4 stycznia 2021

Śladami Neli przez dżunglę, morza i oceany – Nela Mała Reporterka

Tytuł: Śladami Neli przez dżunglę, morza i oceany
Autor: Nela Mała Reporterka
Oprawa: twarda
Liczba stron: 199
Rok wydania: 2016
Wydawnictwo: Burda Media Polska

 

Tytułem wstępu: tę recenzję napisała moja jedenastoletnia córka. 

Książka Śladami Neli przez dżunglę, morza i oceany Neli Małej Reporterki wyszła w roku 2016. Nela w tej książce opisuje swoje prawdziwe przygody z podróży po trzech kontynentach. Jest to piąta książka Neli.

Razem z Nelą odwiedzamy Boliwię, Peru, Dominikanę, Kostarykę, Panamę, Wietnam, Etiopię oraz Japonię.

Na początku na Kostaryce Nela zabiera nas na poszukiwanie ocelota. Następnie Nela w Panamie obserwuje z nami żaby, później jedziemy z nią w góry Andy szukać lam, potem razem z Nelą odkrywamy tajemnicę Machu Picchu w Peru. Na Dominikanie nurkujemy z małą podróżniczką w pobliżu rafy koralowej i zwiedzamy zatopiony w morzu wrak. Kolejny rozdział to podróż do Boliwii i przejazd najniebezpieczniejszą drogą świata. Następnie Nela zabiera nas do Wietnamu na Piaskowy Kanion i do Etiopii do plemienia Galeb, a na koniec do Japonii, na kurs Ninja.

Pozycja jest naprawdę wciągająca. Czytając tę książkę, łatwo jest wyobrazić sobie, że podróżujemy razem z Nelą, i jesteśmy dokładnie w tych samych miejscach, co główna bohaterka. Dodatkowo możemy też poznać wiele ciekawych miejsc na Ziemi bez wychodzenia z domu. A ci, którzy właśnie chcieliby zwiedzić świat, mając taki plan, mogą przeczytać książkę Neli. Można z tej pozycji dowiedzieć się, np. co ciekawego warto zwiedzić w krajach, w których była Nela, a na co trzeba uważać.

Kiedy kończymy czytać „Śladami Neli przez dżungle, morza i oceany” uczucia są podobne do tych, które towarzyszą nam, kiedy wracamy z podróży, czyli zawsze zadajemy sobie pytanie „czemu tak krótko?” Tak jest z tą książką. Zastanawiamy się, dlaczego tak szybko się skończyła.

W książce znajdują się również kody QR, jednak do ich zeskanowania potrzebna jest aplikacja See More w telefonie lub tablecie. Pod kodami kryją się filmiki, które odwołują się do podróży opisanej w książce. Filmiki znajdują się w aplikacji See More również bez skanowania kodu, jednak trzeba byłoby szukać filmu po tytule. Filmiki trwają ok. 12-20 minut i są uzupełnieniem treści opisanych w książce.

Śladami Neli

Książka bardzo mi się podobała, mogłam poznać przyrodniczy świat, poczuć się jakbym ja też podróżowała w te miejsca, w których była Nela. Polecam tę książkę wszystkim, ale w szczególności tym, którzy chcieliby podróżować po całym świecie, ale niestety nie mają takiej możliwości, oraz tym, którzy podróżują i chcieliby przed wyjazdem w dane miejsce czegoś się o nim dowiedzieć.

Dziękuję Wydawnictwu Burda Media Polska za przekazanie egzemplarza recenzenckiego

Możliwość komentowania została wyłączona.

top-facebook top-instagram top-search top-menu go-to-top-arrow search-close