Targi Mamaville vol. 12 Warszawa


Tegoroczny wrzesień nie zachwyca pogodą, o prawdziwej Złotej Polskiej Jesieni możemy tylko pomarzyć. Aurą cieszą się grzybiarze i… miłośnicy zakupów! Zwolnieni przez pluchę ze spacerów na świeżym powietrzu, mogą godzinami buszować po centrach handlowych lub… odwiedzić Targi Mamaville!

Dwunasta już edycja Targów Mamaville Warszawa, to niekończące się źródło przyjemności z zakupów. Jak co roku, tak i tym razem wśród wystawców nie zabraknie przedstawicieli znanych marek, oraz projektów młodych, kreatywnych mam. Ideą Targów jest bowiem promowanie autorskich projektów polskich projektantów, aktywizowanie kobiet, które chcą spełniać się nie tylko jako mamy, czerpanie z polskich źródeł pochodzenia towarów. Organizatorzy stawiają sobie za punkt honoru oferowanie dobrych jakościowo, sprawdzonych i bezpiecznych produktów. Właśnie dlatego Targi Mamaville są tak wyjątkowe, nie kipią wszechobecną chińszczyzną.

Adresatami targów są rodziny z małymi i większymi dziećmi, a także te, które dopiero oczekują przyjścia na świat maleństwa. Każdy znajdzie tu coś dla siebie i dzieci, od ubranek, poprzez akcesoria i zabawki dla maluchów, do ubrań dla kobiet w ciąży i fachowej literatury dla rodziców.

Ale to nie wszystko. Targi Mamaville łączą w sobie przyjemne z pożytecznym. Można nie tylko skompletować lub uzupełnić wyprawkę, ale także wziąć udział w ciekawych warsztatach i łyknąć solidny kawał wiedzy. Tym razem rodzice poznają zalety noszenia dzieci w chuście, dowiedzą się wszystkiego, co warto wiedzieć na temat spokojnego snu maleństwa, a także będą mieli okazję poznać tajniki pierwszej pomocy przedmedycznej, czyli jak pomóc dziecku, zanim przybędzie pogotowie.

Najmłodsze dzieci będą miały okazję wziąć udział w warsztatach ruchowo-muzycznych.

Wszystkie warsztaty są bezpłatne. Obowiązują zapisy. Szczegóły można poznać klikając tutaj.

Na głodomory czeka strefa kulinarna a w niej jedzenie dla najbardziej wymagających. Jak co roku, nie zabraknie oferty dla wegetarian i wegan.

Podobnie jak wiosenna edycja, tak i tym razem Targi Mamaville odbędą się w Arenie Ursynów. To przestronny obiekt, dobrze przygotowany na organizację tego rodzaju wydarzeń. Nie brak miejsc parkingowych, czystych toalet i miejsc, gdzie można spokojnie przewinąć i nakarmić malucha.

 

Miejsce akcji: Arena Ursynów, ul. Pileckiego 122 Warszawa

Data: 23 września 2017

Otwarte: 10 – 17

Wstęp wolny

Tradycyjnie już Blog W Roli Mamy obejmuje patronat medialny nad Targami Mamaville.

targi warszawa

 

 

Nasze recenzje Zobacz wszystkie »

Dodaj komentarz

Mirella
  Subscribe  
Powiadom o

Mało? To może sprawdź kolejny tekst :)

Targi Mamaville vol. 5 Wrocław


Wrocław to miasto o wielowiekowej tradycji, szczycące się wieloma zabytkami i atrakcjami turystycznymi. Nic dziwnego, że do tej stolicy Dolnego Śląska zawitały też Targi Mamaville, impreza adresowana do rodziców i ich dzieci.

Targi Mamaville odbędą się we Wrocławiu już po raz piąty. Tym razem organizatorzy zapraszają do Wrocławskiego Centrum Kongresowego przy ul. Wystawowej 1. W tym przestronnym obiekcie nie zabraknie zróżnicowanej oferty kierowanej do dzieci i rodziców, a także do kobiet w ciąży. Lista wystawców jest w tym roku wyjątkowo długa. Nie zabraknie nowych twarzy oraz tych znanym wrocławianom od pierwszej edycji Targów.

Targi Mamaville to coś więcej niż tylko tradycyjne stoiska z atrakcyjnymi towarami. To miejsce, gdzie można przyjemnie spędzić czas, zapoznać się z ofertą kreatywnych mam, które przedstawią autorskie projekty ubranek dla dzieci, zabawek i akcesoriów, a także nabyć trochę wiedzy na warsztatach towarzyszących targom. W tym roku goście będą mogli zapoznać się z tajnikami noszenia dzieci w chuście, techniką masażu Shantala, oraz dowiedzieć się wszystkiego o dziecięcych problemach ze snem. Dzieci będą miały okazję wzięcia udziału w zajęciach muzyczno-ruchowych. Zajęcia adresowane są do najmłodszych gości targów, mogą wziąć w nich udział dzieci od szóstego miesiąca życia. Wszystkie zajęcia zarówno dla dzieci, jak i dla dorosłych są bezpłatne.

