Którędy do Yellowstone? Dzika podróż po parkach narodowych – Aleksandra Mizielińska i Daniel Mizieliński
Tytuł: Którędy do Yellowstone? Dzika podróż po parkach narodowych
Autorzy i ilustratorzy: Aleksandra Mizielińska, Daniel Mizieliński
Liczba stron: 128
Oprawa: twarda
Wydawnictwo: Dwie Siostry
Rok wydania: 2020
Którędy do Yellowstone?, to jedna z tych pozycji od Wydawnictwa Dwie Siostry, która zawsze się sprawdza i wciąga młodych miłośników przyrody w piękny świat fauny i flory. To niewątpliwie ciekawy edukacyjny tytuł, którego nie będziecie mogli odłożyć zbyt szybko na półkę.
Przygodę, Którędy do Yellowstone? rozpoczynamy od rodzimej Puszczy Białowieskiej, gdzie bliżej poznamy pewną wiewiórkę Ulę i żubra Kubę. To właśnie oni będą naszymi przewodnikami po ośmiu parkach narodowych rozmieszczonych na całej planecie.
Zanim wyruszymy w długą podróż za ocean Ula i Kuba oprowadzają nas po Białowieskim Parku Narodowym, przedstawiając jego historię, mieszkańców oraz charakterystyczną florę. To jednym słowem dobra lekcja przyrody i geografii.
Następnie bohaterowie zabierają nas do tytułowego Parku Yellowstone, które słynie z gorących gejzerów i źródeł. To także miejsce, w którym można spotkać na wolności bizony amerykańskie, niedźwiedzie grizzly, czy pumę płową. Na kilku stronach autorzy bardzo szczegółowo opisują, jak powstał ten park, jakie zwierzęta go zamieszkują, a także mamy odrobinę historii pierwszych osadników z Europy i rdzennych mieszkańców. To niesamowite kompendium wiedzy, które tylko czeka na odkrycie i zgłębienie naukowych faktów i odkryć.
Wiewiórka Ula i żubr Kuba zabiorą czytelników jeszcze do parku w Ameryce Południowej, Afryce, Azji, Australii, Malezji, a nawet razem z nimi odwiedzimy Grenlandię. To prawdziwa przygoda dla głodnych wiedzy i ciekawostek dzieci i dorosłych.
Najmłodszym parkiem z ośmiu opisanych jest Narodowy Park Jiuzhhaigou w Chinach. Został założony w 1982 roku i zajmuje powierzchnię 720 km kwadratowych. To wyjątkowe miejsce jest domem dla pandy wielkiej i pandy rudej oraz to właśnie tam możemy podziwiać największy bambus na świecie. Bambus to nie tylko składnik potraw i przysmak pand. Sprawdzi się jako materiał budowlany, można go śmiało wykorzystać do wyrobu instrumentów, lekarstw, ubrań, czy papieru. Z ciekawostek można dodać, że na terenie parku znajdują się aż sto czterdzieści cztery jeziora.
Którędy do Yellowstone? to niesamowita gratka dla młodych przyrodników. Została wydana w 2020 roku i szybko zyskała popularność. Aleksandra i Daniel Mizielińscy potrafią swoją grafiką przekonać do siebie niejedno dziecko, czy dorosłego. Do tego duży format książki w twardej oprawie przyciąga wzrok i uprzyjemnia czytania. Ponadto, Którędy do Yellowstone? Jest wpisane na listę szkolnych lektur w klasach I-III. Czego chcieć więcej? – Kolejnej części!
Wpis powstał we współpracy z Wydawnictwem Dwie Siostry
Zhttps://wrolimamy.pl/?s=dwie+siostrydjęcia: archiwum prywatne