26 kwietnia 2012

100 najlepszych przepisów na dania dla niemowląt -Christine Bailey

„100 najlepszych przepisów na dania dla niemowląt”
Autor: Christine Bailey
Wydawnictwo: G+J Gruner + Jahr Polska
Rok wydania: 2011
Strony: 144
Format: 14 x 17 cm
Oprawa: miękka 

Na pewno pamiętacie tą pełną emocji chwilę, kiedy dziecko przychodzi na świat, kiedy możemy wreszcie je tulić w swoich ramionach. Karmimy je piersią lub z butelki, dbamy o to aby maleństwa czuły się kochane i najedzone. Nagle nasze szkraby mają po 5, 6 miesięcy, a my czujemy się w rozterce, bo co teraz można dać jeść takim maluchom? Z każdym dniem mamy mają coraz więcej pytań, obaw.
A może byłam tylko jedną z niewielu. Pewnego dnia na mojej drodze pojawiła się książka „100 najlepszych przepisów na dania dla niemowląt”. Mała książka z ogromną ilością wiedzy. Znajdziecie w niej nie tylko 100 przepisów na pyszne dania – jak dla mnie nie tylko dla niemowląt, ale dla całej rodziny – tylko przyprawić i voila!
Ponadto znajdują się tabele, wskazujące co należy wprowadzać na każdym etapie rozwoju dziecka, ciekawe porady, oraz informacje na temat wartości zdrowotnych posiłku.
Pozycja dostaje duży plus za przejrzystość, gdyż każdy przepis jest dokładnie i prosto opisany. Po pierwsze podane składniki w odpowiedniej ilości, czas na przygotowania, czas na gotowanie, ile porcji, itp. Konkret popycha konkret. Znajdziemy też interesujące wskazówki dotyczące przechowywania żywności.
Czy jest jakiś minus?  Wyszukane składniki, takie jak quinoa (komosa ryżowa), olej sezamowy, czy polenta instant. Lecz jest ich niewiele, a my mamy już ulubione dania takie, jak polędwiczki w sezamie ze szpinakiem i kaszą gryczaną, a na deser krem z gruszek i kaszy jaglanej.

Gorąco polecam wszystkim, którzy chcą urozmaić nie tylko kuchnię swojego dziecka.

Serdecznie dziękujemy sklepowi internetowemu Merlin.pl
za przekazanie egzemplarza recenzenckiego książki

 

Rachela

Jedna odpowiedź do “100 najlepszych przepisów na dania dla niemowląt -Christine Bailey”

  1. Anikow26 pisze:

    Witam, czy istnieje możliwość odkupienia od Państwa tej książki?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

top-facebook top-instagram top-search top-menu go-to-top-arrow search-close