Wielogodzinny pobyt na Targach to także konieczność nakarmienia siebie i dzieci. I tu także organizatorzy wychodzą naprzeciw potrzebom odwiedzających. Strefa kulinarna oferuje jedzenie dla dorosłych i dla dzieci, także wegańskie i wegetariańskie.

Piąta edycja wrocławskich Targów Mamaville odbędzie się 16 września, w sobotę, w godzinach 10.00 – 18.00.

Więcej informacji na temat wydarzenia można znaleźć tutaj: https://www.facebook.com/events/134471160442203/

Blog W Roli Mamy po raz kolejny obejmuje Targi Mamaville patronatem medialnym.

Do zobaczenia we Wrocławiu!

mamaville wrocław

Nasze recenzje Zobacz wszystkie »

Dodaj komentarz

Mirella
  Subscribe  
Powiadom o

To co? Jeszcze jeden artykuł?

Kilka słów o brafittingu i akcji Panache #ZnajdzSwojRozmiar


Jeszcze niedawno mogłabym zaryzykować stwierdzeniem, że my, Polki, nie mamy pojęcia o rozmiarze swojego biustu i przez całe życie trzymamy się jednego– np. 75B. Tymczasem brytyjska marka bielizny Panache (o której pisałam już tutaj i tutaj) przeprowadziła badania z udziałem 3000 kobiet. Czy dacie wiarę, że nadal ponad 52% z nich nigdy nie skorzystała z usług brafittingu, a aż 78% przekonało się, że wcześniej nosiły biustonosz w niewłaściwym rozmiarze? Badania pokazują, że powoli rodzi się w nas ta świadomość, ale jeszcze daleka droga przed nami i stąd kampania #ZnajdzSwojRozmiar.

Co daje nam dobrze dopasowany biustonosz? Pani Izabela Sakutova, szefowa marketingu Panache na rynku polskim zauważa, że: ten moment zaskoczenia, kiedy kobieta znajduje wreszcie biustonosz, z którego nic nie wystaje, a miseczka rewelacyjnie przylega do ciała, zbierając i zaokrąglając biust, pozwala się jej poczuć jak milion dolarów! Dobrze dopasowany biustonosz jest nie tylko wygodny, ale poprzez odpowiednie uniesienie i ukształtowanie biustu może też całkowicie zmienić figurę kobiety zarysowując talię i nadając jej odpowiednich proporcji.

Kampania #ZnajdzSwojRozmiar skierowana jest do każdej z nas bez względu na to, czy mamy miseczkę A, czy K. Chodzi o to, byśmy znalazły idealny dla siebie rozmiar biustonosza.

Nasze ciała, a zwłaszcza nasze piersoi, zmieniają się na przestrzeni lat. Inne są przed ciążą, w ciąży, po karmieniu, odchudzaniu. Dopiero regularne badanie, dopasowywanie biustonosza co 6 miesięcy, przekłada się na nasze zdrowie, komfort i dobre samopoczucie.

Nowy przewodnik internetowy po brafittingu oraz interaktywny wideoprzewodnik ze wskazówkami pomogą nam odnaleźć się w tym świecie. Ponadto w salonach, które współpracują z Panache będą zorganizowane imprezy promujące idealne dopasowanie biustonosza wraz z szeregiem atrakcji. Adresy sklepów biorących udział w tej kampanii znajdziecie tutaj www.panache-lingerie.com/FindYourFit.

Ale to jeszcze nie koniec. Będziecie mogły wygrać jeden z 30 pięknych produktów Panache – biustonosz, strój kąpielowy lub biustonosz sportowy. Wystarczy, że zgłosicie swoją brafitterkę do tytułu Brafitterki Roku Panache.

Ja już wiem, że warto skorzystać z usług brafitterki, a wy?

Nasze recenzje Zobacz wszystkie »

Dodaj komentarz

Agnieszka Jelinek
  Subscribe  
Powiadom o

Sprawdź nasz kolejny artykuł

Jestem matką wygodną i leniwą, nie zajmuję się dzieckiem


– Nudzi mi się – mówiłam nieraz do rodziców albo dziadków, zależało, pod czyją opieką pozostawałam.
– To się rozbierz i ubrania pilnuj – słyszałam za każdym razem.
To był wyraźny sygnał: duża jesteś, ja cię zabawiać jak niemowlaka nie będę.

