21 kwietnia 2012

Bee, Mee i Kukuryku!

„Bee, Mee i Kukuryku!”

Autor ilustrator: Agata Półtorak
Wydawnictwo: Gdańskie Wydawnictwo Psychologiczne

Rok wydania: 2010

Format: 20,5 x 14,5cm

Okładka: twarda

Ilość stron: 32

Cena sugerowana: ok. 17 zł

Przedział wiekowy: od 10 miesiąca życia

 Koty za płoty, kukuryku na patyku i kukułeczka kuka! Czy ma to jakiś sens? Ma, ma… piesek też potwierdzi moje słowa donośnym szczeknięciem, kotek zamiauczy w aprobacie, a ropuszka zarechocze ochoczo!

Książeczka genialna w swej prostocie! Na jej kartach znajdziecie piękne ilustracje zwierzątek, opatrzone „ich” komentarzem – czyli dosłownie bee, mee, kukuryku i wiele, wiele innych. Zapytacie zapewne czy popadam w szaleństwo ciesząc się jak dziecko z tak „podstawowej” zabawy. Być może, ale wszystkim z całego serca życzę takiego obłędu!

Wyjątkowość książeczki objawia się w jej misji – stworzona została z myślą o ćwiczeniu podstaw mowy już z najmniejszymi dziećmi. Takie ćwiczenia są bardzo ważnym elementem rozwoju dziecka, pomagają zapobiegać wadom wymowy i przyśpieszają jej naturalny rozwój – dostarczając wręcz niezliczone  ilości pomysłowych zabaw i radości. Naśladowanie dźwięków w naturalny sposób wpisuje się repertuar każdego Malca, warto to z pożytkiem wykorzystać!

To już kolejna pozycja z oferty Gdańskiego Wydawnictwa Psychologicznego stworzona w imię zabawy i nauki oraz wartościowy pomocnik dla Rodziców.

Książeczka opatrzona została komentarzem dla Rodziców, stanowiącym źródło podstawowej wiedzy o celowości takich zabaw oraz drogowskazem jak się bawić! Znajdziecie takie informacje jak:

„W czym pomoże ta książka”

„Wspólna zabawa a zarazem nauka”

„Prosty język na miarę możliwości maluszka:”

„Jak się bawić?”

„Bawcie się razem – mali i duzi”

„Na co zwrócić uwagę w rozwoju dziecka – zapobieganie wadom wymowy”

Książeczka jest pięknie wydana.  Dobór jej bohaterów, można powiedzieć po części klasyczny, jednak odbiega od podstawowej kanonady odgłosów z tzw. „Paszczy”. Oprócz miłego miauczącego kotka, znajdziecie też stroszącego się złego kocura, a pieski nie zawsze merdają wesoło ogonkiem – mogą również groźnie warczeć. To kolejny cenny szczegół, gama dźwięków jakie towarzyszą życiu zwierząt jest znacznie szersza niż sapanie i szczekanie, a autorka na szczęście o tym nie zapomniała! Dla starszych dzieci sposobem na nudę, mogą okazać się sylabizowane napisy odgłosów oraz podpisy niektórych elementów ilustracji – to doskonały sposób na próbę swoich sił w czytaniu.

A więc: Muuuuuuszę Kokokoniecznie Beeez Miauknięcia zachęcić Was do zaproszenia tej pozycji na Wasze półki!!!

Hanna 

 Serdecznie dziękujemy Gdańskiemu Wydawnictwu Psychologicznemu za przekazanie egzemplarza recenzenckiego książki!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

top-facebook top-instagram top-search top-menu go-to-top-arrow search-close