9 maja 2012

Cześć Tato! – Józef Ratajczak

Tytuł:  „Cześć Tato!”

Autor: Józef Ratajczak

Ilustracje: Bohdan Butenko

Wydawnictwo: Wydawnictwo MILA

„Dziecięcy Bestseller Roku 2007”, „Najpiękniejsza książka Roku 2007” 

Rok wydania: 2007

Format: 23×22,5 cm

Okładka: twarda

Ilość stron: 144

Średnia cena: ok. 30 zł  

Pewnego dnia Józef Ratajczak usłyszał: „Cześć Tato!”- i choć Jego synek przypominał jeszcze mały zawinięty chlebek- leżący w łóżeczku, te słowa na zawsze zmieniły Jego życie… z dnia na dzień było coraz weselej – przynajmniej dla Czytelnika!

Dzieci mają to do siebie, że nigdy nie przestają zaskakiwać nas – skromnych rodziców – swoją inwencją twórczą i pomysłowością. Autor odkrywając ścieżki nowej drogi – po której przyszło mu kroczyć w roli Taty, doświadcza barwnej palety przeżyć i „przygód” (nieraz również w roli konia czy czołgu, a nawet pana Generała!). Ten pewnego rodzaju pamiętnik wdzięcznie pełni rolę prawdziwego korespondenta – z linii frontu ojcowskich zmagań.

Lekkie pióro autora jest dla Czytelnika biletem wstępu na karty „dobrej rozrywki” – nie zabraknie tam humoru i refleksji, a czasem przewrotne ilustracje Bohdana Butenko dopełniają nasz „bilet” o wejściówkę do loży VIP. Podczas lektury śmiałam się do łez (zapewne nie jestem odosobnionym przypadkiem). Książka warta grzechu – grzechu porzucenia zmywania, ważnej pracy do wykonania, a już na pewno telewizora – na rzecz fotela, dobrej kawy i czasu relaksu w towarzystwie Grzegorza – syna, matko-żony oraz innych bohaterów odwiedzających kolejne historie z życia tej zwykłej-niezwykłej rodziny. Opowieści o tacie Józefie i synku Grzegorzu, wygodnie umościły sobie gniazdko na „nośniku” doskonałej jakości.

Już tradycyjnie Wydawnictwo Mila zadbało o umocnienie powiedzenia: „diabeł tkwi w szczegółach”piękne ilustracje, papier doskonałej jakości, twarda, szyta oprawa. Forma podania opowieści również sprzyja rodzicowi – można pochłonąć ją jednym tchem lub delektować się kolejnymi historyjkami.

Jeśli jeszcze nie macie pomysłu na dokonały prezent z okazji Dnia Matki, Dnia Ojca czy na Babyshower – warto zastanowić się nad sprezentowaniem bliskiej Wam osobie – czasu dla siebie – tak cennego dla rodziców – być może uda Wam się pokolorować, te często zbyt krótkie chwile z pomocą tej książki!

Nie bez powodu Wydawca opisał „Cześć Tato!” następującymi słowami: „ na stronach tej ciepłej i pełnej humoru książki spotkał się mistrz słowa, Józef Ratajczak z mistrzem rysunku Bohdanem Butenko”– bardzo cieszę się z faktu, że podczas lektury mogłam w tym spotkaniu uczestniczyć!

Gorąco polecam wszystkim rodzicom (i nie tylko rodzicom)!

Hanna

Serdecznie dziękujemy Wydawnictwu Mila za przekazanie egzemplarza recenzenckiego książki!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

top-facebook top-instagram top-search top-menu go-to-top-arrow search-close