Lifestyle 10 sierpnia 2022

Zadbaj o dietę swoją i bliskich!

O zdrowym odżywianiu i jego znaczeniu dla naszego zdrowia mówi się często. Niezależnie od tego, czy Twoim celem jest redukcja masy ciała, poprawa kondycji, stanu zdrowia czy wzrost wagi odpowiednio zbilansowana dieta to podstawa. Czym charakteryzuje się taka dieta? Przede wszystkim tym, że uwzględnia Twoje potrzeby, tryb życia i preferencje żywieniowe. Nauka zdrowych nawyków żywieniowych nie jest krótkim procesem, jednak z odpowiednim wsparciem, wcale nie musi być trudna. Sprawdź, jak zacząć zdrowo się odżywiać i zachęcić do tego swoich bliskich.

 Online – indywidualny plan bez wychodzenia z domu

Zbilansowanie odpowiedniego jadłospisu często stanowi trudność, dlatego warto skorzystać z profesjonalnego wsparcia. Dieta online to bardzo wygodne rozwiązanie, dostępne bez wychodzenia z domu. Spersonalizowana dieta online uwzględnia Twój cel, zapotrzebowanie na składniki odżywcze, styl życia oraz stan zdrowia. Dzięki temu masz pewność, że dostarczasz swojemu organizmowi tego, co potrzebuje, a jednocześnie jesz smaczne i zdrowe posiłki. Plan diety to nie tylko sposób na odchudzanie, ale także naukę komponowania smacznych i zbilansowanych posiłków. Warto pamiętać, że zdrowa dieta nie musi wiązać się z wyrzeczeniami i spędzaniem wielu godzin na gotowaniu potraw. Rozpoczynając przygodę z racjonalnym odżywianiem, warto zaangażować w to także swoich bliskich. Pamiętajmy, że dbałość o to, co jemy, nie jest zarezerwowana jedynie dla osób, które pragną schudnąć. To podstawowy element zdrowego stylu życia, zalecany dla każdego z nas, jako element profilaktyki wielu chorób, w tym otyłości, chorób układu krążenia czy niektórych nowotworów.

Najlepszy dietetyk – wybierz mentora dla swojej rodziny

Dietetyk online to profesjonalne wsparcie w nauce zdrowych nawyków żywieniowych u całej rodziny. Skuteczna dieta, czyli taka, która jest odpowiednio dopasowana do potrzeb danej osoby to świetny sposób na to, by poprawić stan zdrowia i samopoczucie. Warto zadbać nie tylko o zdrowie własne, ale całej swojej rodziny. Jak zostało wspomniane, prawidłowe odżywianie to podstawa zdrowego stylu życia. Dbanie o to, co znajduje się na naszych talerzach może chronić nas i naszych najbliższych przed groźnymi powikłaniami niezdrowej diety, dlatego warto zacząć już dziś wprowadzać drobne zmiany w sposobie odżywiania. Jeśli nie wiesz, od czego zacząć, skorzystaj z porady dietetyka. Profesjonalne porady dietetyczne pomogą Ci dobrać odpowiednią strategię na to, by zadbać o zdrowie całej rodziny.

Wspólny trening jako uzupełnienie diety

Przejdźmy do równie istotnej kwestii, mianowicie aktywność fizyczna a zdrowie. Jak dobrze wiemy, oprócz zbilansowanej diety bardzo ważną rolę dla naszego zdrowia odgrywa systematyczna aktywność fizyczna. Więcej na temat zdrowego odżywiania i treningów może przeczytać na stronie https://akopszostak.com. Obecne czasy sprzyjają siedzącemu trybowi życia, dlatego wprowadzenie regularnego wysiłku fizycznego będzie korzystne. Aktywny wypoczynek to świetny sposób na spędzenie czasu z bliskimi. Oprócz spacerów, czy przejażdżek rowerowych warto wprowadzić wspólne treningi. Plan treningowy w domu to skuteczny sposób na systematyczną aktywność fizyczną. Warto z pomocą profesjonalisty dobrać odpowiedni trening dla początkujących. Pamiętajmy, że rozpoczynanie przygody z treningiem od zbyt intensywnych ćwiczeń, wcale nie przekłada się na lepsze efekty. Warto dopasować formę aktywności do stanu zdrowia i kondycji.

Pamiętajcie o regeneracji i odpowiedniej dawce snu!

Do zdrowego stylu życia, oprócz prawidłowego odżywiania i systematycznej aktywności zaliczyć można relaks i dbałość o dobry sen. Żyjemy w biegu, często towarzyszy nam stres, a to nie wpływa korzystnie na nasze zdrowie i samopoczucie. Warto pamiętać, że regeneracja organizmu jest bardzo ważna i pomijanie tego z czasem może przynieść negatywne skutki. Regeneracja to przede wszystkim wygospodarowanie czasu na odpoczynek po pracy, treningu oraz przesypanie wystarczającej ilości godzin w ciągu nocy.

 

Zdjęcie i materiał przesłane przez partnera zewwnętrznego

 

 

Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Gry 9 sierpnia 2022

Zapowiedź – W Krainie Baśni – premiera 5 września 2022!

