4 czerwca 2012

Co się słyszy w ciszy? – Agnieszka Frączek

Tytuł:  „Co się słyszy w ciszy”

Autor: Agnieszka Frączek

Ilustrator: Monika Suska

Wydawnictwo: Wilga

Rok wydania: 2012

Format: 22 x 25,5 cm

Okładka: twarda

Ilość stron: 32

Przedział wiekowy: od 6 do 9 lat

Cena sugerowana: ok. 24,99 zł

 „Co się słyszy w ciszy?” i czy w ogóle cisza istnieje? Mam pewne wątpliwości. Agnieszka Frączek z wdziękiem wprowadzi Was i Wasze dzieci w świat dźwięków. Wiersze ćwiczące język to gwarantowana dobra zabawa i przyjemne ćwiczenia wymowy.

Zbiór składa się z 16 wierszyków – niezwykłych i niecodziennych – autorka postanowiła bowiem zaczarować słowa oraz wyrazy dźwiękonaśladowcze tak, aby łamały języki i tych małych i tych dużych.

Hek, brrr, mlask, cmok, siorb, tup tup… zgrabnie wplatają się w poszczególne, wyjątkowo zabawne historie. Słowa są tu nieprzypadkowe, a ich kompozycja wymusza na Czytelniku porządną językową gimnastykę – językowa plątanina gwarantowana – co dodatkowo rozbawi i dzieci i rodziców.

Książka jest  pięknie wydana, ilustracje autorstwa Moniki Suski nie odbiegają poziomem i humorem od wierszy, dzięki czemu zyskujemy kolejną, tym razem wzrokową przyjemność podczas lektury. Każda strona jest bardzo kolorowa, wyrazy dźwiękonaśladowcze są graficznie wyróżnione w tekście.

Podczas samodzielnego czytania, dzieci również nauczą się kilku ortograficznych ciekawostek.

Chrupanie, mlaskanie i kichanie” łączą” ludzi w świecie wielu kultur, wszak „słychać człeka, nawet jeśli człek nie gada”*.

Książka jest połączeniem przyjemnego  pożytecznym w najlepszym wydaniu! Ćwiczenia logopedyczne przyprawione dużą dawką humoru i pięknymi ilustracjami na pewno wniosą wiele radości i pożytku do Waszych domów!

Moje serce podbiły wszystkie wiersze, jednak żeby jeszcze bardzie pobudzić Wasz apetyt, zdradzę Wam tylko, że „To nie Kacha tacha stracha”!

Jeśli macie ochotę na „Co się słyszy w ciszy?” proponuję, żebyście jak najszybciej tup tup tup do księgarni, cap za książkę i dzyń dzyń do kasy… a potem już tylko bardzo długo hi hi hi!

Hanna

Serdecznie dziękujemy Wydawnictwu Wilga za przekazanie egzemplarza recenzenckiego książki.

*„Co się słyszy w ciszy” Agnieszka Frączek

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

top-facebook top-instagram top-search top-menu go-to-top-arrow search-close