Boże Narodzenie 20 listopada 2019

Akcja „List od Mikołaja” Fundacji Dajemy Dzieciom Siłę

Czy wiesz, że wysyłając świąteczny list do swoich bliskich w imieniu Mikołaja możesz nie tylko sprawić im ogromną radość, ale też realnie pomóc tym dzieciom, które zarówno w święta, jak i na co dzień nie doświadczają ciepła rodzinnej atmosfery? Fundacja Dajemy Dzieciom Siłę, która od 28 lat dąży do tego, aby wszystkie dzieci miały bezpieczne dzieciństwo, już po raz kolejny rusza z charytatywną akcją „List od Mikołaja”. Każdy może wziąć w niej udział, zamawiając list przez stronę www.swiatecznylist.pl

Mówi się, że są trzy etapy w życiu człowieka: Wierzysz w Mikołaja – Nie wierzysz w Mikołaja – Jesteś Mikołajem. Każdy z tych etapów jest niezwykle istotny i wartościowy, zarówno dla dziecka, jak i osób dorosłych. Wiara w Mikołaja pozwala dzieciom określić i nazwać marzenia oraz ułożyć je w hierarchii ważności. Wiara w Mikołaja i inne fikcyjne postaci to również ważny element rozwoju dziecka, tak samo jak stopniowe dochodzenie do prawdy w oparciu o rodzące się wątpliwości i istniejące dowody. Z kolei dla rodziców i bliskich dzieciom dorosłych, okres świąt to doskonała okazja do rozmowy o dziecięcych pragnieniach i tym, co jest w życiu naprawdę ważne. To również magiczny czas, który nastraja pozytywnie, i w którym pojawia się potrzeba dzielenia się z innymi tym, co w nas najlepsze.

Okazją do czynienia dobra w nadchodzącym okresie może być udział w charytatywnej akcji „List od Mikołaja” Fundacji Dajemy Dzieciom Siłę. Wystarczy zamówić spersonalizowany list dla bliskiej osoby na stronie swiatecznylist.pl, wypełniając krótki formularz i wpłacając darowiznę 18 zł lub więcej na rzecz fundacji. Całkowity dochód z akcji zostanie przekazany na pomoc dzieciom, które doświadczyły różnych form przemocy i wykorzystywania.

Akcja „List od Mikołaja”, którą Fundacja Dajemy Dzieciom Siłę organizuje już po raz szósty, jest dla nas szczególnie ważna. Z jednej strony, dzięki  niej zbieramy środki finansowe, które później przeznaczamy na kompleksową pomoc podopiecznym fundacji. Z drugiej, za pośrednictwem wysyłanych w ramach akcji listów, które trafiają do rąk dzieci, możemy im przekazać odrobinę magii i pozytywny, budujący poczucie własnej wartości komunikat. Brzmi on: oto list, napisany specjalnie dla Ciebie, co oznacza, że myślę o Tobie i jesteś dla mnie ważny, jesteś kimś wyjątkowym! Tylko w ubiegłym roku wysłaliśmy 4683 takie listy – mówi dr Monika Sajkowska, prezeska Fundacji Dajemy Dzieciom Siłę.

Jak wygląda świąteczny list od Mikołaja?

Fundacja Dajemy Dzieciom Siłę proponuje kilka opcji personalizacji listów, w których możemy wybrać imię, wiek, płeć, zainteresowania czy wymarzony zawód adresata. To sprawia, że listy mają bardzo indywidualny charakter. W treści nie brakuje ciepłych, pełnych troski zwrotów, dzięki którym osoba czytająca list poczuje się ważna i wartościowa. Co ważne, list można zamówić nie tylko dla dziecka, ale też dla rodzeństwa, jak i osoby dorosłej, bo Mikołaj pisze do wszystkich.

Na stronie swiatecznylist.pl do spersonalizowanej treści możemy dobrać jedną z czterech pięknych, gwiazdkowych grafik. Trzy z nich przygotowali młodzi, niezwykle zdolni ilustratorzy, na co dzień tworzący rysunki do dziecięcej literatury i współpracujący z Wydawnictwem Dwie Siostry, które jest Partnerem akcji. Są to: Zosia Frankowska („Great! Wielka Brytania dla dociekliwych”, „Podróżnicy. Wielkie wyprawy Polaków”), Michalina Rolnik („Zakątki, czyli kto tu mieszka?”) i Maria Dek („Kiedy będę duża”, „Kto odwiedzi muchomorka?”). Czwartą grafikę przygotowała wspaniała artystka, tatuatorka Hanna Najgebauer, tworząca pod pseudonimem Hanna Manna.

Każdy list, zapakowany w świąteczną kopertę, dostarczany jest pod wskazany adres tradycyjną pocztą. W tym roku Święty będzie wysyłał listy w dwóch terminach:

  • na Mikołajki, 6 grudnia – listy zamówione do 28 listopada;
  • na Wigilię Bożego Narodzenia, 24 grudnia – listy zamówione między 29 listopada a 16 grudnia.

Zamawiając list pomagasz dzieciom!

