7 października 2019

Czytam sobie. Poziom 2. Fafik i futerał oraz Misja Inspektora Maskonura

Gdy dzieci poznają pierwsze litery, składają pierwsze głoski, otwiera się przed nimi nowy świat samodzielnego czytania. Jednak to nie jest łatwe zadanie, gdyż wymaga od dziecka połączenia wielu umiejętności i nieustannej praktyki. Pomocny w tym względzie jest trzypoziomowy program wspierający naukę czytania dla dzieci w wieku 5-7 lat.

Wydawnictwo Egmont przygotowało dla młodych czytelników program “Czytam sobie” składający się z trzech poziomów. Poziom pierwszy to maksymalnie 150-200 wyrazów w tekście, krótkie zdania, 23 podstawowe głoski w tekście czytanym. Poziom drugi, to etap składania pierwszych zdań, gdzie znajdziemy już 800-900 wyrazów, dłuższe, złożone zdania, elementy dialogu. Natomiast poziom trzeci to już 2500-2800 wyrazów w tekście, dłuższe i bardziej złożone zdania oraz alfabetyczny słownik trudnych wyrazów.

Wśród nowości dla poziomu 2 znalazły się dwie pozycje: Fafik i futerał oraz Misja Inspektora Maskonura, która jednocześnie wprowadza dzieci w zagadnienia związane z ekologią i wyjaśnia, jaki wpływ mają nasze działania na otaczający Nas świat.

Fafik i futerał

Tytuł: Fafik i futerał
Autor i ilustracje: Dorota Łoskot-Cichocka
Seria: Czytam sobie. Poziom 2
Wiek: 5-7
Wydawnictwo: Egmont
Liczba stron: 48
Oprawa: miękka ze skrzydełkami

czytam sobie - fafik i futerał

Fafika poznaliśmy już czytając wcześniej wydane książki. Tym razem Nela postanowiła pokazać pieskowi Fafikowi swoje ulubione miejsca, takie jak dom kultury, parki. Fafik uwielbiał takie spacery, był podekscytowany, ciekawy nowych miejsc. W pewnym momencie Nelka straciła go z oczu. Gdzie podział się Fafik, i jakie czekają go przygody?

Misja Inspektora Maskonura

Tytuł: Misja Inspektora Maskonura
Autor i ilustracje: Zofia Stanecka
IIustracje: Maciek Blaźniak
Seria: Czytam sobie EKO. Poziom 2
Wiek: 5-7
Wydawnictwo: Egmont
Liczba stron: 48
Oprawa: miękka ze skrzydełkami

czytam sobie -misja inspektora maskonura

Na pewnej wyspie mieszka Inspektor Maskonur, który ma wielkie zadanie, cel uratowania wyspy od plastiku. Ratuje mieszkańców wyspy i okolic od plastikowych słomek, toreb, butelek i innych śmieci. Dzięki niemu wyspa nie jest zanieczyszczona i pełna plastiku. Mam nadzieję, że po takiej lekturze, że każdy zastanowi się nad wyrzuceniem gdzieś plastikowej słomki, czy siatki.

Dziękuję Wydawnictwu Egmont za przekazanie egzemplarzy recenzenckich książek

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

top-facebook top-instagram top-search top-menu go-to-top-arrow search-close