22 lutego 2019

Czarny Kot, biała Kotka – Silvia Borando

Tytuł: Czarny Kot, Biała Kotka
Autor: Silvia Borando
Tłumaczenie: Joanna Wajs
Wydawnictwo: Nasza Księgarnia

Dzieci kochają, gdy czytamy im bajki od najmłodszych lat. Czytałam i nadal czytam moim synom chętnie, choć najstarszy czyta już samodzielnie, średni uczy się pierwszych liter, a  najmłodszy przede wszystkim skupia się na obrazkach.

Z myślą o nich sięgnęłam po bajkę, która posłuży od niemowlaka po starszego czytelnika. “Czarny Kot, biała Kotka” to książka inna niż wszystkie. To opowieść zamknięta pomiędzy sztywnymi, kartonowymi okładkami, które przetrwają i ciekawskie rączki maluszka i niecierpliwe palce starszaka. Jej strony zapisano treścią i obrazkami, pięknie wyrysowaną czernią i bielą opowieścią o dwóch kotach, które prowadzą zupełnie inne życie.

Czarny kot uwielbia chodzić za dnia i przyglądać się temu, co za dnia się dzieje. Biała Kotka  nie zna dnia, ponieważ funkcjonuje wyłącznie w nocy. I zdarzyło się tak, że oba koty spotkały się i zapragnęły zobaczyć, jak wygląda to drugie, dotychczas nieznane im życie, stając się dla siebie przewodnikami. Czarny Kot i biała Kotka wyruszają na wspólne przygody, zwiedzanie dnia i nocy. Nie będę Wam opowiadać całej historii, choć jest raczej krótka.

“Czarny Kot, biała Kotka” to sympatyczna, spokojna opowiastka, którą czyta się bardzo przyjemnie. Poza tym młodsze dzieciaki uwielbiają rysunki, nie tylko te nasycone kolorami, ale także czarno-białe, kontrastowe. Książka bardzo przypadła nam do gustu, więc jeśli Wy też szukacie opowieści pięknych, stonowanych, łagodnych, to “Czarny Kot i biała Kotka” również Wam się spodoba.

Dziękuję wydawnictwu Nasza Księgarnia z przekazanie egzemplarza recenzenckiego książki.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

top-facebook top-instagram top-search top-menu go-to-top-arrow search-close