11 listopada 2019

ABC małego patrioty

Autor: Janusz Puskarz
Tytuł: ABC małego patrioty
Oprawa: Twarda
Liczba stron: 48
Wydawnictwo: AWM

Mali patrioci to dzieci, które są świadome swojego pochodzenia i szanujące ojczyznę. Takich zachowań powinniśmy uczyć je my – rodzice. Wydawnictwo AWM przygotowało dla nas świetną pomoc – książka “ABC małego patrioty” Janusza Puskarza to doskonały, pięknie wydany przewodnik po historii Polski.

Książka trafiła do nas w idealnym czasie, ponieważ zbliża się Święto Odzyskania Niepodległości. Jednak bez względu na datę, powinna ona być pozycją obowiązkową w każdej biblioteczce. Publikacja stanowi świetną pomoc przy zaznajamianiu dziecka z polskością.

Twarda oprawa, duży format, matowe, gładkie i wyjątkowo przyjemne w dotyku strony sprawiają, że z przyjemnością sięga się po tę książkę. Ilustracje przygotowane przez Karolinę Kucharską są przyjazne dla dzieci, zawierają mnóstwo szczegółów i są bardzo kolorowe. Grafik pięknie wkomponował je pomiędzy teksty, tworząc pozycję, którą czytelnik wertuje z wielkim zainteresowaniem.
abc małego patrioty

We wnętrzu tego pięknego wydania znajdziemy ogrom informacji, które podane są młodemu czytelnikowi w ciekawy i prosty sposób. Ważniejsze kwestie zostały wyraźnie zaznaczone, wytłuszczone, a ciekawostki umieszczone w “chmurkach”. Bez względu na to, na której stronie otworzymy książkę, od razu się w niej odnajdziemy, choć po kolorowym spisie treści znajdziemy stronę z dokładnym objaśnieniem co, gdzie i jak zostało opisane, zaznaczone. To właściwie taka mapa książki:) Co jeszcze wyraźniej podkreśla, że została ona dokładnie zaplanowana i przemyślana, by czytelnik mógł w pełni wykorzystać zawarte w niej informacje.

W tym tygodniu mój przedszkolak omawiał historię Polski, ważne wydarzenia, zwyczaje i osoby, które po prostu trzeba znać. Przez cztery dni przy śniadaniu towarzyszył nam “Mały patriota” i dzielił się z nami zawartymi informacjami. Po szkole dzieci sięgały po niego, ponieważ książka ta nie tylko jest do czytania. W środku znajdziemy różne zadania i łamigłówki, które stanowią utrwalenie wiedzy danego tematu.

Dodam jeszcze, że piątego dnia starszak miał w przedszkolu konkurs – kto więcej zapamiętał szczegółów z historii Polski. Jaki był wynik? Mati ogłosił zwycięstwo! 🙂 Jestem przekonana, że “Mały patriota” miał tu znaczący udział.
abc małego patrioty

Na końcu książki znajduje się quiz podsumowujący, który można ogłosić w domu, a nagrodą będzie DOWÓD TOŻSAMOŚCI MAŁEGO PATRIOTY, znajdujący się na ostatniej stronie.
Do książki dokupić można kolorowankę, w której znajdują się obrazki pochodzące z książki w znacznym powiększeniu. Warto mieć taki zestaw.

Tak na podsumowanie dodam tylko, sama nie wiedziałam, że historię można “podać” w tak fajny i przyjazny sposób. Ta książka zdecydowanie jest godna polecenia!

Dziękuję wydawnictwu AWM za przekazanie egzemplarza recenzenckiego książki.

 

Jedna odpowiedź do “ABC małego patrioty”

  1. Magdalena pisze:

    Zapowiada się super!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

top-facebook top-instagram top-search top-menu go-to-top-arrow search-close