23 czerwca 2012

ABC kolego! To płynie Arka Noego – James Krüss, Günther Jakobs

Tytuł:  „ABC kolego! To płynie Arka Noego”
Autor: James Krüss, Günther Jakobs
Wydawnictwo: Jedność
Rok wydania: 2011
Format: 29 x 23 cm
Okładka: twarda
Ilość stron: 32
Przedział wiekowy: 3 – 7 lat
Cena sugerowana: ok. 16,90 zł 

Jeżeli naszym życzeniem jest wychowywać dzieci w wierze, prędzej czy później musimy zmierzyć się z problemem przekładu dorosłej metafizyki na język bliski sercu dziecka. Nie od dziś rodzice  zmagają się z alchemią słowa, aby jak najlepiej uchwycić morał i zaprzyjaźnić Malca z światem niematerialnym, tak trudnym do pojęcia również dla nas. Nieocenioną pomocą są publikacje poświęcone sacrum dedykowane najmłodszym odbiorcom.

„ABC kolego! To płynie Arka Noego” wprowadza dziecko w świat biblijnych przypowieści w sposób łagodny i przyjazny. Historia wielkiej arki, jest jedną z najlepiej „dopasowanych” dla młodego odbiorcy. Wydawnictwo “Jedność” przedstawia nam ciekawą publikację nie tylko w wymiarze czysto duchowym, ponieważ książka ta pełni również inne funkcje.

Opowieść pisana wierszem, została podzielona na kolejne strofy w „takt” alfabetu. Pod każdą wiodącą literą, kryją się ciekawe, czasem rzadko spotykane gatunki zwierząt, które dzielnie pomagały Noe w budowie arki ocalenia. Bez wątpienia zyskamy podczas lektury dodatkową zabawę z alfabetem oraz poznamy dużo egzotycznych zwierzątek. Po dobrze znanej nam historii biblijnej oprowadzą nas Albatros, Ara, Boa wraz z takimi przyjaciółmi jak Efa czy Ursony.

Książka jest bardzo kolorowa, bogata w ilustracje. Wszystko pięknie się komponuje tworząc spójną całość. Odnajdywanie różnych zwierząt na obrazach zapewni kolejną formę rozrywki.

Książka jest warta uwagi, jednak szczególnie polecałabym ją dla „górnej granicy” zalecanej grupy wiekowej – starszaki z pewnością więcej skorzystają z nauki liter i trudniejszych nazw zwierzątek. Jeśli jednak książka trafi w ręce Malca z pewnością spędzi on przy niej wspaniałe chwile zachwycając się ilustracjami i słuchaniem wierszowanej opowieści.

Hanna

Serdecznie dziękujemy Wydawnictwu Jedność za przekazanie egzemplarza recenzenckiego książki

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

top-facebook top-instagram top-search top-menu go-to-top-arrow search-close