24 maja 2013

„Królewna Lenka przegania strachy”

Tytuł:  „Królewna Lenka przegania strachy”

Autor: Aneta Krell – Moch

Wydawnictwo: Wydawnictwo Skrzat

Rok wydania: 2012

Format: 200×190 mm

Okładka: miękka szyta

Ilość stron: 36

Kategoria wiekowa: 3-5 lat

Średnia cena: ok. 6 zł

 

„Królewna Lenka przegania strachy”, to kolejna książeczka o przygodach Lenki, która trafiła do naszej biblioteczki. Cała seria tych książek to małe, kolorowe i niezwykle pouczające pozycje wydawnicze.

Tym razem przeganiamy potwory, które zamieszkały w sypialni Królewny. I jestem pewna, że nie tylko w jej pokoju czają się stwory powstałe w wyobraźni.

Wraz ze swoimi przyjaciółmi – synem strażnika i córką kucharki – Lenka bawiła się w wymyślanie najdziwniejszych i najgroźniejszych stworów. Taka zabawa pobudziła wyobraźnię dziewczynki sprawiając, że nie mogła zasnąć, a z każdego kąta jej pokoju zerkały na nią tajemnicze oczy potworów. Na ratunek przybyli jej rodzice, którzy w bardzo pomysłowy sposób przegonili wszystkie strachy.

Nie zdradzę wam jak tego dokonali, niech to pozostanie zachętą do sięgnięcia po tę książkę. Najważniejsze jest to, że rodzice Królewny rozwiązali ten problem w bardzo pouczający i oryginalny sposób, który my możemy zastosować u siebie, z powodzeniem wykorzystując go do różnych innych „czarów”.

Z Lenką nauczymy się jak pomóc dzieciom wyciszyć wyobraźnię, pozbyć się lęków. Autorka – Aneta Krella – Moch, prywatnie jest mamą dwóch chłopców, dzieli się z nami swoimi doświadczeniami wychowawczymi.  Daje nam gotowe przepisy na różne dziecięce problemy, które „przerobiła” na swoich dzieciach.

Jest ona również ilustratorką owej serii. Jej rysunki pełne są humoru i kolorów. Obrazki odzwierciedlają treść i są doskonale z nią zgrane. Książeczka bardzo ładnie się prezentuje, zachęcając młodych czytelników do czytania.

Szczerze polecam rodzicom tych bardzo i mniej odważnych księżniczek i książąt.

Magdalena

Serdecznie dziękujemy Wydawnictwu Skrzat za przekazania egzemplarza recenzenckiego książki !

Opis wydawcy:

Tup, tup, tup – w pokoiku Królewny zaczaiły się nocne strachy…

Tajemnicze szmery, szelesty i cienia na ścianach nie pozwalają Lence spokojnie zasnąć, chociaż zabawa z przyjaciółmi w wymyślanie najstraszniejszego potwora na świecie była fantastyczna!

Na szczęście mama i tata mają swoje sposoby na rozprawienie się z nieproszonymi gośćmi.

Koniecznie sprawdźcie jakie!

 

 

 

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

top-facebook top-instagram top-search top-menu go-to-top-arrow search-close