7 stycznia 2021

Nawet nie wiesz, jak bardzo Cię Kocham

Tytuł: Nawet nie wiesz, jak bardzo Cię Kocham

Autor: Sam McBratney

Ilustracje: Anita Jeram

Wydawnictwo: Harper Collins

Oprawa: twarda

Liczba stron: 32

Piotr Szczepanik śpiewał: “Kochać, jak to łatwo powiedzieć…”. Otóż czasem wcale nie jest tak łatwo. Na szczęście Sam McBratney książką “Nawet nie wiesz, jak bardzo Cię Kocham” podaje nam, jak na tacy, pomoc która może zmienić życie. Dlaczego posuwam się do aż tak, daleko idących wniosków? Otóż, gdy ja byłam dzieckiemm nie słyszałam słów Kocham Cię od moich rodziców, a to z kolei miało ogromy wpływ na wyrażanie przeze mnie uczuć, najpierw, względem mojego męża, a później dzieci. Sama musiałam ciężko pracować nad tym, aby te słowa z siebie wyartykułować. Bo okazywać miłość gestami można na wiele sposobów, ale wypowiedzieć te najważniejsze słowa, już nie tak łatwo.

Ja odniosłam sukces i moje dzieci codziennie słyszą te magiczne słowa. Gdy otrzymałam książkę Sam McBratney`a, z przyjemnością przeczytałam ją wspólnie z dziećmi. Te akurat miały u siebie w pokoju zbudowaną bazę, więc całą trójką znaleźliśmy się w fantastycznym klimacie. Na początku nie mówiłam, jaką książkę będziemy czytać, poprosiłam tylko, aby wyobraziły sobie, że są Małym Brązowym Zajączkiem, a ja Dużym Brązowym Zajączkiem. Te dwie postacie to główni i jedyni bohaterowie książki. Czytanie nie zajęło nam dużo czasu, ponieważ wydanie to ma zaledwie 32 strony, samej treści jest niewiele, a w dodatku czcionka jest duża. Ja oczywiście zaliczam to wszystko jako pozytywne cechy książki. Ponieważ ta krótka, wspólna chwila wystarczy, żeby nasze dzieci usłyszały, jak są dla nas ważne, jak bardzo je kochamy.

Niesamowitym dopełnieniem książki stanowią ilustracje Anity Jeram, które są bardzo delikatne i poruszające. Rysunki zajmują znacznie większą część tego wydania, aniżeli treść, jednak już od samego patrzenia robi się cieplej na sercu. Myślę, że jeśli będziemy mieli gorszy dzień i sięgniemy po tę książkę, czarne chmury szybko ustąpią miejsca słońcu, a świat wokół będzie miał więcej barw. Tym bardziej, jeśli książkę zakupimy, opatrzymy dedykacją i będziemy do niej co jakiś czas wracać z dziećmi, to te po latach, z ogromnym sentymentem będą po nią sięgać, jako dorosłe osoby. Wspomnienia zostaną w nich na zawsze, będą wiedziały, że warto głośno wyrażać najpiękniejsze wyznanie miłości.

Jeśli to co napisałam jeszcze nie przekonało Was do sięgnięcia po tę książkę, to dodam tylko, że została wspaniale wydana – gruba oprawa, matowe strony o zwiększonej gramaturze, sprawiają, że będzie to książka dla pokoleń. Dlatego właśnie zachęcam do jej spersonalizowania i podarowania wyjątkowym osobom.

To wzruszająca książka o uczuciach, miłości i zrozumieniu, czyli fundamentalnych zasadach życia. Miłości potrzebuje każdy z nas, nie ważne ile mamy lat.

Zakończeniem niech będzie cytat, którego siłę zrozumieją ci, którzy sięgną po tę wyjątkową książkę: “..- A ja cię kocham jak stąd do księżyca… I Z POWROTEM.”

Dziękuję wydawnictwu Harper Collins za przekazanie recenzenckiego egzemplarza książki.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

top-facebook top-instagram top-search top-menu go-to-top-arrow search-close