14 grudnia 2019

Abecadło pod lupą – Eugenia Wasylczenko

Tytuł: Abecadło pod lupą. Wielka wyprawa w świat liter
Autor: Eugenia Wasylczenko
Liczba stron: 54
Oprawa: twarda
Wydawnictwo: Mamania

Abecadło pod lupą to jedna z najciekawszych propozycji książkowych wspomagająca naukę liter oraz wzbogacająca słownictwo dzieci. Już pięciolatki wykazują chęć do nauki czytania. Zanim jednak opanują tę sztukę, czeka ich sporo pracy i wiele ćwiczeń. Pod tym kątem Abecadło pod lupą może zostać wykorzystane zarówno w domowym zaciszu, czy przedszkolnych zajęciach i gwarantuję, że zarówno dzieciom, jak i Wam się nie znudzi. 

Abecadło pod lupą to innowacyjny projekt pod kątem treści i prezentowanej formy. Na każdej stronie mamy przedstawioną jedną literę, a na poprzedzającej ją stronie mnóstwo słówek rozpoczynających się na tę literę. Dzięki dołączonej do książki lupie z czerwoną folią, nauka staje się coraz bardziej ciekawa. Zastosowana technika graficzna sprawia, że obrazki umieszczone w dużych literach nie są widoczne na pierwszy rzut oka.  

Zachęcam Was do zrobienia w domu ciekawego eksperymentu z wykorzystaniem folii, jeśli jej nie macie, możecie wykorzystać dołączoną do zestawu lupę, która zawiera czerwoną folię. Możemy poprosić dzieci, by spojrzały na otaczający je świat poprzez tę lupę. Jakiego koloru będzie niebo, kwiatek na parapecie, czy ulubiona zabawka? Okaże się, że świat widziany przez kolor czerwony jest zupełnie inny. Idźmy dalej. Narysujcie z dziećmi obrazki z wykorzystaniem czerwonego i zielonego flamastra – np. dom na czerwono, a drzewa wokół na zielono. Przyłóżcie do gotowego obrazka czerwoną folię. Co się stało? 

Książka Abecadło pod lupą wykorzystuje właśnie tę technikę graficzną. Dzięki lupie dzieci mogą wyszukiwać zabawne obrazki, takich jak dorsz w dziupli, daktyle na dmuchawcu, czy jeleń ćwiczącego jogę na jęczmieniu. To bardzo uatrakcyjnia naukę liter oraz głoskowania nowo poznanych słów. Ponadto nasze pociechy prześcigają się i liczą, ile ukrytych jest w obrazie balonów, czy lodów. Uczą się i bawią się przy tym wyśmienicie. 

Eugenia Wasylczenko,autorka książki Abecadło pod lupą zachęca dzieci i rodziców, by na podstawie zabawnych postaci ukrytych w literach, budować ciekawe opowieści. Tworzenie nowych zdań to kolejna umiejętność, którą możemy rozwijać przy pomocy tej pozycji. 

Dziękuję Wydawnictwu Mamania za przekazanie egzemplarza recenzenckiego

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

top-facebook top-instagram top-search top-menu go-to-top-arrow search-close