25 kwietnia 2012

Krótkie bajeczki dla chorej córeczki – Joanna Monika Litwin

„Krótkie bajeczki dla chorej córeczki”
Autor: Joanna Monika Litwin
Wydawnictwo: Impuls

Rok wydania: 2011
Strony: 74
Format: 17,5 x 25 cm
Oprawa: miękka, klejona, matowa

Ktoś z Was  może by powiedział, że pojawiła się kolejna książka z bajkami, ile przecież można ich mieć?  Za dnia, prawie w każdym kącie mieszkania, można znaleźć u nas książeczkę z bajkami, głównie w twardej oprawie. Aż tu nagle w nasze ręce wpadła książka „Krótkie bajeczki dla chorej córeczki”. W pierwszej chwili małe zmieszanie – miękka okładka, strony z normalnych kartek papieru – to przecież nie wytrzyma pięć minut. A jednak mimo obaw nadal ma się dobrze.

„Krótkie bajeczki dla chorej córeczki” to zbiór 19 opowiadań, które łączą w sobie elementy bajki terapeutycznej i są nie tylko dla dziewczynek. Bajki pomagają dzieciom zrozumieć różne trudne sytuacje, przezwyciężyć strach, poczuć się wartościowym i kochanym. Są także świetnym narzędziem w dłoniach rodziców, którzy nie zawsze wiedzą jak dziecku wytłumaczyć, że źle postąpiło.  Znajdziemy w niej bajeczki opowiadające min. biedronce, która się złościła, że jest „za mała” o krokodylu, który bał się dentysty i wiele innych o motylach, kotkach, czy mrówce. Dla każdej bajeczki, przygotowana jest jedna ilustracja, która po skopiowaniu może okazać się świetną kolorowanką, a także formą do ‘utrwalenia” pozytywnego przesłania z bajeczki. Ponadto należy podkreślić, że ilustracje są bardzo zabawne i atrakcyjne nie tylko dla dziecka.

Jak dla mnie książka ta spełnia wszystkie wymogi, dobrych bajek – są krótkie (na 5 min), jest jedna ilustracja, przez co dzieciom łatwiej się skupić na historii i jej przesłaniu.

Pamiętajmy, jednak że samo przeczytanie bajeczki nic nam nie da, jeśli nie będziemy rozmawiać z naszym dzieckiem, wsłuchiwać się w jego słowa, jako równego partnera, bo dziecko to też człowiek, który ma swoje potrzeby i pragnie być kochanym.

Rachela

Serdecznie dziękujemy Oficynie Wydawniczej IMPULS

za przekazanie egzemplarza recenzenckiego książki.

Możliwość komentowania została wyłączona.

top-facebook top-instagram top-search top-menu go-to-top-arrow search-close