20 lipca 2013

Brzydkie kaczątko Bajeczki z naklejkami – Praca zbiorowa

Tytuł: „ Brzydkie kaczątko- Bajeczki z naklejkami”
Ilustrator: Prratheep Paisannum
Tłumaczenie: Anna Urbanek
Oprawa: zeszytowa, zdobiona brokatem
Ilość stron: 16 str. + wkładka z naklejkami
Format: 210×280 mm
Średnia cena: ok. 6,50 zł

Od jakiegoś czasu synek jest szczęśliwym posiadaczem książeczki „ Brzydkie kaczątko – Bajeczki z naklejkami” Wydawnictwa MD Monika Duda. Jest to połączenie klasycznej bajki, (której treści raczej nie muszę streszczać) z naklejkami, czyli idealny zestaw dla mojego 2- letniego synka – fana naklejek.  Kuba od razu zainteresował się książeczką. Gdy w czasie jej oglądania natrafił na naklejki, radości nie było końca. Ten uśmiech mówił wszystko -, „Ale super”.

Książeczka pozwala na aktywne uczestniczenie dziecka w czytaniu. Bajka z naklejkami jest niezastąpioną pomocą w nauczaniu dzieci podstawowego słownictwa. Zadanie jest bardzo proste. Dziecko musi odnaleźć na karcie z naklejkami taki sam obrazek jak widniejący w tekście bajki obok pogrubionego wyrazu.  Obok wyrazu znajduje się przyporządkowany numerek – taki sam jak na karcie z naklejkami. Wspólna zabawa naklejkami idealnie wypełnia czas, rozwija zdolności manualne dziecka, spostrzegawczość oraz słuchanie.

Książeczkę zdobią aż 53 naklejki. Kubie sprawia niezwykłą radość możliwość szukania odpowiednich naklejek i dopasowywanie ich w wyznaczone pola. Nie ma trudności w ich odnajdywaniu.

Na pierwszej stronie okładki znajduje się miejsce, w którym można wpisać, do kogo należy dana książeczka. Ciekawa propozycja, która umożliwia spersonalizowanie publikacji. Natomiast ostatnia strona okładki to, dodatkowy element edukacyjny w książeczce. Znajduje się na niej plansza z labiryntem.  Dziecko musi wskazać, co się dzieje po wykluciu Brzydkiego Kaczątka z jajka. Pomocą służą obrazkowe wskazówki.  Dzięki tej planszy poszerzymy możliwości zabawy o dodatkowy element.

Jeszcze kilka słów o ogólnym wyglądzie książki. Okładka sztywna, zeszytowa. Dodatkowy atut wizualny okładki- ozdobiona brokatem a nie od dziś wiadomo, że dzieci lubią wszystko, co się świeci. Strony bardzo kolorowe, z przepięknymi ilustracjami, wykonane ze śliskiego papieru.  Naklejki są błyszczące i kolorowe, różnych rozmiarów. Z łatwością możne je odkleić, gdy zostaną źle naklejone.

Książeczka zdecydowanie godna polecenia. Idealna na wspólne zabawy rodzinne i umilenie czasu maluchowi. Fajna pozycja edukacyjna w biblioteczce małego czytelnika.

Sylwia

 

Serdecznie dziękujemy Wydawnictwu MD Monika Duda za przekazanie egzemplarza recenzenckiego książki.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

top-facebook top-instagram top-search top-menu go-to-top-arrow search-close