Jak wyglądały Wasze wakacje? Mieliście zorganizowane dni od rana do wieczora przez pełne dwa miesiące, czy wręcz przeciwnie? Ja należę do tej drugiej grupy. Nikt sobie nie zawracał głowy wymyślaniem mi zabaw, dorośli mieli swoje sprawy i obowiązki, dzieciaki musiały sobie radzić same. Zresztą umówmy się: kto by chciał się z rodzicami bawić, skoro można było robić tyle fajnych rzeczy we własnym gronie? Ekipa zbierała się rano i rozchodziła wieczorem. Trzeba było tylko pokazać się w domu w porze obiadowej. Nie było komórek, więc wypadało powiedzieć, dokąd się idzie, ale to wcale nie oznaczało, że będzie się we wskazanym miejscu. Najczęściej w tym miejscu zostawiało się wiadomość gdzie nas szukać i tyle. Czasem był to niezły łańcuszek :P Mimo to dorośli nie mieli problemu ze znalezieniem nas, gdy mieli taką potrzebę. Zresztą na ogół nie mieli. Ile miałam lat, jak urwałam się z rodzicielskiej smyczy? Osiem, może dziewięć. Mniej więcej tyle, co Duśka. Ale to były trochę inne czasy. Hasło: „Wszystkie dzieci nasze są” nie było pustym sloganem, a my wiedzieliśmy, że każdego dorosłego możemy poprosić o pomoc. Nigdy nie spotkaliśmy pedofila ani ekshibicjonisty. Nie wiem, czy mieliśmy szczęście, czy naprawdę było bezpieczniej.

Dziś nie wypuściłabym Duśki na zabawy na ulicy i w pobliskich lasach. Na ulicach, nawet tych bocznych, nieprzerwane sznury samochodów, w lesie watahy dzików. Nie wiadomo, co gorsze. Co wcale nie znaczy, że od rana do wieczora się nią zajmuję. Ona ma swoje towarzystwo, które przychodzi do nas, albo sama idzie do sąsiadów. Różnica jest taka, że jest w określonym miejscu i się nie przemieszcza. I bawi się z dziećmi, a nie z dorosłymi. W zabawy, które sobie sami wymyślą i zorganizują, a nie takie, które ktoś im narzuci z góry. Pomysły mają różne, ot dziś zdemontowały stojącą na naszym podwórku wersalkę. Chciały rozłożyć, ale coś źle wykombinowały, wyszło, jak wyszło. Wzruszyłam ramionami, złoży się. Nieważne. Ważne, że dziewczyny zrobiły coś razem, miały jakiś plan, podzieliły się rolami i go zrealizowały. Temu właśnie służą zabawy w grupie, uczą współdziałania i kompromisu. Tu nie ma ważniejszych i mniej ważnych, wszyscy są równi, trzeba umieć się dogadać. Nie znajdziesz wspólnego języka z grupą, to zostaniesz z niej wykluczony. Tego można się nauczyć tylko wśród rówieśników. Relacja rodzic – dziecko zawsze będzie inna niż dziecko – dziecko. I na ten rozwój zachowań społecznych trzeba dać dzieciom czas. Kiedy jak nie w wakacje?

Nie wymyślam zabaw mojemu dziecku, nie planuję czasu, nie zapisałam na żadne półkolonie, nie prowadzam po placach zabaw, klubach czy parkach. Nie tylko dlatego, że nie mam czasu, ale i dlatego, że nie widzę powodu. Możecie mnie nazwać leniwą, mam to gdzieś. Z niewiadomych powodów od współczesnych rodziców wymaga się bycia z dzieckiem non stop i zapewnienia mu rozrywki i zajęcia przez cały dzień. A gdzie miejsce na inwencję własną ja się pytam? Gdzie miejsce na pomysłowość, czy jak to się dziś mówi — kreatywność? Gdzie pole do rozwoju wyobraźni? W końcu gdzie ten dziecięcy świat, do którego dorośli nie mają wstępu?

Bywa czasem i tak, że Duśka z jakiegoś powodu nie ma się z kim bawić. Wtedy owszem, czasem jej towarzyszę, bo czas spędzony z rodzicami też jest dzieciom potrzebny, a czasem po prostu bawi się sama. I w tym też nie widzę nic złego.

Nasze recenzje Zobacz wszystkie »

4
Dodaj komentarz

Mirella
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Niepoprawna Optymistka
Gość

Zazdroszczę ci. Moje są jeszcze małe i non stop mamo! Chodź pobaw się z nami, mamoooo :)

W roli mamy - wrolimamy.pl
Gość

Ten etap już za nami, teraz się we cztery bawią a ja mam spokój :D

W roli mamy - wrolimamy.pl
Gość

O ile te śmiechy, krzyki i piski można nazwać spokojem :P

Aga Zie
Gość
Aga Zie

To prawda, że kiedyś podejście do opieki na dziećmi było zupełnie inne niż obecnie. Moim zdaniem trzeba zachować równowagę i pozwalać dziecku się wykazać. A jednocześnie wspólne spędzanie czasu daje sporo frajdy. My chodzimy do szkoły w Warszawie i tam fajnie razem się bawimy. Wydaje mi się, że po prostu trzeba unikać skrajności

top-facebook top-instagram top-search top-menu go-to-top-arrow search-close