22 maja 2012

Maja poznaje świat cz. II

Tytuł: „Maja poznaje świat” cz. II

Autor: Magdalena Zarębska

Wydawnictwo: Skrzat

Rok wydania: 2009

Strony: 48

 Format: 205 x 200 mm

Oprawa: twarda

Cena: ok. 9 zl 

 

Maja, to mała i rezolutna dziewczynka, która poznaje świat, zadaje pytania, na które mama Zuzia i tata Wojtek odpowiadają w prosty i ciekawy sposób.

Książeczka zawiera historie, które mogą się przydarzyć każdemu dziecku. Nie zawsze są one jasne i zrozumiałe dla młodego człowieka. W związku z tym, Maja zadaje wiele trudnych pytań. Jej mądrzy rodzice znajdują wyważone odpowiedzi. Dają nam wskazówki jak się zachować w pewnych sytuacjach, jak zareagować i co odpowiedzieć małemu pytalskiemu, w taki sposób, aby prawidłowo odczytał ich znaczenie.

Historyjki nie są zbyt długie, tak więc nie znudzą młodego czytelnika. Po przeczytaniu jednej z nich można z dzieckiem usiąść i porozmawiać. Tak by dziecko lepiej przyswoiło sobie lekcję, która z niej płynie.

W książeczce wszystkie sytuacje są przedstawiane w prosty i bezpośredni sposób. Maja zadaje pytania wprost, być może Wasze dziecko nie wie np. jak zapytać o śmierć? Z Mają stanie się odważniejsze w zadawaniu trudnych pytań. I w zrozumieniu, nie zawsze łatwych odpowiedzi.

Ilustracje są dyskretne, nawiązujące do danego tematu. W książce znajdziemy takie tematy jak: całkiem nowa koleżanka; chce być zawsze najpiękniejsza; przemijanie czasu; dlaczego niektórzy ludzie boją się dentysty; ja też chce mieć w domu jakieś zwierzątko; jestem ogromnie ciekawa, co się wydarzy w przyszłości.,

Zapraszam również do przeczytania pierwszej części przygód Majki:-)

Magdalena

 

Serdecznie dziękujemy Wydawnictwu Skrzat za przekazanie egzemplarza recenzenckiego książki !

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

top-facebook top-instagram top-search top-menu go-to-top-arrow search-close