28 czerwca 2020

Awantura w wiosce Smerfów. Tom 9

Awantura w wiosce Smerfów. Tom 9

Tytuł: Awantura w wiosce Smerfów. Tom 9 oraz gry Smerfoolimpijskie
Wydawnictwo: Egmont
Seria/cykl: Smerfy
Autor: Peyo i Yvan Delporte
Ilustrator: Peyo
Typ oprawy: miękka
Liczba stron: 48
Rok wydania: 2020

Któż z nas nie zna małych niebieskich sympatycznych stworków mieszkających w lesie? Przygody Smerfów są jedną z niewielu kreskówek z dzieciństwa, która zapadła mi w pamięć. Dacie wiarę, że postacie wykreowane przez belgijskiego rysownika komiksowego Pierre’a Culliforda, tworzącego pod pseudonimem Peyo, mają już ponad 60 lat?!

Smerfy są bohaterami serii komiksowej, serialu animowanego i filmów. Dziś chciałabym Wam przedstawić już dziewiąty tom komiksu opisującego przygody Smerfów oraz fajtłapowatego Gargamela i jego kocura Klakiera.

W niegdyś spokojnej wiosce Smerfów, znajdującej się pośrodku wielkiego lasu, dochodzi do niezwykłej awantury. Kością niezgody staje się… zwykły korkociąg. Dla jednych zwany „korkosmerfem” a dla innych „Smerfociągiem”. Konflikt narasta, gdy Smerfy zaczynają nadawać tym samym rzeczom odmienne nazwy. Jak funkcjonować we wspólnocie, gdy nie można się dogadać? Odpowiedź brzmi: bardzo ciężko. Pojawiają się kłótnie, one zaś powodują większe konflikty. Narastający efekt kuli śnieżnej doprowadza nawet do podziału wioski… Co z tego wyniknie, przekonajcie się sami sięgając po tę propozycję Wydawnictwa Egmont.

Dodatkowo w dalszej części komiksu przedstawione zostały krótkie historie zmagań sportowych zgodnie z zasadą: w zdrowym ciele zdrowy Smerf. Niebieskie stworki sprawdzą się w różnych smerfich konkurencjach.

Fani komiksów znajdą tu dozę dobrego humoru doprawionego opisem wesołych przygód Smerfów. Ciekawe dialogi sprawiają, że książkę pochłania się ekspresowym tempem.

Dziękuję Wydawnictwu Egmont za przekazanie egzemplarza recenzenckiego.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

top-facebook top-instagram top-search top-menu go-to-top-arrow search-close