na świecie, również pomagacie walczyć z tym trudnym problemem – opowiedzcie o akcji „Razem dla zdrowia dzieci” swoim bliskim. Wspólnie możemy zapobiec tak wielu tragediom – bez wysiłku, jak co dzień dbając o bezpieczeństwo w naszych domach!

Wpis sponsorowany przez Domestos

Nasze recenzje Zobacz wszystkie »

Subscribe
Powiadom o
Hanna Szczygieł

9 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
kaja19782
kaja19782
11 lat temu

Popieram takie akcje i kupuję produkty oznaczone bo tak niewiele a tak wiele:)

sylwiagkap
sylwiagkap
11 lat temu

My takze kupujemy produkty oznaczone znaczkami z pomocą dla innych dzieci:)

Agnieszka Danielewicz
11 lat temu

akcję popieram 🙂

Ania Stanczak
11 lat temu

siwetna akcja którą oczywiście popieram;)!

Sylwia Chojnowska
11 lat temu

Jak możemy pomagajmy 🙂

Malwina Wołowska
Malwina Wołowska
11 lat temu

My też staramy się kupować produkty oznaczone.Przy problemach tych ludzi nasze stają się takie banalne

Marta Ulińska
11 lat temu

Akcja na pewno do poparcia mam nadzieję, że pieniądze trafią faktycznie tam gdzie powinny.

Iza Kasparek
11 lat temu

warto pomagac. i mam nadzieje ze tak jak Marta napisałas pieniadze trafiaja tam gdzie mają

top-facebook top-instagram top-search top-menu go-to-top-arrow search-close