Od początku trwania akcji, tj. od 2014 roku, do dzieci w całej Polsce trafiło blisko 14 tys. listów od Mikołaja. Fundacja Dajemy Dzieciom Siłę zebrała w ten sposób ponad 280 000 złotych. Każde:

  • 18 zł pozwala na odebranie 3 połączeń w Telefonie Zaufania dla Dzieci i Młodzieży 116 111;
  • 33 zł pomaga na rozpoczęcie diagnozy psychologicznej jednego dziecka i zaplanowanie dla niego dalszej, profesjonalnej pomocy.

Dochód z ubiegłorocznych akcji znacząco wsparł ważny projekt Fundacji Dajemy Dzieciom Siłę – stworzenie sieci specjalistycznych Centrów Pomocy Dzieciom, w których dzieci doświadczające przemocy i wykorzystywania otrzymują kompleksową pomoc: psychologiczną, medyczną i prawną, pod jednym dachem. Dziś w całej Polsce funkcjonuje 5 takich placówek.

Działania promocyjne w social mediach

Tegoroczna edycja akcji „List od Mikołaja” jest wyjątkowa, gdyż za pomocą social mediów możemy poznać jej kulisy. Utrwalone na zdjęciach i filmikach przygotowania, publikowane będą w okresie przedświątecznym na Facebook’u i Instagramie Fundacji Dajemy Dzieciom Siłę. Na zdjęciach widzimy Mikołaja, pięć Elfów i Śnieżynkę, którzy skrzętnie i z wielkim zaangażowaniem przygotowują do wysyłki świąteczne listy. W te role wcielił się zespół pracujący w fundacji, stojący za organizacją i komunikacją akcji. Zachęcając wszystkich dorosłych, by podarowali bliskim list od Mikołaja, chce sprawić, aby jak największa liczba dzieci odzyskała wiarę w dobro dorosłych i świata. Oni doskonale wiedzą, że środki pozyskane w ramach akcji mogą realnie pomóc dzieciom, które doznały krzywdy i potrzebują na nowo uwierzyć, że w życiu może spotkać je coś dobrego.

Zapraszamy do włączenia się do akcji, dzięki której możesz sprawić, że gwiazdkowy prezent przekształci się w coś bardzo wyjątkowego – pomoc dzieciom krzywdzonym.

 

Jak sprawić dziecku niezwykły prezent na Święta i jednocześnie pomóc innym dzieciom? To prostsze, niż myślisz:

★ Wejdź na: swiatecznylist.pl
★ Wybierz jedną z kilku świątecznych grafik.
★ Wybierz treść listu i dodaj kilka osobistych szczegółów dotyczących Twojego dziecka.
★ Wpłać darowiznę.
Podstawowa kwota darowizny – 18 złotych – pozwoli fundacji na odebranie 3 połączenia z dziećmi w Telefonie Zaufania dla Dzieci i Młodzieży 116 111.
33 złote pomoże rozpocząć diagnozę psychologiczną dziecka i zaplanować dalszą pomoc. Możesz też wpłacić dowolną wyższą kwotę i pomóc jeszcze bardziej.
★ Czekaj na List od Mikołaja.

Pamiętaj, że wysyłając list, nie tylko sprawisz radość swojemu dziecku, ale pomożesz też przywrócić uśmiech na twarzach podopiecznych Fundacji Dajemy Dzieciom Siłę. Wszystkie darowizny zostaną wykorzystane na prowadzenie działań pomocowych dla dzieci krzywdzonych w placówkach fundacji.

Więcej informacji dostępnych na stronie: swiatecznylist.pl

Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Ciąża i dziecko 19 listopada 2019

Poród przez cesarskie cięcie, jak dbać o bliznę?

Cesarskie cięcie wykonuje się gdy poród siłami natury nie jest z różnych względów możliwy. Jest to zabieg chirurgiczny polegający na rozcięciu powłok brzusznych oraz macicy i wydobyciu dziecka.

Po operacji cesarskiego cięcia tak jak po innych zabiegach chirurgicznych pozostaje blizna. Każda rana powodująca uszkodzenie sięgające skóry właściwej pozostawi bliznę. Ostatnia faza gojenia rany polega na bliznowaceniu, czyli wytworzeniu się zbitej, słabo unaczynionej tkanki łącznej. Niektóre osoby mają indywidualną skłonność do tworzenia przerosłych i nieestetycznych blizn.

Można wiele zrobić aby zmniejszyć widoczność blizny oraz ryzyko bólu i ograniczonej ruchomości w przyszłości.

Przekształcanie się rany w bliznę trwa do 8 tygodni następnie blizna przez 5 miesięcy do 2 lat przebudowuje się i modeluje.

Jak pielęgnować bliznę po cesarskim cięciu?

Wszystkich informacji o pielęgnacji rany po cesarskim cięciu powinna udzielić położna i lekarz prowadzący.
Ranę trzeba chronić przed podrażnieniami. Nie uciskać, nosić przewiewną bieliznę i ubrania.
Podrażnienia skóry w miejscu rany nie tylko wywołują dyskomfort ale również mogą powodować powstawanie większej i ciemniejszej blizny.

