„Na wsi”

Tytuł: „Na wsi”

Opracowanie: Mariusz Niemycki

Ilustracje: Agnieszka Semaniszyn-Konat

Wydawnictwo: Skrzat

Seria wydawnicza: Skrzacik ciekawski

Rok wydania: 2009

Format: 21,5 x 20,5 cm

Oprawa: sztywnostronicowa

Ilość stron: 6

Kategoria wiekowa: 2-4

Cena sugerowana: ok. 6 zł

 

Razem z Wydawnictwem Skrzat udajmy się w podróż „Na wieś”. Spędzimy jeden dzień u Antosia i jego rodziny, w otoczeniu domowych zwierząt, obserwując ich codzienne obowiązki.

Jak to bywa na wsi, o świcie zbudzi nas piejący kogut, a po wspólnym śniadaniu „w tatowych butach”, wyruszymy w podróż po zagrodzie. Antoś jest bardzo rezolutnym chłopcem, z ogromnym zapałem pomaga tacie we wszystkich obowiązkach związanych z oporządzeniem gospodarstwa.

Mali Czytelnik pozna tu, różne domowe zwierzęta oraz obowiązki rolnika. Cała historia, opowiedziana jest za pomocą wesołych i mądrych rymowanek, które zachęcają do zabawy i wnikliwego poznania głównych bohaterów.

Ilustracje Wszystkich zwierząt zostały zebrane na okładce książki, która zachęca do wymieniania nazw poszczególnych zwierząt oraz do nauki wydawanych przez nie odgłosów. Nie zabrakło tam też turkoczącego traktora, gołąbków czy bocianiego gniazda wraz z właścicielem.

Książeczka składa się z 4 sztywnych kartek, co wróży jej długie życie.  Ilustracje są bardzo proste i czytelne dla małego odbiorcy.

Gorąco polecam tę książeczkę, moja 1,5 roczna córka ją uwielbia.

Magdalena 

Serdecznie dziękujemy Wydawnictwu Skrzat za przekazanie egzemplarza recenzenckiego książki.

 

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

 

Zobacz kolejny produkt z naszego katalogu

„Snubajka”

Tytuł:  „Snubajka”
Autor: Joanna Klara Teske
Ilustracje: Joanna Klara Teske
Wydawnictwo: Mimochodem
Rok wydania: 2012
Format: 19 x 18 cm
Okładka: twarda
Ilość stron:  60
Cena sugerowana: ok.  25 zł

„Snubajka” snuta powoli ze smakiem, w przedziwnych okolicznościach przyrody, pełna magii słowa i miłej sercu filozofii. To coś więcej niż taka sobie bajeczka, to prawdziwy smaczny kąsek dla łasuchów literatury, bajkoholików i zwykłych ludzi o milionach twarzy i uczuć. Piękna bajka o zwykłych – niezwykłych uczuciach.

Był sobie, a może nawet i jest Sobiepan, była też Marzeńka, smutny deszcz i śnieżnobiały Skrzydlak, którego może wcale nie było…

To kolejna piękna bajka autorstwa Joanny Klary Teske, która z gracją opowiada historię o miłości. Nie jest to trywialna opowiastka o zakochaniu, lecz baśń o miłości prawdziwej, życiowej, często trudnej…

Perypetie głównych bohaterów i ich symbolika, to zwierciadło ludzkich wyborów. Melancholijna sceneria doskonale oddaje klimat opowieści. Marzeńka zakochana bezpowrotnie w utopijnym Skrzydlaku spotyka na swojej drodze przyjaźń, która przeradza się prawdziwą i wypracowaną miłość. Sobiepan zatracony byciu Sobiepanem, odnajduje inne wartości i przełamuje strach przed zniewoleniem i codziennością. Oboje w pewnym sensie rezygnują ze swoich wartości, a może raczej przekonują się, że pragnienia w naszym życiu się zmieniają, a to co wydawało się być ważne, wcale takim nie jest…

Ilustracje są piękne, jednak nieco ponure (zupełnie jak padający w bajce smutny deszcz) – doskonale jednak podkreślają filozoficzną naturę tej bajki.

Bez wątpienia historia należy do tych „trudnych”, jednak wartych wysiłku! Napisana z literackim impetem, o sprawach wyższej wagi, tych najważniejszych w życiu – w zamian za poświęcony czas obsypuje bogatym morałem i czarem!

Gorąco polecam Wam „Snubajkę”, książkę wytrawną i rozmarzoną zarazem!

Hanna

Serdecznie dziękujemy Wydawnictwu Mimochodem za przekazanie egzemplarza recenzenckiego książki

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

 

Top W Roli Mamy na Facebooku