24 kwietnia 2017

Co kapelusz jeść powinien i inne opowiadania – Agnieszka Gadzińka

autor: Agnieszka Gadzińka
ilustracje: Artur Gulewicz
ilość stron: 64
cena: ok 22 zł

Jeśli szukacie literatury dla przedszkolaków i najmłodszych uczniów, to polecam Wam książkę „Co kapelusz jeść powinien i inne opowiadania” Agnieszki Gadzińskiej, która jest jedną z ciekawszych propozycji, jakie pojawiły się w tym roku na rynku. Dlaczego?

Po pierwsze już sama okładka zachęca, by po nią sięgnąć. Ciekawe ilustracje Artura Gulewicza idealnie komponują się z jeszcze ciekawszymi opowiadaniami. Bohaterką pierwszego – „Co kapelusz jeść powinien” – jest troszkę niesforna i butna dziewczynka. Karolinka, za sprawą zawodowych planów ciotki Iki, musiała przeprowadzić się do miasta, by tamta mogła spełnić swoje marzenie o własnym sklepie z kapeluszami. Jak się szybko okazało kapelusze to niezwykłe i wymagające specjalnej opieki przedmioty. Kiedy Karolinka dostała swój, tak samo piękny, jak i niezwyczajny kapelusz, nie zdawała sobie sprawy, że brak wiary w jego moc i jej lenistwo mogą wywołać niewiarygodne zdarzenia. W książce znajdziemy również przygody Bartusia, który próbował rozwikłać zagadkę, dlaczego nikt nie pamięta czym jest Gwiazdka i co wspólnego może mieć mała, ruda dziewczynka ze świętami Bożego Narodzenia? To nie koniec niezwykłych zmagań bohaterów tej książki. Trzeci rozdział “Kłopoty Wróżki Zębuszki” to przezabawna historia tytułowej bohaterki, która… sama straciła ząb! Jak młodsza specjalistka do spraw ubytków mlecznych poradzi sobie w tej niecodziennej sytuacji?

Wszystkie te opowieści przeplatają realistyczne opisy z fikcją, dodając tym samym atrakcyjności każdej z tych bajek, które wciągają tak bardzo, że trudno oderwać się przed ich ukończeniem.

Książka „Co kapelusz jeść powinien i inne opowiadania” z pewnością zainteresuje młodego czytelnika na tyle, by ten z wielkim zaciekawieniem docierał do końca każdego rozdziału. Dodatkowo jest pięknie wydana  – twarda oprawa i kredowy papier jeszcze bardziej uszlachetniają pełne koloru ilustracje, które są równie abstrakcyjne jaka same opowiadania.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

top-facebook top-instagram top-search top-menu go-to-top-arrow search-close