Gra W Krainie Baśni przeniesie nas do wybranych baśniowych krain, żywcem wyjętych z kart książek. Będziemy szukać złotej rybki, czasem nasze trafne spojrzenia będą musiały znaleźć ukryte przedmioty. Uważajcie – Smok Wawelski ich strzeże i chroni. Bezpieczniej będzie na stawie u boku Brzydkiego Kaczątka. Tutaj wszystko jest dobrze ukryte, tylko Ci o dobrym oku wytropią i zrealizują zadania. To zabawa na wiele godzin dla dużego i małego.

W Krainie Baśni to zdecydowanie rodzinny tytuł z naciskiem na wiele wspólnych chwil pełnych skupienia i rozbawienia po odnalezieniu kolejnych przedmiotów. Całości dopełniają przepiękne ilustracje Nikoli Kucharskiej, którą możecie znać z takich gier jak UFO, Kurnik, Game Over, czy z książek Miasto Psów i Rok na zamku. 

Gra ma również charakter edukacyjny – stymuluje i rozwija percepcję u najmłodszych graczy, usprawnia logiczne myślenie i rozbudza wyobraźnię. W Krainę Baśni można grać zarówno solo jak i nawet w 18 osób jednocześnie. To zaś sprawia, że jest to idealny tytuł także dla grup przedszkolnych lub szkolnych świetlic.  

Jak grać W Krainę Baśni?

To prostsze niż myślisz, wystarczą tylko trzy kroki, aby otworzyć przed Wami niekończącą się przygodę. Po prostu:

  1. Wybierz planszę z baśniową krainą
  2. Odsłoń kartę
  3. Odszukaj ukryty przedmiot i zdobądź punkt

W Krainie Baśni! Patronujemy!

W Roli Mamy, niegdyś blog, a obecnie portal dla rodziców, z radością informuje, że objął grę W Krainie Baśni patronatem medialnym. Zdecydowaliśmy się na to ze względu na rodzinny i edukacyjny charakter gry oraz jej dużą uniwersalność. Po prostu lubimy planszówki, i już!

W Krainie Baśni już we wrześniu w Waszych domach!

Ruszyła już przedsprzedaż i już na początku września gra może zawitać do Waszych domów. Wystarczy złożyć bezpośrednie zamówienie w Muduko

Nie jesteście jeszcze przekonani? Poniższe zestawienie od wydawcy i instrukcja pomoże Wam przechylić szalę!

Plusy gry:

  • solidne tekturowe plansze 
  • możliwość gry nawet w 18 osób 
  • piękne ilustracje Nikoli Kucharskiej 
  • produkt całkowicie polski 
  • kilka trybów rozgrywki 

Co rozwija?   

  • spostrzegawczość 
  • koncentrację 
  • koordynację wzrokowo-ruchową 
  • umiejętność planowania i działania 

  Zawartość opakowania:  

  • 18 plansz 
  • 30 kwadratowych kart  
  • Instrukcja  

Do pobrania:

 

Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Gry planszowe i nie tylko 8 sierpnia 2022

Ry-Bitwa – gra zręcznościowa od Rebel

Plaża, słońce, szum morza i… walka nadmorskiego ptactwa o najlepsze kąski! Mewy kontra pelikany — komu uda się wygrać? Ry-Bitwa to gra zręcznościowa, oparta chyba na najbardziej znanym mechanizmie, czyli rzucaniu do celu. Jeśli spodziewacie się po tej grze dobrej zabawy, to zdecydowanie ją tu znajdziecie!

Zawartość pudełka:

  • 3 maty: morze, płycizna i plaża
  • 3 znaczniki zdobyczy: ośmiornica, ryby, krab
  • 12 żetonów dla mew (kolor zielony)
  • 12 żetonów dla pelikanów (kolor czerwony)
  • parawan, składający się z 3 części
  • instrukcja

ry-bitwa

Cel i zasady gry:
Zadaniem drużyn jest wygranie dwóch rund, dzięki zdobyciu jak największej ilości punktów.

Na stole (opcjonalnie na podłodze) rozłóżcie maty, tworząc jedną powierzchnię. Dookoła postawcie parawan, który ma za zadanie ograniczyć wypadanie żetonów poza pole gry. Na matach połóżcie znaczniki zdobyczy: ośmiornicę w morzu, ryby na płyciźnie, kraba na plaży. 

Podzielcie się na dwie drużyny — mew (zielone żetony) i pelikanów (czerwone żetony). Wyznaczcie odległość, z której będziecie rzucać. Dorośli powinni stać nie bliżej niż metr od maty. Następnie zdecydujcie, która z drużyn zaczyna. Można skorzystać z propozycji z instrukcji, losując jeden z dwóch kolorów żetonów. 

Teraz wystarczy opracować strategię, zdobywać punkty i wygrać 😉 

A tak już całkiem na poważnie, każdy z graczy będzie rzucał kolejno jednym żetonem. Na tym etapie warto zdecydować, które krążki przydzielić członkom grupy, dlatego że drużyna ma do dyspozycji po 4 żetony o wartości 1, 2 i 3 punktów. Czy większe szanse mają tu dorośli, a może gracze stojący najbliżej? O tym musicie przekonać się już sami. 

