11 czerwca 2012

Basia i plac zabaw

Tytuł:  „Basia i plac zabaw”

Autor: Zofia Stanecka

Wydawnictwo: Wydawnictwo Egmont

Seria: Basia

Rok wydania: 2012

Format: 210 x 250 mm

Okładka: twarda

Ilość stron: 24

Średnia cena: ok. 15 zł

 

„Basia i plac zabaw”, to kolejna książka z licznej już serii o przygodach małej i rezolutnej Basi. Tym razem wybierzemy się z bohaterką na plac zabaw. Towarzyszyć nam będzie jej rodzeństwo, a opiekę sprawował będzie tata. Jak wiadomo trójka dzieci na otwartej przestrzeni, to spore wyzwanie. Szczególnie, gdy w około biegają, szleją i wyładowują swoją energię inne, licznie zgromadzone dzieci. Jak poradzi sobie tata? Jakie sytuacje będzie musiał opanować i na jakie pytania odpowiedzieć? Odpowiedzi na nie znajdziecie czytając książkę.

Ja po jej lekturze jestem przekonana, że powinni ją przeczytać nie tylko tatusiowie, ale i mamusie, babcie, dziadkowie, ciotki, nianie i wszystkie osoby, które mają ochotę wybrać się z pociechami na plac zabaw. W książeczce tej odnajdziemy podpowiedzi, jak zachować się w różnych sytuacjach, które mogą nas tam zastać. Jak odpowiadać na rozmaite pytania związane z zachowaniem, posłuszeństwem, umiejętnością dzielenia się. Poznamy różne postawy dzieci i dorosłych. Będziemy je mogli skonfrontować z własnym spojrzeniem na dany problem.

Oczywiście nie mogę zapomnieć o naszej głównej bohaterce – Basi, której przygody i zachowanie będą przykładem dla naszych dzieci. Basia przybliży im najróżniejsze sytuacje, w których mogą się znaleźć. Pomoże je zrozumieć i wyciągnąć naukę na przyszłość.

Co najważniejsze, okaże się, że tata doskonale poradził sobie z rzuconym mu wyzwaniem. Wszyscy wrócili cali i zdrowi do domu. Chociaż tato na pytanie Basi – “ to kiedy wracamy na plac zabaw? – odpowiedział – … może za jakieś… 100 lat.” [1] Myślę jednak, że nastąpi to szybciej niż się spodziewa. Ponieważ po powrocie do domu wszyscy zgodnym chórem podsumowali wyprawę słowem – Fan – tas – tycz – nie ! Więc szkoda było by rezygnować z tak udanej zabawy na tak długi czas:)

Książeczka nie dość, że ma bogatą zawartość, to również jej oprawa jest warta uwagi. Twarda okładka, sztywniejsze strony i czytelna czcionka sprawiają, że czyta się ja szybko i przyjemnie. Ilustracje przypominają rysunki dzieci, więc młody odbiorca szybko się w nich odnajdzie. Zawierają różne szczegóły, które bawią i śmieszą.

Na końcu książki znajdziemy wszystkie propozycje z przygód Basi. Tak więc po przeczytaniu możemy od razu planować zakup następnej części:)

Magdalena 

Serdecznie dziękujemy Wydawnictwu Egmont za przekazanie egzemplarza recenzenckiego książki.

 

 

 [1] Stanecka Z.: Basia i plac zabaw.

 

2 odpowiedzi na “Basia i plac zabaw”

  1. Ola pisze:

    baaaardzo polecam serię „Basia” wszystkim rodzicom :) kupiłam córce (wówczas miała około 5 lat) całą serię, tak bardo była zachwycona przygodami bohaterki. Mogła utożsamiać się z jej życiem, zwłaszcza w części „Basia i nowy brasciszek”, gdy spodziewliśmy się narodzin nowego członka rodziny. Cieszę się, na nową część :) już wiem co ku[pimy w najbliższych dniach ;) Pozdrawiam! Ola

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

top-facebook top-instagram top-search top-menu go-to-top-arrow search-close