Już po ok 10 dniach od operacji można delikatnie opukiwać miejsce cięcia zimnymi opuszkami palców. Okolicę blizny można także szczotkować szczotką z naturalnego włosia już 4 tygodnie po cesarskim cięciu. Początkowo szczotkuje się tylko okolice blizny, co pobudza krążenie. Z czasem można także delikatnie szczotkować całą bliznę.

Po wygojeniu się rany i zdjęciu szwów (blizna powinna być zamknięta, bez sączących się płynów i krwi, bez stanu zapalnego) można masować miejsce blizny przeznaczonymi do tego produktami takimi jak np. Contractubex® żel na blizny *, który dzięki zawartości wyciągu z cebuli, heparynie i allantoinie wspomoże uniknięcie powstawania bliznowców, uelastycznieni skórę i zmiękczy tkankę blizny. Działa przeciwzapalnie, regeneruje i poprawia ukrwienie tkanek, sprawia też, że blizna nie swędzi i nie jest napięta. Żel należy stosować, poprzez nakładanie i masowanie blizny kilka razy dziennie przez kilka miesięcy.

Na noc wygodne jest stosowanie plastrów na blizny Contractubex®. Substancje czynne wchłaniają się przez kilka godzin równomiernie a plaster dodatkowo chroni miejsce rany przed podrażnieniami przez bieliznę czy pościel.

Przy wątpliwościach warto skonsultować się z lekarzem, położną lub fizjoterapeutą.

Jak wygląda prawidłowo wygojona blizna po cesarskim cięciu?

Prawidłowa blizna powinna być jasna „perłowa” i płaska, czyli niewystająca poza obszar skóry. Jeśli blizna jest czerwona, wywołuje swędzenie, ból, lub jest wypukła ponad powierzchnię powinna zostać skonsultowana ze specjalistą.

*Przed użyciem zapoznaj się z treścią ulotki dołączonej do opakowania bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu.

 

Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Ciąża i dziecko 19 listopada 2019

Targi Trends 4 Kids po raz drugi w Warszawie!

Targi Trends 4 Kids w Warszawie!

Gdzie? ? Centrum Praskie Koneser, Plac Konesera 2

Kiedy? ?24 listopada 2019 ?Godz. 10:00-17:00

Zapraszamy przyszłych rodziców, rodziców z dziećmi w wieku od 0-9 lat oraz wszystkich tych, którzy cenią produkty hand made, nowoczesny design, wysoką jakość, oryginalne oraz pomysłowe propozycje od polskich twórców.

Nasi Goście będą poruszać się i korzystać z czterech specjalnie wyznaczonych stref:

STREFA ZAKUPÓW – w tej strefie będzie można znaleźć odzież, buciki, zabawki, dekoracje do pokoików dziecięcych, książeczki oraz produkty dla kobiet w ciąży i mam karmiących. Wystawcy specjalnie na dzień targów przygotowują atrakcyjne rabaty.
Realizując zakupy na stoiskach w kwocie łącznej 250 zł będzie można odebrać prezent w punkcie organizatora (liczba przewidzianych prezentów jest ograniczona).

STREFA ŚWIADOMEGO RODZICA – dla rodziców i przyszłych rodziców przygotowaliśmy bogaty program prelekcji i warsztatów, w jakich będzie można brać udział przez cały dzień. To niecodzien-na okazja do skorzystania bezpłatnie z porad i konsultacji u ekspertów wielu dziedzin związanych z wychowaniem dziecka oraz prawidłowym dbaniem o jego zdrowie.

STREFA ZABAWY – w tej przestrzeni dzieci będą mogły bezpłatnie skorzystać z licznych zajęć kreatywnych i rozwijających warsztatów. Nuda tego dnia jest u nas zabroniona! Najmłodsi Goście spotkają się m.in. z szalonymi naukowcami, będą kreować stworki z piany i wybuchowe wulkany, przeżyją podwodną przygodę w świecie wirtualnym oraz stworzą prace plastyczne 3D.

STREFA EKO WYBORU – jest dla nas szalenie ważne, by najmłodsze pokolenie wyrastało w świadomości ekologicznej, bo dzisiejsze wybory wpłyną na to, w jakim świecie przyjdzie żyć na-szym dzieciom, gdy dorosną. Będziemy edukować i pokazywać w jaki sposób małymi krokami zmieniać codzienne nawyki, by zadbać o lepsze jutro dla nas i naszej planety. Na najmłodszych czekają zajęcia recyklingowe m.in tworzenia woskowijek, w które wielokrotnie można zapakować żywność oraz zajęcia upcyklingowe, na których pokażemy m.in jak kreatywnie zapakować świą-teczne prezenty wykorzystując przedmioty, które znajdziemy w domu.

Rodziców i wystawców także będziemy zarażać ideą less waste i pokazywać jak można stać się eco friendly. Warto sprawdzić na naszej stronie w jaki sposób można pomóc włączając się akcje i aktywności, jakie przygotowaliśmy na dzień naszego wydarzenia.

Więcej na:

trends4kids.pl

https://www.facebook.com/events/424108398139529/

Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
top-facebook top-instagram top-search top-menu go-to-top-arrow search-close