Kiedy ustalicie już kolejność oraz koncepcję, możecie zacząć trafiać do celu. Zadaniem jest naprzemienne rzucanie przez drużyny żetonami, gracz po graczu. Jeśli krążek spadnie z maty, odbije się od stołu, lub z niej wystaje, należy go usunąć do końca rundy. Po wykorzystaniu wszystkich rzutów przechodzimy do naliczenia punktów. 

 

Punktowanie

Policzcie wartość wszystkich swoich żetonów na każdej ze stref i na każdym znaczniku zdobyczy. Drużyna, której żetony w danym polu lub znaczniku mają większą wartość, zdobywaja 1 punkt, czyli w każdej rundzie można zdobyć aż 6 punktów:

  • 1 punkt za większą wartość żetonów w strefie morza,
  • 1 punkt za większą wartość żetonów w strefie płycizny,
  • 1 punkt za większą wartość żetonów w strefie plaży,
  • 1 punkt za większą wartość żetonów na znaczniku ośmiornicy,
  • 1 punkt za większą wartość żetonów na znaczniku ryb,
  • 1 punkt za większą wartość żetonów na znaczniku kraba.

 

Uwaga! 

  • Żetony, które zostały chociaż częściowo przykryte przez inne, nie biorą udziału w punktacji. 
  • Każdy żeton nalicza się tylko jeden raz (np. w przypadku kiedy krążek częściowo leży na macie i znaczniku).
  • Jeżeli żeton leży na dwóch strefach czy dotyka dwóch znaczników, uwzględniamy go w naliczaniu punktacji, dla tej strefy lub znacznika, którego dotyka w większej części. 
  • W przypadku remisu żadna z drużyn nie otrzymuje punktów.

 

Przykład naliczenia punktów 

W strefie morza znalazły się 3 żetony mew, o wartości 1,1 i 2, oraz żeton pelikanów w o wartości 3.

Mewy zdobywają 1+1+2= 4 punkty
Pelikany otrzymują 3 punkty

ry-bitwa

Oznacza to, że za ten pojedynek 1 punkt otrzymuje drużyna mew. 

Na znaczniku ośmiornicy leżą dwa żetony mew (2,3) oraz jeden żeton o wartości 3, który przykrył częściowo żeton drużyny mew. 

Mewy zdobywają 2 punkty
Pelikany otrzymują 3 punkty

ry-bitwa

Oznacza to, że za ten pojedynek 1 punkt otrzymuje drużyna mew.

Zasadę tę stosujemy dla pozostałych stref i znaczników. Rundę wygrywa drużyna, która zdobyła więcej punktów. Zwycięzcami całej rozgrywki jest ta grupa, która wygra dwie rundy. 

Ry-bitwa zrobiła na nas bardzo dobre wrażenie, zaczynając od jej wykonania. Materiały, z których została zrobiona, poradzą sobie z niejedną rozgrywką, a przypominam, że zasadą jest rzucanie elementami. Żetony są zrobione z grubego plastiku, przypominają swoim wyglądem te stosowane w kasynach (akurat to wiem tylko z filmów ;)). Maty natomiast to guma powleczona z jednej strony materiałem z nadrukiem, trochę podobna do tych do ćwiczeń (tego akurat się domyślam ;)). Do tego średniej wielkości pudełko, odpowiadające zawartości (które nie zmusza nas do przechowywania powietrza ;)). 

Same zasady są bardzo proste, choć przyda się tu jakiś kapitan, który będzie nadzorował zabawę i naliczanie punktów. W grze może brać udział od 2 do 6 osób, w wieku 6+, ale i tu można zrobić odstępstwo. Z nami bawiła się niespełna dwulatka, która, choć nie rozumie jeszcze zasad gry, świetnie się przy tym bawiła, a nawet udało jej się zdobyć kilka punktów. 

Jeśli więc szukacie gry, która niekoniecznie wymaga sporego skupienia, a za to sprawi wiele funu, a jej rozgrywki są szybkie, to Ry-Bitwa spełnia te kryteria z nawiązką. Poza tym ilustrator zrobił tu świetną robotę. Gra jest naprawdę bardzo przyjemna dla oka. Chociaż przeważają tu odcienie niebieskiego, znanego jako kolor spokoju, spokojnie raczej nie będzie. Za to gwarnie i wesoło.

ry-bitwa

Tytuł: Ry-Bitwa

Autor: Christophe Coat

Ilustracje: Pierô

Wiek: od 6 lat

Liczba graczy: 2-6

Czas gry: 20 minut

Wydawca: Rebel

 

Więcej informacji o grze znajdziesz na stronie GramywPlanszowki.pl | GwP

https://gramywplanszowki.pl/gra/2794/ry-bitwa

 

Wpis powstał we współpracy z Rebel

Więcej informacji o grze znajdziesz na stronie GramywPlanszowki.pl | GwP

Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
top-facebook top-instagram top-search top-menu go-to-top-arrow search-close